Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема заняття Система образів романупритчі Альбера Камю Чума Вид заняття

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТА ЗАНЯТТЯ  

Предмет

Світова  література

Тема заняття

Система образів роману-притчі Альбера Камю «Чума»

Вид заняття

Практичне заняття

Мета заняття:

Навчальна

Розглянути систему образів героїв роману, простежити як вирішується проблема вибору; розвивати вміння аналізувати образи героїв, добирати цитати, будувати діалог, монолог, робити власні висновки, сприяти усвідомленню багатозначності світу і людини

Виховна

Забезпечуючі предмети

Всесвітня історія, літературознавство

Забезпечувані предмети

Українська література, культурологія

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ:

Наочність:                  

Портрет Альбера Камю, епіграф до заняття , схеми  «Альбер Камю – людина і митець», «Чинники, що сформували світоглядно-естетичні позиції Альбера Камю» , «Художній світ Альбера Камю»,  «Особливості творчої манери А.Камю»

Література:

1. Волощук Є. Зарубіжна література: Підручник для 11-го кл. – К.: Ґенеза, 2004.- С.285-292 .

 2. Зарубіжна література: Посібник-хрестоматія. 11 клас/ Упорядники: Безкоровайний Г.Є., Щавурський Б.Б. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2007. – С.372-428 .

3. Зарубіжна література ХХ ст./ За ред. М.І. Борецького: Підручн. для    11 кл. – Львів: Світ, 2000.

4. Папуша І., Васильєв Є., Назарець В. Зарубіжна література. 11 клас. Посібник-хрестоматія. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. –     С. 377-467.

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

№ еле-менту

Послідовність виконання заняття та навчальні питання.

Доповнення, зміни, зауваження

1

2

3

1.

Організаційний момент

Допускна система

2.

Актуалізація опорних знань:

Слово викладача

Бесіда

3.

Повідомлення теми, мети та плану заняття.

  1.  

Слово викладача

4.

Мотивація навчальної діяльності.

Людина приходить на цю землю, святу і грішну, аби пізнати світ, своє місце в ньому. Та часто шлях до пізнання сенсу буття, істини стає тернистим. Доля і Всевишній посилають тяжкі випробування, хвороби. І ось у таких екстремальних умовах люди загартовуються, об’єднуються, відчувають прекрасні почуття, радіють кожному прожитому дню. На сьогоднішньому занятті ми познайомимося з такими героями, які наполегливо боролися зі злом, хворобою, чумою, жорстокістю. Ми почасти переконались у тому, що зміст книги Камю дещо ширший, ніж боротьба Руху Опору з фашизмом, це боротьба зі стихією, хаосом, зачумленістю душ. Тому спробуємо підтвердити цю тезу на рівні образів героїв твору А.Камю, які впевнені, що щастя кожної окремої людини якраз і є самн суспільне добро. Події, про які говориться у творі А Камю «Чума», відбуваються в алжирському містечку Орані

Слово викладача

5.

Вивчення  нового матеріалу за планом.

Завдання

Створити уявний портрет міста та його мешканців

Рольова гра «Репортаж з місця подій»

Рольова гра  «час спілкування з Ріє»

Запитання до студентів:

  •  В яких епізодах Ріє виявляє себе як борець із чумою?
  •  Чи вірить Ріє у власну перемогу?
  •  Що є підгрунтям для самовідданої роботи Ріє?

Проблемне запитання

Що визначає моральну позицію Ріє?

Запитання-узагальнення:

  •  Чи можна назвати Ріє героєм?
  •  Яку дружню пораду ви б дали лікарю?
  •  Як ви вважаєте, чому Ріє, будучи в самому пеклі чуми, залишився живим?

Дослідницька робота «Індивідуальні портрети постатей, що вивищуються над оранцями»

Усне повідомлення «Сторонній в Орані – образ Рамбера»

Характеристика образу Тарру

Опрацювання опорно-логічної схеми «Тару – „Зачумлений“»

Проблемне запитання

Чи можна вважати Тарру святим, за визначенням Камю?

Образ отця Панлю

Проблемне питання

  •  Як, за Панлю, має діяти людина «доби чуми»?
  •  У чому полягає своєрідність моральної позиції Ж.Грана?

«Мої враження від знайомства з героєм» (спостереження студента-дослідника за особливостями життя, поведінки Ж.Грана)

Так, ми познайомилися з героями твору Камю «Чума».ю Дійсно, ці люди – різні за характерами, професією, поведінкою, але було те єдине, що об’єднувало їх, згуртовувало, ріднило. Це бажання побороти зло, хворобу, це – нестримний опір чумі.

У руслі прийому «фраза- ключ» спробуємо узагальнити, що для кожного героя означає боротися зі злом.

 

6.

Узагальнення і систематизація знань

Робота за репродукціями картин «Герніка» Пабло Пікассо та «Сталість пам’яті» Сальвадора Далі

Запитання: Що є спільного з темою заняття

І, зрештою, чума відступає. Місто виходить переможцем зі смертельного двобою, життя у ньому починає поступово відроджуватися і приходить до ладу, але, як песимістично стверджує розповідач, зовсім не через те, що людям дійсно вдалося впоратися з лихом. Ні, чума відступила сама собою, повністю залишаючи за собою право повернутися до підкореного міста. Виявляється бацила чуми ніколи не вмирає, ніколи не зникає.

Та, незважаючи на те що земна мандрівка людини сповнена гіркоти, розчарувань, хвороб, кожен з нас приймає це життя як дар, отримує сили, щоб здолати навалу чуми. Маємо надію на прощення, на повне внутрішнє відновлення гармонії, нове народження, новий старт. Чума, як і гріх, дійсно присутня в людському житті, завжди і повсюдно, очікуючи сприятливого середовища знаходиться у руках людини. Ми можемо залишитися байдужими спостерігачами, а можимо чинити опір любов’ю, прощенням, милосердям, як це робили наші герої твору А. Камю «Чума». Хочеться вірити, що чума ніколи не пануватиме над людиною, бо людина – вище, вона вінець творіння

7.

Повідомлення домашнього завдання

8.

Підсумки заняття

Коментований аналіз роботи студентів на занятті

Слово викладача

Викладач                                                                                               Пещанюк Н.О.

6. Дискусія за проблемами, піднятими в романі

- В будь-яких умовах, навіть в обставинах загального краху людина повинна виконувати свої обов'язки.

- Людина має робити те, що потрібно робити.

- Найголовніше - виконувати свої обов'язки.

- Людина мусить залишатися вірною людському в собі; повинна протистояти злу навіть у тому разі, коли немає ніякої перспективи і ніякої надії.

- Солідарність, що виникає у процесі боротьби, душевна близькість людей залишається абсолютною цінністю навіть тоді, коли історично ні до чого не веде. Солідарність зміцнює і звеличує все найкраще в людині.

- Люди швидше добрі, ніж злі.

Додаток № 2

Чума  1. Гостре інфекційне захворювання людини і тварин, що поширюється часто у формі епідемій. 2. перен. Небезпечне, згубне соціальне явище.

Чума — гостра заразна хвороба людей і гризунів.

Чума — гостра природно-інфекційна хвороба, для якої характерною є інтоксикація, лихоманка, ураження лимфатичних вузлів, шкіри, легень.

Чуму викликає паличка чуми — Yersinia pestis, належить до особливо небезпечних інфекцій.

PAGE  4




1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Харків ~ Дис
2. практикум Новосибирск ~ 2001 УДК 338
3. ТЕМА 2. КУЛЬТУРА КИЕВСКОЙ РУСИ.
4. ИЖа или электронный регулятор напряжения 33
5. Філософія України кінець XIX початок XXI ст
6. политика возник примерно 2500 лет назад политикос греческое прилагательное означающее все что связано с жи
7.  Общие представления об эндокринных железах Железы внутренней секреции ~ специализированные органы не и
8. Расчётно-пояснительная записка к курсовой работе по ОМПТ
9. Сфера 2000 Астральные тела и двойники
10. Апелляционное и кассационное производство
11. 1С- Бухгалтерия предприятия 8 1 Цель работы ~ Получить теоретические знания и практические навыки работы
12. Доклад По дисциплине ldquo;Экологияrdquo; Электромагнитное загрязнение окружающей среды Выполнил-
13. Почтовый клиент Outlook Express
14. розыскная деятельность Узкая специализация ~ Оперативнорозыскная деятельность в УИС Квалификация ст
15. Использование просторечной лексики как стилистико-прагматический прием
16.  Сахар Первое что нужно сделать людям которые хотят похудеть ~ отказаться от чая и кофе с сахаром
17. ЛЕКЦИЯ 1 Молодёжь в системе социологического знания
18. Радянізація західноукраїнських земель (1939-1944 рр)
19. Сибирская Сервисная Компания
20. Невозмутимая активность 3 1.html