У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Вступ Функції та завдання Київського апеляційного адміністративного суду далі ~ КААС

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.2.2025


Київський міжнародний університет

Юридичний інститут

Кафедра кримінального права та процесу

З В І Т

про результати проходження виробничої практики

студенткою 4 курсу

Юридичного інституту

Київського міжнародного університету

Масон Надією Євгенівною

       

      

        

Київ – 2011

Зміст

       Метою виконавчої практики є ознайомлення студентів з організацією роботи судових  органів, формування у них первинних практичних навичок і умінь роботи за спеціальністю, підготовка студентів до виконання ними функціональних обов’язків і використання різноманітних форм і методів практичної роботи, ознайомлення студентів з практикою роботи у судових органах, практикою застосування чинного законодавства України, організацією правового виховання і навчання.

Завданням кваліфікаційних комісій суддів є забезпечення формування суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, а також визначення рівня професійної підготовленості суддів та розгляд питань їх дисциплінарної відповідальності.

В Україні утворюються:

- кваліфікаційні комісії суддів місцевих та апеляційних судів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

- кваліфікаційна комісія суддів господарських судів;

- кваліфікаційна комісія суддів військових судів;

- Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Строк повноважень кваліфікаційних комісій суддів становить п'ять років з дня їх обрання.

Кваліфікаційні комісії суддів місцевих та апеляційних судів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються у складі голови, його заступника і 9 членів. До їх складу входять 8 суддів, одна особа з вищою юридичною освітою, що обирається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міськими радами, одна особа з вищою юридичною освітою, що призначається Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, головами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та одна особа з науковим ступенем чи званням з правознавства із числа представників наукових установ або навчальних закладів.

Кваліфікаційна комісія суддів господарських судів України утворюється у складі голови, його заступника і 9 членів комісії. До її складу входять 8 суддів, одна особа з вищою юридичною освітою, що обирається Верховною Радою України, одна особа з вищою юридичною освітою, що призначається Міністром юстиції України, та одна особа з науковим ступенем чи званням з правознавства із числа представників наукових установ або навчальних закладів.

Кваліфікаційна комісія суддів військових судів України утворюється у складі голови, його заступника і 9 членів комісії. До її складу входять 8 суддів, одна особа з вищою юридичною освітою, що обирається Верховною Радою України, одна особа з вищою юридичною освітою, що призначається Міністром юстиції України, та одна особа з науковим ступенем чи званням з правознавства із числа представників наукових установ або навчальних закладів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України утворюється у складі голови, його заступника і 11 членів комісії. До її складу входять 6 суддів загальних судів, 3 судді господарських судів, один суддя військового суду, одна особа з вищою юридичною освітою, що обирається Верховною Радою України, одна особа з вищою юридичною освітою, що призначається Міністром юстиції України, та одна особа з науковим ступенем чи званням з правознавства із числа представників наукових установ або навчальних закладів.

Голови судів загальної юрисдикції та заступники цих голів, крім голів місцевих судів та їх заступників, не можуть обиратися до складу кваліфікаційних комісій суддів.

Члени кваліфікаційних комісій суддів здійснюють свої повноваження на громадських засадах із збереженням заробітної плати за місцем роботи.

До складу кваліфікаційних комісій не можуть бути обрані працівники прокуратури, органів Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України.

Члени кваліфікаційних комісій суддів місцевих та апеляційних судів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, господарських і військових судів з числа суддів обираються таємним або відкритим голосуванням конференціями суддів цих судів.

Члени кваліфікаційних комісій суддів місцевих та апеляційних судів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі від Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад обираються на сесіях цих Рад. Члени кваліфікаційних комісій від відповідних місцевих державних адміністрацій призначаються відповідно постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженнями голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів судів загальної юрисдикції (крім господарських та військових судів) обираються з'їздом суддів України відкритим або таємним голосуванням. Члени Вищої кваліфікаційної комісії з числа суддів господарських і військових судів обираються конференціями суддів цих судів відкритим або таємним голосуванням.

Члени кваліфікаційних комісій від Верховної Ради України, Міністерства юстиції відповідно обираються Верховною Радою України та призначаються Міністром юстиції України.

        Члени кваліфікаційних комісій суддів місцевих та апеляційних судів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі від наукових установ або навчальних закладів обираються відповідними радами за поданням вчених рад цих установ або закладів.

Члени кваліфікаційних комісій суддів господарських судів України, суддів військових судів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від наукових установ або навчальних закладів обираються Верховною Радою України.

Закон України «Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України» регулює порядок:

1) обрання Верховною Радою України професійного судді  безстроково, термін повноважень якого на посаді судді закінчився;

2) обрання Верховною Радою України суддею безстроково особи, яка раніше уже обіймала посаду судді не менше п'яти років, але на час розгляду питання про обрання не займає посаду судді;

3) обрання Верховною Радою України судді, раніше обраного безстроково, до суду іншого рівня або до суду того ж рівня, але іншої спеціалізації;

4) звільнення Верховною Радою України з посади судді, який обіймає посаду судді безстроково.

Пiсля прийняття позовної заяви суддя провадить пiдготовку справи до судового розгляду, метою якої є забезпечення своєчасного та правильного вирiшення справи. При цьому суддя провадить такi дiї:

1) опитує позивача по сутi заявлених ним позовних вимог, з'ясовує у нього можливi з боку вiдповiдача заперечення та, якщо це необхiдно, пропонує позивачевi подати додатковi докази, а також роз'яснює йому всi процесуальнi права i обов'язки позивача;

2) в разi необхiдностi викликає вiдповiдача для попереднього опиту з обставин справи, з'ясовує можливi з його боку заперечення проти позову, роз'яснює йому всi його процесуальнi права i обов'язки.

Суддя з'ясовує у вiдповiдача, якими доказами вiн може пiдтвердити свої заперечення. По особливо складних справах суддя може запропонувати вiдповiдачевi подати письмовi пояснення в справi. Виклик вiдповiдача провадиться одночасно з врученням йому копiї позовної заяви та поданих позивачем документiв;

3) вирiшує питання про притягнення або вступ у справу спiвучасникiв, третiх осiб та опитує допущених до

участi в справi третiх; 

4) вирiшує питання про участь у справi прокурора та про притягнення до участi в справi належного органу

державного управлiння або громадської органiзацiї;

5) вирiшує питання про допущення до участi в судовому розглядi представника громадської органiзацiї чи трудового колективу;

6) вирiшує питання про виклик свiдкiв у судове засiдання або про допит;

7) вимагає вiд державних пiдприємств, установ, органiзацiй, колгоспiв, iнших кооперативних органiзацiй, їх об'єднань, iнших громадських органiзацiй, а також вiд громадян письмовi та речовi докази або надає особам, якi беруть участь у справi, повноваження на право одержання цих доказiв для подачi їх до суду, також за їх клопотанням вживає заходiв до забезпечення доказiв;

8) вирiшує з урахуванням думки осiб, якi беруть участь у справi, питання про проведення експертизи;

9) у невiдкладних випадках провадить з повiдомленням осiб, якi беруть участь у справi, мiсцевий огляд;

10) роз'яснює сторонам можливiсть звернутись для вирiшення спору до третейського або товариського суду та наслiдки такої процесуальної дiї;

11) вирiшує питання про притягнення до участi в справi про розiрвання шлюбу з особою, визнаною в установленому порядку безвiсно вiдсутньою або недiєздатною внаслiдок душевної хвороби чи недоумства, представника органiв опiки i пiклування для охорони майнових прав Вiдповiдача, а також для забезпечення iнтересiв дiтей.

Пiдготовка справи до судового розгляду починається пiсля прийняття заяви суддею i продовжується до призначення справи до розгляду (ст.ст. 143, 147 ЦПК). Не можна визнати правильним здiйснення пiдготовчих дiй (збирання доказiв, призначення експертизи тощо) до порушення справи, оскiльки це суперечить закону.

Пiдготовка цивiльної справи до судового розгляду має бути процесуально оформлена, хоча прямої вказiвки про це в ЦПК немає.

Суд зобов'язаний своєчасно повiдомити осiб, якi беруть участь у справi, про день розгляду справи, для надання їм можливостi належним чином пiдготуватися  участi в судовому засiданнi (ст. 91 ЦПК).

Важливою ланкою в механізмі захисту прав і свобод людини і громадянина є Конституційний Суд України, який здійснює судовий конституційний контроль та захист основ конституційного ладу, основних прав і свобод людини і громадянина, забезпечення верховенства права і прямої дії Конституції на всій території України.

Діяльність Конституційного Суду України ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повного і всебічного розгляду справ та обґрунтованості прийнятих ним рішень.

Конституційний Суд України ухвалює рішення та дає висновки у справах щодо:

1) конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

2) відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість;

3) дотримання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту в межах, визначених ст. 111 та 151 Конституції України ;

4) офіційного тлумачення Конституції та законів України.

До повноважень Конституційного Суду України не належать питання щодо законності актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також інші питання, віднесені до компетенції судів загальної юрисдикції.

Підставами для ухвалення Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності правових актів повністю чи в їх окремих частинах є:

- невідповідність Конституції України;

- порушення встановленої Конституцією України процедури їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності;

- перевищення конституційних повноважень при їх ухваленні.

Голова Конституційного Суду України обирається на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України зі складу суддів Конституційного Суду України лише на один трирічний строк таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів з будь-яким числом кандидатур, запропонованих суддями Конституційного Суду України. У бюлетені може бути залишено не більше однієї кандидатури. Головою Конституційного Суду України вважається обраний кандидат, за якого проголосувало більше половини конституційного складу суддів Конституційного Суду України. Голова Конституційного Суду України очолює Конституційний Суд України та організовує його діяльність. До повноважень Голови Конституційного Суду України належить:

- організація роботи колегій суддів Конституційного Суду України, комісій та Секретаріату Конституційного Суду України;

- скликання і проведення засідань, пленарних засідань Конституційного Суду України;

- розпорядження бюджетними коштами на утримання і забезпечення діяльності Конституційного Суду України відповідно до кошторису, затвердженого Конституційним Судом України;

- здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом і актами Конституційного Суду України, що регламентують організацію його внутрішньої роботи.

Конституційний Суд складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду.

Суддю Конституційного Суду призначають строком на 9 років без права бути призначеним повторно. Суддя Конституційного Суду під час виконання своїх обов'язків на засіданні суду повинен бути одягнений у мантію, мати нагрудний знак.

Суддею Конституційного Суду може бути громадянин України, який на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менш як десять років, володіє державною мовою й проживає в Україні протягом останніх двадцяти років.

Судді не можуть належати до політичних партій і профспілок, мати представницький мандат, брати участь у будь-якій політичній діяльності, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої. Вступаючи на посаду, судді Конституційного Суду складають присягу на засіданні Верховної Ради, яке проводять за участю Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України. Вони урочисто присягають чесно й сумлінно виконувати обов'язки судді Конституційного Суду України, забезпечувати верховенство Конституції України, захищати конституційний лад держави, конституційні права і свободи людини й громадянина.

Статус судді Конституційного Суду визначено Конституцією, Законом України "Про Конституційний Суд України" та законами України щодо статусу суддів.

Повноваження судді Конституційного Суду України та його конституційні права і свободи не можуть бути обмежені під час запровадження воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Суддя Конституційного Суду готує питання для розгляду колегією Конституційного Суду та Конституційним Судом, бере участь у розгляді справ. Він має право витребувати від Верховної Ради, Президента України, Прем'єр-міністра, Генерального прокурора України, суддів, органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, політичних партій та інших об'єднань громадян, окремих громадян необхідні документи, матеріали та іншу інформацію з питань, які готують до розгляду Конституційний Суд України та його колегія.

Суддя має право публічно висловлювати свою думку з питань, що стосуються провадження в Конституційному Суді лише щодо тих справ, у яких Конституційним Судом прийнято рішення чи дано висновок.

Судді, здійснюючи свої повноваження, є незалежними, підкоряються лише Конституції України та керуються законами України, крім тих законів або їхніх окремих положень, що є предметом розгляду Конституційного Суду.

Особа судді є недоторканною. Суддя Конституційного Суду не може бути затриманий чи заарештований без згоди Верховної Ради України до винесення обвинувального вироку судом. Судді не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання, за винятком відповідальності за образу чи наклеп під час розгляду справ, прийняття рішень і надання висновків Конституційним Судом.




1. хозяйственной деятельности на основе рыночных отношений привело к возрождению рынка ценных бумаг важнейше
2. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Житомир 2003
3. I Виробнича
4. I К концу XIV в в Московском княжестве образовалось несколько удельных владений принадлежащих сыновьям Дмитр
5. Многообразие типов уровнемеров принцип действия которых основан на различных физических методах объясняе
6. Уэстморлэндского Зверя; исследователи натуралисты и охотники со всей страны съезжаются в местные горы
7. Социальные стандарты в сфере высшего профессионального образования
8. тематика Толкалина Светлана Викторовна 5 318 Биология
9. Красноярска Ассортимент Широта базовая
10. ~тебаева Алина Ас~ар~ызы 1к-о Социальная педагогика и самопознание 1.html