У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ВАРІАНТ 1 1 Жінка 42 років скаржиться на почуття оніміння губ та кистей біль у суглобах ранкову скутість ут

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

ССД,ДМ         ТЕСТОВІ ЗАДАЧІ               ВАРІАНТ 1.

1. Жінка 42 років скаржиться на почуття оніміння губ та кистей, біль у суглобах, ранкову скутість, утруднення при ковтанні, задишку під час руху. Об’єктивно: гіперпігментація шкіри, на грудях телеангіектазії, припухлість дрібних суглобів кистей, помірна слабкість проксимальних м’язів, згинальні контрактури. В нижніх відділах легенів жорстке дихання, шум тертя плеври. Який найбільш вірогідний діагноз у хворої?  

                А. Дерматоміозит    

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Ревматоїдний артрит

                   Д. Аддісонова хвороба

                   Е. Системна склеродермія

2. Хвора 45 років скаржиться на слабкість і біль у м’язах плечового і тазового поясу; почервоніння, лущення та незначне свербіння шкіри обличчя. Об’єктивно: еритема та набряк параорбітальних тканин, тістувати набряки кінцівок. Спостерігається болючість м’язів плечового і тазового поясу при пальпації. Яке дослідження буде провідним для встановлення діагнозу?  

               А. Електроміографія

                В. Визначення рівня СРБ  

                   С. Визначення рівня креатинфосфокінази в крові

                   Д. Визначення рівня гормонів щитовидної залози в крові

                   Е. Визначення рівня LE-клітин у крові

3. Хвора 32 років скаржиться на почуття стягування шкіри обличчя, рук, болі в суглобах кистей та ступнів, затруднення при ковтанні твердої їжі. Хворіє приблизно 3 роки, коли вперше почала турбувати підвищена мерзлякуватість рук та ніг, за останній рік приєдналися вищевказані скарги. Який препарат можна віднести до базисних при даній патології?

            

               А. Моваліс  

                   В. Преднізолон                         

                   С. Метотрексат

                   Д. Д-пеніциламін 

                   Е. Диклофенак.

4. У 28-річного хворого виявлені: симетричний поліартрит, синдром Рейно, утруднення при ковтанні твердої їжи. ШЗЕ 15 мм/год. Який попередній діагноз може бути обгрунтованим за наявності таких даних?  

               А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак                

                   С. Вузликовий поліартеріїт

                   Д. Облітеруючий тромбангіїт

                   Е. Дерматоміозит

5. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш ймовірний діагноз на основі цих даних?  

               А. Пухлина стравоходу    

                   В. Дерматоміозит  

                   С. Ревматоідний артрит  

                   Д. Системний червоний вовчак  

                   Е. Системна склеродермія  

6. Хвора К., 23 р., скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, сухий кашель, біль в дрібних суглобах рук та ніг, підвищення температури тіла до 38оС, схуднення, випадіння волосся, висипку на обличчі червоного кольору. Об’єктивно: стан тяжкий, гіперемія обличчя, спинки носа, зміна форми проксимальних міжфалангових суглобів. АТ 100/70 мм

рт. ст. Пульс 100 уд/хв, ритмічний, межі серця зміщені вліво, тони серця послаблені, систолічний шум на верхівці. При рентгеноскопії органів грудної клітини виявлено потовщення міждольової плеври, збільшення лівого шлуночка. В загальному аналізі крові: еритроцити 2,6 х 1012/л, гемоглобін 96 г/л, лейкоцити 3,3 х 109/л, ШЗЕ 68 мм/год. В загальному аналізі сечі: білок 1,65 г/л, еритроцити 8-10, гіалінові циліндри 4-5 в полі зору. В крові виявлені LE-клітини. Який препарат доцільно призначити хворій?  

                А. Індометацин  

                   В. Пеніцилін  

                   С. Преднізолон  

                   Д. Бісептол  

                   Е. Аспірин  

7.  Хвора 34 років відмічає затруднення при ковтанні твердої їжі, болі в дрібних суглобах кистей, сухий кашель. При огляді звертає на себе увагу наявність телеангіектазій на шкірі, рот у вигляді «кисета». В загальному аналізі крові ніяких змін немає. Виявляються поодинокі LE – клітини, значно підвищений титр антитіл  до Scl – 70. Ваш попередній діагноз?

               А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак 

                   С. Дерматоміозит  

                   Д. Подагра  

                   Е. Ревматоїдний артрит  

8. Жінка 28 років скаржиться на стійкий біль за грудниною, який підсилюється при чханні, головний біль, набряки, слабкість. Об’єктивно: t0 - 38,60С, Ps-100 уд/хв., еритематозний висип на обличчі та грудній клітці, серце – ліва межа зміщена вліво на 2 см, на верхівці       систолічний шум, шум тертя перикарду, печінка + 3 см, набряки обличчя та ніг. У загальному аналізі крові: еритроцити - 2,8 х 1012/л; ШЗЕ-42 мм/год. У загальному аналізі сечі: білок-4,8 г/л; еритроцити -8-10, лейк.-10-12 в полі зору. Яке лікування найбільш доцільне призначити хворій?  

                

               А. Нестероїдні протизапальні препарати

                   В. Амінохінолінові  

                   С. Глюкокортикоїди, цитостатики

                   Д. Д-пеніциламін

                   Е. Плазмаферез

9. Хвора 56 років скаржиться на виражені болі в м’язах плечового поясу, неможливість підняти руки, ущільненість м’язів, їх тістувату консистенцію, лущення і почервоніння шкіри обличчя, набряк параорбітальних тканин. При обстеженні в крові значно підвищений рівень КФК. Який Ваш попередній діагноз?

               А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак 

                   С. Подагра 

                   Д.  Дерматоміозит

                   Е. Ревматоїдний артрит  

10. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш чутливий маркер в крові дозволить верифікувати дане діагноз?  

                  А. КФК  

                  В. АТ до Scl – 70

                      С. НLA B 27

                               Д. АТ до ЦЦП  

                     Е. РФ  

ССД,ДМ

ТЕСТОВІ ЗАДАЧІ

ВАРІАНТ 2.

1. Хвора 45 років скаржиться на слабкість і біль у м’язах плечового і тазового поясу; почервоніння, лущення та незначне свербіння шкіри обличчя. Об’єктивно: еритема та набряк параорбітальних тканин, тістувати набряки кінцівок. Спостерігається болючість м’язів плечового і тазового поясу при пальпації. Яке дослідження буде провідним для встановлення діагнозу?  

                   А. Електроміографія

                   В. Визначення рівня СРБ  

                   С. Визначення рівня креатинфосфокінази в крові

                   Д. Визначення рівня гормонів щитовидної залози в крові

                   Е. Визначення рівня LE-клітин у крові

2. Хвора 32 років скаржиться на почуття стягування шкіри обличчя, рук, болі в суглобах кистей та ступнів, затруднення при ковтанні твердої їжі. Хворіє приблизно 3 роки, коли вперше почала турбувати підвищена мерзлякуватість рук та ніг, за останній рік приєдналися вищевказані скарги. Який препарат можна віднести до базисних при даній патології?

                   А. Моваліс  

                   В. Преднізолон                         

                   С. Метотрексат

                   Д. Д-пеніциламін 

                   Е. Диклофенак.

3. У 28-річного хворого виявлені: симетричний поліартрит, синдром Рейно, утруднення при ковтанні твердої їжи. ШЗЕ 15 мм/год. Який попередній діагноз може бути обгрунтованим за наявності таких даних?  

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак                

                   С. Вузликовий поліартеріїт

                   Д. Облітеруючий тромбангіїт

                   Е. Дерматоміозит

4. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш ймовірний діагноз на основі цих даних?  

                   А. Пухлина стравоходу    

                   В. Дерматоміозит  

                   С. Ревматоідний артрит  

                   Д. Системний червоний вовчак  

                   Е. Системна склеродермія  

5. Хвора К., 23 р., скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, сухий кашель, біль в дрібних суглобах рук та ніг, підвищення температури тіла до 38оС, схуднення, випадіння волосся, висипку на обличчі червоного кольору. Об’єктивно: стан тяжкий, гіперемія обличчя, спинки носа, зміна форми проксимальних міжфалангових суглобів. АТ 100/70 мм рт. ст. Пульс 100 уд/хв, ритмічний, межі серця зміщені вліво, тони серця послаблені, систолічний шум на верхівці. При рентгеноскопії органів грудної клітини виявлено потовщення міждольової плеври, збільшення лівого шлуночка. В загальному аналізі крові: еритроцити 2,6 х 1012/л, гемоглобін 96 г/л, лейкоцити 3,3 х 109/л, ШЗЕ 68 мм/год. В загальному аналізі сечі: білок 1,65 г/л, еритроцити 8-10, гіалінові циліндри 4-5 в полі зору. В крові виявлені LE-клітини. Який препарат доцільно призначити хворій?  

                   А. Індометацин  

                   В. Пеніцилін  

                   С. Преднізолон  

                   Д. Бісептол  

                   Е. Аспірин  

6.  Хвора 34 років відмічає затруднення при ковтанні твердої їжі, болі в дрібних суглобах кистей, сухий кашель. При огляді звертає на себе увагу наявність телеангіектазій на шкірі, рот у вигляді «кисета». В загальному аналізі крові ніяких змін немає. Виявляються поодинокі LE – клітини, значно підвищений титр антитіл  до Scl – 70. Ваш попередній діагноз?

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Дерматоміозит  

                   Д. Подагра  

                   Е. Ревматоїдний артрит  

7. Жінка 28 років скаржиться на стійкий біль за грудниною, який підсилюється при чханні, головний біль, набряки, слабкість. Об’єктивно: t0 - 38,60С, Ps-100 уд/хв., еритематозний висип на обличчі та грудній клітці, серце – ліва межа зміщена вліво на 2 см, на верхівці систолічний шум, шум тертя перикарду, печінка + 3 см, набряки обличчя та ніг. У загальному аналізі крові: еритроцити - 2,8 х 1012/л; ШЗЕ-42 мм/год. У загальному аналізі сечі: білок-4,8 г/л; еритроцити -8-10, лейк.-10-12 в полі зору. Яке лікування найбільш доцільне призначити хворій?  

                   А. Нестероїдні протизапальні препарати

                   В. Амінохінолінові  

                   С. Глюкокортикоїди, цитостатики

                   Д. Д-пеніциламін

                   Е. Плазмаферез

8. Хвора 56 років скаржиться на виражені болі в м’язах плечового поясу, неможливість підняти руки, ущільненість м’язів, їх тістувату консистенцію, лущення і почервоніння шкіри обличчя, набряк параорбітальних тканин. При обстеженні в крові значно підвищений рівень КФК. Який Ваш попередній діагноз?

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Подагра

                   Д.  Дерматоміозит

                   Е. Ревматоїдний артрит  

9. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш чутливий маркер в крові дозволить верифікувати дане діагноз?  

                   А. КФК  

                   В. АТ до Scl – 70

                   С. НLA B 27

                            Д. АТ до ЦЦП  

                     Е. РФ  

10. Жінка 42 років скаржиться на почуття оніміння губ та кистей, біль у суглобах, ранкову скутість, утруднення при ковтанні, задишку під час руху. Об’єктивно: гіперпігментація шкіри, на грудях телеангіектазії, припухлість дрібних суглобів кистей, помірна слабкість проксимальних м’язів, згинальні контрактури. В нижніх відділах легенів жорстке дихання, шум тертя плеври. Який найбільш вірогідний діагноз у хворої?  

                   А. Дерматоміозит    

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Ревматоїдний артрит

                   Д. Аддісонова хвороба

                   Е. Системна склеродермія

ССД,ДМ

ТЕСТОВІ ЗАДАЧІ

ВАРІАНТ 3.

1. Хвора 32 років скаржиться на почуття стягування шкіри обличчя, рук, болі в суглобах кистей та ступнів, затруднення при ковтанні твердої їжі. Хворіє приблизно 3 роки, коли вперше почала турбувати підвищена мерзлякуватість рук та ніг, за останній рік приєдналися вищевказані скарги. Який препарат можна віднести до базисних при даній патології?

                   А. Моваліс  

                   В. Преднізолон                         

                   С. Метотрексат

                   Д. Д-пеніциламін 

                   Е. Диклофенак.

2. У 28-річного хворого виявлені: симетричний поліартрит, синдром Рейно, утруднення при ковтанні твердої їжи. ШЗЕ 15 мм/год. Який попередній діагноз може бути обгрунтованим за наявності таких даних?  

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак                

                   С. Вузликовий поліартеріїт

                   Д. Облітеруючий тромбангіїт

                   Е. Дерматоміозит

3. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш ймовірний діагноз на основі цих даних?  

                   А. Пухлина стравоходу    

                   В. Дерматоміозит  

                   С. Ревматоідний артрит  

                   Д. Системний червоний вовчак  

                   Е. Системна склеродермія  

4. Хвора К., 23 р., скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, сухий кашель, біль в дрібних суглобах рук та ніг, підвищення температури тіла до 38оС, схуднення, випадіння волосся, висипку на обличчі червоного кольору. Об’єктивно: стан тяжкий, гіперемія обличчя, спинки носа, зміна форми проксимальних міжфалангових суглобів. АТ 100/70 мм рт. ст. Пульс 100 уд/хв, ритмічний, межі серця зміщені вліво, тони серця послаблені, систолічний шум на верхівці. При рентгеноскопії органів грудної клітини виявлено потовщення міждольової плеври, збільшення лівого шлуночка. В загальному аналізі крові: еритроцити 2,6 х 1012/л, гемоглобін 96 г/л, лейкоцити 3,3 х 109/л, ШЗЕ 68 мм/год. В загальному аналізі сечі: білок 1,65 г/л, еритроцити 8-10, гіалінові циліндри 4-5 в полі зору. В крові виявлені LE-клітини. Який препарат доцільно призначити хворій?  

                   А. Індометацин  

             В. Пеніцилін  

             С. Преднізолон  

             Д. Бісептол  

             Е. Аспірин  

5.  Хвора 34 років відмічає затруднення при ковтанні твердої їжі, болі в дрібних суглобах кистей, сухий кашель. При огляді звертає на себе увагу наявність телеангіектазій на шкірі, рот у вигляді «кисета». В загальному аналізі крові ніяких змін немає. Виявляються поодинокі LE – клітини, значно підвищений титр антитіл  до Scl – 70. Ваш попередній діагноз?

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Дерматоміозит  

                   Д. Подагра  

                   Е. Ревматоїдний артрит  

6. Жінка 28 років скаржиться на стійкий біль за грудниною, який підсилюється при чханні, головний біль, набряки, слабкість. Об’єктивно: t0 - 38,60С, Ps-100 уд/хв., еритематозний висип на обличчі та грудній клітці, серце – ліва межа зміщена вліво на 2 см, на верхівці систолічний шум, шум тертя перикарду, печінка + 3 см, набряки обличчя та ніг. У загальному аналізі крові: еритроцити - 2,8 х 1012/л; ШЗЕ-42 мм/год. У загальному аналізі сечі: білок-4,8 г/л; еритроцити -8-10, лейк.-10-12 в полі зору. Яке лікування найбільш доцільне призначити хворій?  

                   А. Нестероїдні протизапальні препарати

                   В. Амінохінолінові  

                   С. Глюкокортикоїди, цитостатики

                   Д. Д-пеніциламін

                   Е. Плазмаферез

7. Хвора 56 років скаржиться на виражені болі в м’язах плечового поясу, неможливість підняти руки, ущільненість м’язів, їх тістувату консистенцію, лущення і почервоніння шкіри обличчя, набряк параорбітальних тканин. При обстеженні в крові значно підвищений рівень КФК. Який Ваш попередній діагноз?

                   А. Системна склеродермія

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Подагра

                   Д.  Дерматоміозит

                   Е. Ревматоїдний артрит  

8. У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болісне побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з’явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап’ясть, ущільнення шкіри кінцівок і обличчя, труднощі при ковтанні твердої їжі. Аналіз крові: ШЗЕ 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш чутливий маркер в крові дозволить верифікувати дане діагноз?  

                   А. КФК  

                   В. АТ до Scl – 70

                   С. НLA B 27

                             Д. АТ до ЦЦП  

                    Е. РФ  

9. Жінка 42 років скаржиться на почуття оніміння губ та кистей, біль у суглобах, ранкову скутість, утруднення при ковтанні, задишку під час руху. Об’єктивно: гіперпігментація шкіри, на грудях телеангіектазії, припухлість дрібних суглобів кистей, помірна слабкість проксимальних м’язів, згинальні контрактури. В нижніх відділах легенів жорстке дихання, шум тертя плеври. Який найбільш вірогідний діагноз у хворої?  

                   А. Дерматоміозит    

                   В. Системний червоний вовчак

                   С. Ревматоїдний артрит

                   Д. Аддісонова хвороба

                   Е. Системна склеродермія

10. Хвора 45 років скаржиться на слабкість і біль у м’язах плечового і тазового поясу; почервоніння, лущення та незначне свербіння шкіри обличчя. Об’єктивно: еритема та набряк параорбітальних тканин, тістувати набряки кінцівок. Спостерігається болючість м’язів плечового і тазового поясу при пальпації. Яке дослідження буде провідним для встановлення діагнозу?  

                   А. Електроміографія

                   В. Визначення рівня СРБ  

                   С. Визначення рівня креатинфосфокінази в крові

                   Д. Визначення рівня гормонів щитовидної залози в крові

                   Е. Визначення рівня LE-клітин у крові




1. тема воспринимают данные на внутреннем уровне.html
2. реферату- Військовоповітряні силиРозділ- Військова справа ДПЮ Військовоповітряні сили Військова авіац
3. лекция проф ЮВШубика
4. Лекция 12 Уважаемые коллеги Согласно той позиции которую вы для себя избрали я вижу правое и левое крыло
5. Создателя саундбордов Саундборд Или по другому сборник музыкальных файлов ~ звуков песен музыка
6. 1Технические иребованеия на сдачу автомобилей и выдачу их из ремонта ТУ регламентируют- порядок приемки
7. ІНОЗЕМНА МОВА для заочного відділення
8. Лептоспироз собак
9. Тема- Бюджетноналоговая политикаИндексируя пенсию в соответствии с уровнем инфляции государство проводит.html
10. Северный Арктический федеральный университет РЭНГМ