Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Білет№3
1. Нормування праці людини-оператора. Основні вимоги до режимів праці та відпочинку оператора. Нормування праці - визначення міри витрат праці на виготовлення одиниці продукції. Оптимальне нормування повинне базуватися на вивчення багатобічних зв'язків між людиною й обєктивними факторами праці. Цими вивченнями займаються такі науки як фізіологія, гігієна, психологія, безпека праці. На передній план при цьому в наш час виступає вивчення комплексу «людина-машина». Цим займається наука ергономіка, ґрунтується на перелічених науках. Вона встановлює можливості й особливості функціонування організму людини в трудових процесах з метою досягнення максимальної продуктивності праці при максимальному комфорті і безпеці в процесі праці, збереженні працездатності і здоров'я. Режим праці і відпочинку це розпорядок, що регламентує визначене чергування часу роботи і відпочинку протягом зміни, тижня, місяця, року. Раціонально розроблений режим праці і відпочинку є забезпеченням високої працездатності, збереження здоров'я працівника, створення сприятливих умов для розвитку його особистості, а також ефективне використання виробничих потужностей. При розробці режимів праці і відпочинку повинні враховуватися ряд вимог: - раціональне чергування роботи і відпочинку на робочому місці, - облік психофізіологічних особливостей окремих половозрастных груп (насамперед підлітків, а також жінок вагітних, що мають малолітніх дітей), - установлення часу на відпочинок і організація його проведення з обліком випробовуваних під час роботи навантажень, обумовлених умовами і зміст праці, - регламентація не тільки періодичності і тривалості відпочинку, але і його організація протягом зміни, - єдність методів і принципів визначення кількості і тривалості перерв на відпочинок. Відповідно до добової динаміки працездатності рекомендується встановлювати початок першої зміни (при перериваному графіку роботи) не раніше чим з 6ч ранку, закінчення останньої зміни не пізніше чим у 24ч. Тривалість зміни 8ч (40-годинний робочий тиждень) і 12ч з наступним добовим відпочинком, доба роботи двоє доби роботи. Перерви на робочому місці людина-оператор по 5-6 хвилин, якщо передбачається значне м'язове зусилля те по 10 хвилин.
2. Основні принципи державної політики в галузі охорони праці
В Законі України «Про охорону праці» (ст..4) задекларовані основні принципи державної політики в галузі охорони праці: 1) пріоритет життя і здоровя працівників по відношенню до результатів виробничої діяльності підприємства, 2) використання економічних методів управління охороною праці, проведення політики пільгового оподаткування, що сприяє створенню безпечних і нешкідливих умов праці, 3) обовязковий соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, 4) повна відповідальність роботодавця за створення безпечних і нешкідливих умов праці, 5) комплексне розвязання завдань охорони праці на основі національних програм з цих питань та з урахуванням інших напрямків економічної та соціальної політики, досягнень в галузі науки і техніки та охорони навколишнього середовища, 6) міжнародне співробітництво в галузі охорони праці, використання світового досвіду організації роботи щодо покращення умов і підвищення безпеки праці, 7) співробітництво і проведення консультацій між роботодавцями та профспілками при прийнятті рішень з охорони праці, 8) здійснення навчання населення, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з охорони праці, 9) встановлення єдиних нормативів з охорони праці для всіх підприємств, незалежно від форм власності і видів їх діяльності. Для реалізації цих принципів створено Національну раду з питань безпечної життєдіяльності при Кабінеті Міністрів України, Держнаглядохоронпраці, Національний науково-дослідний інститут охорони праці, навчально-методичний центр Держнаглядохоронпраці.
Практична чатина
Розрахувати природню вентиляцію (аерацію) виробничого приміщення, технологічний процес, в якому повязан з використанням ацетону. Вихидні дані: Кількість пари ацетону, яка надходить у повітря - 16106 мг/год. Відстань між осями нижніх (приточних) і верхніх (витяжних) вентиляційних проємів 5м. Температура приточного повітря 190С, температура вихідного повітря 250С. Кут відкриття проємів 60 град.
Для аерації нашого приміщення, яке задовольняє санітарним нормам, маємо знати площу проємів, яка повинна пропустити воздухообмін, який потребується, L: , де - кількість пари ацетону, яка надходить у повітря - 16106 мг/год., - ГДК ацетону, визначаємо згідно довідника, 200мг.
Визначимо площу проємів за допомогою слідкуючої формули: , звідки , де - коефіцієнт витрат, що залежить від конструкції отвору, згідно довідника для кута розкриття проємів 60 градусів дорівнює 0,4. v швидкість руху повітря. , де - щільність наружного повітря, згідно довідника для відповідної температури 1,3 кг/м3; - щільність внутрішнього повітря, згідно довідника для відповідної температури 1,27 кг/м3; Н - відстань між осями нижніх (приточних) і верхніх (витяжних) вентиляційних проємів, 5м.
.
Отримали площу витяжних проємів - 115м2. Визначимо площу нижніх проємів відповідно до рекомендацій, щоб зменшити відчуття протягу за формулою:
PAGE 1