Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Задача 1.
Визначити абсолютні та відносні зміни обсягу товарної продукції у 1999р., які відбулися за рахунок зміни продуктивності праці та чисельності працюючих на основі доступних даних:
№ п/п |
Показники |
Од. Вим |
Звіт. рік |
Роз. рік |
1 |
Товарна продукція |
тис. грн |
4530 |
5436 |
2 |
Чисел. працюючих |
чол. |
2265 |
2471 |
▲ТП=5436-4530=906тис.грн.
ПП=ТП/Ч
ППзр=4530/2265=2
ППрр.=5436/2471=2,2
▲ТПза рах.ПП=(ППрр.-ППзр)*Чрр=(2,2-2)*2471=494,2тис.грн.
Виробнича бригада слюсарів за розрахунковий місяць виконала роботу обсягом 1325 нормо годин. Середній тарифний розряд робітників бригади дорівнює 4,5, планове завдання виконано на 105%. За виконання плану передбачено премію в розмірі 18% відрядного заробітку бригади, а за кожний відсоток перевиконання планового завдання 4% заробітку. Визначити: 1)Загальну суму місячного заробітку бригади; 2)частку тарифного заробітку в загальній сумі заробітної плати бригади, якщо погодинні тарифні ставки відрядних робітників у межах 6-розрядної тарифної ставки становлять відповідно 63, 68, 75, 88, 99 і 115 коп.
N=1324н.г.
Сер.тариф.розр=4б5
Викон.план.завд.=105%
Премія за вик.плану=18%
За 1% перев.плану=4%
Тариф.ставки=63,68,75,88,99,115коп.
Заг.сума зароб.-?
Заг.частку тариф.зар.-?
1)Зароб=1325*((99+88):2):100=1325*0,935=1238,875грн.
Премія за викон.плану=1238,875*0,18=222,9975грн.
Премія за перевикон.=1238,875*0,04*5=49,555грн.*5=247,555грн.
Заг.зар.плата ЗП=1238,875+222,9975+247,775=1709,6475грн.
2)Питома вага тариф.зароб=(1238,875/1709,6475)*100%=72,46%
У звітному році трудомісткість виробничої програми підприємства складала 2665000 нормо годин. Передбачається, що у наступному році у звязку із деякими ускладненнями виготовленої продукції її загальна трудомісткість має збільшитися на 15%. Очікується, що річний фонд робочого часу має зрости приблизно на 16%, А передбачуване виконання норм виробітку кожним робітником, що дорівнювало у середньому за звітний рік 112% - на 5%. Визначити необхідну чисельність виробничих основних робітників-відрядників у звітному та розрахунковому році.
Сума Труд.ЗР=2665000н.г.
▲Сума Труд.РР=15%
ТЗР=1785н.г.
▲Труд.РР=16%
КЗР=112%
КРР=5%
ЧЗР-?
ЧРР-?
КЗР=1,12+1,12*0,05=1,176=117,6%
ТРР=1785+1785*0,16=2070,6н.г.
Сума Труд.РР=2665000+2665000*0,15=3064750н.г.
ЧЗР=(2665000/1785)*1,12=1333чол.
ЧРР=(3064750/2070,6)*1,176=1265чол.
Визначити можливе зростання продуктивності праці у розрахунковому році порівняно із звітним на основі вихідної інформації, наведеній у таблиці:
Показник |
Од виміру |
Звіт. рік |
Роз. рік |
Випуск продукції |
тис. грн. |
10500 |
Х |
Чисел. Персоналу |
Чол. |
2000 |
Х |
Структ. Чис. Персоналу |
|||
- робітники |
% |
80 |
Х |
- спеціалісти, службовці |
% |
20 |
Х |
Очікуване збільш. вип-ку прод-ції |
% |
Х |
3 |
Очік. Вивільн. Робітн. внаслід. Впровадж. Нової техніки і технол. |
Чол. |
Х |
50 |
Скор. чисел. Спеціал. І служб. за рахун. впровадж.нової структ. управ-ня |
% |
Х |
10 |
Звітн.рік
ТПЗР=10500тис.грн.
ЧПЗР=2000чол.
WЗР=10500/2000=5,25
Розрах.рік
ТПРР=10500*1,03=10815тис.грн.
ЧПРР=2000-50=1950чол.
WРР=ТПРР/ЧПРР=10815/1950=5,546
Іw=5,546/5,25=1,05(продуктивність зросла на 5%)
На дільниці механічного цеху встановлено і діє 20 токарних верстатів. Трудомісткість обробки однієї деталі на токарному верстаті становить 0,25 нормо-годин. Дільниця працює у двозмінному режимі при тривалості однієї зміни, що дорівнює 8 годин. Число неробочих днів у розрахунковому році - 107. Очікувані простої верстатів у ремонтах становлять: капітальному - 180 годин, а тривалість поточних ремонтів верстатів дорівнює 2 % номінального часу роботи верстатів. Очікуваний коефіцієнт використання токарних верстатів дорівнює 0,85. Потрібно обчислити величину виробничої потужності механічного цеху і річну кількість оброблених на токарних верстатах деталей.
Nсер=2*8*20*(365-107)*(1-0,05)/0,25=313728
Nф=313728*0,85=266669
Виробнича потужність чавуноливарного цеху заводу “Тайфун” станом на 1 січня розрахункового року становила 1500т. чавунного литва. З 1 травня розрахункового року введено в дію два плавильних агрегати потужністю 1200т. литва, а з 1 серпня цього ж року виведено з експлуатації один агрегат потужністю 540т. литва. Середньорічна виробнича потужність чавуноливарного цеху за звітний рік становила 14000т. литва. Впродовж розрахункового року вироблено 13500т.
Необхідно визначити:
NПР=15тис.тонн
NЗ 1.05 ВВЕД=2*1200т.
NЗ 1.08 ВИВЕД=540т.
NСЕР.ВИР.ПОТУЖ.=14тис.тонн
NФАКТИЧНЕ=13500т.
NСЕРЕДНЄ=14тис.т.
NСЕРЕДНЄ=15000+2*1200*(8/12)-1400*(5/12)=16375т.(сер.вир-ча потужн.)
▲N= NСЕРЕДНЄ РР - NСЕРЕДНЄ ЗР=16375-14000=2375т.(Приріст с/р потужн)
NКрозрРоку=15000-2*1200-540=16860т.
k=NФАКТ/NСЕР=(13500/16375)*100%=80%
№ п/п |
Показники |
Од. Вим |
1-й рік |
2-й рік |
3-й рік |
4-й рік |
1 |
Вир-ча потужн. на поч. Року |
тис. т. |
200 |
|||
2 |
Введ.вир.потужн. протягом року |
тис. т. |
50 |
52 |
48 |
35 |
3 |
Вибуло вир.потужн. протягом року |
тис. т. |
45 |
36 |
21 |
45 |
4 |
Коеф.перерах. введен.(вибул.) вир. Потужн. |
0,35 |
0,5 |
0,45 |
0,2 |
|
5 |
Коеф. викор. Виробн. потужн. |
0,8 |
0,9 |
0,95 |
0,85 |
QPP=kВВП ЗА РОЗР РІК*NСЕР ЗА РОЗР РІК
NСЕР1=200+50*0,35-45*0,35=201,75тис.т.
NСЕР2=(200+50-45)+52*0,5-36*0,5=213тис.т
NСЕР3=(205+52-36)+48*0,45-21*0,45=233,15тис.т.
NСЕР4=(221+18-21)+35*0,2-45*0,2=246тис.т.
Q1=0.8*201.75=161.4тис.т.
Q2=0,9*213=191,7тис.т.
Q3=0,95*233,15=221,5тис.т.
Q4=0,85*246=209,1тис.т.
Балансова вартість виробничих основних фондів акціонерного товариства на початок розрахункового року становила 70 000 тис.грн. Протягом травня й вересня 1998 р. будуть введені в дію нові основні фонди вартістю відповідно 750 та 1650 тис.грн. Окрім того за раніше укладеною угодою із зарубіжною фірмою буде придбана у жовтні того ж самого року нова технологічна лінія вартістю 2 200 тис.дол. Витрати на її транспортування та монтаж становитимуть 10% вартості імпортної техніки. У жовтні цього самого року мають бути виведені з експлуатації через повне фізичне спрацювання основні фонди на загальну суму 2 500 тис.грн. Економічне спрацювання виробничих фондів на кінець розрахункового року становить 40%. Курс одного долару дорівнює 5,6 гривні.
Обчислити:
В.О.Ф.=70000тис.грн.
ОФвед=750тис.грн.
ОФивед=1650тис.грн.
ОФввед=2200тис.грн.
Витрати=10%
ОФввед=2500тис.грн.
А=40%
1$=5,6грн.
СВоф-? ПВ-? ЗВ-?
СВоф=70000+7508/12+1650*4/12+2200*5,6*3/12-2500*3/12=73505тис.грн.
ПВ=70000+750+1650+2200*5,6+1232-2500=83452тис.грн.
ЗВ=83452-0,4*83452=50071тис.грн.
Меблевий комбінат придбав нову технологічну лінію для виготовлення однотипних дерев”яних заготовок (деталей) вартістю 362 тис.грн. Витрати на транспортування і монтаж технологічної лінії становили 10 тис.грн. Прогнозований нормативний термін експлуатації технологічної лінії 5 років, а ліквідаційна її вартість 12 тис.грн.
Визначити норму амортизаційних відрахувань за умови застосування рівномірного, кумулятивного та подвійно-залишкового методу нарахування амортизації засобів праці; з”ясувати, який з названих методів амортизації економічно вигідніший для меблевого комбінату.
Р=362тис.грн.
Витрати=10тис.грн.
Ан=5років
Лв=12тис.грн.
Н ав.рівн.-?
Н ав.прим.-?
Н ав.подв.-?
Нав=((372-12)/(5*372))*100=360,84тис.грн.
СумаАВбр=5*372*1,194=360,8тис.грн.
Н ав=19,4*2=38,8%
АВ1р=372*0,388=144,34тис.грн.
АВ2р=(372-144,34)*0,388=88,3тис.грн.
АВ3р=(372-144,34-88,3)*0,388=54тис.грн.
АВ4р=(372-144,34-88,3-54-33,1)*0,388=33,1тис.грн.
АВ5р=(372-144,34-88,3-54-33,1)*0,388=20,3тис.грн.
Сума АВ1-5р=144,34+88,3+54+33,1+20,3=340,04тис.грн.
Н ав1-5р=15;30;20;15;10%
АВ1=372*0,15=55,8тис.грн.
АВ2=372*0,3=111тис.грн.
АВ3=372*0,2=74,4тис.грн.
АВ4=372*0,15=55,8тис.грн.
АВ5=372*0,1=37,2тис.грн.
Задача 10.
Вартість основних фондів, що належать до третьої групи і придбанні після набуття чинності відповідного законодавчого акта України, становить 6 млн.грн. Визначити щорічні суми амортизаційних відрахувань та зробити висновок щодо доцільності застосування прискореної амортизації.
В.О.Ф.=6000тис.грн.
Н ав1-7р=15;30;20;15;10;5;5%
АВ1=6000*0,15=900тис.грн.
АВ2=6000*0,3=1800тис.грн.
АВ3=6000*0,2=1200тис.грн.
АВ4=6000*0,15=900тис.грн.
АВ5=6000*0,1=600тис.грн.
АВ6=6000*0,05=300тис.грн.
АВ7=6000*0,05=300тис.грн.
Використовуючи наведені у таблиці техніко-економічні показники, необхідно економічно обгрунтувати доцільність проведення капітального ремонту, ремонту з модернізацією або заміну застарілої машини.
Показники |
Од. вим. |
Види машин |
|||
А |
Б |
В |
|||
Вартість нової машини |
грн. |
1200 |
1600 |
2000 |
|
Річна продуктивність машин у першому циклі експлуатації |
|||||
а) нової машини |
тис. ум. од. |
100 |
160 |
200 |
|
б) старої, капітально відремонтованої |
тис. ум. од. |
70 |
120 |
150 |
|
в) старої, капітально відремонтованої та модернізованої |
тис. ум. од. |
95 |
140 |
180 |
|
Тривалість міжремонтного циклу |
|||||
а) нової машини |
Роки |
3,5 |
3 |
4 |
|
б) старої, капітально відремонтованої |
Роки |
2,8 |
2,4 |
3,2 |
|
в) старої, капітально відремонтованої та модернізованої |
Роки |
3,0 |
2,5 |
3,6 |
|
Збитки пов`язанні з неповною амортизацією старої машини в разі її заміни |
грн. |
328 |
240 |
450 |
|
Вартість капітального ремонту |
грн. |
300 |
400 |
500 |
|
Вартість капітального ремонту з модернізацією |
грн. |
480 |
560 |
700 |
|
Собівартість одиниці продукції, виготовленої на: |
|||||
а) новій машині |
грн. на 1 тис. ум. од. |
1300 |
1480 |
1600 |
|
б) старій, капітально відремонтованій |
грн. на 1 тис. ум. од. |
1308 |
1485 |
1604 |
|
в) старій, капітально відремонтованій та модернізованій |
грн. на 1 тис. ум. од. |
1303 |
1483 |
1602 |
еР=1-(Ri+Se)/(В4*α*β+Qa)
еРЛ=1-(Ri+М+Se)/(В4*α*β+Qa)
еРЛ=1-(480+(1303-1300)/1200*95/100*3/3,5+328)=0,631
Відмінним є кап.ремонт із модернізацією
еРЛ=1-(560+(1483-1480)/1600*140/160*2,5/3+240)=0,59
Відмінним є кап.ремонт із модернізацією
еРЛ=1-(500+700+(1602-1600)/2000*180/200*3,6/4+450)=0,66
Відмінним є кап.ремонт із модернізацією
На початок звітного року середньорічна вартість основних фондів дорівнювала 1250 тис.грн., обсяг реалізованої прдукції - 2000 тис.грн., рентабельність продукції - 25%. У розрахунковому році обсяг реалізації збільшився на 10%, фондомісткість - на 15%, величина прибутку - на 50 тис.грн., а рентабельність продукції зменшилась на 2%. Визначити рентабельність основного капіталу у звітному та розрахунковому роках.
ОФ=1250тис.грн.
TR=2000тис.грн.
Rзвіт.р.=25%
TR >на10%
F>15%
Пр>50тис.грн.
Rпоточ.р.<2%
Rоф-?
Rоф=П/ОФ
П=TR*R/(100+R)
П=2000*25/(100+25)=400тис.грн.
Rоф=400/1250=0.32 або 32%
ФМ=ОФ/TR
ФМ=1250/2000=0,6
ФМ=ОФ/TR
TRрозр=2000*1,1=2200тис.грн.
ФМрозр=1250*1,15/2200=0,66
ОФ= TRрозр * ФМрозр=2200*0,66=1452тис.грн..
Пррозр=2200*23/(100+23)=411382тис.грн.
Rофрозр=0,28 або 28%
Вартість основних фондів на 1.01. звітного року становила 1450 тис.грн. з 1.05. введено основних фондів на суму 200 тис.грн., а з 1.07. виведено з експлуатації основних фондів на 300 тис.грн. Фондомісткість становила 0,85, рентабельність продукції 25%, чисельність працюючих - 200 чоловік. У наступному році планується збільшити обсяг реалізації на 10%, рентабельність продукції на 5%.Визначити усі можливі показники стану та ефективності використання основних фондів у звітному та розрахунковому роках.
За даними балансу нематеріальні активи підприємства становлять 3630 грн., у тому числі вартість: навчальної програми - 1500 грн., програмного забезпечення - 630 грн., придбаної ліцензії - 1500 грн. З метою наближення балансової величини нематеріальних активів до ринкової їх вартості провідні фахівці підприємства вважають , що необхідно провести переоцінку окремих елементів цих активів на основі таких даних:
Визначити ринкову вартість нематеріальних активів.
Науково-виробничий концерн “Славутич” протягом останніх двох років істотно збільшив власні нематеріальні активи. На початок розрахункового року їх балансова вартість склала 234700 гривень. Необхідно визначити на кінець розрахункового поточного року нагромаджену балансову вартість нематеріальних активів і щорічну суму амортизаційних відрахувань відповідно до чинного законодавства України, використавши таку вихідну інформацію.
Використовуючи вихідні дані таблиці необхідно розрахувати та порівняти рівень конкурентоспроможності корпорацій.
Показники конкуренто-спроможності |
Коеф. ваго-мості |
Рейтинг оцінки показників |
||
“Продімпортторг” |
“Украгроекспорт” |
“Агро” |
||
1. Якість і споживчі переваги товарів |
0,15 |
5 |
5 |
5 |
2. Асортимент продукції |
0,1 |
9 |
6 |
8 |
3. Ступінь дієвості каналів збуту |
0,15 |
7 |
4 |
9 |
4. Ефективність реклами і стимул. збуту |
0,15 |
9 |
5 |
4 |
5. Фінансові ресурси |
0,2 |
7 |
8 |
7 |
6. Репутація у споживачів |
0,15 |
7 |
9 |
6 |
7. Можливості цінової політики |
0,1 |
4 |
4 |
4 |
Найбільш конкурентоспроможна корпорація “Продімпортторг”
У розрахунковому році обсяг товарної продукції становив 800тис.грн., виробнича собівартість - 700тис.грн., повна собівартість - 740тис.грн. Річна потреба у матеріалах - 400тис.грн. Середній поточний їх запас - 25 днів, транспортний - 10 днів. Тривалість виробничого циклу 20 днів. На початку циклу у виробництво запускається 30% витрат, решта - протягом виробничого циклу. На складі продукція знаходиться 10 днів, між відвантаженням продукції та сплатою рахунків покупцями проходить 15днів Кількість робочих днів у році - 265. Визначити показники використання оборотних коштів у розрахунковому році.
Нок вз=МВ*(ПЗ+ТЗ)/265=400(25+10)/265=52,83
Нок вир.циклу=Довж.виробн.циклу* Денна собіварт *kнар.витр
kн.витр=(а1+0,5а2)/(а1+а2)
kн.витр=(700*0,3+700*0,5*0,7)/700=0,65
Нок н.вир-ва=20*(700/265)*0,65=34,32 тис.грн.
Нок гот.прод.=Ндн*Добова.норм.повн.собів=10*(740/265)=27,92тис.грн.
Дебіт.заборг.=15*800/265=45,3тис.грн.
Оборотн.капіт=52,8+34,3+28+45,6=160,4 тис.грн.
Невелика група підприємців має намір створити товариство з обмеженою відповідальністю, яке буде виробляти і реалізовувати лічильники виробничого призначення “Магрус”. Для цього потрібно знайти та орендувати придатне для виробничо-господарської діяльності приміщення; закупити офісні меблі і господарський інвентар загальною вартістю 30 тис.грн.; придбати виробниче устаткування на суму 70 тис.грн.
В розрахунку на одиницю продукції матеріальні витрати становитимуть 52 гривень, інші змінні витрати - 38 гривні, невиробничі витрати 10 гривень . Усі витрати на виробництво здійснюються рівномірно впродовж виробничого циклу. Придбання сировини, виготовлення і реалізація виробів відбувається щоденно партіями по 20 штук. Ціна реалізації одиниці продукції -145 гривень.
Матеріальні ресурси знаходитимуться у виробничих запасах протягом 20 днів, а незавершеному виробництві -10 днів. Запас готової продукції на складі підприємства створюватиметься приблизно на 4 доби. Між відвантаженням продукції та сплатою рахунків покупцями проходить 10 днів.
Витр.матер=30тис.
Вустат.=70тис.
МВ=52грн.
Взмін=38грн.
CВпрод=52+38-10=80грн.
Осн.капіт(потр)=30+70=100тис.грн.
kн.витр=(52+0,5*38)/80=0,89
Нок вз=20*52*20=20800грн.
Нок вир.циклу=20*0,89*80*10=14240грн.
Нок гот.прод.=20*80*4=6400грн.
Дебіт.заборг.=20*145/(2*10)*360=52200тис.грн.
Оборотн.капіт=20800+14240+6400+52200=93640 тис.грн.
PAGE 1