Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Білет №8
1.1. Ринкова економіка- це лад, заснований на приватній власності, за якого здійснюється вільна гра ринкових сил.
Основними ознаками ринкової економіки вільної конкуренції є такі:
приватна власність на виробничі й трудові ресурси; необмежена кількість суб'єктів ринку, абсолютно вільний доступ на ринок і вихід з нього; вільна конкуренція; доступність всебічної інформації про ринок для кожного суб'єкта; свобода учасників господарської діяльності; самостійне встановлення цін на товари та послуги;
1.2. Банківські системи різних країн відрізняються, але можна виділити два типи їх побудови:
■ однорівневу; ■ дворівневу.
Однорівнева система передбачає горизонтальні зв'язки між банками, здійснення уніфікованих операцій, тут усі банки перебувають на одній ієрархічній лінії (характерна для тоталітарних країн, існувала до 1987 року в колишньому СРСР). Дворівнева система характерна для країн ринкової економіки, складається з двох рівнів: верхній рівень -центральний банк; нижній рівень - інші банки.
Структуру банківської системи України визначає Закон про банки і банківську діяльність. Банківська система складається з Національного банку України та інших банків, що створені і діють на території України. Банки в Україні створюються у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або кооперативного банку. Державний банк - це банк, сто відсотків статутного капіталу якого належить державі. Банк самостійно визначає напрями своєї діяльності і спеціалізацію за видами операцій. Національний банк України регулює діяльність спеціалізованих банків через економічні нормативи та нормативно-правове забезпечення здійснюваних ними операцій. Законом про банки і банківську діяльність визначено, що банк набуває статусу спеціалізованого банку в разі, якщо більше ніж 50% його активів є активами одного типу.
2. в),б),б),б),а)
3.Банківська система - основна ланка кредитно-фінансової системи, невід'ємна частина структури ринкової економіки. Біметалізм грошова система, за якою в основі грошового обігу були два метали золото і срібло. Фіска́льна полі́тика це регулювання доходів і витрат держави. Заходи фіскальної політики визначаються поставленою метою (боротьба з інфляцією, згладжуванняциклічних коливань економіки, зниження рівня безробіття). Держава регулює сукупний попит і реальний національний дохід за допомогою державних витрат, трансфертних виплат і оподатковування. Ревальва́ція (ревалоризація) підвищення курсу вартості національної валюти відносно іноземних чи міжнародних валют.
4.ні, так, ні, так, так