Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практичні завдання
1. Збираючись у довготермінове відрядження, Іванов домовився з Петровим про те, що він передасть Петрову у користування строком на 3 місяці за 1 тис. гривень свій домашній кінотеатр. 19 липня 2013 року Петров передав Іванову 500 гривень в якості передоплати, а 22 липня йому мав бути переданий домашній кінотеатр. 21 липня Іванов дізнався, що його відрядження скасовується та повернув Петрову отримані раніше 500 гривень. Натомість Петров відмовився забирати гроші та став вимагати передання йому домашнього кінотеатру.
Питання:
1) Чи був укладений між Івановим та Петровим договір оренди?
2) Які правові наслідки не передання майна наймачеві?
3) Чи правомірні в даній ситуації вимоги Петрова?
2. 25 червня 2013 року ТОВ «Айсберг» уклало з ТОВ «Спортивний клуб «Чемпіон» договір оренди спортивного комплексу. Строк дії договору було встановлено 5 років. 30 червня у спортивному комплексі сталося відімкнення електричної енергії, внаслідок чого розтанув лід на льодовому майданчику. ТОВ «Спортивний клуб «Чемпіон», посилаючись на те, що тренування його хокейної команди в орендованому комплексі стає неможливим і зриває підготовку команди до змагального сезону, вирішило відмовитись від договору оренди та звернулось до ТОВ «Айсберг» з вимогою про повернення сплаченої орендної плати. ТОВ «Айсберг» відмовилось повертати орендну плату, посилаючись на те, що по-перше, укладений договір оренди продовжує діяти, оскільки немає згоди обох сторін на його припинення, по-друге, на відновлення льодового покриття за висновком спеціалістів має знадобитися півтора місяці, що є невеликим строком у порівнянні з терміном оренди, по-третє, хокейна команда ТОВ «Спортивний клуб «Чемпіон» має змогу протягом часу відновлення льодового покриття користуватися тренажерними залами, які також знаходяться в орендованому спортивному комплексі.
Питання:
1) Які правові наслідки неможливості користування майном, переданим в оренду?
2) В яких випадках наймач має право вимагати розірвання договору найму?
Ст. 784 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV
1. Наймач має право вимагати розірвання договору найму, якщо:
1) наймодавець передав у користування річ, якість якої не відповідає умовам договору та призначенню речі;
2) наймодавець не виконує свого обов'язку щодо проведення капітального ремонту речі.
3) В яких випадках наймач має право відмовитись від договору найму?
Ст. 825 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV
1. Наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, у будь-який час відмовитися від договору найму, письмово попередивши про це наймодавця за три місяці.
Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо наймодавець доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких самих умовах з іншою особою.
Наймач має право відмовитися від договору найму житла, якщо житло стало непридатним для постійного проживання у ньому.
Дострокове розірвання договору оренди житла з викупом до моменту набуття орендодавцем права на житло здійснюється у порядку, визначеному законом. Договір оренди житла з викупом може бути розірвано у випадках, визначених законом. { Частину першу статті 825 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом N 800-VI від 25.12.2008 }
2. Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:
1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази;
2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.
За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла.
Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік.
3. Договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.
Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.
4. Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень.
Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла.
4) Чи підлягають вимоги ТОВ «Спортивний клуб «Чемпіон» задоволенню?
3. За договором майнового найму (оренди) орендарю СПД Носову було передано у користування орендодавцем одноповерхова будівля строком на 5 років, з обовязком орендаря здійснювати поточний ремонт та використовувати її в якості офісу. Зі спливом строку договору орендодавець став вимагати повернення будівлі. Орендар, посилаючись на те, що в процесі користування майном він провів реконструкцію та капітальний ремонт будівлі (добудував другий поверх, перепланував цокольне приміщення тощо), став вимагати переукладання з ним договору строком на 50 років або відшкодування витрат, повязаних з викладеними обставинами в сумі 100000 гривень.
Питання:
2) Які обовязки в орендаря у разі припинення договору оренди?
3) Чи зобовязаний орендодавець відшкодувати витрати, повязані з капітальним ремонтом?
4) Що слід розуміти під капітальним ремонтом?
5) Яка доля поліпшень, проведених орендарем?
6) Чи правомірні в даній ситуації вимоги орендаря?
4. В результаті загоряння телевізора, який був отриманий в оплатне користування у фірми «Уют», Аросяну Г. була спричинена шкода на суму 15 тис. грн. Експертиза дала висновок, що причиною загоряння стали технічні несправності телевізора.
Питання:
1) Який договір було укладено між Аросяном Г. та фірмою «Уют»?
2) Чи зобовязаний наймодавець гарантувати якість речі протягом всього строку дії договору оренди?
3) Хто несе відповідальність за шкоду, спричинену у звязку з користуванням річчю, переданою у найм?
5. Орендарю К. за договором оренди було передано ділянку землі площею 0,5 га з метою використання її для загону табуну коней строком на 10 років. У звязку з необхідністю, яка виникла протягом користування земельною ділянкою, орендар збудував на ній споруду для племінних коней. Після закінчення строку дії договору орендодавець став вимагати повернення земельної ділянки разом з усіма спорудами.
Орендар розібрав споруду та вивіз будівельні матеріали. Орендодавець звернувся до суду з позовом про відшкодування збитків.
Питання:
1) Чи мав право орендар будувати споруди?
2) Яка доля збудованих споруд після закінчення строку договору оренди?
3) Яким повинно бути рішення суду?
Питання:
7. За договором майнового найму СПД Зімов передав в користування ТОВ «Вихор» три автомобілі «Таврія» строком на 2 роки з обов'язком наймача застрахувати автомобілі і використовувати їх для перевезення кур'єрської пошти.
Через 2 місяці Зімов, дізнавшись, що два автомобілі ТОВ «Вихор» було передано за договором піднайму таксопарку з метою використання як таксі, без його на те згоди, став вимагати розірвання договору найму і відшкодування збитків разом з упущеною вигодою. ТОВ «Вихор» відмовилося задовольнити вимоги наймодавця. Зімов звернувся за захистом своїх прав до місцевого суду.
Питання:
8. Климов за договором оренди з магазином “Спорттовари” використовував вільне складське приміщення для зберігання будівельних матеріалів.
Оскільки з вини партнерів Климова поставка будівельних матеріалів за останні три місяці не проводилася, складське приміщення ним не використовувалося, тому Климов на власний розсуд за цей період сплачував щомісячно лише 1/3 обумовленої орендної плати.
Магазин звернувся до суду з вимогою про стягнення з Климова заборгованості за зазначений період.
Питання: