Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Характеристика зон небезпечних геологічних процесів і явищ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

1.Характеристика зон небезпечних геологічних процесів і явищ.     Л-3-14 р                        №1

До найбільш небезпечних геологічних процесів відносять землетруси.

Землетрусице сильні коливання земної кори ,які викликаються тектонічними або вулканічними причинами .

Землетруси призводять до руйнування будинків ,споруд викликають пожежі і людські жертви .

Головними характеристиками землетрусів є : глибина осередку, магнітуда, і інтенсивність енергії на поверхні землі.                 №2 

Глибина осередку землетрусу може бути в межах від 10 до 30 км. 

Магнітуда характеризує загальну енергію землетрусу і являє №3     собою логарифм максимальної амплітуди зсуву землі в мікронах, виміряної по сейсмограмі на відстані 100 км від епіцентра. Магнітуда (М) по Ріхтеру міняється від 0 до 9 балів(найбільш сильний землетрус).збільшення магнітуди  на одиницю визначає десятикратне збільшення амплітуди коливань в грунті (чи зсув грунту ) і збільшення енергії землетрусу в 30 разів .

Так амплітуда зсуву грунту при землетрусі з М=7 в 100 разів більше ,ніж з М=5,при цьому загальна енергія землетрусу збільшується в 900 разів . 

Інтенсивність енергії на поверхні землі виміряється в балах .Вона залежить від глибини осередка , магнітуди, відстані від епіцентра, геологічного складу грунтів і інших факторів .

Для виміру інтенсивності енергії землетрусів в Україні прийнята 12 бальна шкала Ріхтера .                                                      №4 

Землетруси призводять до великих матеріальних збитків і загибелі тисяч людей . 

Так катастрофічний землетрус в Армєнії 7 грудня 1988р.призвів до руйнування

м. .Ленінокан, Спитак,Степанован і Кіровакан, 58 населених пунктів в сільський місцевості. 

Загальна кількість загиблих склала 25 тис. людей. Найбільш небезпечний землетрус в   цьому році стався в Японії ( Фукусіма ) силою 9 балів ,який супроводжувався руйнівним цунамі .

Землетруси викликають і інші стихійні лиха:

  1.  зсуви, лавини ,селі, цунамі ,повені 

(в результаті руйнування гребель ) ,пожежі (при руйнуванні нафтосховищ та розривів газопроводів) руйнування комунікацій ,мереж  енерго та водопостачання, аварії на хімічно небезпечних підприємствах з розливом сильнодіючих отруйних речовин(СДОР),а також на АЕС з витоком (викидом)радіаційних речовин (РР) в атмосферу та інше.

Сьогодні відсутні досить надійні методи прогнозування   №6 землетрусів і їх наслідків. Але по зміні характерних ознак поверхні землі, а також надзвичайної поведінки живих організмів і тварин перед землетрусом (їх називають передвісниками ) вченим іноді вдається скласти прогнози . 

Передвісниками землетрусів є: 

  1. швидке зростання частоти слабких поштовхів ; 
  2. деформація земної кори , яка  визначається спостереженням зі супутників з космосу або зйомкою поверхні землі з допомогою лазерних джерел світла;
  3. зміна відношення швидкостей пересування вздовж і поперек хвиль перед землетрусами , 
  4. зміна електроопору гірських пород, рівня ґрунтових вод під землею ,кількість родону у воді та інше.

Незвичайна поведінка тварин перед землетрусом проявляється в тому ,що, наприклад, кішки покидають селища і переносять кошенят в поле, а птахи у клітках за 10-15 хв. до початку землетрусу починають літати ;перед поштовхами чуються незвичайні крики птахів ;домашні тварини на фермах нервують. Найбільш ймовірна причина такої поведінки тварин вважається наявність аномальних електромагнітних полів перед землетрусом.

Для захисту від наслідків землетрусів завчасно виявляються №7 сейсмічно небезпечні зони в різних регіонах держави, тобто проводиться сейсмічне районування . 

На картах сейсмічного районування виділяються  №8  області(зони),яким загрожують землетруси інтенсивністю вище 7-8 балів по шкалі Ріхтера. 

На території центральної України таких районів нема . 

Ми розташовані на не сейсмічній плиті.До нас можливі землетруси йдуть від Румунії .Це в районах поблизу р. Дунай : м. Кілия ,Ізмаїл ,Одеса ,сюди доходять землетруси в 5-6 балів. 

До м. Києва доходить всього 2-3 бали .Територію Кримського півострова можна вважати сейсмічною зоною Де можливі землетруси 7-8 балів,тому там не дозволили добудовувати АЕС. 

В сейсмічно небезпечних зонах передбачаються різні заходи захисту починаючи з виконання норм і правил при будуванні і реконструкції будівль ,споруд і інших об’єктів навіть припинення будівництва або роботи небезпечних виробництв (радіаційно, хімічно, бактеріологічно небезпечних підприємств).

            

2) Характеристика зон затоплень ,які виникають під час руйнування підпірних споруд (гребель)водосховищ .№9 

 

Зони затоплення виникають під час повені . 

 Повеніце значне затоплення місцевості в результаті підйому рівня води у річці, озері, водосховищі викликане різними причинами (весіннє сніготанення ,випадіння ,дощів, заторів льоду на річках ,прорив греблі ,прорив городжувальних дамб ,вітрового нагону води 

             (приклад вітрового нагону води з річки Нева на набережну Сан Петербургу ) Повені приводять до великих матеріальних втрат і людським жертвам. 

Фактичні матеріальні втрати від повені виявляються в псуванні і  №10   руйнуванні гребель, житлових і виробничих будівель ,автомобільних і залізничних доріг ,мереж електропередач і зв’язку ,систем меліорації ,загибелі тварин і врожаю сільсько-господрських культур ,псуванню продуктів харчування ,кормів ,добрив і т.п.

Майже кожен рік в Закарпатті від повеней зносить мости ,будинки не обходиться і без людських жертв .

Осередком ураження при повені називається територія, в межах якої виникли затоплення місцевості ,псування і руйнування будинків ,споруд та інших об’єктів ,з ураженням і загибелью людей, тварин і рослин ,псуванням продуктів харчування ,добрив і т.п.                                                                                      №11 

Масштаби затоплень залежать від висоти і терміну стояння небезпечних рівнів води , площі затоплення, часу затоплення (весна , літо , зима) та ін.

Визначення розмірів зон затоплень при проривах гребель і    №12 затоплень при руйнуванні гідротехнічних споруд прослідкуємо на прикладі .

Хай об’єм водосховища W=70млн.м.куб.,ширина прорана (руйнування ) В=100м ,глибина води перед греблею (глибина прорана ) Н=50м., середня швидкість просування хвилі пропуску V=5м/с.                                            №13 

Визначити параметри хвилі пропуску на відстанях (зонах) 25,50 і 100 км. від греблі при її руйнуванні

Рішення 1.По формулі 

 T пр. = R/V г

Де R-задана відстань від греблі ,км 

Визначаємо термін ( T) приходу хвилі пропуску на задану відстань:

 T 25 =25/5*3,6=1,4г;      T 50 =50/5*3,6=2,8г       T100 =100/5*3,6=5,6г. 

2. По таблиці №1.Визначимо висоту хвилі  (h ) на заданих від греблі відстанях                                                                                            №14 

h 25 =0,2*Н=0,2*50=10 м 

h 50=0,15*Н=0,15*50,75=7.5 м

h 100=0,75*Н=0,075*50=3,75 м

3.Визначим термін проходження хвилі (Т ) на заданих відстанях по формулі :                                                                               №15

Т= W /N *B *3600

Де  W- об’єм водосховища, м куб.

 B- ширина прорану або частки греблі переливу води через гребень не зруйнованої греблі ,м. 

 N- максимальний вилив води на 1 м  ширини прорану (частки греблі перелив води через гребень греблі ,) м.куб./c. м, орієнтовно рівний ,дивись таблицю №2 .

  1. Визначимо термін виливу всього об’єму води з №16                                                    водосховища.

Т=70000000/350 *100*3600= 0,55 г.

 

Тоді    t 25= 1,7 Т =1,7 *0,55=1 г.

 t 50= 2,6 Т =2,6 *0,55=1,5г.

 t 100= 4 Т =4 * 0,55=2,2г. 

           3. Заходи з мінімізації небезпечних наслідків , які запроваджуються завчасно та у разі загрози затоплення.                                     №17 

Основний напрямок боротьби з затопленнями є зменшення максимальної витрати води в річках шляхом перерозподілу стоків у часі (посадка лісозахисних смуг, рихлення землі поперек схилів збереження вздовж берегів водоохоронних смуг рослинності і т.п.)

Деякий результат дає побудова озер і інших ємностей в балках і запрудах для затримки дощових вод і води від танення снігів. Для середніх і великих річок єдина ефективна можливість – це регулювання паводкових вод з допомогою водосховищ. 

Крім того, для захисту від затоплення широко застосовується відомий спосіб – будівництво гребель. 

Для запобігання небезпеки появи заторів запроваджується спрямування русел річок , розчистка , заглиблення окремих частин русла річок ,а також руйнування льоду вибухами за 10-15днів до льодоходу . Найбільший ефект досягається , коли вибуховий заряд закладається під кригу на глибину , в 2,5 рази більшу її товщини . Той же результат дає посипання криги молотим шлаком з додаванням солі за 10-15 днів до кригоходу . 

Затори з криг при їх накопиченні не більше 3-4 м можуть бути ліквідовані з допомогою річкових криголамів .

 




1. Квартирный вопрос Теремок Мышка Лягушка Заяц Лиса Волк Ведущий программы Школа ремонта Тр
2. Концепция энергетической политики Энергетическая стратегия России
3. Метки
4. внушение заимствованный из обыденной жизни и введенный первоначально в круг врачебной специальности под
5. а50 - 350 гр Печенье 30 - 200 гр
6. Реферат- Основы построения бухгалтерского учета в промышленности
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Київ 2006
8. Кишечные инфекции
9. Паника при катастрофе - это катастрофа
10. контрольная работа2
11. контрольная точка 2 неделя 15 25 баллов Вариант 2
12. Основы деловой риторики.html
13. Bckgroundcolor- f4460;] [p style
14. Особенности временной адаптации при перелетах на восток и запад, средства коррекции и профилактики десинхроноза
15.  ЭТАПЫ РАЗВИТИЯ МЕНЕДЖМЕНТА [0
16. Секретарское дело
17. это профессиональная этика выступающая как средство формирования личности самого вожатого и как педагогич
18. Музыкальная психология и педагогика Предмет психологии.html
19. Перелік питань до екзамену з дисципліни «Міжнародне економічне право»
20. і. Електрокардіограма 7 Електрокардіограма 8 Електрокардіограма 9 Порушення ритму і пр.