Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Урок № 40
Тема: Письмовий докладний переказ тексту, що містить опис предмета.
Мета уроку: навчити учнів переказувати тексти, що містять опиc предмета; розвивати вміння учнів розпізнавати опис серед всіх інших типів висловлювання; виробляти навички підпорядковувати переказувані текст темі та головній думці; удосконалювати вміння складати простий план; виховувати любов до природи.
Тип уроку: розвиток мовлення.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Слово вчителя.
Опис це висловлювання, в якому йдеться про ознаки, властивості предмета чи явища.
Описувати можна увесь предмет і його окремі частини.
2. Пам'ятка учневі.
Описуючи предмет, ти маєш дати точне уявлення про той предмет чи явище, яке привернуло твою увагу.
До опису завжди можна поставити питання який?
II. Основна частина уроку.
Прихід зими
Прийшла зима. Крокую рідним містечком. На доріжках, деревах, будівлях лежить пухнастий сніжок, переливаючись на ласкавому сонечку. Маленькі сніжиноньки, що повільно сідають на дерева, дахи будівель, дороги, наче вітаються зі мною, мовчазливо повідомляючи про прихід найчудовішої пори року - зими.
Сніжинки мають найрізноманітнішу форму: кругленькі, трикутні, чотирикутні.
Ось на рукавичці затримується одна, дозволяючи милуватися собою. Шестикутна пухнаста красуня з перетинками повільно тане, нагадуючи про скороминучість усього прекрасного. Але все одно на душі залишається світле почуття від причетності до природи…
Білі зірочки все летять і летять з просвітленого, мякого, затишного неба, вкриваючи килимом землю, захищаючи її від лютих морозів. Я дивлюсь на цей снігопад, все схоже на казку. Сніжинки падають одна на одну. І поступово ствоюються невеличкі сугроби.
Люблю зиму з ЇЇ непостійністю, чарівністю, жорстокими хуртовинами, веселими ігрищами дітвори, привабливістю білого кольору. Вітаю прихід однієї з найдивовижніших пір року.
2. Бесіда. Дайте відповіді на запитання.
Як автор передає загальне враження від того, що описує?
За якими ознаками описано сніжинку?
3. Визначення теми та основної думки тексту.
4. Складання плану.
5. Робота над схемою.
6. Письмовий переказ тексту.
ІІІ. Домашнє завдання. У підручнику «Зарубіжна література» знайдіть уривок, у якому описується предмет. Складіть план. Усно перекажіть цей уривок.