У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Мета атестації робочих місць за умовами праці У кожного працівника повинно бути своє робоче мі

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

  1.  Основні нормативні документи за якими проводиться атестації робочих місць за умовами праці

 Основні нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації робочих місць на підприємстві, - постанова КМУ від 1 серпня 1992 року №442 “ Про порядок проведення атестації робочих місць  за умовами праці” та Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року №41.

  1.  Мета атестації робочих місць за умовами праці

У кожного працівника повинно бути своє робоче місце, на якому повинні бути створені умови, необхідні для виконання конкретних службових завдань, при цьому умови праці на робочому місці повинні бути нешкідливими і безпечними для працівника – про це все повинен потурбуватись роботодавець (ст. 29 та 153 КЗпП).

   Але не все залежить від керівника. Сама специфіка виробництва може бути пов’язана з факторами підвищеної небезпеки, шкідливості і т.д. У таких випадках роботодавець повинен компенсувати працівникові “шкідливість” його роботи, виходячи з норм чинного законодавства, наприклад:

  1.  надати йому додаткову відпустку (ст. 7 Закону України Про відпустки”;
  2.  установити підвищену оплату праці (ст. 100 КЗпП);
  3.  забезпечити видачу спецодягу і засобів індивідуального захисту (ст. 163, 164 КЗзП);
  4.  видавати мило, знешкоджуючі засоби, а також молоко і лікувально-профілактичне харчування ( ст. 165, 166 КЗзП);
  5.  організовувати обовязкові медичні огляди (ст. 169 КЗзП).

  Крім того, шкідливість робочого місця забороняє роботодавцеві залучати на таку роботу жінок (ст.  174 КЗзП) і неповнолітніх ( ст. 190 КЗзП).

 Що стосується інтересів працівників, то працівник може отримати пенсію за віком на пільгових умовах, якщо доведе, що певний період часу пропрацював у небезпечних і шкідливих умовах  (ст. 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення” ).

Отже, мета проведення атестації робочих місць – оформити правові підстави надання на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій для працівників із шкідливими та небезпечними умовами праці.

  1.  Основні завдання при проведенні атестації робочих місць за умовами праці:
  2.  установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці;
  3.  санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці;
  4.  комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандпртпм безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;
  5.  установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;
  6.  обґрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці;
  7.  визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу в несприятливих умовах;
  8.  складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників;
  9.  аналіз реалізації технічних й організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

 Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводяться санітарними лабораторіями підприємств і організацій, атестованих органами Держстандарту і МОЗ за списками, що узгоджуються з органами Державної експертизи умов праці, а також на договірній основі лабораторіями територіальних санітарно-епідеміологічних станцій.

 Відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінсоцполітики спільно з МОЗ.

 Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається впродовж 50 років.

  1.  Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці

 Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджений постановою Кабінету  Міністрів України від 1.08.92р. №442.

 Атестація робочих місць за умовами праці (далі атестація) проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності і господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

 Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше від одного разу на пять років.

 Позачергово атестація проводиться в разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, органів Державної експертизи умов праці з участю установ санітарно-епідеміологічної служби МОЗ.

 До проведення атестації можуть залучатися проектні та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, інспекції Держгірпромнагляду.




1.  Понятие бытия его смысл и познавательное значение 9
2. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Рабочая программа по предмету Физическая культура для 2 класса разработана в.html
3. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.1
4. Формы существования национального русского языка русский литературный язык просторечия диалекты
5. Изучение истории России в США
6. ин.яз 2.баш.яз 3
7. Этнические особенности современной семьи в социальной работе
8. Национальный исследовательский технологический университет МИСиССТИ НИТУ МИСиС Каф
9. Рябинка воспитатель Игра явление многогранное ее можно рассматривать как особую форму существовани
10. Поняття та предмет кримінального права Кримінальне право як самостійна окрема галузь права має як загаль