У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

кредитними організаціями з приводу функціонування і розвитку національних та світових валют поступової ін

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Міжнародні валютиі відносини — сукупність економічних відносин між країнами, юридичними і фізичними особами, міжнародними економічними, фінансово-кредитними організаціями з приводу функціонування і розвитку національних та світових валют, поступової інтернаціоналізації товарно-грошових відносин і зв'язків у межах світового господарства.

Валютні відносини

Як відомо, кожна країна має свою грошову одиницю (валюту).

При міжнародних розрахунках по світогосподарському товарообігу та кредиту, прямих зарубіжних інвестиціях та інших міжнародних зв'язках виникає необхідність обмінювати гроші однієї країни на гроші іншої країни. На цьому ґрунті виникають валютні відносини як сукупність грошових відносин, що опосередковують платіжно-розрахункові операції між агентами (суб'єктами) світового господарства.

Мета торгівлі валютою

Суть підприємницької діяльності у валютній сфері полягає в торгівлі іноземною валютою, котра являє собою угоду купівлі-продажу однієї валюти на іншу або на національну валюту за заздалегідь установленою (договірною) ціною (валютним курсом). Торгівля валютою зумовлена необхідністю здійснювати різного роду платежі, тобто перекази грошей з однієї країни в іншу, пов'язані зі світогосподарською діяльністю.

Метою торгівлі валютою (в рамках власне підприємницької діяльності, насамперед банків) є отримання прибутку. Промислові і торговельні підприємства торгують своїми, на якийсь відрізок часу вільними, ліквідними коштами переважно з метою уникнення можливих втрат через коливання курсів.

Отже, місце валютних відносин у системі світогосподарських зв'язків визначається тим, що вони опосередковують відносини світової торгівлі і міжнародного кредиту, впливаючи, з одного боку, на ці відносини, а з іншого - перебуваючи під їхнім впливом. Якщо говорити про кінцеві причини процесів, що відбуваються у валютній сфері (насамперед, рух валютних курсів), то вони визначаються процесами, що відбуваються в сфері виробництва, розвиваються під впливом змін співвідношення економічних сил між окремими країнами або групами країн.

Світова валютна система

Конкретною формою організації валютних відносин є світова валютна система (СВС). Вона являє собою сукупність способів, інструментів та органів (інститутів), за допомогою яких здійснюються грошові розрахунки в рамках світового господарства. СВС включає в себе: світові гроші (колективні валютні одиниці), систему пристосування окремих валют однієї до одної (валютні курси), валютні ринки, міждержавні регіональні та наддержавні органи, що займаються регулюванням валютно-фінансових зв'язків і відносин.

Водночас у валютній сфері найбільш відчутним є вплив, у тому числі й негативний, загальних економічних процесів світового господарства, що, природно, породжує прагнення національних органів регулювання захистити економіку від несприятливих впливів. Тому проблема співвідношення національного та інтернаціонального у валютній політиці країни є однією з ключових. Тим більше, що світогоспо-дарські зв'язки і відносини опосередковуються національними інструментами регулювання економічного і правового порядку. Незалежність національної економічної політики уявляється все менше сполучною з посиленням економічної та валютно-фінансової взаємозалежності. Це - з одного боку. З іншого - "зовнішній примус" стає найчастіше неприйнятним для країни.




1. Стихия Огня самая вездесущая самая творящая самая жизненосная менее всего замечается и оценивается
2. Вариант 1 1Имплантация бластоцисты 1Цитотрофобласт 2Симпластотрофобласт 3Эпибласт 4Гипобласт 5Эп
3. УТВЕРЖДАЮ Ио
4. И О полностью Дата рождения
5. і Так провесінь лісову не уявити собі без пролісків без нурту безезових соків так жнивну пору годі бачити б
6. 07 годов Стоянки древнего человека на территории Казахстана- хозяйство древних людей и влияние климатиче
7. Лабораторная работа по физике металлов 4 ИЗУЧЕНИЕ ТЕМПЕРАТУРНОЙ ЗАВИСИМОСТИ ЭЛЕКТРОПРОВОДНОСТИ МЕТА
8. вариантов ответов
9. Движение небесных тел Приливные силы
10. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Одеса ~ 200
11. 323р до РХ Завдяки своїм численним військовим виправам він прилучив до грецької цивілізації Єгипет увесь Б
12. ЭКОНОМИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ Саратовский институт филиал Кафедра товароведения и коммерции
13. ПРОБЛЕМЫ И МЕТОДЫ В РАБОТЕ ПО ДУХОВНО-НРАВСТВЕННОМУ ВОСПИТАНИЮ С УЧАЩИМИСЯ 5-6 КЛАССОВ
14. Дипломная работа Ценообразование в системе финансового планирования и финансового контроля на предприятии
15. Аудит оплаты труд
16. Лабораторная работа 1 ИССЛЕДОВАНИЕ ПОЛИТРОПНЫХ ПРОЦЕССОВ Задание 1
17. по теме Рентгеновское излучение
18. а и пассивноеотдых
19. Лабораторная работа 15 Определение коэффициента вязкости жидкости по методу Стокса Физические поня
20. Принципы профессионального обучения