У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 1 Завдання 1Верховна Рада України не має права переглядати законність і обгрунтованість вироку

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Тема 1. Завдання 1.
Верховна Рада України не має права переглядати законність і обгрунтованість вироку. У випадку якщо засуджений не згоден з рішеннями районного та апеляційного судів, він вправі подати касаційну скаргу, яка розглядається колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України.
Лист засудженого ВР перенаправляє до районного суду, який розглядав справу, для реагування.


Тема 2. Завдання 1.
Адвокат не може виконувати функції перекладача. Згідно Закону України «Про адвокатуру» та ст. 61 Кримінально-процесуального кодексу України захисником не може бути особа, яка брала участь у даній справі як дізнавача, слідчого, прокурора, судді, секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача, понятого, представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача.
Крім того, перекладачеві можна заявити відвід (стаття 62 КПК), перекладач попереджається про кримінальну відповідальність за відмову виконати обов'язки перекладача і за завідомо неправильний переклад.

Завдання 2.
Згідно зі статтею 17 КПК України кримінальні справи розглядаються в суді першої інстанції одноособово суддею, кримінальні справи про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше 10 років, розглядаються в суді першої інстанції колегіально судом у складі трьох осіб, якщо підсудний заявив клопотання про такий розгляд.
Приймається більшістю голосів, суддя, який залишився в меньшестве, має право викласти письмово свою окрему думку, яка долучається до справи, але оголошенню не підлягає. Якщо кримінальну справу, за якою мається особливу думку, не розглядалася судом касаційної інстанції, то після того, як вирок суду набрав законної сили, окрема думка направляється голові вищого суду для вирішення питання про необхідність перегляду справи в порядку нагляду.

Завдання 3.
Так, суддя порушив принцип самостійності та незалежності суддів і підпорядкування їх тільки закону. Згідно зі статтею 18 КПК України при здійсненні правосуддя у кримінальних справах судді і народні засідателі незалежні і підкоряються лише закону. Судді і народні засідателі вирішують кримінальні справи на основі закону, в умовах, що виключають сторонній вплив на суддів.

Тема 3. Я вже відповідала.

Тема 4. Завдання 1.
ВСУ не прийме скаргу Григор'єва Н. до свого провадження.
На вироки, які не набрали законної сили, постановлені місцевими судами, може бути подана апеляція, яка подається через суд, який постановив вирок, протягом 15 діб з моменту проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Апеляції на судові рішення розглядаються апеляційними судами областей.
Після розгляду справи в апеляційному порядку, засуджений вправі подати касаційну скаргу, яка розглядається колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України.

Завдання 2.
Голова районного суду звільнити суддю не може.
Суддя суду загальної юрисдикції звільняється з посади органом, що його обрав або призначив, виключно з підстав, передбачених частиною 5 статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції. Про призначення кандидата на посаду судді вперше приймається Президентом України. Верховна Рада України приймає рішення про обрання на посаду судді безстроково.
1) закінчення строку, на який його обрано чи призначено; 2) досягнення суддею шістдесяти п'яти років; 3) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я; 4) порушення суддею вимог щодо несумісності; 5) порушення суддею присяги; 6) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 7) припинення його громадянства; 8) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим; 9) подання суддею заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

Завдання 3.
Начальник управління Державної судової адміністрації не має повноважень розглядати скаргу на суддю.
Скаргу треба направляти у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, яка може притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності.

Тема 5. Завдання 1.
Апеляційний суд розглядає заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Сомов Ю.М. може подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження разом з апеляційною скаргою через суд першої інстанції, який виносив рішення.

Завдання 2.
Суддя апеляційного суду має право витребувати цивільну справу із районного суду для огляду.
Згідно зі ст. 301 Підготовка розгляду справи апеляційним судом.
Протягом десяти днів з дня отримання справи суддя-доповідач вчиняє такі дії: за клопотанням сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про витребування доказів, судових доручень, щодо збирання доказів і т.д.

Тема 6.Заданіе 1.
ТОВ «Юпітер» повинен був подати позовну заяву до господарського суду.
Районний суд після отримання такого позову виносить ухвалу про повернення позову позивачеві для подачі до належного суду за підсудністю, оскільки дана справа не підсудна цьому суду.
Це підсудність господарського суду.
Справи у спорах про право власності на майно або про витребування майна з чужого незаконного володіння чи про усунення перешкод у користуванні майном розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна.

Завдання 2.
Згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року Про день і час скликання пленуму його учасникам повідомляється не пізніше ніж за десять днів до засідання. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
Постанови пленуму приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі вищого спеціалізованого суду.

Тема 7. Завдання 1.
До Верховного Суду України можуть подавати касаційні скарги перелічені в статті 384 Кримінально-процесуального кодексу України: засуджений, його законний представник, захисник, виправданий, законний представник, захисник неповнолітнього, сам неповнолітній, обвинувачений, цивільний відповідач, потерпілий, цивільний позивач, прокурор.
За Законом України «Про судоустрій» (втратив законність) Президія апеляційного суду: 1) розглядає питання організації діяльності суду, судових палат та апарату суду; 2) за поданням голови апеляційного суду затверджує персональний склад судових палат, визначає кількість заступників голів судових палат; 3 ) заслуховує інформацію голів судових палат щодо діяльності судових палат; 4) розглядає матеріали узагальнення судової практики та аналізу судової статистики, приймає відповідні рекомендації; 5) розглядає питання організаційного забезпечення діяльності суду та виробляє пропозиції щодо його поліпшення; 6) розглядає питання роботи з кадрами суддів і працівників апарату суду та підвищення їх кваліфікації; 7) заслуховує інформацію голів місцевих судів щодо організації діяльності цих судів; 8) надає методичну допомогу місцевим судам з метою забезпечення правильного застосування ними законодавства; 9) забезпечує виконання рішень зборів суддів відповідного суду; 10) здійснює інші передбачені законом повноважень.
Президія не міг винести постанову про умисне вбивство, так як це не входить в його компетенцію.
За новим Законом України «Про судоустрій і статус суддів» Президії апеляційного суду немає.



Тема 8. Завдання 1.
КСУ відмовляє громадянину Семенюку О.В. у відкритті провадження у справі у зв'язку з непідвідомчістю Конституційному Суду України питань, зазначених у конституційному зверненні, якщо не згоден з рішенням районного суду Семенюк О.В. повинен був подати апеляційну скаргу в апеляційний суд області, а не в Конституційний суд України.
Суб'єкти звернення в КСУ: громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи з питань дачі обгрунтування офіційного тлумачення Конституції та Законів України.
Порядок звернення до КСУ: У конституційному зверненні зазначаються: 1) прізвище, ім'я, по батькові громадянина України, іноземця чи особи без громадянства, адреса, за якою особа проживає, або повна назва та місцезнаходження юридичної особи; 2) відомості про представника особи за законом або уповноваженого за дорученням; 3) статті (окремі положення) Конституції України або Закону України, тлумачення яких має бути дано Конституційним Судом України; 4) обгрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції України або законів України; 5) дані щодо інших документів і матеріалів, на які посилаються суб'єкти права на конституційне звернення (копії цих документів і матеріалів додаються); 6) перелік документів і матеріалів, які додаються. Конституційне звернення, документи та інші матеріали, до нього подаються у трьох примірниках.


Тема 9. Завдання 1.
До Вищої ради юстиції з пропозицією про прийняття подання про звільнення судді з посади можуть звертатися: 1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України, 2) член Вищої ради юстиції.
Питання про звільнення судді з підстав, передбачених пунктами 4 - 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України (порушення суддею вимог щодо несумісності, порушення суддею присяги, набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього), Вища рада юстиції розглядає після надання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідного виводу або за власною ініціативою.


Тема 11. Завдання 1.

Дії голови апеляційного суду та голови Ради суддів України неправомірні. Голова Ради суддів України повинен був звернутися з поданням до Вищої Ради Юстиції.
Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п'ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів. Суддя не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки підряд.

Тема 13. Завдання 1.
Звернення представників влади, інших посадових осіб, до прокурора з приводу конкретних справ і матеріалів, які знаходяться у провадженні прокуратури, не можуть містити жодних вказівок або вимог щодо результатів їх вирішення.
У відповіді прокуратури може міститися інформація: дата порушення кримінальної справи, за якою статтею, щодо кого, що досудове слідство у кримінальній справі проводиться згідно вимог кримінально-процесуального законодавства. Фактів втручання в діяльність слідчого і прокурора з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків не встановлено. Стан розслідування у даній справі перебуває на контролі.
Дані досудового слідства можуть бути розголошені тільки з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. (Стаття 121 Кримінально-процесуального кодексу України).

Завдання 2.
Перевірку винна проводитись природоохорони прокуратура.
На транспортну прокуратуру покладається забезпечення нагляду за додержанням законів особами залізничного, морського, річкового і повітряного транспорту щодо обслуговування пасажирів та вантажу, забезпечення безпеки руху, безпеки судноплавства.
Природоохоронна прокуратура займається наглядом за дотриманням законодавства в галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, а також безпечного для здоров'я і життя громадян довкілля, запобігання негативному впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів.

Завдання 1.
Генеральний прокурор України присвоює класні чини згідно з Положенням про класні чини працівників прокуратури. Вносить подання Президенту України про присвоєння класних чинів державного радника юстиції 1, 2 і 3 класів.

Встановлюється 10 класних чинів працівників органів прокуратури:
державний радник юстиції України
державний радник юстиції 1 класу
державний радник юстиції 2 класу
державний радник юстиції 3 класу
старший радник юстиції - 4 роки
радник юстиції - 4 роки
молодший радник юстиції - 3 роки
юрист 1 класу
юрист 2 класу
юрист 3 класу
Присвоєння класного чину провадиться в послідовному порядку з урахуванням ділових і особистих якостей працівника відповідно до посади, яку він займає, і стажем роботи.
Присвоєння класного чину без цих вимог може мати місце лише у випадках, передбачених статтею 9 цього Положення - при призначенні на вищу посаду присвоювати чин без дотримання черговості, але не більш як на два чину вище того, в якому працівник перебуває.

Завдання 2.
Генеральний прокурор України призначається на посаду за погодженням з Верховною Радою України та звільняється з посади Президентом України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади. (ЗУ «Про прокуратуру», Конституція України)




1. ТЕМА- Використання сучасних інформаційних технологій при розробці електронних посібниківдля фахівців з до
2. ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИССЛЕДОВАНИЯ СанктПетербург Питер 2004 ББК 88
3. Пророк Алмустафа избранный и возлюбленный заря своего дня двенадцать лет ждал в городе Орфалесе возвр
4. Тема 2. Система управления государственной собственностью
5. бюджет від англійського budget буквально означає
6. Федерация традиционных игр народов Республики Бурятия - А
7. Тема 2 Подготовительные и вспомогательные работы при производстве земляных работ
8. первых в установлении соответствия бюджетного прогноза целям общеэкономического развития т.html
9. САНКТПЕТЕРБУРГСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГИИ И ДИЗАЙНА Кафедра туристского бизнеса
10. Реферат- Методы разработки управленческих решений
11. Economic structures. There is lso number of refuges in the world
12. арийской мистике
13. Сонет
14. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук Київ ~
15. Поселим Бога в компьютер - интернетовскую сеть
16. Под национализацией понимается принудительное обращение имущества находящегося в собственности гра
17. Особенности образовательной работы в группе для детей с нарушением опорно-двигательного аппарата
18. Важнейшие унциалы
19. экономической формации к социалистической ликвидация частной собственности упразднение эксплуатат
20. фуд получает все большее развитие