Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
16
ЗФ НУХТ МА-6 м.Львів
2
крушів
Літ.
Опис будови та роботи лінії
Таран
Затверд.
Н. Контр.
Реценз.
Ковальов
Перевір.
Кулинич
Розроб.
Реконструкція тісторозробної дільниці лінії виробництва житньо-пшеничного хліба з розробкою роторної тістоподільної машини
1
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Лист
Змн.
Опис будови та роботи лінії.
2
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
3. Опис будови та роботи лінії.
Лінія для виробництва пшеничного хліба складається з тістомісильної машини, тістоподільника, автоукладчика, розстійної шафи та печі (рис.3.1).
Тістомісильна машина Х-12 (поз.1) представляє собою крило, виготовлене з нержавіючої сталі. Ця машина безперервної дії, на місильному валу закріплено вісім лопотей, які на початку замісу розміщені перпендикулярно осі валу. Це допомагає утримати рідкі компоненти в місці поступання борошна. Далі кут повороту лопотей змінюється до 30º. Вал приводиться в рух від двигуна через редуктор і циліндричну зубчату передачу. Борошно, вода й інші компоненти для замісу тіста переміщується лопотями, в середній частині корита знаходиться перегородка. Перемішана суміш видавлюється новими порціями через перегородку, пророблюється і пластифікується шнеком, після чого пересувається до вихідного отвору, розміщеного на дні корита. Торцеві стінки корпуса машини зачищаються скребками, закріпленими на валу. Отвори у торцевих стінках, в яких закріплено вал мають сальникові ущільнення.
В місильну машину поступають: сольовий розчин, рідкі дріжджі, зріла закваска, мочка. Після перемішування і виброджування тісто поступає в тістоподільник (поз.2).
Він використовується для поділу тіста на шматки масою 0,3 1,4 кг. Основними робочими органами є: приймальна головка, нагнітаючий вал, роторна ділильна головка, стрічковий транспортер.
Тісто поступає в приймальну воронку, захватується валком і нагнітається в мірний карман ділильної роторної головки. Вона обертається на 180º і відтинає шматки однакової маси і величини.
Вивантаження шматків відбувається за рахунок підпружинної відсікаючої заслінки. Потім шматки тіста поступають на транспортер. Привід роторної ділильної головки здійснюється від мотор редуктора.
Після подільника заготовка потрапляє на тістоокруглювач CR-310 Заготовки округлюються і потім за допомогою транспортера потрапляють у попередню шафу вистою. Потім заготовки розкатуються на розкатувальній машині МО-671 і потрапляють у шафу кінцевого вистою.
Шафа кінцевого вистою складається з колискового конвеєра, каркасу, облицювальних щитів. Конвеєр складається з приводу і двох віток тягових пластинчатих ланцюгів, які огинають шість зубчатих блоків. Рух конвеєра безперервний. В момент зупинки відбувається розвантаження і завантаження. Для запобіганню розхитуванню колисок при розвантаженні і завантаженні є попереджувач.
Рух колискового конвеєра регульований по часу з допомогою диску з 10 упорами й кінцевого вимикача. Підтримка потрібної температури й вологості в камері шафи здійснюється за допомогою кондиціонера.
Після розстійки заготовка пересаджується на под печі БН-25. Дана піч використовується для випічки подового пшеничного хлібу, вона тонельна, високої потужності. Піч являє собою конструкцію, яка складається з слідуючих елементів: Пекарної камери, канальної системи обігріву, парозволожувального пристрою, подового конвеєра з приводним натяжним пристроєм, газовими горілками, системою для автоматичного регулювання температури в пекарній камері, димососа, контрольно вимірювальних приладів.
Пекарна камера є основним елементом печі, в ній розміщені канали обігріву і парозволожувальний пристрій. Місця стику металоконструкцій ущільнюють.