Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство освіти і науки,молоді та спорту України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра механіки та автоматизації машинобудування
Звіт про виконання лабораторної роботи №88
«Дослідження схем на базі операційних підсилювачів»
Виконав:
ст.гр РТК-41
Смолін І В
Прийняв:
Викладач
Зелінський І.Д
Львів-2012 рік
Мета роботи: Вивчення будови та принципу дії функціональних схем на основі операційних підсилювачів, зокрема інвертуючи, неінвертуючих, інтегруючих, диференціюючих, диференціальних та схем в якості суматора вхідних сигналів.
Теоретичні відомості
Операційним підсилювачем (ОП) називають підсилювач з великим коефіцієнтом підсилення та безпосередніми звязками. Операційний підсилювач тим точніше буде реалізувати задану для нього конкретною схемою включення функцію, тим ближче його параметри будуть наближатися до параметрів ідеального операційного підсилювача. Ідеальний ОП характеризується властивостями таких найважливіших електричних параметрів:
1. коефіцієнт підсилення за напругою = ;
2. вхідний струм = 0А;
3. вхідний опір = Ом;
4. вихідний опір = Ом;
5. смуг пропускання на овній потужності = Гц;
Як правило ОП мають два входи й оди вихід. Вхідні виводи підсилювача часто позначають знаками плюс ( прямий вхід) і мінус (інвертуючий вхід).
Умовне позначення ОП показане на рис.1
Розглянемо основні схеми ввімкнення ОП:
Операційний підсилювач з інвертуючим входом. Якщо вважати ОП ідеальним, то при роботі в лінійному режимі різниця потенціалів між його входами близька до нуля.
Коефіцієнт підсилення за напругою ОП з інвертуючим входом визначається як , а вхідна і вихідна напруги відповідно дорівнюють
Звідки
Для
І=10 мА=0.01А
U=24B
R1=
R2=2.4
Операційний підсилювач з неінвертуючим входом. Схема ввімкнення ОП з неінвертуючим входом показана на рис.3. Розглядаючи ОП як ідеальний, запишемо основні співвідношення для цієї схеми:
для
R1=1кОм
R2=149 кОм
Операційний підсилювач з інтегруючим входом. Схема ввімкнення ОП з неінвертуючим входом показана на рис.4. Розглядаючи ОП як ідеальний,справедливі такі вирази:
Як відомо з теорії електричних кіл:
Операційний підсилювач з дифренціюючим входом. Схема ввімкнення ОП з дифренціюючим входом показана на рис.5. Розглядаючи ОП як ідеальний,справедливі такі вирази:
Як відомо з теорії електричних кіл:
Операційний підсилювач з диференціальним входом. Схема ввімкнення ОП з дифренціальним входом показана на рис.6. Розглядаючи ОП як ідеальний,справедливі такі вирази:
Операційний підсилювач в якості суматора вхідних сигналів. Схема ввімкнення ОП в якості суматора вхідних сигналів показана на рис.7. Розглядаючи ОП як ідеальний,справедливі такі вирази:
Індивідуальне завдання : Скласти на базі даної структурної формули схему ОП ?
Висновок: На даній лабораторній роботі я ознайомився з будовою та принципом функціонування схем на основі ОП (зокрема інвертуючих, неінвертуючих, інтегруючих, диференціюючих, диференціальних та схем в якості суматора вхідних сигналів) та навчився складати подібні схеми з даних структурних формул.