Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Завдання для студентів з дисципліни
«Методологія та організація наукових досліджень»
(практична частина)
Викладач Ю.З. Драчук
Практичне заняття 1.
Тема: «Концептуальні положення наукової методології».
Завдання. Написати та оформити статтю за обраною Вами інтересною темою у відповідності до зазначеної структури:
Стаття повинна містити логічні взаємоповязані розділи у відповідності до структури. Всі розділи повинні починатися вказаним заголовком (включаючи нумерацію), виділеним напівжирним накресленням.
Стаття повинна бути набрана в текстовому редакторі Microsoft Word (файл повинен мати розширення *dos або *rtf). Шрифт Times New Roman Cyr 14. Між строковий інтервал 1,5. Абзац 10 мм. Поля з усіх сторін 20 мм. Рисунки та таблиці - Times New Roman Cyr 12 створюються з використанням чорно-білої гами. Посилання в тексті на літературу подаються у квадратних дужках, наприклад, [1], якщо в тексті щось цитується з зазначенням відповідної сторінки, наприклад, [1, с. 54].
Посилання на літературні джерела та їх бібліографія повинні відповідати Державному стандарту України 3008-95. Список літератури є обовязковим та подається у кінці статті. Бібліографічне описання приводиться на мові оригіналу.
Обсяг статті 4-10 сторінок друкованого тексту. Робоча мова українська.
Кращі статті за конкурсним відбором будуть надруковані у Збірнику наукових праць, що зараховується при захисті дипломної роботи.
Практичне заняття 2.
Тема: «Методологічні основи наукового дослідження. Організація наукового дослідження».
Завдання 1. Підготувати доклад до семінарського зайняття (відбудеться відразу після карантину!) за наступними темами відповідно до номеру студента у списку журналу (обсяг не менше 10 сторінок, оформлення див. оформлення статті з першої практичної роботи):
ТЕМИ НЕ ПОВИННІ ПОВТОРЮВАТИСЯ У СТУДЕНТІВ ОБОХ ГРУП (розподілити всі теми між студентами 5МОсм та 5МОпм)!
Практичне заняття 3.
Тема: «Організація наукового дослідження».
Завдання 1. Ознайомитися з основними етапами організації наукового дослідження (скласти конспект), до яких відносяться:
Завдання 2. Скласти загальну характеристику дипломної роботи за такими розділами:
Загальна характеристика дипломної роботи є обовязковим її складовим елементом.
Дослідницька (дипломна) робота розпочинається з вибору проблеми або теми дослідження. Проблему або тему наукових досліджень обирають, виходячи з фахової готовності та зацікавленості: планів науково-дослідних робіт установи (науково-дослідної тематики, що передбачається планами галузевих міністерств, відомств, академій наук, закладів освіти, тематичних завдань, замовлень на проведення досліджень); цільових комплексних, галузевих і регіональних науково-технічних пробам.
Вибір теми дипломної роботи вимагає обовязкового її обговорення з науковим керівником. У темі повинні бути відображені лише ті моменти, які потрібно розкрито у роботі, вона не повинна містити нічого зайвого.
Однією з головних вимог, що обов'язково ставиться перед дослідницькою роботою, є її актуальність важливість, необхідність вирішення саме зараз. Чіткого критерію встановлення ступеня актуальності немає.
Визначення мети і завдань наукового дослідження один із важливих творчих етапів вирішення проблеми. Мета дослідження це кінцевий результат, на досягнення якого воно спрямоване. Вона має адекватно відображатися у темі роботи, містити в узагальненому вигляді очікувані результати та наукові завдання.
Завдання підпорядковуються основній меті і спрямовані на послідовне (поетапне) її досягнення. Вони не можуть формулюватись як «вивчення», «ознайомлення», «дослідження» (а повинні формулюватися так: «вивчити», «ознайомитися», «дослідити») тощо, оскільки таким чином вказують не на результат наукової розробки, а на окремі технологічні процеси.
Мета і завдання дослідження не можуть бути визначені відокремлено від предмета та об'єкта.
Під об'єктом у наукових дослідженнях зазвичай розуміють процес або явище, що породжує проблемну ситуацію чи вимагає отримання більш детального знання.
Предметом виступає явище або процес, що знаходиться в межах об'єкта та розглядається як елемент, частина об'єкта дослідження (висвітлення впливу на обєкт дослідження певних чинників).
Наукова новизна полягає в обґрунтуванні теми наукової роботи у контексті можливості внесення автором у дослідження даного процесу або явища певних зауважень та новизни.