Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Геосистему можна оптимізувати в різних напрямах до максимально ефективного виконання нею деякої виробн

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Оптимізація геосистем — це дії, спрямовані на переведення геосистем у стани, у яких вони здатні максимально ефективно виконувати задані функції, не зазнаючи при цьому небажаних змін протягом невизначено тривалого часу.

Геосистему можна оптимізувати в різних напрямах — до максимально ефективного виконання нею деякої виробничої функції (наприклад, аграрної), максимізації її пейзажної привабливості, максимального збереження та відтворення первісного природного стану тощо. Нерідко ці напрями (цільові функції оптимізації) перебувають у протиріччі між собою або ж повністю несумісні (як, наприклад, виробнича, гірничовидобувна та заповідна). Тому першим етапом оптимізації геосистем є визначення ландшафтно-екологічних пріоритетів розвитку регіону. Воно полягає в ранжуванні видів функцій у порядку їх значущості для певного регіону з урахуванням сучасної екологічної ситуації в ньому, специфіки його ролі в масштабі держави (спеціалізація у виробничому комплексі) та вищих одиниць ландшафтно-екологічного районування (унікальність природних умов, ступінь збереженості природних ландшафтів), загальних тенденцій і потреб соціально-економічного розвитку.

За ступенем значущості окремих функцій регіони можуть суттєво розрізнятися, проте в сучасних умовах для них усіх найвищий пріоритет мають антропо-екологічні функції (забезпечення й відтворення умов середовища, за яких немає загрози для здоров'я та самопочуття людини) і природоохоронні (збереження «живої» природи, стійкість антропізованих геосистем до процесів деградації — ерозії, засолення, дегуміфікації тощо). У разі оптимізації геосистем будь-якого регіону саме ці функції мають бути цільовими, тобто заходи, що плануються, мають бути орієнтовані насамперед на забезпечення здорового середовища існування людини та виключення екологічних ризиків і конфліктних ситуацій між господарською функцією геосистеми та її природними особливостями.

У разі дотримання цих умов пріоритет другого порядку слід визнати за функцією, відповідно до якої геосистема має найвищий природний потенціал. За однаково сприятливих природних умов для виконання декількох функцій пріоритет слід віддати тій з них, яка пов'язана з меншим екологічним ризиком або надто важлива з економічної точки зору. Наприклад, для геосистеми, яка має високий агропотенціал і багаті ресурси горючих копалин, пріоритетною буде гірничовидобувна функція. Оптимізація організації території виходить з визначених для неї ландшафтно-екологічних пріоритетів. Визнаючи природоохоронну функцію за пріоритетну для будь-якого регіону, під час його ландшафтно-екологічної оптимізації першочерговим завданням є визначення оптимального співвідношення природних і господарських угідь. З ландшафтно-екологічних позицій слід визначити не тільки оптимальне співвідношення угідь, але й мінімально необхідну площу окремої ділянки природної рослинності (біо-центру) та оптимальну структуру їх розміщення по території. Таким чином, проблема оптимальної організації природного каркасу ландшафту включає три важливі завдання: виявити оптимальне процентне співвідношення природних і господарських угідь; визначити мінімально необхідну площу окремого біоцентру; спланувати оптимальну біоцентрично-мережеву ландшафтну систему.




1. История английского языка в раннеанглийский период.html
2. Учетные записи при нормативном методе учета затрат
3. тема- Передняя центральная извилина пара и прецентральные дольки задние отделы верхней и средней лобной и
4. 17 згідно із Законом N 5083VI 508317 від 05
5. проблемой адекватного рационального использования ограниченных редких ресурсов
6. К Корпоративные информационные системы По мере развития роста масштаба деятельности предприятий обр
7. Развитие системы взаимоотношений с окружающими людьми в ранней юности
8. Ось89 1999 Аннотация Введение Часть I ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ ТРЕНИНГ КАК СРЕДСТВО РАЗВИТИЯ САМОСОЗНАНИЯ- НЕ
9. Менеджмент организации Инструменты PR и пропаганды в политической сфере на примере фильм Плутов
10. 99. Lib.ru Классика август 2006 г.html
11. Применение нанотехнологий в автомобилестроении
12. Адміністративна відповідальність Навчальний посібник
13. важных органов и систем; других некорригируемых пороков развития не совместимых с продолжительной жизн
14. Ленин как историческая личность
15. ка ~ и я подозвал его за собой и мы вышли из класса
16. Тема- Разработка автоматизированной системы Телефонный справочник Пояснительная записка
17. Реформа системы образования в размере 4985 млн
18. Развитие системы снабжения промышленного предприятия на примере ОАО Минский завод Калибр
19. Поэты Ставрополья
20. ~аза~стан таби~аты