Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

людинамашина. Цим займається наука ергономіка ґрунтується на перелічених науках

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Білет№3

1. Нормування праці людини-оператора. Основні вимоги до режимів праці та відпочинку оператора. Нормування праці - визначення міри витрат праці на виготовлення одиниці продукції. Оптимальне нормування повинне базуватися на вивчення багатобічних зв'язків між людиною й об’єктивними факторами праці. Цими вивченнями займаються такі науки як фізіологія, гігієна, психологія, безпека праці. На передній план при цьому в наш час виступає вивчення комплексу «людина-машина». Цим займається наука ергономіка, ґрунтується на перелічених науках. Вона встановлює можливості й особливості функціонування організму людини в трудових процесах з метою досягнення максимальної продуктивності праці при максимальному комфорті і безпеці в процесі праці, збереженні працездатності і здоров'я. Режим праці  і відпочинку – це розпорядок, що регламентує визначене чергування часу роботи і  відпочинку  протягом зміни, тижня, місяця, року. Раціонально  розроблений  режим  праці і відпочинку є забезпеченням високої працездатності, збереження здоров'я працівника, створення  сприятливих умов  для розвитку його особистості, а також ефективне використання виробничих потужностей. При розробці режимів праці і відпочинку повинні враховуватися ряд вимог: - раціональне чергування роботи і відпочинку на робочому  місці, - облік психофізіологічних особливостей окремих половозрастных груп (насамперед підлітків, а також жінок вагітних, що мають малолітніх дітей), - установлення часу на  відпочинок і організація його проведення з обліком випробовуваних під  час  роботи навантажень, обумовлених умовами і  зміст  праці, - регламентація не тільки періодичності і  тривалості відпочинку, але і його організація протягом  зміни, - єдність методів і принципів визначення кількості і тривалості перерв на відпочинок. Відповідно до добової динаміки працездатності рекомендується встановлювати початок першої  зміни (при  перериваному графіку роботи) не раніше чим з 6ч ранку, закінчення останньої зміни – не  пізніше чим у 24ч. Тривалість зміни – 8ч (40-годинний робочий тиждень) і 12ч з наступним добовим відпочинком, доба роботи – двоє доби роботи. Перерви на робочому місці людина-оператор по 5-6 хвилин, якщо передбачається значне м'язове зусилля те по 10 хвилин.

2. Основні принципи державної політики в галузі охорони праці  

В Законі України «Про охорону  праці» (ст..4) задекларовані основні принципи державної політики в галузі охорони праці: 1) пріоритет життя і здоров’я працівників по відношенню до результатів виробничої діяльності підприємства, 2) використання економічних методів управління охороною праці, проведення політики пільгового оподаткування, що сприяє створенню безпечних і нешкідливих умов праці, 3) обов’язковий соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, 4) повна відповідальність роботодавця за створення безпечних і нешкідливих умов праці, 5) комплексне розв’язання завдань охорони праці на основі національних програм з цих питань та з урахуванням інших напрямків економічної та соціальної політики, досягнень в галузі науки і техніки та охорони навколишнього середовища, 6) міжнародне співробітництво в галузі охорони праці, використання світового досвіду організації роботи щодо покращення умов і підвищення безпеки праці, 7) співробітництво і проведення консультацій між роботодавцями та профспілками при прийнятті рішень з охорони праці, 8) здійснення навчання населення, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з охорони праці, 9) встановлення єдиних нормативів з охорони праці для всіх підприємств, незалежно від форм власності і видів їх діяльності. Для реалізації цих принципів створено Національну раду з питань безпечної життєдіяльності при Кабінеті Міністрів України, Держнаглядохоронпраці, Національний науково-дослідний інститут охорони праці, навчально-методичний центр Держнаглядохоронпраці.

Практична чатина

     Розрахувати природню вентиляцію (аерацію) виробничого приміщення, технологічний процес, в якому пов’язан з використанням ацетону. Вихидні дані: Кількість пари ацетону, яка надходить у повітря - 16106 мг/год. Відстань між осями нижніх (приточних) і верхніх (витяжних) вентиляційних проємів – 5м. Температура приточного повітря – 190С, температура вихідного повітря – 250С. Кут відкриття проємів – 60 град.

Для аерації нашого приміщення, яке задовольняє санітарним нормам, маємо знати площу проємів, яка повинна пропустити воздухообмін, який потребується, L: , де  - кількість пари ацетону, яка надходить у повітря - 16106 мг/год.,  - ГДК ацетону, визначаємо згідно довідника, 200мг.     

Визначимо площу проємів за допомогою слідкуючої формули:  , звідки , де  - коефіцієнт витрат, що залежить від конструкції отвору, згідно довідника для кута розкриття проємів 60 градусів дорівнює 0,4. v – швидкість руху повітря.  , де  - щільність наружного повітря, згідно довідника для відповідної температури 1,3 кг/м3;  - щільність внутрішнього повітря, згідно довідника для відповідної температури 1,27 кг/м3; Н - відстань між осями нижніх (приточних) і верхніх (витяжних) вентиляційних проємів, 5м. 

.

Отримали площу витяжних проємів - 115м2. Визначимо площу нижніх проємів відповідно до рекомендацій, щоб зменшити відчуття протягу за формулою:

PAGE  1




1. Конституционное право Ирана
2. Взаимодействие следователя с органами дознания
3. Зависимость инвестиций и качества жизни населения
4. Официальный анамнез
5. 13 лет- 30 33 36 39 42 45 48 48 [2000 2003 г
6. Патологическая анатомия заболеваний желудочно-кишечного тракта
7. Курсовая работа- Объективные основы и субъективный фактор государственного и муниципального управления
8. Условный экстремум
9. Тема Філософія Нового часу
10. Реферат- Ластоногие
11. На тему- Сущность и значение системы счетов и двойной записи Руководитель
12. 21 октября 2005 г протокол 2
13. Лабораторная работа 111
14. Изучаем безопасность Windows 2003
15. Республика 1998320 стр
16. Тема- Простые проценты Указания к выполнению работы- Для выполнения заданий создавайте таблицы подобн
17. временная внезапно возникшая слабость сердечной деятельности и снижение сосудистого тонуса сопровождающ
18. тема налогообложения для сельскохозяйственных товаропроизводителей единый сельскохозяйственный налог
19. Сеть ЭВМ
20. тематики ББК 32975 Б 91 Сборник упражнений по текстовому редактору MS Word Электронное учебное пособие