У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і За 20 25 днів до проведення лабораторної роботи в скляну банку кладуть шари 1 2 см подрібненого свіжого лучн

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Приклади вирощування, утримання і використання деяких тварин.

 Вирощування найпростіших у школі. За 20—25 днів до проведення лабораторної роботи в скляну банку кладуть шари (1—2 см) подрібненого свіжого лучного сіна і заливають все дощовою або ставковою водою. Накривають і ставлять на вікно, затінивши. Через 3—4 дні в посудину доливають воду із забрудненої водойми, на дні якої є рослинність, що гніє (можна з мулом). Через 15 днів після доливання ставкової води в культурі спочатку з'являються різні види інфузорій, а потім і інфузорія-туфелька. Інфузорію-туфельку вирощують й іншим способом. У розчин культури добавляють 3—5 г картопляного борошна або 10—15 крапель молока. Для приготування чистої культури беруть піпеткою розчин і розглядають його під мікроскопом. Знаходять інфузорію-туфельку і переносять її в банку з поживним середовищем (його слід спочатку прокип'ятити і остудити), закривають склом. Щоб культура була придатною упродовж року, її пересаджують у свіже поживне середовище.

Заготівля дощових черв'яків в умовах школи. У невеликі ящики насипають городній ґрунт. Кладуть шарами опале листя. В ящики помішають великих і дрібних дощових черв'яків, кількість яких залежить від потреби для проведення лабораторної роботи, прикривають його кришкою і періодично зволожують. На поверхню ящика кладуть злитий чай і шматочки вареної картоплі. Протягом зими черв'яки не тільки збільшуються у розмірах, але й відкладають кокони з яйцями, з яких з'являються молоді черв'яки.

Методи спостереження за молодими дощовими черв 'яками. Розгляньте зовнішню будову і визначте спинну і черевну сторони, передні і задні кінці черв'яка. Спостерігайте, як скорочуються його м'язи, чому тіло стає коротшим і товщим або тоншим і довшим. Покладіть черв'яка на папір. Чи чуєте шарудіння на папері? Знайдіть рот черв'яка, щетинки з черевної сторони. Підрахуйте, скільки є сегментів. Де поясок, яке він має значення?

Методика розтину дощового черв'яка. Розтинають черв'яка після перебування його в спирті. Тіло мертвого черв'яка добре витягується. Його кладуть у ванночку з парафіном догори спиною, розтягують і закріплюють шпильками передній і задній кінці. Потім роблять поздовжній розріз скальпелем або лезом бритви, не пошкоджуючи кровоносну систему (1—2 см), після чого обережно розрізають шкіру ножицями так, щоб не пошкодити кишок. Для цього треба підтримувати кінці підрізу пінцетом, зразу ж відігнутих у сторони, і приколоти шпильками до дна ванночки. Після розрізу стінки тіла видно целом і кишкову трубку. При цьому можна також розглянути поперечні перегородки з боків кишок — вони відповідають сегментам. Для вивчення внутрішніх органів необхідно налити у ванночку стільки води, щоб там занурилось тіло черв'яка. Так краще видно всі його внутрішні органи.




1. БУКМАСТЕР 1993~ 191 с- ил
2. N 1071у Проверка фармацевтической физикохимической химической и фармакологической совместимости инг
3. Способы сердечно-легочной реанимации
4. Материалы и изделия полимерные для покрытия полов
5. Уголовный процесс 1
6. Специфика ведения интервью
7. Реферат Эволюция мировой валютной системы
8. галоген газ с резким запахом; микроэлемент необходимый для организма животных.
9. тематический независимый и документируемый процесс получения свидетельств аудита и объективного их оценив
10. Тема- Техническое обслуживание и текущий ремонт системы питания c распределенным впрыском бензина ВАЗ 2110