У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

визвол війни проти речі посполитої

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

19. Причина нац.-визвол війни проти речі посполитої.Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.З-поміж основних ЇЇ причин можна виділити наступні: Соціальні причини. До середини XVII ст. вкрай загострилася соціально-економічна ситуація, пов’язана з трансформацією поміщицьких господарств у фільварки. З одного боку, це сприяло зміцненню феодальної земельної власності, а з іншого - посиленню кріпосної залежності, оскільки прибутки польських та українських феодалів тепер прямо пов’язувалися з нещадною експлуатацією селян. Значно зросла панщина, яка у Східній Галичині і на Волині досягла 5—6 днів на тиждень. У той же час невпинно зростали натуральні та грошові податки. Свавілля і влада польських магнатів і шляхти були безмежними - вони могли будь-кого з селян продати, обміняти і навіть убити. Ще однією невдоволеною соціальною верствою було реєстрове козацтво, яке, відірвавшись від кріпосного селянства, не досягло, однак, усіх прав і привілеїв шляхти, У складній ситуації опинилося й міщанство, яке мусило платити податки, відпрацьовувати повинності (чинш по 20-30 грошів з „диму”, церковну десятину та ін.) та фактично було позбавлене місцевого самоврядування. Стосовно української православної шляхти, то вона користувалася значно меншими політичними правами, ніж польська. Таким чином, майбутня національно-визвольна війна мала досить широку соціальну базу.Національно-політичні причини. Відсутність власної державності, обмеження українців у правах, проголошення їхньої неповноцінності, асиміляційні процеси — все це підводило до того, що як самостійний суб'єкт український народ міг зійти з історичної сцени. Причому імперська доктрина Польщі проголосила, буцімто українські землі споконвіку належали їй, а тепер на законних засадах Люблінської унії 1569 р. до неї повернулися.Релігійні причини. Політика національного і культурного поневолення українців Річчю Посполитою базувалася на католицизмі. Насильницьке покатоличення населення, утиски православної церкви, конфіскація церковного майна і земель об’єднали у русі спротиву широкі верстви людності, незважаючи на розбіжність економічних і соціальних інтересів.Суб’єктивні причини. Особиста образа і бажання помститися за розорений польськими панами хутір Суботі» та збезчещену сім’ю самого Богдана Хмельницького.




1. На тему- В.И.Даль Толковый словарь живого великорусского языка Выполнил студент курса группы
2. Тема 54 Механизм действия гормонов
3. темати ческих научных исследований психического развития в детстве
4. КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА УХВАЛЕНО Вченою ра.html
5. Сотрудничество Казахстана и Узбекистана в современных условиях исторический аспект
6. 9889986111 zdorovbe.
7. имидж практически отсутствовал в отечественных научных публикациях и встречался лишь в узкоспециальных и
8. Механизмы и последствия тромбообразования
9. ДОБРОЕ СЕРДЦЕ ДАРИ РАДОСТЬ НА РОЖДЕСТВО 5 декабря 2013 года пятидесятилетний юбилей отметил Сергиево
10. на тему- Протекционизм и либерализация их цели методы соотношение в современной внешнеторговой полити
11. Калькулирование себестоимости продукции и методы учета затрат
12. София Ltd 1994. 320 с
13. тема России переживает кризис который был обусловлен рядом объективных и субъективных факторов
14. Роль трудового договора в регулировании трудовых отношений
15. Задачи по финансовым функциям EXCEL
16. Социальные законы где утверждалось что именно благодаря механизмам подражания таким как например мода
17. НАДОНУ ПРОТИВ ПЕРЕНОСА ПАМЯТНИКА КАРЛУ МАРКСУ Мы жители РостованаДону встревожены новыми попытками в.
18. Изучение взаимосвязи компонентов самоотношения и особенностей межличностной сферы руководителей среднего и нижнего звена управления
19. Необходимость проведения маркетинговых исследований в сфере образования
20. Трудове право 2013 Порівняльна таблиця Колективний договір з предмету Порівняльне право