Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Покровський собор у Харкові 1689 Іллінська церква в Києві 1692 Всехсвятська надбрамна в КиєвоПечерській ла

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

У другій половині ХУІІ ст. в Україні поширюється стиль бароко, що став цілісною художньою системою, під впливом якої розвивалися всі види і жанри мистецтва.

Мистецтво бароко відзначається динамізмом, схильністю до алегоричного відображення дійсності, пишністю та театралізацією, що підсилювало емоційний вплив на глядача. Форма набуває самостійного значення.

У кам'яному культовому будівництві виокремлюються два напрямки. Самобутній прийом композиції храму Це Троїцька церква в Густині (1671), Покровський собор у Харкові (1689), Іллінська церква в Києві (1692), Всехсвятська надбрамна в Києво-Печерській лаврі (1696—1698), Вознесенський собор у Переяславі (1700), Георгіївська церква Видубицького монастиря в Києві (1696—1701), Воскресенська — у Сумах (1703), Катерининсь- ка — у Чернігові (1710) та ін. Другий напрямок — поєднання трансформованого давньоруського храму з класичною композицією фасадів: собор Троїцького Іллінського монастиря в Чернігові (1679), собор Мгарського монастиря поблизу Лубен (кінець 1689—1709) та ін.

Дивовижне розмаїття архітектурних форм "українського" бароко зумовило їх багатоджерельність. Тут творчо поєднались європейські досягнення з традиціями народної дерев'яної архітектури.

Живопис також увібрав найкращі досягнення бароко — багатий декор, позолоту, складну композицію, поєднавши їх із традиціями народної творчості. Поряд з існуючими культурними центрами — Львовом, Києвом — сформувалися нові художні школи в Чернігові, Новгород-Сіверському, Жовкві. До храмових розписів входять пейзаж, портрет, жанрова картина. Визначними майстрами живопису були І. Бродлакович, Й. Кондзелевич та І. Руткович. Доба бароко залишила велику кількість пам'яток різьбярства, дерев'яної скульптури, дивовижних багатоповерхових іконостасів, що прикрашались особливо пишно.

Українська музика доби бароко — найвище досягнення національного мистецтва. Провідним жанром став багатоголосий партесний спів. Помітну роль у його поширенні відіграли братські школи. Цю течію представляли композитори Є. Завадовський, М. Замаревич, І. Зюс- ка, І. Календа, К. Коньовський та ін. Партесний спів відзначався стриманістю образного ладу, гармонійністю і простотою. Як "київський розспів" він набув поширення в Москві та інших містах Росії.




1. Реклама С
2. «Проза любви» в лирике Н А Некрасова
3. ческого чутья и навыков
4. Мы любим тебя таким каков ты есть всегда Никогда не ставьте свою любовь к ребенку в зависимость от его
5. 11; в части зачисляемой в бюджеты субъектов Российской Федерации устанавливается законодательными органам
6. Властвующие политические элиты и массы
7. Налоговая система России юридические аспекты
8. Введение Неотъемлемой чертой предпринимательства в рыночной экономике является риск связанный с возмо
9. 6ФД Бобовые все горошек фасоль чечевица соя арахис бобы вика маис чина
10. Вся деятельность ребенка в процессе физического воспитания находится в зависимости от высшей нервной.html
11. Пение продлевает жизнь
12. Ознакомление с интерфейсом программного обеспечения атомносилового микроскопа основными параметрами уп
13. ТЕМА 2. КУЛЬТУРА КИЕВСКОЙ РУСИ.
14. Тест креативности Торранса
15. кафедрой ОЦСиК А
16. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 4 Освоение технологии структурного программирования и применения стандартных м
17. Метафизических основах правовой науки
18. ВАРИАНТ 1 1. тромбоз фибриноидный некроз
19. профессионалы ~ все они люди с развитым творческим мышлением
20. иррационализма была исторически обусловлена