Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1. Продуктивність вантажного вагону та поїзного локомотиву, шляхи її підвищення. Встановить як зміниться продуктивність вагону та локомотиву, якщо робочий парк(експлуатаційний парк локомотивів) знизиться на 10% або сереньдобовий пробіг підвищеться на 10%, або змінеться обидва показники.
Одним з важливих показників вагонного парку є продуктивність вагона робочого парку. Продуктивність вагону є комплексним показником якості використання вагону, т.я. вона відображає ступінь використання вагону і за часом і за підйомною силою, обчислюється в тонно-кілометрах нетто, виконаних за добу : ; якщо помножити на то одержимо : де пробіг вагонів, а т км нетто. - динамічне навантаження вагона робочого парку. середньодобовий пробіг вагону, - повний рейс вагона, а - оборот вагона робочого парку, - робочий парк вагонів -визначається для місцевих вагонів, транзитних вагонів і порожніх вагонів.
Висновок: середньодобову продуктивність вагону робочого парку обчислюють у тоно-км. нетто до вагоно - діб робочого парку вагонів або як добуток динамічного навантаження вагону робочого парку та середньодобового пробігу вагонів.
Одним з основних показників використання локомотивів є продуктивність локомотива яка визначається кількістю тоно-км брутто за добу, які приходяться на один локомотив експлуатаційного парку. Продуктивність локомотиву розраховують тільки для вантажного руху за формулою: де М - експлуатаційний парк локомотивів, звідси , середня вага поїзда брутто, експлуатаційний парк локомотивів визначається як де К- коефіцієнт потреби локомотивів на пару поїздів , де Q-оборот локомотива на ділянці, а S- середньодобовий пробіг локомотивів .
Підвищити продуктивність локомотивів можна за рахунок забезпечення руху повносоставних та повновагових поїздів, за рахунок росту вантажопідйомності вагона. Ріст продуктивності локомотивів дозволяє скоротити потребу в локомотивах та локомотивних бригадах, зменшити витрати на утримання локомотивних бригад, томливо та електроенергію для тяги поїздів, утримання та ремонт локомотивів.
Якщо знизиться робочий парк вагону (експлуатаційний парк локомотивів) на 10% то продуктивність вагону (експлуатаційного парку локомотивів) підвищиться на 10%, якщо підвищиться середньодобовий пробіг вагону (чи локомотиву) на 10%, то продуктивність вагону (чи локомотиву) теж підвищиться на 10% і якщо зміняться обидва показники вагону (чи локомотиву), то продуктивність вантажного вагону (чи локомотиву) підвищиться на 20%.
2. Організація маневрової роботи на станції. Порядок виконання маневрів на станціях з вагонами, які навантажені негабаритними та розрядними вантажами.
Маневрова робота має виконуватися відповідно до технологічного процесу роботи станції за планом, що передбачає: своєчасне формування і відправлення поїздів, своєчасну подачу вагонів під вантажні операції та забирання їх після закінчення вантажних операцій, найменші затрати часу на переробку вагонів, раціональне використання всіх маневрових засобів і технічних пристроїв, безперебійне приймання поїздів на станцію, безпеку руху, безпеку працівників повязаних з маневрами і схоронність рухомого складу.
Маневри на станційних коліях мають здійснювати за розпорядженням тільки одного з працівників - чергового по станції, маневрового диспетчера, чергового сортувальної гірки або парку, а на ділянках, що обладнані диспетчерською централізацією, - поїзного диспетчера. Розподіл обовязків по розпорядженню маневрами визначається в технічно-розпорядчому акті станції.
На станціях у залежності від колійного розвитку, характеру і обсягу маневрової роботи, колії поділяються на маневрові райони. Межі маневрових районів і характер роботи у кожному з них установлюються у технічно-розпорядчему акті станції. У кожному маневровому районі працює, як правило, один маневровий локомотив. При необхідності роботи в окремих районах двох і більше маневрових локомотивів.
Основним засобом передачі вказівок при маневровій роботі має бути радіозвязок, а в необхідних випадках пристрої двостороннього паркового звязку.
Рухом локомотива, що виконує маневри, повинен керувати один працівник - керівник маневрів (складач поїздів), відповідальний за правильне їх виконання.
На сортувальних гірках рухом маневрових локомотивів може керувати черговий гірки. Маневровими переміщеннями локомотива, що не обслуговується складацькою бригадою, керує працівник, який має право розпоряджатися проведенням маневрів у даному районі, або за його вказівкою сигналіст(черговий стрілочного поста).До керівництва маневровими переміщеннями за цих умов можуть залучатися також начальники станцій, їх заступники або інші працівники у порядку, встановленому начальником відділка залізниці(начальник залізниці).
Маневрова робота виконується складачем або складацькою бригадою(складачем і його помічником).У залежності від місцевих умов призначення для проведення маневрів складацької бригади або одного складача встановлюється начальником відділка залізниці(начальником залізниці).
Розстановка працівників складацької бригади для виконання окремих маневрових переміщень проводиться складачем.
Складач поїздів повинен одержувати завдання на маневрову роботу тільки від однієї особи, яка розпоряджається маневрами. Завдання на маневрову роботу має бути видане чітко та ясно і доведене керівником маневрів до кожного причетного працівника. Якщо у процесі проведення маневрів виникає необхідність змінити намічений план роботи, то з характером цих змін мають бути завчасно ознайомлені всі працівники, які беруть участь у маневрах. Переміщення маневрового локомотива з одного маневрового району в інший допускається тільки з дозволу чергового по станції або маневрового диспетчера після попереднього узгодження з відповідним черговим поста, в район якого передбачається переміщення, або зі складачем поїздів, який працює в цьому районі.
Коли проводяться маневри з вагонами, завантаженими негабаритними або розрядними вантажами, черговий по станції, маневровий диспетчер або черговий гірки зобовязані довести про це до відома складача поїздів, а останній-свого помічника і машиніста локомотива.
Складач поїздів або інші працівники станції перед початком проведення маневрів з вагонами, завантаженими негабаритними або розрядними вантажами, зобовязані попередити про наступні маневри осіб, які супроводжують ці вантажі або здійснюють їх охорону. Вагони з такими вантажами повинні ставитися на коліях з широким міжколійям, указаних у ТРА станції, де стоянка їх найбільш безпечна. Такі вагони мають бути зчеплені, надійно закріплені гальмовими башмаками й огороджені переносними сигналами зупинки відповідно до вимог інструкції з сигналізації на залізницях України.
Стрілки, що ведуть на колії стоянки таких вагонів, установлюються в положення, що виключає можливість заїзду на ці колії, і замикаються. Порядок замикання і зберігання ключів від цих стрілок указується у технічно-розпорядчему акті станції.
Вагони під час подавання(забирання) їх на підїзні колії підприємств і організацій повинні мати прикриття відповідно до норм. Швидкість переміщення маневрового состава по підїзних коліях не повинна перевищувати 15км\год.
Забороняється ставити вагони з розрядними вантажами у вантажні поїзди з негабаритними вантажами - верхнього третього, нижнього третього і більших ступенів, бокового четвертого і більших ступенів негабаритності. Забороняється виконувати маневри поштовхами і розпускати з гірки платформи та піввагони, що завантажені вантажами бокової та нижньої негабаритності 4,5,6 ступенів і вантажами з верхньою негабаритністю 3-го ступеня, а також вагони, що мають трафарет “з гірки не спускати”; зазначений рухомий склад може прямувати через сортувальну гірку тільки з маневровим локомотивом.
Практична частина
Побудувати і визначити час періоду графіку руху поїздів на одноколійному перегоні А-Б при звичайному, частково пакетному, пакетному прокладанні поїздів:
Таблиця 1 Вихідні дані для розрахунків
Вар |
t/, хв |
t//, хв |
, хв |
, хв |
1 2 3 |
16 18 20 |
14 16 18 |
8 10 9 |
9 10 8 |
Визначимо час періоду графіку при звичайному прокладенні поїздів, так щоб період був найбільш мінімальним, встановлюється шляхом порівняння 4 можливих схем:
а) пїзди відправляються на перегін А-Б після стоянки їх під схрещенням на ст. А та Б.
Варіант 1: хвилин
Варіант 2: хвилин
Варіант 3: хвилини
б) парні поїзди пропускаються без зупинки на обох ст., а непарні мають зупинки на них для схрещення
Варіант 1: хвилин
Варіант 2: хвилини
Варіант 3: хвилин
в) без зупинки пропускаються непарні поїзди, а парні мають на ст. А та Б зупинки, для схрещення:
Варіант 1: хвилин
Варіант 2: хвилини
Варіант 3: хвилин
г) поїзди, що відправляються на перегін, слідують через ст. А та Б без зупинки:
Варіант 1: хвилини
Варіант 2: хвилин
Варіант 3: хвилин
Перша схема пропуску поїздів по перегону А-Б є найбільш вигідною. Користуючись цією схемою визначимо час періоду графіку при частково пакетному та при пакетному прокладенні поїздів.
- час періоду графіку при частково пакетному прокладенні поїздів,
При парному графіку коефіцієнт пакетності - це відношення числа пар поїздів, прокладених пакетами, до загального числа в періоді графіка. Т.я. число поїздів в пакеті к=2 , то . В періоді такого частково пакетного графіка Тчп усього прокладено чотири пари потягів, у тому числі два пакети.
Період частково пакетного графіка: Тчп=Т1+Т2+Т3+I+I”
,
Варіант 1:
хв.
хв
Варіант 2:
хв.
хв
Варіант 3:
хв.
хв
3)Визначимо час періоду графіку руху при пакетному прокладенні поїздів, використовуючи побудований графік руху:
Визначимо Тпак за формулою:
,
Варіант1: хв
Варіант2: хв
Варіант3: хв.