Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

2013р 11А клас Артемівської ЗОШ 5 Як відмічають методисти урок це не тільки основна організаційна форма

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Самоаналіз уроку

студентки Богомаз Віри Ігорівни

Урок № 56, 30.01.2013.р., 11-А клас, Артемівської ЗОШ №5

Як відмічають методисти, урок - це не тільки основна організаційна форма навчально-виховного процесу, але й одиниця навчання, тому що цілі, зміст, технологія навчаня іноземної мови отримують реальну конкретизацію і втілення в ході уроку і через урок. Основна мета уроку іноземної мови, яка обумовлена специфікою предмета, - оволодіння учнями комунікативними вміннями у всіх видах мовленнєвої діяльності та формування у них здатності і готовності до спілкування на міжкупьтурному рівні.

Під аналізом уроку методисти розуміють визначення цілей і задач уроку, принципів, методів, способів і прийомів, покладених в основу уроку. Це допомагає нам визначити ефективність використання того чи іншого методу, прийому і, навпаки, виявити їх неефективніс при організації тієї чи іншої діяльності учнів.

Для аналізу даного уроку нам необхідно розглянути такі аспекти діяльності вчителя: 1) методичний; 2) психолого- дидактичний; 3) дидактико-операційний; 4) лінгво-методичний.

Починаючи аналіз з розгляду методичного аспекту, насамперед, слід відмітити, що основою для складання даного плану-конспекту є календарний план учителя англійської мови, складений на основі програми з англійської мови. Завдання даного уроку відповідають вимогам програми і Державного стандарту базової і повної середньої освіти, завданням системи уроків, об'єднаних темою "Країна, мову якої ми вивчаємо", мовній підготовці учнів.

Під час реалізації практичних задач уроку (1 – організація читання тексту «Welcome to the wonderful world of  WEP student exchange» з повним розумінням прочитаного та 2 – організація монологічного мовлення учнів за змістом прочитаного тексту«Welcome to the wonderful world of  WEP student exchange») в учнів формувався і розширювався філологічний кругозір, вдосконалювалися навички читання, формувалися загально-навчальні вміння: самостійно працювати з текстом. При організації монологічного висловлювання учні привчалися до мовного аналізу: спостерігати за явищами англійської мови - фонетичними, лексичними, граматичними. Учні готуються до діалогу культур, до спілкування на міжкультурному рівні. Також на уроці в учнів формувалися такі риси характеру, як активність, працелюбність, наполегливість у доланні труднощів.

Цілі і завдання уроку зумовили його структуру, яка включає: початок уроку, основну і заключну частини. Після того, як клас був організований до уроку, вчитель визнав правомірним провести фонетичну зарядку з метою настройки артикуляційного апарату учнів і запуску іншомовного мовленнєвого ритму. Мовленнєва зарядка була проведена на матеріалі роботи над прислів’ям. Таким чином на початку уроку вчитель сприяв переводу динамічних стереотипів учнів з бази рідної мови на іншомовну мовленнєву базу. Даний етап демонструє вміння мобілізувати клас до іншомовної діяльності.

Необхідно зазначити, що завдання даного уроку були пов’язані з завданнями попереднього та наступного уроків, як і було передбачено календарно-тематичним планом вчителя. Всі дії виконані на уроці були необхідними для даного класу і характеризуються доступністю і достатністю виконання. Можна спостерігати  градуйованість їх подачі за ступенями зростання труднощів. В ході уроку методично виправдано використовувалися записи на дошці, оскільки вони допомагали пред’являти навчальний матеріал, організувати контроль навчальної діяльності а також сприяли досягненню результату, що планувався.

Із перебігу уроку логічно витікає комунікативно спрямоване домашнє завдання, яке пред’являється в заключній частині уроку. У зв’язку з нестачею часу я самостійно підбила підсумки роботи, достатньо об'єктивно оцінила діяльність кожного учня, але не зосередилася на загальній оцінці всього класу.

Розглядаючи психолого-дидактичний аспект діяльності, ми можемо зробити висновок, що при плануванні уроку я опиралася на принципи цілісності та комплексності педагогічного процесу, що й показав хід уроку. На уроці цілі та завдання навчання, виховання та розвитку учнів вирішувалися у взаємозв'язку та взаємообумовленості.

Урок планувався з урахуванням особливостей учнів та їх інтересів. Орієнтуючись на фази активності учнів, було розподілено час на уроці таким чином, щоб досягти максимальної продуктивності і максимального рівня засвоєння інформації, використовуючи різні типи сприйняття інформації: візуальний, аудіальний. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що в основі даного уроку лежить принцип гуманізації, природовідповідності, культуровідповіднсті, системності, науковості педагогічного процесу, включаючи принцип доступності, наочності і міцності засвоєння.

Аналізуючи дидактико-операційний аспект діяльності, ми вважаємо за необхідне вказати на впевненість під час уроку, вміння знаходити своє місце в класі при організації різноманітної діяльності учнів, жести  були функціональними, не заважали учням зосереджуватись.

Я намагалася адекватно реагувати на зміни в психічному стані учнів і, враховуючи складність матеріалу, розподіляти їх увагу, бути терпимою до інших суджень. Голос я прагнула настроювати на спілкування і вираз обличчя відповідав тону.

На уроці панував демократичний стиль спілкування: в класі була атмосфера взаємної довіри, учні почували себе комфортно, тому що я намагалася бути їх партнером по комунікації.

Підбиваючи підсумки, необхідно відмітити, що в основу уроку були покладені такі принципи: принцип колективної взаємодії, залучення до розумово-мовленнєвої діяльності.

Ми вважаємо, що в процесі уроку були вирішені всі завдання, тобто досягнуто результату, що планувався.




1. Иероглиф это не слово ~ это понятие
2. Ваша должность- А логопед Б дефектолог В по совместительству учитель Г другое 2
3. Бактеріологічна зброя
4. ПОЛОЦКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ к выполнению к
5. І О кпн доцент кафедри Методики початкової освіти Миколаївський національний університет імені В
6. Наука и жизнь- журнал
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора географічних наук Одеса ~ Дисерта
8. ВВЕДЕНИЕ За время прохождения учебной практики с 30
9. РЕГИОНАЛЬНЫЙ ФИНАНСОВОЭКОНОМИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ Кафедра Бухгалтерского учета
10. Экономика России и Германии в преддверии Первой мировой войны
11. Судейская этика
12. социальная значимость этой патологии объясняется тем скорбным фактом что во всём мире травмы одна из главн
13.  Взаимосвязь человека и среды 2
14. докладе Комитета трех
15. 1 Отбор клиентов аудиторскими фирмами Чтобы снизить риск неудачи аудиторской проверки аудиторы и аудиторс
16. Классификация ценностей современного человека
17. При проведении переписей населения определяют две основные категории населения- а наличное; б посто.html
18. Решение транспортных задач венгерским методом.html
19. А спасение заключается в том чтобы не попасть в ад
20. Підземні води