Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Назва реферату: Ток-шоу “Дзеркало”
Розділ: Сценарії
Ток-шоу “Дзеркало”
Дорогі друзі, на укропах літератури ми говоримо про те, що мистецтво: живопис, література, скульптура, кіно відображає наше життя, тобто є дзеркалом наших проблем, успіхів, невдач.
Наше ток-шоу не випадково носить назву “Дзеркало”. В його програмі будуть висвітлюватися актуальні питання, опираючись на твори мистецтва та досвід з власного життя.
Тема сьогоднішньої нашого розмови “Роль знань в житті людини”.
Ведучі програми: Олексюк Антон, Уграк Надія.
Почесний гість: заступник начальника райвідділу міліції майор Угорський Михайло Васильович.
Учасник розмови: Марія Олексіївна та її син Володимир.
Ведуча 1. Маріє Олексіївно, що хвилює вас?
Марія Олексіївна. Мій син хоче бути міліціонером, мотивуючи тим, що вони добре заробляють, мають велику вагу у суспільстві (звязки, пошану).
Але не готується до уроків, не займається фізичною підготовкою. Коли я переконую що вступні екзамени потребують знань, він сміється.
Володя. Звичайно тепер діти навіть в дитсадках знають, що потрібні гроші, а не знання. Не випадково тупість і обмеженість наших захисників порядку висміюють наші майстри гумору О.Степаненко, Олег Філімонов та Олег Школьник в програмі “Джентльмен шоу” чи “Академія сміху”
Ведуча 2. Значить, ти не за покликанням вибираєш майбутню професію?
Володя. Яке ще призвання? Туди ідуть, щоб забезпечити собі безбідне і спокійне життя.
Назвіть хоч 1 хлопця, щоб думав інакше.
Вчитель. Ну. Що ж. Я прочитаю вам твір випускника нашої школи 1991р., котрий закінчив міліцейську академію і працює в Тисменицькому рай- відділенні. Це Сметанюк Роман Дмитрович.
Вечір... На небі появляються перші зірочки-квіти, випливає усміхнений срібний місяць-молодик. Після напруженого дня все занурилося в сон. Лише зрідка зронить свій листочок клен, прокричить сова, злякавши дзвінку тишу та в тихому гаю витьохкує закоханий соловей. Під сяйвом нічного світила все дивне і прекрасне: казкової чарівності рослини та зворушливо-тремтливі звуки. Нема потворності та дисгармонії в природі...
І ось в цей чудовий світ прийшов я не рослиною чи твариною, а людиною, що наділена розумінням і відповідальністю. Народився я на землі, багатій природою, добрими традиціями та хорошими людьми.
Народ мій завжди прагнув до волі і незалежності. З молоком матері і хлібом, що вигодувала мене моя Батьківщина, моя земля, всмоктав я її дух, її прагнення вільної праці, що зробить мою Україну багатою, красивою і сильною. Стала вона вільно, тому їй потрібні люди різних професій. Головне, щоб їх вибір робився за покликанням, щоб свідомо зайняти свої місце в житті. А щоб могли спокійно жити, працювати і вирощувати дітей мої співвітчизники, потрібні охоронці порядку, служба безпеки. Роблячи перші, не зовсім впевнені і не завжди правильні кроки на шляху створення міцної держави, наш уряд повинен потурбуватися про правовий та соціальний захист населення, посилити боротьбу з правопорушниками, кількість яких, на жаль, зростає.
Я хочу стати захисником порядку і безпеки своїх співгромадян. Розумію, що бути ним нелегко. Адже людина, що посвятила себе цій справі, повинна мати міцне здоровя, глибокі знання, велику силу волі та залізну витримку. Я мрію про професію міліціонера, тому вперто і наполегливо готую себе до неї: посилено займаюсь спортом, загартовую своє тіло і волю, багато читаю, треную память. Зрозуміти складності майбутньої професії допомогли мені книги, газетні статі, телепередачі та телефільми Особливо запамятався герой кінокартини “Місце зустрічі змінити не можна...” Г.Жеглов, роль якого виконував мій улюблений актор В.Висоцький. Я зрозумів, що кожну мить треба бути готовим до ризику, так як служба ця небезпечна і складна, а також повна романтики і несподіванок. Готовий я до всіх випробувань, бо землю, де народився і виріс, де живуть найдорожчі мені люди, люблю більше життя, Щоб не розтягали її багатств злодії і спекулянти, щоб не порушували спокою пяниці та хулігани, щоб життя йшло своїм ритмом, я готовий пожертвувати всім, що маю.
Учень з залу. Я теж хочу звязати своє майбутнє з органами правосуддя, правоохорони. Мрію стати слідчим чи служити в кримінальній поліції. З великим захопленням дивлюся телесеріал “Комісар Рекс” Його головні герої Стокінгер і Ріхард Мозар вражають спритністю, фізичною підготовкою, силою логічного мислення та ерудицією.
2 учень. Я ще не визначився в виборі процесії, але все більше схиляюся до думки, що треба стати на захист порядку. Коли я дивився фільм “Поліцейський в дитсадку”, головну роль в якому виконував Шварценегер, то тішився, що є кому наказати зло.
І розчулило мене те, що він любить дітей, життя. Навколишній світ, не озлобився в боротьбі зі злом.
3 учень. До вибору професії я ще не готовий. Але переглянувши фільм “Школа-2. Останній урок”, прийшов до висновку, що треба стати справжнім чоловіком, щоб в разі потреби бути в змозі захистити себе і своїх рідних. Спершу пройду армійські випробування, загартування. Постараюсь попасти в спецназ.
Ведуча І. Володя, чи змінилася твоя думка?
Володя. Це мене ще не переконало. Я таких фільмів не дивився, таких правильних людей не зустрічав.
Ведуча ІІ. Даємо слово нашому гостю.
Михайле Васильович, будь ласка.
Майор міліції. Народився я і виріс у вашому селі в багатодітній сімї. Щоб чогось досягти, треба було розраховувати тільки на себе. Тому дуже багато працював розумово і фізично. Тепер дякую Богу, що не ріс пестунчиком. Бо за словами Суворова, важко в навчанні легко в бою. Ситуації трапляються настільки непередбачені, що вкрай необхідні дуже глибокі знання, висока ерудиція і, звичайно, фізична підготовка, сила волі. Мене вражає думка про те, що можна все купити. Памятайте, що в поєдинку перемагає мудріший, спритніший, сильніший. Адже боротьба за життя іноді закінчується смертю. Дарма не платять. А якщо хтось випадково опинився то чи надовго? Знаєте, що знання ваша зброя, сила, захист.
Чи згідні?
Учениця. Цілком. В кожному з фільмів серіалу “Комісар Рекс”, розкривається один з аспектів розумової діяльності. Наприклад, в фільмі “Життя на волосині” знання з піротехніки рятують головних героїв від неминучої смерті, в фільмі “Смертельна доза” рятують 50 собак, обізнаність з ветеринарією запобігає випробуванню на тваринах нових наркотиків.
Учень. У цьому серіалі незвичайна роль собаки. Рекса. Він доказує, що знання і вміння, отримані в час дресирування та навчання. допомагають рятувати сотні людей.
Марія Олексіївна. Я не випадково відговорюю сина. Боюся я за нього. Він у мене один.
Майор. За свою дитину боїться кожна мати. Згадую слова В.Висоцького: “Хто, якщо не я?”.
І хто ж повинен захистити вас, якщо не він?
Ведуча І. У кожного своя життєва дорога.
Та вибирати треба її свідомо.
Ведуча І. А вибираючи, прислухатись до думок інших людей. І частіше заглядати в дзеркало життя-мистецтво.
В програмі гри 6 конкурсів.
На початку шоу проходить знайомства. Кожен учасник (їх 4) коротко розповідають про себе (Візитка).
Потім проводиться жеребкування, внаслідок чого 1 гравець отримає заохочувальний бал і право вступити в гру першим. Запитання, наприклад, “Скільки є в світі лауреатів Нобелівської премії в області літератури?”.
Конкурс 1. Тема. (З 9 вказаних видів мистецтва та жанрів л-ри: Живопис, історія літератури, теорія літератури, фольклор, лірика, епос, драматургія, музика, кіномистецтво, публіцистика).
Кожен учасник відповідає на 9 запитань з кожного розділу (вибір послідовності).
Правило: відповідь припиняється, якщо є підряд 3 мінуси, тоді зарахуються правильні відповіді, кожна 1 бал.; або 3 плюси, тоді зараховуються правильні відповіді і доплюсовуються бали з предметів (розділів), що залишиться.
Запитання:
І. 1. Назвати художників, що подарували картини.
“Три богатирі”.
“Джоконда”?
“Повернення блудного сина”?
ІІ. 1. Яку епоху називають епохою Відродження?
Які роки в рос. поезії прийнято називати “срібним століттям” ?
Які сторичні події відображені в дзеркалі літератури ХХ ст.?
Які історичні факти відображені в романі В.Скотта “Айвенго”?
ІІІ. 1. Що таке античність? або 1. Що таке художня деталь?
2. Дати визначення реалізму 2. Визначення епітету.
3. Що таке верлібр? 3. Привести приклад метафори.
4. Дати визначення сонету. 4. Що таке пейзаж?
ІV. 1. Назвати жанри усної народної творчості.
Що таке фольклор?
Чим відрізняється народна казка від літературної?
Назвати 1 прислівя.
V. Назвати поетів:
Російських
Англійських
Французьких
Німецьких
VІ. Якій літературі належить епос:
“Слово о полку Ігоревім”
“Пісня про мого Сіда” або “Пісні про Нібелунгів”
“Самсон і Голіаф”
VІІ. Перу якого драматурга належать твори:
“Розбійники”
“Міщанин-шляхтич”
“Пігмаліон”
“Матінка Кураж та її діти” або “Фауст”
VІІІ. 1. Кого з композиторі надихнула поема “Мазепа” Байрона на музичний твір?
2. Чий твір звучить під час одруження?
Хто написав “Пори року”?
Чия скрипка славиться на весь світ?
ІХ. 1. Назвіть актрису, що зіграла головну роль в фільмі “Роксолана”.
Котрий фільм завоював симпатії глядачів і впродовж багатьох років транслюється напередодні Нового року?
Екранізація якого художнього твору рос. письменника відображає традиції українського народу?
Назвати акторів, що знялися в фільмі “Попелюшка”.
Х. 1. Публіцистичні журнали.
Назвати журнали, що читає ваша сімя?
Які газети цікавлять твою родину і тебе?
Які рубрики ти переглядаєш спочатку?
Конкурс 2. Оратор
Пропонується тема. Треба висловити свою думку.
Наприклад: Шкільний предмет, який ніколи не знадобиться в житті.
Конкурс 3. Коник (хобі).
Кожен учасник демонструє своє улюблене заняття (його результати).
Конкурс 4. Практикум.
Наприклад. Скласти чотиривірші про зиму (за визначений час).
Конкурс 5. Підказка.
Учасник конкурсу вибирає помічника, котрий повинен відгадати зображення предмету за описом. (10 картинок).
Конкурс 6. Дуель.
Беруть участь 2 гравці з найвищою кількістю балів.
Відповідають на задані запитання (хто швидше піднесе руки?)
Хто така Афродіта?
Що шукали герої оповідання Джека Лондона “Любов до життя”
Чим займався Сантьяго (“Старий і море” Хемінгуея).
В кого перевтілився Грегор Замза в оповіданні Ф.Кафки “Перевтілення”.
В якому творі батько вбиває сина за зраду?
Яка країна є батьківщиною Роберта Стівенсона?
Хто з письменників писав, що краще хай його згадають зі сміхом, ніж ніяк?
Який твір написаний під враженням подорожі по Середземному морю?
Які астрономічні назви повязані з міфологією?
Як звали героя титана грецької міфології, що дав людям світло?
Згідно набраних балів визначається переможець.