Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Конспект уроку з музичного мистецтва
Дата: 21.02
Школа, клас: №40, 4-А
Методист: Давиденко А.К.
Вчитель: Ачкасова Г.М.
Практикант: Мандрикіна А.В.
Зміст роботи |
Дата |
Оцінка |
Підпис методиста |
Підпис вчителя |
Тему отримала |
29.01.2013 |
|||
Перша консультація |
05.02.2013 |
|||
Друга консультація |
12.02.2013 |
|||
Оцінка за конспект |
12.02.2013 |
|||
Оцінка за урок |
21.02.2013 |
Мета: Ознайомити дітей з музикою народів Закавказзя,познайомити з поняттям «балет»,продовжувати виробляти навички мякої атаки. Розвивати слухацькі і виконавські навички, мову із застосуванням музичних термінів. Виховувати любов до музики, повагу до людей мистецтва.
Тип уроку: комбінований.
№п/ п |
Зміст уроку |
Завдання уроку |
1 |
Вступна бесіда з теми: «Музика народів Закавказзя». |
|
2 |
Слухання і аналіз грузинського народного танцю „Лезгинка" |
|
3 |
Слухання і аналіз гопаку із балету „Гаяне” А. Хачатуряна |
|
4 |
Виконання поспівки |
|
5 |
Розучування азербайджанської народної пісні «Курчатка» |
|
|
Наочно-дидактичні засоби: компютер, презентація до теми, акустичні системи, діапроектор, екран, підручники, фішки для заохочення.
Література: ППЗ, «Музичне мистецтво», Печерська Е. Уроки музики в початковій школі,Ростовський О. Методика викладання музики в початковій школі.
Структурні компоненти |
Хід уроку |
Хрономе траж |
Наочно-дидактичні засоби |
І.Організаційна частина 1.Вхід до класу під музику 2. Музичне вітання. |
Звучить музика, діти входять до класу - Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! Добрий день, добрий день, добрий день, учитель. Мене звати Аліна Вадимівна, сьогодні я проведу у вас урок музики. |
2 хв. |
Звукозапис |
ІІ.Основна частина 1.Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності 2.Слухання і аналіз грузинського народного танцю „Лезгінка" А)Вступне слово Б)Цільова настанова В)Слухання Г) Аналіз Д)Заключне слово 3.Слухання і аналіз гопаку з балету „Гаяне” А. Хачатуряна. А)Вступне слово Б)Словникова робота В)Цільова настанова Г)Слухання Д)Аналіз прослуханого Ж)Заключне слово Розспівування Мета: вироблення навичок співацького дихання 4.Розучування азербайджанської народної пісні «Курчатка» А)Вступне слово Б)Показ пісні Цільова настанова В)Аналіз прослуханого Г)Заключне слово Д)Розучування пісні фразами Е)Караоке. Пісня „Курчатка” Фізхвилинка ІІІ)Заключна частина 1)Підсумок уроку. 2)Мотивація і оцінювання |
Сьогодні на уроці ми з вами вирушимо у подорож до країн Закавказзя Грузії, Азербайджану та Арменії. Щоб зрозуміти музику народів Закавказзя, необхідно, перш за все, ознайомитися з їхньою природою. Уважно прослухайте грузинський народний танець «Лезгінка» і скажіть які характерні особливості цього танцю ви помітили. Послухайте „Лезгинку” -Які характерні особливості цього танцю? Видатним та знаменитим у Вірменії є Арам Хачатурян. Арам Хачатурян-видатний радянський вірменський композитор,дирежер,педагог,музично-суспільний діяч.Народний артист СРСР,герой соціалістичної праці. Балет це музично-хореографічна вистава, в якій органічно поєднані музика, танець, драматична дія та образотворче мистецтво. Послухайте гопак і скажіть музику якого народу нагадує вам звучання оркестру? Зверніть увагу на те, що для вас буде незвичним. Прослухаймо уривок із балету «Гаяне» видатного вірменського композитора Арама Хачатуряна. Музику якого народу нагадує звучання оркестру? У виконанні оркестру ми почули своєрідне звучання знайомого нам українського танцю. Це схоже на український гопак із вірменським колоритом. Але перше ,що нам потрібно зробити-це підготувати свій голос для співу. Перед тим як почати співати для вироблення навичок співацького дихання наберіть повні легені повітря,наче ви далеко в горах і жадібно вдихаєте чисте повітря Зошит 4 клас ст.34, 38 На початку уроку ми з вами прослухали грузинський народний танець «Лезгінка»,а сусідом Грузії є Азербайджан. Азербайджанські діти із великим задоволенням співають пісню «Курчатка». -Яка мелодія пісні «Курчатка»? -Що відрізняє азербайджанську музику від української? Мелодія азербайджанської пісні „Курчатка” рухається плавно, водночас примхливо і вигадливо, наче змійка. Це надає твору особливого національного колориту. Зверніть увагу! Для передачі азербайджанського характеру перші слова «ціп, ціп…» слід співати коротко, легко і точно. У наспівних фразах розспіви виконуйте мяко, прикрашаючи мелодію. -В якій країні лезгінка є народним танцем? - з яким композитором ми сьогодні познайомились? - який твір слухали на уроці? - а чи сподобався вам твір? - які почуття вас охоплювали? - що таке балет? - що вам найбільше сподобалось на сьогоднішньому уроці? На память про сьогоднішній урок я хочу роздати вам картки з зображенням Країн Закавказзя. До побачення!!! |
4 хв. |
|