Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ПОЛТАВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
їм. В.Г.КОРОЛЕНКА
Педагогічно - індустріальний факультет
Кафедра трудового навчання та креслення
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА
ТКАЦЬКІ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ
По курсу "Обладнання та технологія швейного виробництва" для студентів І курсу по спеціальності "Трудове навчання і прикладна творчість"
Розробили: доц. Титаренко В. П.
Методична розробка затверджена на засіданні кафедри трудового навчання та креслення, протокол № 2 від 2001 року
ПОЛТАВА 2001
ДРГБНОВІЗЕРУНЧАТИСТІ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ
Клас дрібновізерунчатистих переплетень поділяються на 2 підкласи:
• довільні переплетення,
• комбіновані переплетення.
Це найбільш багаточислений клас переплетенню. Такі переплетення створюють на тканинах нескладні малюнки в вигляді рубчиків, полос, «ялинок», квадратиків, ромбів і т. д. Розміри малюнків не перевищують 1см. На відміну від простих перешіетень рапорт на основі і пітканню може бути різним. До похідних полотняного переплетення відноситься репсове переплетення і рогожка.
ПОПЕРЕЧНИЙ РЕПС: основна нитка проходить через 2 нитки піткання. На поверхні тканини виникає поперечний рубчик.
ПОЗДОВЖНІЙ РЕПС: кожна нитка піткання проходить через 2 або більше ниток то на тканині виникає поздовжній рубчик і репс називається поздовжнім.
Якщо одна з систем ниток вдвоє товща , то при репсовому переплетені поверхня тканини буде гладенька, як в полотняному переплетенні наприклад, таким чином виготовлюється фланель.
РОГОЖКА - це подвійне або потрійне переплетення. Рапорт по основі дорівнює рапорту по пітканню.
Похідні саржевого переплетення
Підсилена саржа, Ломанасаржа, Зворотна саржа, Складна саржа.
До похідних сатинового переплетення відносяться підсилений сатин. До комбінованих переплетень відносяться: орнаментні, крепові, рельєфні, просвічуючи переплет.
СКЛАДНІ переплетення утворюються з 3-х і більше кількості систем ниток. До них відносяться: двох лицьові /сатин, тріко, байка, двохшарові, піке, ворсові переплетення - з системи ниток /напівбархат, вельвет/. Шовкові тканини ворсові - бархат, велюр, плюш, штучне хутро.
Петельне /махрове/ переплетення - мають ворс у вигляді петель, /рушники, простині, купальні халати/.
ВЕЛИКОВІЗЕРУНЧАТІ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ
Великовізерунчаті переплетення утворюються на ткацьких станках з лицьової машини. Розміри і форма малюнка можуть бути різноманітними: рослинні і асиметричні орнаменти і композиції, сюжетні і тематичні малюнки, т. д. Великовізерунчатими переплетеннями можна виробляти різні тканини, килими, обелені, покривала, скатерті і ін.
Великовізерунчаті переплетення поділяються на прості і складні. Прості великовізерунчаті переплетення складаються із двох систем ниток використовуються для виготовлення бавовняних тканин /сатин-жакард, дамаст./, шовкових /алптан, дудун, мосова, весна/. Складні великовізерунчаті переплетення складаються з 3-х або більшої
кількості систем ниток і використовуються для виготовлення гобеленів, ковдр,
мебельно-декоративних тканин, пікейних покривал і інших тканин /марсіанка,
симфонія і ін/.
ХІД РОБОТИ
1. Вивчати класифікацію ткацьких переплетень.
2. Провести аналіз переплетень декількох тканин і замалювати їх. на малюнку вказати назву переплетень, клас до якого воно належить і відмітити рапорт по основі і відканню.
3. Виготовити зразки ткацьких переплетень: а/ дрібновізерунчастих
б/ великовізерунчастих
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ:
1. Дрібновізерунчасті переплетення.
2. Складні переплетення.
3. Великовізерунчасті переплетення.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Мальцева Е.П. Материаловедение текстильних и кожевно-меховьіх материалов: Учеб. для сред. спец. учеб. заведений.-М.-:Легкопромбьггиздат, 1989.-249с.
2. Стельмашенко В. И., Розаренкова Т.В. Материаловедение швейного производства: Учеб. для вузов. -М.: Легкопромбьітиздат, 1987.- 224с.
3. Панкратова М.А., Гапонов В.П. Текстильньїе волокна. Учеб. для сред. спец, учеб. заведений. -М: Легкопромбьітиздат, 1986,-272с.
4. Кукин Г.Н., Соловьев А.Н., Кобляков А.И. Текстильное материаловедение /строение и свойства волокон и нитей/. Учеб. для вузов. -М.: Легкопромбьітиздат, 1989.-362с.
5. Грановский Т.С., Мшенмнрадзе А.П. Строение и анализ тканей. Учеб. для сред. проф. тех. Училищ.-М.: Легкопромбьітиздат, 1988.- 96с.
6. Лабораторньш практикум по материаловедению швейного производства Учеб. пособие для вьісших учеб. заведений легкой промьішленности Вузов Б.А., Пожидаев Н.И., Модестов Т.А.