Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тестоокруглнтельная машина марки ХТО по спіральній ринві нагору, роблячи при цьому складний рух, у результаті чого їм надається куляста форма. Після округлення шматки тесту викидаються на прийомний стрічковий транспортер.
Для зміни напрямку потоку округлених шматків тесту спіральна ринва можна повертати щодо осі 8: Взаємне розташування ринви й чаші по вертикалі регулюється за допомогою гвинта 12, розташованого під ковпаком,_75. Для забезпечення нормальної роботи зазор між жолобком і чашею не повинен перевищувати 1 мм. Завдяки збільшенню окружної швидкості до виходу між шматками тесту відбувається збільшення інтервалу, що попереджає їхнє здвоювання. Однак у нижній частині машини, де швидкість найменша й більше крутий підйом спіральної ринви, можливе здвоювання шматків тесту. Щоб уникнути цього, необхідно забезпечити ритмічну подачу шматків тесту, а також проводити заходу щодо запобігання їх прилипания до поверхні спирали.
Продуктивність машини при масі шматків тесту 0,111,1 кг до 100 шт./хв. Для попередження прилипания шматків тесту до робочих органів їх обдувають повітрям, що подається через патрубки 3 із дросельними заслінками, а робітники органи змазують маслом або посипають борошном. Монтаж тестоокруглителъных машин, Полягає в установці машини на спеціальному фундаменті, або безпосередньо на підлозі із закріпленням болтами. Тестоокруглительные машини встановлюються, як правило, між тестоделителем і шафою расстойки, причому нижня частина округлителя повинна розташовуватися у виходу шматків з дільника. Горизонтальність установки машини перевіряють рівнем. Перед пуском машин варто видалити антикорозійне змащення з поверхні, що стикається з тестом, після чого промити всі робочі органи гарячою мильною водою або водою із содою, а потім чистою водою й витерти машину насухо.
Перед пуском тестоокруглительных машин необхідно перевірити наявність масла в приводній коробці. Рівень масла повинен бути не нижче ризики на маслоуказателе. Варто також переконатися у відсутності в машині сторонніх предметів. Потім, періодично натискаючи кнопки «Пуск» і «Стоп», перевірити плавність і безшумність роботи й відсутність тертя між чашею й спіраллю або іншими частинами, що рухаються, машини. У випадку виявлення тертя варто усунути цей недолік за допомогою регулювальних гвинтів.Після перевірки роботи на холостому ходу протягом 1-2 год необхідно приступати до перевірочного округлення шматків тесту, при якому перевіряють правильність округлення шматків, а також характер і швидкість утворення на поверхні машини тестового шару. При неправильному округленні відбувається здвоювання шматків, робочі поверхні машини покриваються шаром тесту. Це явище може бути викликане занадто слабкою консистенцією тесту, великою величиною зазору між конічною чашею й спіраллю або недостатньою чистотою робочих поверхонь машини.
Обслуговування тестоокруглительных машин. У процесі експлуатації робочі поверхні машин 2-3 рази в зміну очищають від тестового нальоту легенею соскабливанием дерев'яним шкребком з обов'язковою зупинкою машини. Потім поверхні машини обдувають і протирають твердою ганчіркою. Після закінчення роботи робочі органи машини необхідно промити гарячою водою із содовим розчином, потім чистою водою й витерти насухо.
Регулювання зазору між спіраллю й конічною чашею в округлителе виробляється регулювальним гвинтом. Зазор не повинен перевищувати 0,25 мм. Величина зазору перевіряється щупом. У машинах марок Т 1-ХТН і Т 1-ХТС частота обертання може регулюватися перестановкою клинового ременя на двоступінчастих шківах.
Всі тертьові поверхносги машин повинні бути змазані. Набивання підшипників електродвигуна й округлительной чаші графітовим змащенням варто робити 1 раз у рік, заливання масла в корпус черв'ячної передачі - 1 раз в 6 мес.
Особливо ретельно необхідно стежити за тим, щоб на рухливі деталі машини не попадало борошно. Для цього необхідно чаші видаляти залишки борошна, а різьблення гвинта регулювального пристрою 1 раз на місяць рекомендується очищати від борошна, що відклалося на ній, і знову змазувати консистентним змащенням.