Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
88. Цього питання немає в списку ))
89. З 1994 по 2004 р президентом України був : Леонід Данилович Кучма
90. Встановіть відповідність :
1) липень 1917 р - Д) виступ самостійників під керівництвом М.Міхновського
2) листопад 1917 р - Г) Проголошення УНР у складі федеративної Росії
3) березень 1917 р - А) створення Української Центральної Ради
4) січень 1918 р - В) бій під Крутами
5) квітень 1918 р - Б) прихід до влади П.Скоропадського
91. Встановіть відповідність :
1) Процес над СВУ - Г) 1930 р
2) Арешт українських кобзарів та лірників та розправа над ними - А) 1934 р
3) Перехід до форсованої індустріалізації - Д) 1929 р
4) Початок голодомору - Б) 1932 р
5) Створення УНДО - В) 1925 р
92. Причини поразки та історичні уроки визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.
Українська революція 19171921 рр. національно (а також соціально) визвольна боротьба українців, що спрямована на побудову української державності та зміну суспільного ладу в країні, в звязку з подіями Лютневої революції в Російській імперії та розпадом Австро-Угорщини, які дали потужний імпульс розвитку національної самосвідомості та прискорення процесу державотворення. В період 19171921 рр. виник ряд українських державоутворень, а саме: Українська народна республіка, Українська держава та Західноукраїнська народна республіка. Внаслідок внутрішніх ідеологічних розбіжностей, а також зовнішньої воєнної агресії цілі української революції так и не були реалізовані. У підсумку територія України була анексована радянською Росією, Польщею та Румунією; Закарпаття було приєднано до Чехословаччини.
Очолюючи змагання за незалежність, українська інтелігенція розраховувала на підтримку найбільш чисельного українського стану селянства. Проте цей величезний загін потенційних прибічників не виправдав сподівань. Неосвічений, забитий і політично незрілий селянин знав, що він хоче, але не міг з упевненістю сказати, за що він бореться. Селянин розумів, що він трудівник, якого експлуатують. З цим і повязані перші успіхи більшовицької пропаганди. Але середньостатистичному селянинові важко було осягнути ідею національної незалежності, й лише на завершальному етапі громадянської війни багато більш-менш освічених селян стали схилятися на їх бік. Та найліпший момент для завоювання незалежності вже був втрачений.
За всієї серйозності внутрішніх недоліків українського національного руху вирішальними в його поразці стали зовнішні чинники. Що стосується західних українців, котрі за силою національного руху не поступалися іншим східноєвропейським країнам, які завоювали незалежність, то їхня поразка пояснюється переважаючою силою поляків. На Східній Україні шлях до незалежності закрила більшовицька Росія, а не українські більшовики. Наприкінці 1920 р. командувач Червоної армії Лев Троцький відкрито визнав: «Радянська влада протрималася до сих пір на Україні (і протрималася нелегко) в основному силою Москви, великоруських комуністів і Червоної армії».
93. Коли було підписано Варшавську угоду між С.Петлюрою та Ю.Підсудським ?
- 1920 р.
94. Під чиїм командуванням Армія УНР здійснила Перший "зимовий похід" ?
- Михайло Володимирович Омелянович-Павленко
95. Коли німецько-фашистські загарбники остаточно окупували територію України?
-22 липня 1942 р
96. Перші демократичні вибори до Верховної Ради проводилися в : березні 1990 р