У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Усне додавання виду 38 52

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Тема: Усне додавання виду 38 + 52. Розвязування задач на зустрічний рух.

Мета: Ознайомити учнів з додаванням виду 38 + 52; дати уявлення про задачі на зустрічний рух; формувати уміння розв’язувати задачі на дві дії.

Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, уяву, зв’язне мовлення.

Виховувати любов до природи, старанність.

Обладнання: картки для усного опитування, опорна таблиця для пояснення додавання виду 38 + 52, схема і короткий запис до задач.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань

  1.  Усний рахунок

а). Обчислити

37 + 3                 63 + 7

44 + 6                 49 + 10

54 + 6                 49 + 1

46 – 4                 67 – 3

б). Логічні задачі

1). Над річкою літало 5 метеликів. 2 ластівки і 4 чайки. Скільки всього птахів літало над річкою? (6)

2). Опівночі йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 2 доби? Чому?

(Ні, бо буде ніч).

3). Коляска, запряжена трійкою коней, проїхала за годину 12 кілометрів. Скільки кілометрів за годину пробіг кожен кінь? (12 км)

4). Росло 4 ялинки. На кожній – по 6 гілок. На кожній гілці – по 5 яблук. Скільки всього яблук виросло?  (На ялинках яблука не ростуть)

5). Два батька і два сини знайшли 3 яблука і кожному дісталося по одному. Як це могло бути? (Це були – дід, батько і син).

в). «Ланцюжок»

г). Виконання вправи 512.

15 більше від 9 на 6

9 менше від 18 на … (9)

7 менше від 14 на … (7)

16 більше від 9 на … (7)

  1.  Каліграфічна хвилинка

Математичний диктант

1). Записати цифрами числа: дванадцять, тридцять п’ять, сорок три, дев’яносто, сто.

2). Запишіть сусідів числа 56.

3). Записати число яке на одиницю більше числа 40.

4). Записати число яке містить 5 дес. 3 од., 8 дес. 1 од.

5). Записати число, яке на 6 більше за число 13.

Відповідь: 12, 35, 43, 90, 100, 55, 57, 41, 53, 81, 19.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1.  Пояснення вчителя за власним прикладом

28 + 42 =

20 + 40 = 60

8 + 2 = 10

60 + 10 = 70

– Під час обчислення прикладів ми десятки додаємо до десятків, одиниці до одиниць. Отже, перший і другий доданки розкладаємо на десятки і одиниці.

  1.  20 і 8
  2.  40 і 2
  •  Тепер десятки додаємо до десятків, одиниці до одиниць:

20 + 40 = 60

8 + 2 = 10

–  Отримані суми додаємо:

60 + 10 = 70

–  Отже, в результаті додавання чисел 28 і 42 ми отримали суму 70.

– Також, цей приклад можна розв’язати застосовуючи прийом послідовного додавання:

28 + 42 =

   40      2

28 + 40 = 68

68 + 2 = 70

2. Первинне закріплення

а). Виконання вправи 514.

–  Розглянь приклад, поясни розв’язання.

б). Виконання вправи 515.

– Розв’яжи приклад, поясни розв’язання.

26 + 14 =

20 + 10 = 30

6 + 4 = 10

30 + 10 = 40

ІV. Фізкультхвилинка.

V. Розв’язання  задач на зустрічний рух.

Задача

Двоє ведмежат стоять на відстані 80 кроків одне від одного. Яка відстань буде між ними, якщо кожен зробить назустріч іншому 25 кроків?

                                                           ?

                         25                                                              25

                       

                                                          

                                                          80

  •  На якій відстані ведмежатка стоять один від одного? (80 кроків)

–  Про що запитує задача? (Яка відстань буде між ведмежатками, якщо кожен зробить назустріч іншому 25 кроків?)

  •  Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі?
  •  Чому?

–  Про що ми дізнаємося спочатку? (Скільки кроків назустріч вони зроблять разом)

  •  Якою дією? (Додавання) Чому?
  •  Про що дізнаємося потім? (Яка відстань стане між ними)
  •  Якою дією? (Віднімання)
  •  Яку дамо відповідь на запитання задачі?
  1.  25кр. + 25 кр. = 50 кр. – разом
  2.  80 кр. – 50 кр. = 30 кр.

Відповідь: якщо ведмежатка зроблять назустріч один одному 25 кроків, то між ними буде відстань 30 кроків.

VІ. Розвиток математичних знань.

  1.  Колективне розв’язування задачі 516.

–  Скільки продавців працювало у першому залі? (12)  

– Скільки продавців працювало у другому залі? (на 5 менше, ніж у першому залі).

–  Скільки продавців працювало в третьому залі? (на 8 більше, ніж у другому)

–  Про що запитує задача? (Скільки продавців працювало в третьому залі?)

І – 12 пр.

ІІ – ?, на 5 менше

ІІІ – ?, на 8 більше  

– Що потрібно знати, щоб дати відповідь на запитання задачі? (Скільки продавців було в другому залі)

–  А що сказано про продавців у другому залі? (Що їх на 5 менше, ніж у першому).

–  Чи відомо скільки продавців у першому залі? (Так, 12)

– То, чи можемо ми дізнатися скільки продавців було в другому залі? Як? (Можемо. Від кількості продавців, що працюють в першому залі відняти 5).

–  Можемо ми тепер дізнатися, скільки продавців було в третьому залі? (Так. До кількості продавців, що працюють у другому залі додати 8)

– Запишемо розв’язання задачі з поясненням.

1). 12 пр. – 5 пр. = 7 пр. –  у другому залі.

2). 7 пр. + 8 пр. = 15 пр. – у третьому залі.

Відповідь: у третьому залі працювало 15 продавців.

  1.  Самостійне розв’язування задач.  

а). Задача 517

1). 25 г. + 25 г. = 50 г.

Відповідь: в третьому пакеті 50 горіхів.

б). Задача

У гумовому басейні було 89 л води. 26 л води діти розхлюпали, але батько долив ще 35 л води. Скільки літрів води стало в басейні?

89 – 26 + 35 = 99 л

Відповідь: в басейні стало 99 л води.

  1.  Самостійне розв’язування прикладів.

а). Приклади 513

14 + 6 = 20               55 + 25 = 80             36 – 12 + 6 = 30

14 + 2 = 16              34 + 16 = 50              85 – 4 + 19 = 100

55 + 5 = 60              34 + 60 = 94

б). Приклади 518

12 + 9 = 21           25 + 36 = 61

59 + 4 = 63           50 + 12 – 21 = 41

VІІ. Підсумок уроку

VІІІ. Домашнє завдання

№ 519, 520 с. 90.

PAGE  3


16

4

12

8

14

6

25

5




1. Про судоустрій і статус суддів
2. д Иначе говоря важно обращаться к конкретным людям для которых ваша информация значима или может быть тако
3.  Эффективность рекламы и связей с общественностью
4. Задание 115 Задание 217 Зад
5. модуль визначається як сума оцінок поточної навчальної діяльності в балах та оцінки підсумкового модульног.
6. Задание 1 Определение момента инерции длинного стержня
7. 30 3140 4150 Старше 50 116 2609 1884.
8. Теодор Жерико
9. мет.и пр.с.р Сист
10. Дипломная работа- Упаковка как элемент брэнда.html
11. Контрольная работа- Основные вопросы, связанные с расчетом электродвигателя, привода и редуктора
12. Отчет по лабораторной работе ’ 2 Определение качества дизельного топлива
13. Тема- Аналіз схем колообігу основних речовин у природі на предмет змінності їх ланок антропогенною діяльніс
14. Источники послевоенного восстановления народного хозяйства СССР
15. тема электрическая сеть
16. Философия Древнего Китая.html
17. Учет начисления и выплаты дивидендов
18. Анатомия половых органов самцов жвачных и однокопытных
19. запретов или иных норм Особенной части некоторые из них выступают в качестве условий действия таких норм
20. MB Pentium 2