Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема. Казка в гості запросила

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Тема. Казка в гості запросила.

Мета: збагатити знання учнів про казки народів світу; розвивати логічне мислення, уважність, уяву, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості.

Обладнання: книжкова виставка, мультимедійна презентація, набори для творчості, кольорові олівці, фломастери.

                                            Хід заняття

І. Організаційна частина.

Ми зустрілись з вами, діти,

В казку двері відчинити,

Чарівну країну казку.

В ній ти знайдеш мами ласку,

Нових друзів, чари сну,

Вічну радість і весну.

ІІ. Повідомлення теми та мети заняття.

- Отже, сьогодні ми з вами помандруємо казковими стежинами, відкриємо двері у чарівну неповторну країну, де добро бореться зі злом, де живуть жахливі чаклуни і прекрасні красуні, де завжди є місце для здійснення найзаповітніших мрій.

ІІІ. Робота над матеріалом заняття.

1. Сторінка перша «З якої казки ці рядки ?»

  •  Діти, казка живе тільки там, де в неї вірять, де її знають і пам’ятають . А чи любите ви читати казки?
  •  Які казки є вашими улюбленими?
  •  Як вперше ви познайомились з ними ? Прочитали самі чи почули від мами, бабусі?
  •  А щоб перевірити як близько ви знайомі з казкою, пропоную перегорнути першу сторінку нашої казкової мандрівки і виконати завдання «З якої казки ці рядки?». Тож , зосередьтесь і слухайте уважно.

  1.  « - Бабусю, бабусю, а чому у тебе такі великі вуха?

  - А це, щоб тебе краще чути!

  - Бабусю, бабусю, а чому у тебе такі великі очі?

  - А це, щоб тебе краще бачити!

 - Бабусю, бабусю, а чому у тебе такі великі зуби?

 - А це, щоб тебе швидше з’їсти? »      («Червона шапочка»)

2) « -  Матінко, що з тобою ? Ти сердита на мене? – ласкаво спитав він.

      Жінка відсахнулась.

      -  Чого тобі треба, гидкий карлику ? – вигукнула вона.

      -  Матінко, я ж твій син, твій Якоб! »     ( «Карлик Ніс» )

3)  « «Полечу – но я до цих чудових птахів! Вони певно вб’ють мене за те, що я, такий потворний, зважився до них наблизитися! Але краще загинути від них, аніж терпіти кпини та знущання качок і курей, витримувати зимову холоднечу та голод!» - подумало каченя.» («Гидке каченя» )

4) «- Жахливо! -  вигукнула принцеса. – Я всю ніч не могла заснути. Хтозна, що в мене там було в ліжку! Я лежала на чомусь твердому, й тепер  у мене все тіло в синцях! Це просто жах!

Так усі зрозуміли, що перед ними – справжня принцеса.»

                                                                            ( «Принцеса на горошині»)

5) «Покликала бабця онучку:

      онучка за бабцю,

      бабця за дідуся,

      дідусь за ріпку –

      тягнуть – потягнуть, витягти не можуть!  »  ( «Ріпка» )

- Правильно, а ви хочете щоб ця казка ожила? Тоді я зараз змахну чарівною паличкою і ви самі станете її героями .

2. Сторінка друга . Інсценізація казки «Ріпка» Івана Франка.

3, Сторінка третя «Казкова пошта». .

- Дорогі діти ! А що це за листи у мене на столі? Звідки вони взялися? На жодному з них немає зворотної адреси. Давайте дізнаємося від кого вони.

( Вчитель читає листи, діти відгадують  від кого вони.)

Лист 1      

В ліс по стежці я ходила,

Сірого вовка зустріла.

До бабусі завітала

І її я не впізнала.

Очі, зуби – все страшне!

Чи впізнали ви мене?        Червона шапочка

 

Лист 2

У бору моя хатинка,

Приведе туди стежинка.

В мене кістяна нога,

Звуть мене …Баба Яга.

Лист 3

Друзі мої – П’єро й Артемон.

Добрими бути – для нас це закон.

Навіть страшний Карабас Барабас

Зрадити дружбі не змусить всіх нас.     Буратіно

Лист 4

Моя казка всім відома,

У семи живу я гномів.

Стан тонкий, тендітна ніжка .

Хто я, друзі? …    Білосніжка

Лист 5

На бал я мріяла потрапити завжди

Та шлях закритий був мені туди.

У шати одягла мене хрещена

Й подарувала туфельку для мене.

Вона блищить у сяйві кришталя.

Тож, здогадайтесь як моє ім’я .         Попелюшка

Сторінка четверта – інформаційна.

- Ось ми і листи розібрали. А чи знаєте ви, що у кожної казки є своя історія створення і чарівник -  письменник , який її створив. Частина казок – народні, але інша частина - це творіння неповторних талановитих майстрів – казкарів різних часів , з різних країн.

( Діти розповідають про казкарів світу).

1 учень.   Данія. Місто Копенгаген.  Саме тут народилися Русалонька , Снігова королева, Гидке каченя та добрий чарівник Оле – Лукойє. А створив їх Ганс Крістіан Андерсен – син бідних батьків, але людина з дуже багатою фантазією. Він ніколи не мав сім’ї та своїх дітей. Але його казки стали справжніми перлами всесвітньої літератури.

2 учень.   Німеччина. Місто Ганау – батьківщина двох легендарних братів Якоба та Вільгельма Грімм . Вихідці з багатодітної бідної родини. Юристи за освітою, вони збирали свої казки серед народу. Завдяки їм ми познайомились з Котом у чоботях, пані Метелицею та Сплячою красунею.

3 учень. Франція . Париж. У родині адвоката народився один з улюблених дитячих казкарів Шарль Перро . Ріс він замкнутим, але завжди умів відстоювати свою думку. Першу казку написав , коли йому було 67 років. Перро – автор казок «Попелюшка», «Синя борода», «Червона шапочка» та багатьох інших.

4 учень. Західна Україна. С. Нагуєвичі Львівської області – місце народження Івана Яковича Франка. Переважна частина творів цього письменника написана для дорослих, але казкові збірки «Три міхи хитрощів» та «Коли ще звірі говорили» призначені саме для маленьких слухачів. Пригоди хитрого Лиса Микити дивуватимуть ще не одне покоління малят.

5 учень. Росія. Москва. Тут народився великий російський поет Олександр Сергійович Пушкін. Його літературний дар вперше був помічений ще в роки навчання у ліцеї, а любов до казок з’явилася у митця після спілкування з нянею Аріною Родіонівною . Його дитячі фантазії відкрились на сторінках казок « Про попа та робітника його Балду» , «Казка про сплячу царівну» та інших.

6 учень. Італія – батьківщина Джанні Радарі . Саме цей письменник подарував світу доброго Цибулино та потяг «Блакитна стріла» . Він був дуже доброю людиною . Працював у школі вчителем початкових класів. Свої казки створював разом з учнями, які дуже його любили.

7 учень. Швеція . Стокгольм . Тут на даху будинку і до сьогодні живе кумедний Карлсон , персонаж якого придумала письменниця Астрід Ліндгрен . Якби не зламана нога авторки, ми б ніколи не дізналися про його  пригоди  та незвичайні витівки Пеппі Довгої Панчохи . Ліндгрен була дуже популярною на своїй батьківщині та за її межами.   

Сторінка п’ята «Впізнай казку за ілюстрацією».

- А чи знаєте ви як казки потрапляють в наші бібліотеки і будинки на полиці книгарень? Книжки з казками друкують у великих видавництвах, щоб вони стали яскравими та веселими ілюстрації до них малюють художники – ілюстратори. Здогадайтеся до яких казок ці ілюстрації.

Сторінка шоста «Казкові чарівники».

- Скажіть, будь ласка, а чия присутність робить казки справді чарівними, хто вміє чаклувати та творити справжні дива? Правильно, тільки чарівники бувають не лише добрими та хорошими, а й злими та підступними. Чи зможете ви впізнати їх на екрані та розподілити за категоріями « добрі – злі»? А ще пригадайте в яких казках їх можна зустріти.

Сторінка сьома. Аукціон знань «Моя улюблена казка».

- Я бачу, що сьогодні ви прийшли до класу не з пустими руками. Кожен приніс свою улюблену книжку. Розкажіть про неї.

( Розповіді учнів).

Сторінка восьма. «Казковий колаж».

- Справжні казкові герої звісно не можуть жити у звичайних сучасних будинках. А чи не хочете ви спробувати себе в ролі казкових архітекторів? З частин різних казкових будиночків зберіть один , нехай він буде чудернацький і незвичний, але ж проявіть свою фантазію. Коли закінчите, спробуйте придумати який казковий персонаж зможе жити у вашому будиночку і намалюйте поряд з ним його мешканця.

( Діти конструюють будиночки, малюють портрети казкових героїв, розповідають, що вони намалювали. )

Сторінка дев’ята . Музична.

- Ви стали справжніми чарівниками, самі створили казку на папері. А тепер давайте заспіваємо про неї.

( Діти співають пісню «В гостях у казки»)

ІV. Підсумок заняття.

- Ось і все. Наша мандрівка добігла кінця. Ви просто молодці. Я переконалася, що казки – це ваші добрі друзі і порадники. Тож нехай вони залишаться такими на довгі роки. Вірте в казку, і вона завжди житиме поруч з вами.




1. Будапешт Сентендре Вена Львов Начало тура- март.html
2. Сердечно-сосудистая система животных
3. Дмитрий Дмитриевич Шостакович
4. СЕВЕРООСЕТИНСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ МЕДИЦИНСКАЯ АКАДЕМИЯ МИНЗДРАВСОЦРАЗВИТИЯ РОССИИ Кафедра общей гигие
5. . Способ питания Автотрофное фототрофное
6. Тема- Осенние дары Вклейте нарисуйте картинки с изображением овощей фруктов
7. Структуры управления
8. Бизнес план промышленного предприятия
9.  Инфляция и ее виды
10. Статистика Предмет методы и основные категории статистики
11. а называются окклюдаторами.
12. ~рекеті ~азіргі отбасы дамуыны~ ба~ыттары ж~не отбасымен байланыс орнатуды~ педагогикалы~ ~ психология.html
13. РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Юридична психологія
14. тематизации. Систематизация нормативноправовых актов является деятельностью направленной на упорядочен
15. УРЦ СПИД и ИЗ О
16. 102012 Изо всех видов туризма самым познавательным и интересным является пеший туризм
17. минимум илишеств Охрана памятников археологии Вы находи
18. Национальный исследовательский технологический университет МИСиССТИ НИТУ МИСиС Каф
19.  ТЕОРЕТИЧЕСКОЕ ПОЛОЖЕНИЕ МОДЕЛИРОВАНИЯ ДЕНЕЖНЫХ ПОТОКОВ В ИНВЕСТИЦИОННОМ ПРОЕКТИРОВАНИИ4 1
20. НАУКА МОСКВА 1991 АКАДЕМИЯ НАУК СССР ИНСТИТУТ МИРОВОЙ ЛИТЕРАТУРЫим