Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
9.Громацька думка як соціально-психологічний феномен.
Г.Д. е одним из явищ громацького життя,яке постійно викликая глибокий інтерес.Г.д.відіграє винятково важливу роль у діяльності держави,політичних партій, громацьких рухів, кожної людини.Також е ефективним інструментом соціального управління, політики духовних інтересів.
Г.Д.спосіб формування і вияву масової свідомості, що виражае ставлення людей до суспільно значних подій і факторів,до діяльності соціальних спільнот,груп і окремих осіб.Таким чином ми бачимо що г.д. впливае на масову свідомість це сукупність ідей , уявлень, імоцій, поччутів, настроїв, які відображають усі сторони життя суспільства і викликають інтерес.
Общественное мнение (от англ.public opinion)впервые употребил государственный деятель и писатель Д.Солсбери. Любое о.м. это устойчивое проявление интересов людей к каким-либо явлениям. Без интересов не может быть общ. мнения, которое возникает только тогда когда затрагиваются общественные интересы маси: материальные политические и духовные
10.Девіація як соціальне явище та категорія соціальної теорії.
Поняття девіація, девіантна поведінка означае будь-які вчинки або дії, що не відповідають писаним і не писаним нормам, причому позитивні і негативні.Це може бути героїзм,самопожертва ,геніальність та інше. Але можуть бути й негативні прояви, починаючи з безквиткового проїзду в гром.Транспорті дрібні крадіжки та ін.Але це явище розуміють як негативне явище як відхилення від норми.
Девіація поведінка, що вважаеться відхиленням від норми групи чи спільності людей і тягне за собою ізоляцію або інше покарання.Більшого часу дослідження потребуе негативна девіація,томущо вона підривае стабільність суспільства.
11.Ділова карєра та її організація/Сформулюйте проблему і визначте обєкт,предмет, задачі і гіпотези соціологічного дослідження.Дайте інтепритацію основних понять/
Під „діловою карєрою” розуміється поступове просування працівника по сходинкам службової ієрархії або послідовна зміна занять як в межах окремої організації, так і на протязі життя, а також сприйняття людиною цих етапів. Таким чином, карєра має як обєктивну, так і субєктивну сторони. Можна говорити про карєру як про вид занять, діяльності. Починається вона з субєктивно усвідомлених власних суджень працівника про своє трудове майбутнє, очікувані шляхи самовираження і задоволення від роботи. Інакше кажучи, карєра це індивідуально осмислена позиція і поведінка індивіда, повязана з трудовим досвідом і діяльністю на протязі робочого життя людини.
З організаційної точки зору карєра розглядається як сукупність взаємоповязаних рішень особи про вибір того чи іншого варіанту майбутньої діяльності. Оскільки ці рішення приймаються в умовах недостатньої інформації, субєктивної оцінки себе і обставин, невистачання часу чи емоційної нестабільності, вони далеко не завжди бувають послідовними, раціональними, цілеспрямованими, та й взагалі виправданими.Обэкт „ділової карєри”це професийна карера як вважливій фактор в процесі професійної діяльності кожної людини.Предмет-це те без чого не відбуваеться карера зростання.
12. Економічний детермінізм(Д.Э.) Маркса.
Д.е. економическая интерпритация истории, вульгарно-материстическая концепцыя, согласно которому общественное историческое развитие всецело определяется экономическим фактором. Политические, идеологические, моральные и др. сферы социальной жизни предстают лишь как следственное действие экон. Фактора, лишенной своей самостоятельности и способности активно воздействовать на ход истории.
В Д.Є. из произвоцтвеніх сил произвоцтвеніе отношения механически виводятся все остальніе явления общества.Жизнь людей віступает в теориях Д.Є. лишь как персонификатори єкономической категории. Д.Є. возник в результате искаженого толкования марксизма его противниками и вульганизаторами біли(В.М. Шулятиков и др.)Єтому способствовала сложность и недостаточность разработаность проблеми связани с формами действия єкономического фактора на политический,правовые. Д.Э. считается большим недостатком марксисткой концепции. В своих концепциях Маркс открывал новую науку об истории общественных формаций, но эта наука предполагала решительный отказ от теории выводящих историю и политику из сущности человека. Маркс развил:1 новую систему понятий заменяющую гуманистическую терминологию(формы бытия).» Подверг теоретической критике все формы философского гуманизма.
13.Етап методичного забезпечення та польовий етап соціологічного дослідження.
Метод забезпечення:1.Розробка стратегічного плану досліджень.2.Розробка методологічного плану.3Розробка інструктарію 4.Обгрунтування вибірки5. Визначення методів дослідження. 6.Визначення методів аналізу.
Польовий етап: 1.Розробка робочого плану.2.Проведення пілотажного дослідження3.Уточнення інструктарию.4.Проведення польових робіт5.Перевірка кодування підготовка даних для обробки. 6.Обрабка даних вручну и за допомогою ЕОМ
14.Значення задач і гепотиз в соціальному дослідженні.
С.Дце вид пізнавальної діяльності,освоення соціальної реальності.Задачіце конкретні цільові настанови,що визначають спрямованість на аналіз і вирішення проблем.Задачі буають осн. і не осн.Гіпотеза це наукове припущення про структуру, звязки, і характер соціальних відносинміж досліджуваними обектами.Вимоги до гіпотез:1. Гіпотеза повина грунтуватись на наукових принцепах.2. Гіпотеза повина бути адекватна проблемі , яка досліджуеться.3. Г. Повинва перевірятися емпірично.4.Логічний аналіз гіпотези повинен встонавлювати її внутрішню структуру. За змістом гіпотези поділяються: описові;пояснювальні;прогнозні.