Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Рисунки 1-7 Процес встановлення драйвера та програмного забезпечення
3.3. Після завантаження операційної системи переконався, що драйвер бездротового мережного адаптера успішно встановлений в системі: у контекстному меню піктограми МОЙ КОМПЬЮТЕР вибрав пункт СВОЙСТВА та перейшов на вкладку ОБОРУДОВАНИЕ. Викликав ДИСПЕТЧЕР УСТРОЙСТВ та переконався у наявності моделі мого бездротового мережного адаптера в розділі СЕТЕВЫЕ ПЛАТЫ.
Рис.8
Викликав контекстне меню піктограми мого мережного адаптера та вибрав пункт СВОЙСТВА. На вкладках ОБЩИЕ та РЕСУРСЫ, переконався у відсутності несправностей у роботі адаптера та відсутності конфліктів з іншими пристроями компютера (рисунки 9 та 10).
Рисунок 9 Рисунок 10
3.4 Після вдалого встановлення драйвера бездротового мережного адаптера в системі автоматично створюється відповідне йому СЕТЕВОЕ ПОДКЛЮЧЕНИЕ. Для того, щоб локальна Wi-Fi мережа правильно та справно працювала, провів налаштування компонентів відповідного мережного підключення. Для цього зайшов в ПАНЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ (меню ПУСК НАСТРОЙКА ПАНЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ), відкрив розділ СЕТЬ И УДАЛЕННЫЙ ДОСТУП К СЕТИ та викличте властивості ПОДКЛЮЧЕНИЯ ПО ЛОКАЛЬНОЙ СЕТИ. Переконався, що у вікні властивостей мережного підключення активовано такі основні компоненти:
- Клиент для сетей Microsoft;
- Служба доступа к файлам и принтерам сетей Microsoft;
- Протокол Интернета (TCP/IP).
Виділив мишкою компонент “Протокол Интернета (TCP/IP)” та натиснув кнопку СВОЙСТВА. На вкладці ІР-АДРЕС встановив перемикач в положення ИСПОЛЬЗОВАТЬ СЛЕДУЮЩИЙ ІР-АДРЕС та у відповідні поля вніс такі дані :
- ІР-АДРЕС: 10.16.0.50
- МАСКА ПОДСЕТИ: 255.248.0.0
Рисунок 11
Натиснув кнопку ОК та активував опцію ВЫВЕСТИ ЗНАЧОК ПОДКЛЮЧЕНИЯ НА ПАНЕЛЬ ЗАДАЧ у вікні властивостей мережного підключення. Переконався у тому, що в панелі задач зявився значок підключення.
У контекстному меню піктограми МОЙ КОМПЬЮТЕР вибрав пункт СВОЙСТВА та перейшов на вкладку СЕТЕВАЯ ИДЕНТИФИКАЦИЯ. Натиснув кнопку СВОЙСТВА та ввів у відповідні поля діалогового вікна NetBIOS-імя компютера та імя робочої групи, в яку входитиме цей компютер (рисунок12).
Рисунок 12
Виконав перезавантаження компютера.
3.5. Для налаштування звязку між бездротовими робочими станціями (ноутбуками) без точки доступу (тип зєднання Ad-Hoc) запустив програмне забезпечення. Зявилося вікно, показане на рисунку 13.
Рисунок 13
Після цього потрібно перейшов в розділ Site Survey (рисунок 14) та створив новий профіль бездротового зєднання, натиснувши кнопку Add.
Рисунок 14
У діалоговому вікні, що зявилось, (рисунок 15) у відповідні поля ввести таку інформацію:
Рисунок 15
Всі інші поля налаштував так, як показано на рисунку 11 та натискаємо кнопку ОК. Створений нами профіль повинен зявитися у вікні розділу Site Survey, як показано на рисунку 16.
Рисунок 16
Для активізації створеного профілю бездротової мережі зробив подвійне клацання лівою кнопкою миші на цьому профілі. Після успішного встановлення зєднання з іншими бездротовими станціями, налаштованими на цю ж саму бездротову мережу, вікно розділу Site Survey матиме такий вигляд (рисунок 17):
Рисунок 17
Також при успішному зєднання з іншими бездротовими станціями значок бездротового мережного зєднання в системному лотку активізується та висвітиться поточна швидкість зєднання.
В розділі Configuration відображається конфігурація поточного активного зєднання з бездротовою мережею (рисунок 18):
Рисунок 18
В розділі Link Info відображається статус поточного активного зєднання з бездротовою мережею та діаграма активності бездротового мережного зєднання (рисунок 19):
Рисунок 19
Після успішного встановлення зєднання можна вести обмін інформацією та використовувати спільні ресурси інших ПК бездротової локальної мережі.
3.6 Для налаштування звязку між бездротовими робочими станціями (ноутбуками) з використанням точки доступу (тип зєднання Infrastructure) запустив програмне забезпечення та створити профіль нової бездротової мережі (у розділі Site Survey натиснути кнопку Add). У діалоговому вікні, що зявилось, (рисунок 20) у відповідні поля потрібно ввів таку інформацію:
-Імя профілю бездротової мережі;
-Ідентифікатор бездротової мережі (SSID);
-Тип бездротового зєднання;
-Встановив прапорець шифрування даних та вибрати тип
шифрування WPA-PSK
-Вказав ключ шифрування даних
Рисунок 20
Всі інші поля налаштовуємо так, як показано на рисунку 20 та натискаємо кнопку ОК. Створений нами профіль повинен зявитися у вікні розділу Site Survey, як показано на рисунку 21.
Рисунок 21
Точка доступу ще не налаштована, тому профіль неактивний. Для налаштування точки доступу підключив її мережним кабелем UTP Cat. 5 до мережного адаптера Fast Ethernet ПК. За замовчуванням мережний порт RJ-45 точки доступу має ІР-адресу 192.168.0.50. Налаштувавши відповідним чином мережне зєднання компютера (властивості протокола ТСР/ІР), як показано на рисунку 22 можна через браузер . Звязатися з веб-сторінками налаштування точки доступу. Для цього у полі адреси браузера ввів
ІР-адресу 192.168.0.50.
Рисунок 22
Рисунок 22
Після вдалої реєстрації на сторінці налаштувань точки доступу приступив до її налаштування. Зайшов в розділ Wireless на вкладці Home та заповнюємо відповідні поля форми, як показано на рисунку 23:
Рисунок 23
Тут вказуються параметри, аналогічні налаштуванням бездротового мережного адаптера (рисунок 20). Крім того, вказується режим роботи точки доступу, та вимикається широкомовленнєве розповсюдження ідентифікатора бездротової мережі. В кінці натискаємо кнопку Apply для застосування та збереження налаштувань.
Далі перейшов розділ LAN та виконуємо там такі налаштування (рисунок 24):
Рисунок 24
Тут вказуються статична ІР-адреса мережного порта точки доступу та маска підмережі. В кінці натиснув кнопку Apply для застосування та збереження налаштувань. Після цього, оскільки я змінив ІР-адресу мережного порта точки доступу, звязок з нею потрібно встановив заново, переналаштувавши параметри мережного зєднання ПК, як показано на рисунку 25:
Рисунок 25
Після вдалої реєстрації на сторінці налаштувань точки доступу зайшов в розділ Performance на вкладці Advanced та заповнюємо відповідні поля форми, як показано на рисунку 26:
Рисунок 26
Тут встановлюємо швидкість передачі даних. Всі інші поля налаштовував так, як показано на рисунку 26 та натиснув кнопку Apply для застосування та збереження налаштувань.
Деякі пристрої, що підтримують роботу в Wi-Fi мережах, не підтримують можливості явного налаштування параметрів протоколу ТСР/ІР. Тому для забезпечення можливості таким пристроям працювати в бездротовій мережі, необхідно налаштувати точку доступу для виконання нею функцій DHCP-сервера, щоб видавати пристроям параметри налаштування мережного зєднання (протоколу ТСР/ІР) автоматично. Для цього переходимо в розділ DHCP Server та виконуємо там такі налаштування (рисунок 27):
Рисунок 27
Тут активізується сама служба DHCP, встановлюється початкова ІР-адреса для автоматичного призначення клієнтам (бездротовим робочим станціям), кількість ІР-адрес, які можуть автоматично призначатись клієнтам, маска під мережі, шлюз за замовчуванням, ІР-адреси серверів WINS та DNS. Всі інші поля налаштував так, як показано на рисунку 27 та натиснув кнопку Apply для застосування та збереження налаштувань.
Перейшов на вкладку Status в розділ Device Info щоб переглянути поточні налаштування точки доступу (рисунок 28):
Рисунок 28
Після завершення налаштування точки доступу активізував профіль бездротової мережі з точкою доступу в програмному забезпеченні Wi-Fi адаптера.
Для активізації створеного профілю бездротової мережі зробив подвійне клацання лівою кнопкою миші на цьому профілі. Після успішного встановлення зєднання з точкою доступу та іншими бездротовими станціями, налаштованими на цю ж саму бездротову мережу, вікно розділу Site Survey матиме такий вигляд (рисунок 29):
Рисунок 29
Також при успішному зєднання з точкою доступу та іншими бездротовими станціями значок бездротового мережного зєднання в системному лотку активізується та висвітиться поточна швидкість зєднання.
В розділі Configuration відображається конфігурація поточного активного зєднання з бездротовою мережею (рисунок 30):
Рисунок 30
В розділі Link Info відображається статус поточного активного зєднання з бездротовою мережею, рівень сигналу, якість зєднання та діаграма активності бездротового мережного зєднання (рисунок 31):
Рисунок 31
Після успішного встановлення зєднання можна вести обмін інформацією та використовувати спільні ресурси інших ПК бездротової локальної мережі.
3.7 Для інтегрування бездротової локальної мережі, побудованої з використанням точки доступу, в корпоративну мережу Fast Ethernet, потрібно налаштувати параметри протоколу ТСР/ІР мережного порта точки доступу так, як показано на рисунку 32:
Рисунок 32
Обовязковим параметром тут є ІР-адреса порта маршрутизатора за замовчуванням, який обслуговує ту локальну підмережу Fast Ethernet, в яку підключається точка доступу. Після цього точку доступу підключають до комутатора локальної підмережі.
Далі налаштував відповідним чином параметри протоколу ТСР/ІР на бездротових робочих станціях. Потрібно вказати ІР-адресу порта маршрутизатора, який обслуговує ту локальну підмережу Fast Ethernet, в яку підключається точка доступу, та вказав ІР-адреси DNS серверів провайдера послуг доступу до Internet, як показано на рисунку 33:
Рисунок 33
Для пристроїв, що не підтримують статичне налаштування параметрів ТСР/ІР або входять до складу мереж, де статична ІР-адресація не використовується, вкзав у діалоговому вікні (рисунок 34) опції Получить IP-адрес автоматически та Получить адрес DNS автоматически:
Рисунок 34
Імя компютера-клієнта бездротової мережі та робочої групи, в яку він входить, налаштовується так само, як в пункті 3.4
Після виконання налаштувань точки доступу та бездротових робочих станцій вони матимуть змогу вести обмін інформацією та використовувати спільні ресурси інших ПК корпоративної мережі та отримають доступ до ресурсів Internet.
7.8. Провів діагностування роботи локальної мережі за допомогою спеціальних утиліт. Для цього потрібно зайти в меню ПУСК ПРОГРАММЫ СТАНДАРТНЫЕ СЛУЖЕБНЫЕ КОМАНДНАЯ СТРОКА. В командному рядку послідовно набрав та запустити на виконання такі команди:
- ipconfig /all ця утиліта перевіряє правильність конфігурування ТСР/ІР та виводить на екран інформацію про мережні налаштування локального компютера;
- ping 127.0.0.1 перевірка того, що ТСР/ІР встановлений в системі та правильно налаштований;
- ping 10.16.0.200 - тестування правильності додавання компютера і мережу та відсутності дублювання ІР-адреси;
- net view виведення на екран списку компютерів в поточному домені (робочій групі);
- ping 10.16.0.80 - для перевірки можливості встановлення сеансу звязку з віддаленим компютером. Також, за правильного перетворення NetBIOS-імен компютерів в їхні ІР-адреси, можна дізнатися ІР-адресу віддаленого компютера. При цьому інформація про віддалений компютер поміщається в локальний кеш протокола ARP (перетворення ІР-адрескомпютерів в MAC-адреси їх мережних адаптерів);
- arp -a виведення локальної ARP-таблиці на екран;
- net share вивести на екран відомості про спільні ресурси локального компютера;
- netstat -n виведення на екран інформації про всі поточні зєднання на всіх мережних інтерфейсах локального компютера, вказуючи при цьому ІР-адреси локального та віддаленого інтерфейсів разом з номерами портів, що використовуються;
- netstat -e - виведення на екран статистичних даних про Ethernet-інтерфейси локального компютера;
- netstat -s - виведення на екран статистичних даних для протоколів ІР, ТСР, UDP, ICMP.
3.9 Альтернативний спосіб організації доступу клієнтів Wi-Fi мережі до ресурсів Internet, коли не має можливості інтегрувати її в локальну або корпоративну мережу. Для побутови такої мережі зручно використовувати ADSL-модем з підтримкою функції бездротової точки доступу. В цьому разі бездротові клієнти підключаються до нього як до точки доступу і завдяки вбудованій функції маршрутизації отримують доступ до Internet.
Для налаштування звязку між бездротовими робочими станціями (ноутбуками) з використанням ADSL-модема з підтримкою функції бездротової точки доступу (тип зєднання Infrastructure) потрібно запустити програмне забезпечення та створити профіль нової бездротової мережі (у розділі Site Survey натиснути кнопку Add). У діалоговому вікні, що зявилось, (рисунок 35) у відповідні поля ввів таку інформацію:
Рисунок 35
Всі інші поля налаштовуємо так, як показано на рисунку 35 та натискаємо кнопку ОК.
Для налаштування ADSL-модема підключив його мережним кабелем UTP Cat. 5 до мережного адаптера Fast Ethernet ПК. За замовчуванням мережний порт RJ-45 ADSL-модема має ІР-адресу 10.8.0.2. Налаштувавши відповідним чином мережне зєднання компютера (властивості протокола ТСР/ІР), можна через браузер. Звязатися з веб-сторінками налаштування точки доступу. Для цього у полі адреси браузера потрібно ввести ІР-адресу 10.8.0.2.
Перейщов в розділ ADSL Settings та заповнив відповідні поля форми, як показано на рисунку 36:
Рисунок 36
Тут вказуються імя зєднання та протокол роботи канального рівня зєднання. Також активізується служба трансляції внутрішніх (які не обробляються маршрутизаторами Internet) ІР-адрес в реальну адресу, що динамічно виділяється провайдером. Також вказуються параметри, необхідні для встановлення зєднання з провайдером по протоколу РРР (імя облікового запису, пароль) та вказується, що шлюз провайдера буде маршрутизатором за замовчуванням для ADSL-модема.
В розділі DNS Setup вказується, що модем буде перенаправляти всі DNS-запити, що надходитимуть до нього, на DNS сервер провайдера та вказується ІР=адреса цього сервера (рисунок 37):
Рисунок 37
В розділі IP Setup and DHCP встановив ІР-адресу модема, маску підмережі та активізував сервер DHCP, оскільки серед бездротових клієнтів можуть бути такі, що не підтримують явного налаштування параметрів протокола ТСР/ІР. В налаштуваннях сервера DHCP вказав діапазон ІР-адрес, що можуть бути динамічно призначені клієнтам, а також інтервал оновлення бази вільних ІР-адрес сервера (рисунок 38):
Рисунок 38
Після цього, оскільки я змінив ІР-адресу мережного порта ADSL-модема, звязок з ним потрібно встановити заново, переналаштувавши параметри мережного зєднання ПК, як показано на рисунку 25. Після вдалої реєстрації на сторінці налаштувань ADSL-модема в розділі Wireless Setup налаштовуємо параметри бездротової мережі, активізувавши функцію роботи точки доступу, вказавши ідентифікатор бездротової мережі SSID, заборонивши широкомовленнєву трансляцію SSID в бездротовій мережі з міркувань безпеки, обравши номер каналу роботи мережі та режим (рисунок 39):
Рисунок 39
В розділі Wireless Security вказав протокол забезпечення захисту бездротової мережі (WPA) та відповідний йому протокол аутентифікації в мережі та шифрування передаваємих даних (PSK), як показано на рисунку 40:
Рисунок 40
В розділі NAT підтвердив активізацію служби NAT (рисунок 41):
Рисунок 41
Після завершення налаштування ADSL-модема можна активізувати профіль бездротової мережі з ADSL-модемом в програмному забезпеченні Wi-Fi адаптера.
Для активізації створеного профілю бездротової мережі зробив подвійне клацання лівою кнопкою миші на цьому профілі. Після успішного встановлення зєднання з ADSL-модемом та іншими бездротовими станціями, налаштованими на цю ж саму бездротову мережу, вікно розділу Site Survey матиме такий вигляд (рисунок 42):
Рисунок 42
Також при успішному зєднання з ADSL-модемом та іншими бездротовими станціями значок бездротового мережного зєднання в системному лотку активізується та висвітиться поточна швидкість зєднання.
В розділі Configuration відображається конфігурація поточного активного зєднання з бездротовою мережею (рисунок 43):
Рисунок 43
В розділі Encryption відображаються параметри налаштування безпеки бездротової мережі (рисунок 44):
Рисунок 44
В розділі Link Info відображається статус поточного активного зєднання з бездротовою мережею, рівень сигналу, якість зєднання та діаграма активності бездротового мережного зєднання (рисунок 45):
Рисунок 45
Далі налаштував відповідним чином параметри протоколу ТСР/ІР на бездротових робочих станціях. Вказав ІР-адресу маршрутизатора за замовчуванням, яка в нашому випадку співпадає з ІР-адресою ADSL-модема, та вказати ІР-адреси DNS серверів провайдера послуг доступу до Internet, як показано на рисунку 46:
Рисунок 46
Для пристроїв, що не підтримують статичне налаштування параметрів ТСР/ІР або входять до складу мереж, де статична ІР-адресація не використовується, вказав у діалоговому вікні (рисунок 47) опції Получить IP-адрес автоматически та Получить адрес DNS автоматически:
Рисунок 47
Імя компютера-клієнта бездротової мережі та робочої групи, в яку він входить, налаштовується так само, як в пункті 7.4
Після виконання налаштувань ADSL-модема та бездротових робочих станцій вони матимуть змогу вести обмін інформацією та використовувати спільні ресурси інших ПК корпоративної мережі та отримають доступ до ресурсів Internet.
7.10. Правильно вимкнув ПК (ЛКМ на кнопці ПУСК, виберіть пункт Завершение работы, у новому вікні вибрав команду Завершение работы та клацнув ЛКМ на кнопці ОК) та привів робоче місце у порядок.
4 Висновок: В процесі лабораторної роботи вивчив принципи побудови локальних компютерних Wi-Fi мереж з типом підключення Ad-Hoc та на основі точки доступу, принципи інтеграції бездротових мереж в локальні мережі Fast Ethernet, принципи організації доступу бездротових робочих станцій до ресурсів Internet з використанням технології ADSL та служби NAT, отримав практичні навики по налаштуванню та діагностуванню роботи локальної компютерної Wi-Fi мережі.
|
К604. 25ЛР03. 021 ПЗ |
Лист |
||||
Зм |
Лист |
№ документ. |
Підпис |
Дата |