Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
2
Україна в Першій світовій війні (1914 1917 р.р.)
Перша світова війна розпочалася як протистояння двох військово політичних блоків європейських держав Антанти (Англія, Франція, Росія) і Троїстого союзу (Австро Угорщина, Італія, Німеччина).
1 серпня 1914 розпочалася Перша світова війна. Політика сторін щодо України була наступною.
Німеччина прагнула розгромити Росію, загарбати всі українські землі та включити їх до складу майбутньої Великонімецької імперії.
Австро Угорщина намагалася зберегти своє панування в Галиччині, Північній Буковині, Закарпатті, а також захопити територію Волині і Поділля.
Після вступу у війну Туреччини розроблявся план захоплення нею Північного Причорноморя.
Царська Росія прагнула розширити територію держави до Карпатських гір. Передбачалося завдати головного удару по військових силах Австро Угорщини, захопити Карпатські гори, Закарпаття й потім оволодіти Будапештом і Віднем.
Війна стала для українців національною трагедією. Так як вони змушені були воювати у складі російської (3,5 млн. чол.) й австрійської (250 тис. чол.) армій за чужі інтереси і вести братовбивчу війну.
Воєнні дії на території нашої держави відбувалися в Західній Україні. З 18 серпня по 21 вересня 1914 р. відбулася Галицька битва. Російські війська захопили Східну Галиччину, Північну Буковину, Львів, Чернівці. А військову фортецю Перемишль узято в оточення. У Галицькій битві обидві сторони використовували авіацію і бронепоїзди. Кровопролитна битва відбулася на Ужоцькому перевалі в Карпатах. У її ході легіон Українських січових стрільців у складі австрійської армії пройшов перше бойове хрещення. Потім бої продовжилися на Верецькому перевалі. Наприкінці 1914 р. австрійська і російська армії воювали за українські міста Борислав, Дрогобич і Стрий.
У 1915 р. російські війська прорвали оборону австро угорської армії та захопили майже всю Східну Галичину та Північну Буковину. Запеклий бій стався за гору Маківка в Карпатах.
Однак внаслідок загального наступу німецьких й австро угорських військ наприкінці 1915 р. російські війська почали відступати. Вони залишили Східну Галичину, Буковину, частину Волині.
З 22 травня до початку червня 1916 р. російські війська під командуванням О. Брусилова провели вдалий наступ на позиції противника. Ця операція одержала назву “Бурусиловський прорив”. У результаті якої знову було захоплено Східну Галичину (крім Львова), Північну Буковину, частину Західної Волині.
З початку 1917 р. німецькі та австро угорські війська знову почали наступ в районі Львова Галича Станіслава Чернівців. Лінія фронту стабілізувалася, а переважна більшість західноукраїнських земель знову опинилися під австро угорською та німецькою окупацією.
Отож, Перша світова війна перетворила українські землі на обєкт загарбання, а українців на учасників братовбивчого протистояння. Два військово політичні блоки вели кровопролитну війну за українські землі без урахування національних інтересів народу.
Наслідки Першої світової війни: