Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни
Львівський національний університет імені Івана Франка
Політична теорія держави
ЕСЕ на тему: Теорія походження держави за Арістотелем
Підготував студент групи ФФІ-41
Лозинськй Тарас
Львів-2013
Отже вивчення процесу походження держави має не тільки чисто пізнавальний характер, а й політико-практичний. Воно дозволяє глибше зрозуміти природу держави, її особливості та риси, дає можливість проаналізувати причини і умови їхнього виникнення та розвитку. Дозволяє чіткіше визначити всі властиві функції для держави, основні напрямки їхньої діяльності, точніше встановити місце та роль політичної системи. І на основі цього можна проаналізувати теорію виникнення держави за Арістотелем, яка бере свій початок ще у Стародавній Греції.
Арістотель є прихильником патріархальної теорії про державу і відповідно до цієї теорії держава походить від патріархальної сім'ї, внаслідок її розростання. Тобто спочатку формується сімя, потім на основі цих сімей виникає невелике селище наприклад і згодом ці селища переростають в щось більше і таким чином за Арістотелем виникає держава. Арістотель говорив про людину що це політична тварина, яка вступає у відносини з людьми з метою вижити та зробити своє життя кращим. Отже розвиток сімей поступово починає бути подібним на розвиток держави за допомогою обєднань та сімейних взаємовідносин, де головою сімї (держави) повинен стояти батько (патріарх), який її виховує оберігає і встановлює свої певні права та порядки, яких повинні дотримуватись та поважати їх діти (народ), за що в свою чергу правитель повинен проявляти до них ласку та турботу. Також з позиції Арістотеля в основі виникнення держави лежить політичне спілкування за допомогою якого виникають певні закони та права людей, яких вони повинні дотримуватись в розбудові держави.
Також Арістотель говорив і про економічну теорію походження держави. Оскільки в Стародавній Греції існувало товарне виробництво, Арістотель досліджував товарно-грошові відносини і зробив це досконаліше, ніж інші античні мислителі. Він розрізняв простий товарообіг та обіг грошей, рух грошей як засобу обігу та їх рух як грошового капіталу. Вперше у світовій літературі він вказав на відмінності між споживною вартістю та вартістю товару. За грошима Арістотель визнавав лише дві функції міри вартості та засобу обігу.
Арістотель поділяв багатство на два види:
1. як сукупність споживних вартостей;
2. як нагромадження грошей, золота та срібла.
Перший вид багатства він вважав природним, оскільки воно створюється у процесі виробничої діяльності людей. Другий вид багатства він назвав протиприродним, тому що воно виникає у процесі обігу. Відповідно до цього науку про багатство він поділяв на дві частини: економіку і хрематистику, тобто вміння "робити" гроші.
Значним внеском у розвиток економічного знання було римське право приватної власності, яке стало класичним для всієї історії і відіграло важливу роль у подальшому розвиткові економічних відносин.
Отже роблячи підсумки можна сказати, що Арістотель зробив вагомий внесок щодо розяснення теорії про виникнення держави, доступно пояснив її виникнення, на основі чого вона формується і як розвивається впродовж свого існування. Також щодо економіки він спростовано дав зрозуміти, що являє собою економіка.