Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
16
Висновок
Отже, можна дійти невтішного висновку, що сьогодні культурологія має важливе місце у системі гуманітарного знання, є одним із швидко та розвитку громадських наук. Її вплив відчувається в усіх галузях наукового вивчення людини, суспільства і культури, цей вплив створює нові напрями досліджень, визначає нові підходи до вирішення наукових проблем.Сьогодні існує три основних думки про місце культурології у системі як громадських, і математично-природничої грамотності: 1) Культурологія є самостійною наукою, яка виникла у ХІХ столітті і що отримала розвиток, зі своїми теорією, відносини із своїми методами, із яких виділити специфічні, використовувані лише культурологією та близькими до неї науковими дисциплінами, наукою, що надає пряме чи опосередкований вплив інші науки; 2) Культурологія як наука є «проміжної» міжкультуроведением, філософією культури, соціологією культури та історією культури, теорії яких, як відомо, послужили базою на формування культурологічних теорій. 3) Культурологія перестав бути самостійної наукою, а лише додаткової, другорядною, і є як вчення, допомагає у загальних поняттях пояснити ту чи іншу явище культури.Природно, межіXXXXI століть розумно казати про культурології як і справу що відбулася самостійної науці.Культурологические аспекти майже завжди є в знову виникаючих областях знання людині. Як приклад можна навеститанатологию науку, вивчаючу смерть, її причини, механізми та ознаки, у якій використовуються матеріали, представлені фізіологією, медициною, психологією,религиоведением, філософією тощо. З'ясувалося, що переживання, перенесені умираючим людиною, визначаються як загальним всім людей особливостями біологічного та психологічного порядку, а й приналежністю до тій чи іншій релігійно-культурної традиції.Отже, культурологія як загальна теорія у узагальненнях і висновках полягає в знаннях отримані області інших наук, з другого боку виступає стосовно цим самим як своєрідна методології.Важлива роль, яку культурологія грає у системі сучасних гуманітарних дисциплін, багато чому пояснюється прагненням до синтезу різноманітних галузей науки, що вже досить довго є одним із найсильніших тенденцій розвитку, як природничо-науковому, і гуманітарної сфер пізнання. Характерні для культурології широта поля досліджень, розмаїття методів, можливість працювати з досягненнями багатьох наук, вийти заузкопрофессиональние рамки робить культурологію привабливим вчених, які вивчають громадські науки.