У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Зміст роль та складові бізнесу Предмет методи і завдання курсу

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

ТЕМА 1. Зміст, роль, та складові бізнесу

  1.  Предмет, методи і завдання курсу. 
  2.  Економічна основа бізнесу. Підприємництво - як соціально-особистісна, організаційно-управлінська та економічна діяльність.
  3.  Система бізнесу (суб'єкти, компоненти і інтегративні якості). 
  4.  Еволюція та сучасні проблеми бізнесу.

  1.  Предмет, методи і завдання курсу. 

Походження слова «економія» бере початок від «ойкономія» («ойкос» - будинок, господарство і «номос» - правило, закон) і на початку розглядалося як наука про домашнє господарство. Аристотель, оперуючи терміном «економія» і похідним від нього «економіка», розглянув основні економічні закономірності суспільства свого часу. Філософ і економіст, Аристотель досліджував підставу пропорцій обміну, походження та функції грошей, значення торгівлі і т.п.

Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок і сказати, що Економіка - це наука господарювання.

Поняття економіки диференціюється в 3-х аспектах:

1) сукупність виробничих відносин

2) господарство країни, регіону, галузі, виду виробництва

3) економічні науки

Економіка - це наука про те, як суспільства використовують обмежені ресурси для виробництва корисних продуктів і розподіляють їх серед різних груп людей.

Існує два аспекти економіки:

1) теоретичний

2) практичний

Теоретичний аспект вивчається мікро-і макроекономікою, а практичний аспект - економікою бізнесу і підприємництва. Окремим напрямком вивчення економіки є економіка бізнесу, яка з точки зору теорії, відноситься до мікроекономіки і разом з тим виконує роль моста з'єднує економічну теорію з різноманітною господарською діяльністю.

Щоб мати конкретне уявлення давайте подивимося на схему рис.1 на наступній сторінці (пояснення до схемою: 1 * - саморегулювання системи, а 2 * - інтегративні якості бізнесу).

У зміст предмета економіка бізнесу входить:

  1.  форми конкретного прояву економічних закономірностей та способи їх використання в різних господарських структурах;
  2.  система, об'єкти, суб'єкти, цілі, завдання та функції бізнесу;
  3.  економічні та організаційно-господарські особливості сфер бізнесу, галузей, видів виробництв, форм господарювання, типів підприємств;
  4.  практичні механізми, моделі, показники економічних процесів підприємств;
  5.  питання організації, планування та реалізації бізнес діяльності;
  6.  конкретні методи ціноутворення, фінансування і використання ресурсів, інвестування, управління ефективністю підприємства;
  7.  процедури і технології господарської діяльності;
  8.  інструменти економічної роботи: аналіз, моделювання, планування, прогнозування, облік і т. д.

Економіка і організація бізнесу - комплексна дисципліна і диференціюється вона по об'єктах, суб'єктам і функціям бізнесу.

По об'єктах бізнесу виділяють економіку:

  1.  галузей виробництва (підгалузей)
  2.  сфери послуг

Наприклад: економіка промисловості - це економіка галузі, а хімічної промисловості - підгалузь.

За суб'єктам бізнесу виділяють економіку:

  1.  підприємств
  2.  муніципальних господарських структур
  3.  підприємств різних сфер господарності

В залежності від функцій бізнесу формуються дисципліни конкретної економіки, таких як:

  1.  ціноутворення
  2.  маркетинг
  3.  менеджмент
  4.  фінанси
  5.  бухоблік
  6.  інші ...

Економіка підприємництва - складова частина економіки бізнесу. Для того щоб її виділити, потрібні чіткі визначення.

Диференціюючи поняття бізнесу як системи ділових відносин і певного виду діяльності (дивитися рис.1) даємо визначення:

БІЗНЕС - це система економічних, організаційних, господарсько-правових, ділових відносин здійснюваних приватними особами, підприємцями, організаціями, державою при створенні або придбанні та продажу цінностей в обмін на товари, послуги, основні фактори виробництва (праця, земля, капітал), грошові кошти з метою отримання взаємних економічних і соціальних вигод.

Ділові стосунки в даному випадку не можна плутати з виробничими відносинами.

Система ділових відносин базується на організаційно-економічних відносинах економічної бази суспільства, який крім організаційно-економічних відносин включає в себе систему ділових відносин.

Основоположна характеристика бізнесу - це обмін, тільки в процесі обміну, угоди реалізується бізнес діяльність і досягається вигода.

Головною цільовою характеристикою бізнесу є отримання економічної вигоди (це і отримання прибутку і доходу і зниження витрат, і розширення виробництва і т.д.).

Взаємовигідність обміну - інша характеристика. Взаємовигідність забезпечується тим, що в угоді є завжди контрагент.

Держава всією своєю потужністю прикриває, забезпечує взаємовигідність угоди законами, фінансовими органами, в іншому ж випадку воно не отримає податки.

Соціальні вигоди - це імідж фірми, статус як партнера, марка фірми.

Бізнес - це вид безпосередньої або опосередкованої через капітал організаційно-економічної діяльності в системі ділових відносин з метою отримання доходу та досягнення соціального результату.

Підприємництво - це елемент системи ділових відносин, а підприємницька діяльність - складова і невід'ємна частина бізнес діяльності (див. Схему / рис.1 /).

Підприємницька діяльність - це ініціативна, господарсько-самостійна, систематична, має, як правило певний організаційно-правовий статус, бізнес діяльність фізичних та юридичних або здійснюють вкладення капіталу, виробництво та обмін понад потреб власного споживання, з метою отримання прибутку і досягнення соціального ефекту.

Йдемо далі по схемі:

Підкреслені характеристики в даному визначенні реалізуються як в рамках підприємств, фірм, так і поза ними, але систематична підприємницька діяльність стає лише тоді, коли виробництво і обмін здійснюється понад потреб власного споживання постійно. Разові угоди - це ще не підприємницька діяльність.

Підприємець обов'язково повинен бути розпорядником капіталу, але необов'язково його власником. Така вищевказана систематична діяльність зазвичай здійснюється в рамках фірм.

Підприємницька фірма є основним суб'єктом підприємницької діяльності. Вона складає основу об'єкта вивчення економіки підприємництва.

Економіка підприємництва є теоретичною базою та інструментом вивчення курсу підприємництва. Вона виділяється з комплексної наукової дисципліни - економіка бізнесу, шляхом концентрації мікро-і макроекономічних знань, а також науково-практичного аспекту самої економіки бізнесу щодо суб'єкта підприємницької діяльності, тобто фірм (див. рис.1).

Предмет економіки підприємництва включає 3 розділи (програма):

1) Економічна сутність, середовище і основні моделі підприємницького бізнесу.

2) Формування та використання ресурсів фірми.

3) Функціональне забезпечення та ефективність підприємницької діяльності фірми. (Функціональне забезпечення - це організація, управління, планування)

Формула формування предмета економіка підприємництва:

  1.  підприємницька діяльність як об'єкт вивчення дає практичний досвід, матеріал з реалізації економічних механізмів.
  2.  економіка фірми, науковий розділ економіки бізнесу дає наукове забезпечення організації підприємництва (дивитися гурток на схемі «економіка фірми»)
  3.  інтегрування першого і другого вищевказаного формує економіку підприємництва (див. рис.1).

  1.  Економічна основа бізнесу. Підприємництво - як соціально-особистісна, організаційно-управлінська та економічна діяльність.

Термін «бізнес» має англійське походження і в мові оригіналу символізує справа, діяльність, заняття. Однак, дати однозначне визначення терміну «бізнес» не можна. У більшості підручниках, написаних у різний час для різних країн, йому даються неоднакові визначення з різними істотними ознаками. Англійський професор Алан Хоскінг визначає бізнес як «діяльність, здійснювана приватними особами або організаціями для вилучення природних благ виробництва або надання послуг в обмін на інші товари, послуги або гроші, ведуча до взаємної вигоди зацікавлених осіб або організацій».

Терміни «бізнес» і «підприємництво» міцно увійшли в наш словниковий ужиток, але на сьогоднішній день у визначеннях російських учених і практиків також чимало відмінностей.

Так, Юрій Осипов пише, що «бізнес - це роблення грошей з грошей, але обов'язково за допомогою корисної продуктивної діяльності - виготовленням продукту або надання послуги». У підручнику А.В. Бусигіна дано відразу кілька визначень бізнесу та підприємництва і як «мистецтва ведення ділової активності», і «як розумового процесу», і як «особливого настрою душі, форми ділової романтики і засоби реалізації людиною властивих йому потенцій» і як «вміння організувати власний бізнес і достатньо здійснювати функції пов'язані з веденням власної справи ».

«Бізнес» є синонімом «підприємництва».

Заповзятливий - це людина, меткий винахідливий, вміє щось робити вчасно, робити що-небудь.

Бізнесмен-це людина, яка ставить перед собою певну мету і досягає її; це людина, яка приймає оптимальне рішення.

Бізнес-це ділові відносини; це діяльність, що приносить користь, вигоду; бізнес - це угода; це система управління справами; це сукупність ділових відносин підприємливих людей з метою задоволення попиту споживачів і отримання прибутку; це комерційна практика чи політика одного підприємця або цілої фірми.

Російський законодавець дав визначення поняття бізнесу та підприємництва в Цивільному кодексі Російської Федерації (ст.2): «... самостійна, здійснювана на свій ризик діяльність, спрямована на систематичне отримання прибутку від використання майна, продажу товарів, виконання робіт або надання послуг особами, зареєстрованими в цьому у встановленому законом порядку ».

Бізнес - це не тільки поява нових технологій, товарів і ринків. Успішність бізнесу визначається і здатністю до розробки та накопиченню досвіду

Дохід є безпосередньою метою бізнесу. Але бізнесмен розуміє (і діє у відповідності з цим розумінням), що отримати дохід можна, лише задовольнивши потреби своїх клієнтів (покупців), виробляючи необхідні товари, роботи, послуги.

Найперше і найпростіше визначення бізнесу можна дати, відштовхуючись від етимології терміна. Бізнес - це справа. Історично «справа» і було тотожне «бізнесу».

Бізнес - це не тільки сама справа, а ділові відносини між людьми, учасниками справи. Беручи участь у справі, люди є діловими людьми, чи бізнесменами.

В економіці «справи», так чи інакше, пов'язані з виробництвом продукції (товарів, робіт та послуг) та її рухом у сферу споживання. Процес відтворення характеризується численними епізодами господарського життя в сфері виробництва, розподілу, обміну та споживання.

Ділові відносини являють інше вираження суспільного явища, яке прийнято називати виробничими відносинами.

Діяльність будь-якого суб'єкта виробничих відносин, на перший погляд, - його особиста «справу», але насправді він бере участь в суспільному процесі взаємного обміну діяльністю і результатами діяльності. Обмін «справами», діловий контакт (угода) - прояв у житті взаємного обміну діяльністю, існує при всякій формі суспільного виробництва.

Поняття бізнесу розглядається у вузькому та широкому розумінні цього явища. У вузькому сенсі бізнес пов'язують з умовами ринкової економіки, з діями її суб'єктів. Ми дотримуємося розширеній трактування бізнесу, вважаючи, що співвіднесення його тільки з діями суб'єктів ринкової економіки збіднює його зміст, звужує історичні рамки його існування. Бізнес - явище, притаманне людському суспільству.

Бізнес має родові риси, властиві йому як такому, тобто антиісторичні поняттю:

• обмін діяльністю між суб'єктами економіки;

• прагнення кожного суб'єкта при взаємному обміні своєю діяльністю реалізувати свої інтереси незалежно від того, чи реалізуються при цьому інтереси його контрагентів;

• прагнення нав'язати свої інтереси в процесі ділового спілкування (угоди);

• здатність і готовність ризикувати заради проведення операції на більш вигідних умовах;

• здатність, готовність і вміння:

 проводити різні прийоми ділового спілкування заради досягнення найбільшої вигоди;

 робити різні кроки, у різних напрямах з метою забезпечення вигідної позиції для наступного проведення вибраних прийомів ділового спілкування;

 диференціювати вірогідні й справжні результати угод, визначати пріоритети діяльності та підкоряти їм логіку ділового навчання.

У ринковій економіці родові риси бізнесу набувають видові ознаки, що відображають особливості господарювання на ринковій основі. У ринковій економіці бізнес отримує найбільш повне свій розвиток, обумовлене еволюцією товарно-грошових відносин.

Слово «бізнес» увійшло в науковий і побутовий вжиток при переході суспільства до капіталізму, з його розвиненою ринковою економікою. Але згідно з нашим розширеному розумінню навіть в первісному ладі були в рамках замкнутих економічних угруповань (пологах, племенах і ін) і між ними своєрідні бартерні угоди (товар - товар) і угоди з використанням різних товарів, що грають роль еквівалента.

Родові риси бізнесу нескладно виявити в надрах рабовласницького та феодального способів виробництва: війни заради здобичі, работоргівля, торгівля кріпаками, продуктами феодальної ренти і т.д.

Відсутність у радянській економіці повноцінних товарно-грошових відносин, при яких ділові контакти між суб'єктами економіки визначалися не за особистою ініціативою, а з волі плануючого і розподіляє держави, природно, надавало родовим рисам бізнесу свої особливості. Але всупереч цьому бізнес був поширеним явищем у планово-розподільчій економіці.

Він існував в явищах конкретного життя:

• бізнес споживачів по пошуку дефіцитних, якісних і дешевших товарів і послуг. Їх дії фактично здійснювали диференціацію ринків за регіональними, ціновими, фірмовим, товарним та іншими ознаками;

• бізнес господарських керівників проявлявся в «вибивання» фондів і вигідних замовлень, транспортних засобів, коригування планів, скорочення дефіциту, давання хабарів, «коригування» звітних показників, особливо тих, згідно з якими здійснювалося матеріальне стимулювання і заохочення. Підприємці отримували прибуток, головним чином, не в результаті вигідних контактів з постачальниками і споживачами їх продукції, а в результаті отримання планового завдання по створенню прибутку. «Вироблена прибуток» була одним з головних оціночних показників роботи підприємців.

  1.  Система бізнесу (суб'єкти, компоненти і інтегративні якості). 

У суспільній свідомості під бізнесом часто розуміється лише ініціативна діяльність підприємців, спрямована на збільшення доходів.

Такий підхід вірний, але лише частково, так як спрощує і звужує його сутність. Ми визначили, що бізнес - це сукупність ділових відносин у сфері відтворення, тобто виробництва, розподілу, обміну та споживання, а не тільки дії, спрямовані на власне збагачення за рахунок інших.

Бізнес можна визначити як систему виробництва, спрямовану на задоволення різноманітних суспільних потреб. Справа в тому, що кожна угода відображає зацікавленість в її успішному виконанні всіма її учасниками. Крім безпосередніх учасників угоди, в її успішному виконанні зацікавлене і держава (в особі відповідних державних структур), оскільки саме воно виражає загальний економічний інтерес - найбільш ефективне функціонування економіки в цілому.

Бізнес (ділові стосунки) являють собою систему, що охоплює всіх бізнесменів та інтегрує їх діяльність в єдине ціле.

Суб'єктами бізнесу виступають:

1) власне підприємці;

2) споживачі;

3) громадяни, які працюють за наймом;

4) державні органи.

Розглянемо суб'єктів бізнесу більш докладно.

Власне підприємці

До власне підприємцям відносяться:

• особи, які здійснюють ініціативну діяльність на свій страх і ризик, під свою економічну і юридичну відповідальність;

• колективи підприємців і різні підприємницькі об'єднання.

Основу підприємницького бізнесу становить приватна власність на засоби виробництва. З класичної індивідуальної приватної власності, заснованої на особистому або найманій праці, поступово розвинулися інші, сучасні форми приватної (не державної) власності:

• групова;

• колективна;

• кооперативна;

• пайова;

• акціонерна.

Підприємницький бізнес різноманітний. Виділимо три його основних компоненти:

1) виробництво продукції (товарів, робіт, послуг);

2) комерцію (торгівлю);

3) комерційне посередництво.

Іноді бізнес зводять лише до комерції і посередництва, особливо в Росії. Це обумовлено тим, що в даний час «робити гроші» в цих сферах легше. Комерція і посередництво - необхідні компоненти ринкової економіки і бізнесу, але основу економічного життя становить виробництво. Тому найважливіший компонент бізнесу - виробництво повинно заохочуватися усіма доступними методами, як економічного, так і адміністративного порядку.

Підприємницький бізнес - один з елементів системи бізнесу. Бізнес ширше за призначенням, ніж підприємництво, оскільки бізнес включає дії не тільки підприємців, але і найманих працівників, споживачів, державних структур.

Споживачі

Споживачі є рівноправними, а не пасивними або другорядними учасниками системи бізнесу, зі своїм діловим інтересом.

Діловий інтерес споживачів - придбання товарів (робіт, послуг) - реалізується за допомогою самостійного встановлення контактів з виробниками і продавцями на основі самостійного пошуку контрагентів, за принципом максимізації прибутку.

Споживчий бізнес більш докладно розкривається в курсі «Маркетинг». Тут ми лише сформулюємо самі загальні особливості споживчого бізнесу:

1) споживчий бізнес відображає загальне участь людей у ​​системі ділових відносин, оскільки здійснюється всіма громадянами;

2) споживчий бізнес відображає зацікавленість всіх громадян в кінцевих результатах виробництва, тобто ця діяльність спрямована на пошук найкращих умов досягнення цих результатів;

3) споживчий бізнес є стимулятором підприємницького бізнесу, змушуючи виробників рахуватися з запитами споживачів, сприймати споживачів як природних партнерів по бізнесу;

4) учасниками споживчого бізнесу виступають і самі підприємці в якості споживачів продукції інших підприємств. Це є важливим чинником, балансуючим підприємницькі апетити кожного з бізнесменів (ділових людей).

Основу споживчого бізнесу становить приватна власність на предмети споживання і послуги. Вона виступає в різних формах: індивідуальної, сімейної, групової, колективної та ін.

Приватна (у різних формах) власність на засоби виробництва і приватна (в різних формах) власність на предмети споживання і послуги є двома взаємопов'язаними компонентами ділових відносин.

Громадяни, які працюють за наймом

Діловий інтерес найманих працівників - одержання доходів - реалізується за допомогою роботи в підприємницькій фірмі на контрактній або іншій основі.

Реалізуючи свої трудові інтереси, витягуючи вигоду з здійснення угоди з підприємцем, дана категорія громадян (наймані працівники) робить свій бізнес.

Особливості бізнесу найманого працівника:

1) предметом ділового відносини між підприємцем і найманим працівником є ​​робоча сила останнього. Вона як би здається в строкову оренду, де обумовлюються строки, умови «оренди» робочої сили;

2) працівники та підприємці роблять самостійний вибір і йдуть на економічний ризик, обмінюються своїм надбанням, нав'язують один одному свої інтереси, використовують різні прийоми тиску один на одного (наприклад, колективні договори з профспілками). Обидві сторони здійснюють свою стратегію і тактику;

3) наймані працівники можуть змінити свій соціальний статус, наприклад, купивши акції фірм; по мірі накопичення коштів, відкрити власну справу, вливаючись в армію малих підприємців.

Приватна власність на засоби виробництва

Приватна власність на предмети споживання та послуги

Приватна власність на робочу силу найманого працівника

Рис. 1.1. Компоненти бізнесу

Основу бізнесу найманих працівників складає приватна власність на робочу силу. Отже, бізнес в умовах ринкової економіки в своїй розвинутій формі спирається на три компоненти (рис. 1.1).

Державні органи є учасниками ділових відносин у тому випадку, коли безпосередньо виходять на ринок з діловими пропозиціями, своїми діловими інтересами.

Діловий інтерес держави полягає в необхідності здійснення пріоритетних загальнодержавних науково-технічних, науково-виробничих (як правило, капіталомістких і наукомістких) та інших програм, здатних принести вигоду державі та її громадянам. Діловий інтерес державних органів, як суб'єктів бізнесу не може не відрізнятися від ділових інтересів інших суб'єктів: підприємців і найманих працівників.

Принцип взаємної вигоди різних суб'єктів бізнесу є іншим: держава стимулює підприємців на участь у пріоритетних програмах загальнодержавного значення різними способами: пільговими централізованими кредитами, субсидіями, замовленнями, закупівлями, пільговим оподаткуванням і т.д.

Основу державного бізнесу становить державна власність на засоби виробництва, інформацію, грошові ресурси, державні цінні папери та ін.

  1.  Еволюція та сучасні проблеми бізнесу.

Еволюція бізнесу бере свій початок у глибокій старовині і триває донині. Бізнес завжди продовжуватиме розвиватися, щоб не відставати від нашого постійно мінливого світу. Фази розвитку бізнесу змінювались у почерговому логічному порядку. Одна веде до наступної у наслідок історичної  боротьби людей за економічну незалежність, відстоювання прав на приватну власність та накопичення особистого багатства. Ми розглядали феодалізм, меркантилізм, капіталізм, комерцію, право на власність та промислову революцію.

Феодалізм – бізнес-система, яка була заснована на контролі прав власності на землю і робочу силу. У феодалізмі, панівний клас дворянства контролював усі права власності. Часто земля була взята силою, і той, хто контролював найбільше земель, був наймогутнішим.

Поява меркантилізму у XVI столітті дозволила купцям і банкірам придбання землі за гроші, виручені за рахунок торгівлі. Меркантилізм це бізнес, в якому відмінності  цін на продукцію експлуатуються на різних ринках і в різних країнах.

Капіталізм дозволяє людям володіти власними ресурсами в сфері виробництва, торгівлі і розподілу товарів і послуг.

Комерція це підрозділ торгівлі або виробництва, який здійснюється при обігу товарів і послуг від виробника до кінцевого споживача. Комерція є рушійною силою капіталізму. Це активність обміну товарів і послуг з метою отримання прибутку.

Поява прав на приватну власність стосувалась не тільки землі, а й будь-яких цінних ресурсів, таких як використання накопичень від своєї власної праці; які стосуються визначного результату еволюції підприємництва – появи патентного та інших авторських прав  і прав на власність фінансового капіталу у вигляді банківських рахунків та акцій. У період феодалізму не було ніяких майнових прав, меркантилізм поклав початок існуванню прав на власність, і, нарешті, капіталізм закріпив право приватної власності.

Винахід парової системи допоміг розпочати індустріалізацію нашого суспільства. Це стало найважливішою подією в промисловій революції. Паровий двигун дав потужність для створення промисловості в сфері виробництва, і для появи більш ефективних транспортних засобів, таких як кораблі та залізниця.

Другою промисловою революцією стало еволюційне введення пароплавів, паровозів, двигунів внутрішнього згоряння, а також виробництво електроенергії, розпочате в XIX столітті.

Промислова революція сьогодні продовжується із розвитком всесвітньої мережі, винайденої в XX сторіччі і багатообіцяючою продовжувати розвиток ще довго у майбутньому. Ми можемо миттєво досягати найвіддаленіших куточків землі для спілкування або торгівлі, завдяки звичайному кліку на миші, клавіатурі, або навіть дісплеї. Всесвітня павутина –  це сучасний розвиток всесвітньої торгівлі та зв’язку.

В умовах перехідної економіки однією з головних чинників створення повноцінної ринкового середовища є формування та розвиток підприємництва. Будь-який підприємець прагне максимізації своєї прибутку, оскільки його матеріальне багатство залежить від рівня прибутків, які приносить його - річ чи фірма. Але, одержуючи прибуток собі, підприємець робить необхідні суспільству товари або ж послуги, відкриває нові ринки, надає нові чи підтримує вже наявні робочі місця, сам є покупцем товарів та послуг, створених іншими, і відповідні податки. Отже, чим більше в країні підприємців, прагнуть отримати винагороду і успішно здобуваючи її шляхом упровадження інновацій, пов'язаних з комерційним ризиком, тим багатше суспільство.

Бізнес в Україні лише починає відроджуватися. Основи відповідної законодавчої та нормативної бази було закладено в державі у перші 3-4 року економічних реформ. Але вже ведеться велика робота з її вдосконалення з накопиченого досвіду, практичного застосування законів. З іншого боку, ще необхідно створити сприятливі економічні умови підтримки і інтенсивного цивілізованого розвитку бізнесу.




1. Юридической психологии
2. по полочкам. И тем не менее мы можем многое узнать о нём с помощью чисел.
3. Решить все эти задачи возможно при помощи правильно организованного физического воспитания детей дошкольн
4. Курсовая работа- Факторы конкурентоспособности предприятия
5. а признаваемое непререкаемым беспрекословным и неизменным и принимаемое бездоказательно некритически на
6. Больше всего оживляет беседы не ум а взаимное доверие
7. Реферат- Формы правления зарубежных стран
8. Философия Ее роль в жизни общества
9. Соционика- мимикрия Дон-Жуана
10. Статья- Пушкинский текст современной поэзии
11. Тема- Социальнотрудовые отношения рынок труда и занятость населения 1 в
12. Реферат- Организация работы учащихся с биологическими терминами на примере курса «Человек и его здоровье»
13.  2013 г. 2013 г
14. Данная задача решается в Excel с помощью специального средства ~ фильтрации
15. Финансовая политика Российской Федерации и основные направления её совершенствования на современном этапе
16. 13 г курации- 12
17. К защите допускаю Руководитель доц
18. Автоматизація графічних та розрахункових задач проектування
19. х лет по ВИКалиничевой клетки Средние величины Диа
20. УТВЕРЖДАЮ Директор Центра