Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
До теми № 8
Конспект лекції на тему: «Увага: конфлікт!»
Конфлікт це процес різкого загострення суперечностей і боротьби двох або більше сторін у розвязанні проблеми, що багато важить для кожного з учасників.
Конфлікт спричиняє кілька чинників: наявність проблеми (суперечності), конфліктної ситуації, учасників конфлікту та інциденту.
Конфліктна ситуація це ситуація прихованого або явного змагання сторін.
Інцидент це дія або сукупність дій учасників конфлікту, що провокують різке загострення суперечностей й початок боротьби між ними. Конфлікти бувають різними сімейними, діловими, політичними тощо. Однак слід памятати, що конфлікти між людьми можуть бути конструктивними, спрямованими на розвиток відносин, здійснення діяльності, деструктивними, коли вони спрямовані на задоволення особистих амбіцій, домагань, самоствердження окремої людини коштом інших людей. Слід уникати не лише деструктивних, але й пустих конфліктів, коли роздратування або хворобливий стан людини роблять її нетерпимою до інших людей.
Розвязання конфлікту це процес знаходження такого розвязання проблеми, що підійде всім учасникам конфлікту, і на цій основі гармонізація їхніх взаємин.
Правила розвязання конфлікту:
• беріть ініціативу розвязання конфлікту у свої руки, це дає вам шанс самому визначити стратегію і тактику його розвязання й гарантує перемогу;
• використовуйте «Я-повідомлення» (констатація вашого жалю з приводу посталих суперечностей) і «активне слухання» (констатація поміченого вами жалю опонента у звязку із суперечкою). Ці способи спілкування допоможуть почати доброзичливу розмову з вашим опонентом;
• пропонуйте кілька варіантів розвязання конфлікту, наголошуйте на вашій зацікавленості у розвязанні, що буде прийнятним для обох сторін;
• у спільному діалозі шукайте компромісні рішення, підкреслюючи повагу до особистості опонента;
• не висловлюйте жодних негативних оцінних суджень на адресу опонента;
• ведіть розмову з почуттям власної гідності, будьте спокійні, упевнені в собі, але не зарозумілі й самовпевнені;
• не кваптеся: доброзичливий діалог з опонентом забезпечить вам вигідне розвязання конфлікту.