Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тригери Види класифікація схемна реалізація сфери застосування

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ  УКРАЇНИ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені В. О. Сухомлинського

Коледж МНУ імені В. О. Сухомлинського

ЗВІТ

з лабораторної роботи № 1

«Тригери. Види, класифікація, схемна реалізація, сфери застосування. Мікросхеми пам'яті. Види, класифікація. Загальні принципи побудови»

Виконав cтудент групи ОК – 319

Маширов К.В.

Перевiрила:

Божко Н.В.

Миколаїв 2011

Лабораторна робота 1

«Тригери. Види, класифікація, схемна реалізація, сфери застосування. Мікросхеми пам'яті. Види, класифікація. Загальні принципи побудови. »

Мета роботи: Використовуючи можливості пакета Electroniks Workbench (EWB) побудувати логічні схеми елементів пам’яті (RS-тригер, D-тригер, JK-тригер, Т-тригер). Перевірити роботу схем, скласти таблиці істинності та створити мікроелементи кожної схеми.

Теоретичнi вiдомостi

Три́гер (англ. trigger) — електронна логічна схема, яка має два стійкі стани, в яких може знаходитись доки не зміняться відповідним чином сигнали керування. Напруги і струми на виході тригера можуть змінюватися стрибкоподібно.

В арифметичних і логічних пристроях для збереження інформації найчастіше використовують тригери – пристрої з двома стійкими станами по виходу, які містять елементарну запам’ятовувальну комірку (бістабільна схема БС) і схему керування СК. Схема керування перетворює інформацію, яка надходить, на комбінацію сигналів, що діють безпосередньо на входи елементарної запам’ятовувальної комірки. Для забезпечення надійного переключення в точках А для деяких тригерів повинні бути ланцюги затримки. З цією метою можуть використовуватися запам'ятовуючі елементи на основі БС того ж типу, що вже є у тригері. Схему такого тригера називають схемою типу M-S(master-slave), оскільки стан однієї БС, яку називають веденою, повторює стан додаткової БС, яку називають ведучою.

Тригери широко використовуються для формування імпульсів, у генераторах одиничних сигналів, для побудови подільників частоти, лічильників, перерахункових пристроїв, регістрів, суматорів, у пристроях керування тощо.
У більшості серій інтегральних елементів містяться тригери різних типів, у тому числі універсальні.

Класифікація тригерів:

  •  за способом організації логічних зв’язків розрізняють тригери з запуском RS-тригери; з лічильним входом Т-тригери; тригери затримки D-тригери; універсальні JK-тригери; комбіновані (наприклад, RST-, JKRS-, DRS-тригери).
  •  за способом запису інформації тригери поділяють на несинхронізовані (асинхронні, нетактові) і синхронізовані (тактові).
  •  за кількістю інформаційних входів тригери можуть бути з одним, двома та багатьма входами.
  •  за видом вихідних сигналів тригери поділяються на статичні і динамічні. Статичні тригери – тригери, в яких вихідні сигнали в стійких станах залишаються незмінними в часі. Динамічні тригери – тригери, в яких вихідні сигнали в стійких станах змінюються в часі.
  •  за способом запам’ятовування інформації тригери можуть бути з логічною і фізичною організацією пам’яті. Перші виконують на логічних елементах І, АБО, НІ, І-НІ, АБО-НІ, І-АБО-НІ і т.д., а другі є елементами запам’ятовувальних пристроїв, у яких використовують нелінійні властивості матеріалів або нелінійні вольт-амперні характеристики компонентів.

Типи тригерiв

RS-тригери

RS-тригер асинхронний

RS-тригер асинхронний

RS-тригер, або SR-тригер - тригер, який зберігає свій попередній стан при нульових входах і змінює своє вихідний стан при подачі на один з його входів одиниці.
При подачі одиниці на вхід S (від англ. Set - встановити) вихідний стан стає рівним логічної одиниці. А при подачі одиниці на вхід R (від англ. Reset - скинути) вихідний стан стає рівним логічному нулю. Стан, при якому на обидва входи R і S одночасно подані логічні одиниці, в найпростіших реалізаціях є забороненим (тому що вводить схему в режим генерації), у більш складних реалізаціях RS-тригер переходить в третій стан QQ = 00. Одночасне зняття двох «1» практично неможливо. При знятті однієї з «1» RS-тригер переходить у стан, обумовлений залишилася «1». Таким чином RS-тригер має три стани, з яких два стійких (при знятті сигналів управління RS-тригер залишається у встановленому стані) і одне нестійке (при знятті сигналів управління RS-тригер не залишається в установленому стані, а переходить до одного з двох стійких станів).
RS-тригер використовується для створення сигналу з позитивним і негативним фронтами, окремо керованими за допомогою стробов, рознесені в часі. Також RS-тригери часто використовуються для виключення так званого явища брязкоту контактів.
RS-тригери іноді називають RS-фіксаторами.

RS-тригер синхронний

Схема синхронного RS-тригера збігається зі схемою одноступінчатого парафазного (двофазного) D-тригера, але не навпаки, тому що в парафазного (двофазному) D тригері не використовуються комбінаціїS = 0, R = 0 і S = 1, R = 1.

Алгоритм функціонування синхронного RS-тригера можна представити формулою:



де x - невизначений стан.

D-тригери

D-тригери також називають тригерами затримки (від англ. Delay).

D-тригер синхронний

Умовне графічне позначення D-тригера зі статичним входом синхронізації C

D-тригер (D від англ. Delay - затримка або від data - дані) - запам'ятовує стан входу і видає його на вихід. D-тригери мають, як мінімум, два входи: інформаційний D і синхронізації С. Після приходу активного фронту імпульсу синхронізації на вхід С D-тригер відкривається. Збереження інформації в D-тригерах відбувається після спаду імпульсу синхронізації С. Так що інформація на виході залишається незмінною до приходу чергового імпульсу синхронізації, D-тригер називають також тригером із запам'ятовуванням інформації або тригером-клямкою. Розмірковуючи чисто теоретично, парафазного (двофазний) D-тригер можна утворити з будь-яких RS-або JK-тригерів, якщо на їх входи одночасно подавати взаємно інверсні сигнали.
D-тригер в основному використовується для реалізації засувки. Так, наприклад, для зняття 32 біт інформації з паралельної шини, беруть 32 D-тригера і об'єднують їх входи синхронізації для управління записом інформації в засувку, а 32 D входу під'єднують до шини.
У одноступінчатих D-тригерах під час прозорими всі зміни інформації на вході D передаються на вихід Q.Там, де це небажано, потрібно застосовувати двоступінчасті (двотактні, Master-Slave, MS) D-тригери.

T-тригери

Т-тригер часто називають рахунковим тригером, оскільки він є найпростішим лічильником до 2.

Т-тригер асинхронний


Асинхронний Т-тригер не має входу синхронізації С.

T-тригер синхронний

Умовне графічне позначення (УДО) синхронного T-тригера з динамічним входом синхронізації С на схемах.
Синхронний Т-тригер , при одиниці на вході Т, по кожному такту на вході З змінює своє логічне стан на протилежне, і не змінює вихідний стан при нулі на вході T. Т-тригер може будуватися на JK-тригері, на двухступенчатом (Master-Slave, MS) D-тригері і на двох одноступеневих D-тригерах і инвертор. Як можна бачити в таблиці істинності JK-тригера, він переходить в інверсне стан щоразу при одночасній подачі на входи J і K логічного 1. Ця властивість дозволяє створити на базі JK-тригера Т-тригер, об'єднуючи входи J і К. Наявність у двухступенчатом (Master-Slave, MS) D-тригері динамічного входу С дозволяє отримати на його основі T-тригер. При цьому інверсний вихід Q з'єднується з входом D, а на вхід З подаються рахункові імпульси. У результаті тригер при кожному рахунковому імпульсі запам'ятовує значення, тобто буде переключатися в протилежний стан.
Т-тригер часто застосовують для зниження частоти в 2 рази, при цьому на Т вхід подають одиницю, а на С - сигнал з частотою, яка буде поділена на 2.

JK-тригери

Умовне графічне позначення JK-тригера зі статичним входом C

JK-
тригер працює так само як RS-тригер, з одним лише винятком: при подачі логічної одиниці на обидва входи J і K стан виходу тригера змінюється на протилежнеВхід J (від англ. Jump - стрибок) аналогічний входу S у RS-тригера. Вхід K (від англ. Kill - вбити) аналогічний входу R у RS-тригера. При подачі одиниці на вхід J і нуля на вхід K вихідний стан тригера стає рівним логічної одиниці. А при подачі одиниці на вхід K і нуля на вхід J вихідний стан тригера стає рівним логічному нулю. JK-тригер на відміну від RS-тригера не має заборонених станів на основних входах, проте це ніяк не допомагає при порушенні правил розробки логічних схем. На практиці застосовуються тільки синхронні JK-тригери, тобто стану основних входів J і K враховуються тільки в момент тактирования, наприклад по позитивному фронту імпульсу на вході синхронізації.
На базі JK-тригера можливо побудувати D-тригер або Т-тригер. Як можна бачити в таблиці істинності JK-тригера, він переходить в інверсне стан щоразу при одночасній подачі на входи J і K логічного 1. Ця властивість дозволяє створити на базі JK-тригера Т-тригер, об'єднавши входи J і К.
Алгоритм функціонування JK-тригера можна представити формулою:

Висновок: Я використовував можливості пакета Electroniks Workbench (EWB) побудував логічні схеми елементів пам’яті (RS-тригер, D-тригер, JK-тригер, Т-тригер). Перевірив роботу схем, склав таблиці істинності та створив мікроелементи кожної схеми.




1. Выбор модели
2. МЕРОПРИЯТИЯ, НАПРАВЛЕННЫЕ НА УЛУЧШЕНИЕ ФИНАНСОВОГО СОСТОЯНИЯ ОАО ОМЕГА
3. Экономическая эффективность производства овощей
4. физиологическая кровопотеря в родах не должна превышать 03 от массы тела а после потери 400 мл крови вообще с
5. Лабораторная работа 3 Обработка базовых списковых структур данных Последовательность стек очередь
6. 2013г Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессиональ
7.  2012года Филиал реабилитации детей и подростков с ограниченными возможностями здоровь
8. Тема 5 Задача 1 А Гражданское дело возбуждается в порядке ст
9. Теплит город Березовский и пос
10. РЕФЕРАТ диссертации на соискание ученой степени кандидата юридических наук МОСКВА 1999 Диссертационн
11. Женщина в песках 1960 знаменует начало романного творчества Абэ
12.  Господарська основа харчування 2
13. НА ТЕМУ- ДЕНЬГИ И ДЕНЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ СОДЕРЖАНИЕ
14. Академия Охраны А
15. тема ойкумены; 002 Предметом рекреационной географии является- Территориальные рекреационные систем
16. І. Загальні завдання 1.html
17. Бизнес план на период 2012 ~ 2017 г
18. Гибридизация растения Селекционные и домашние животные
19. Даосизм и алхимия в традиционном Китае
20. Проблема издания и распространения в Сибири религиозной литературы учреждениями православной церкви тре