У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Для організації і проведення навчання і перевірки знань по охороні праці НАКАЗУЮ- Для н

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну

м. Львів

НАКАЗ

“11“ лютого 2013р.                                                                                           1

Про навчання і перевірку

знань правил охорони праці

працівників технікуму

  Згідно ст.20 Закону України “Про охорону праці”, ”Положення про навчання з питань охорони праці”, всі працівники повинні пройти навчання і перевірку знань по охороні праці. Для організації і проведення навчання і перевірки знань по охороні праці, -

НАКАЗУЮ:

  1.  Для навчання і перевірки знань з працівниками призначити викладачами: Марпл К. Л., Підгірний І. П., Марковський О. І.
  2.  Інженеру ОП Марковський О. І. в термін до 18.02.2013р.скласти відповідні програми навчання, затвердити їх, і по складеному розкладу.
  3.  Заступнику директора Підгірний І. П. організувати проведення занять.
  4.  Для прийняття іспитів після закінчення навчання по охороні праці та проведення подальшої перевірки знань у працівників технікуму призначити комісію:

          Голова комісії: Марпла К. Л.            -директор.

          Члени комісії:  Марковський О. І.    -інженер ОП.

          Підгірний І. П.                            -заступник директора.

  1.  Висновки засідання постійно-діючої комісії по перевірці знань правил охорони праці оформляти протоколом з підписами членів комісії.
  2.  Головному бухгалтеру Зубик М. П. оплату праці викладачам по навчанню і членів комісії по перевірці знань правил охорони праці проводити з розрахунку 10 грн. за 1 годину занять чи іспитів.
  3.  Наказ довести до відома відповідальних працівників.
  4.  Контроль за виконання наказу покласти на заступника директора Підгірний І. П.

                  Директор                                       Марпл К. Л.

                  Інженер ОП                                   Марковський О. І.

                                                                                                   “Затверджую

                                                                                      Директор _________ Марпл К. Л.

                                                                                        Наказ № __ від _______2013р.

ПОЛОЖЕННЯ.

про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань

ох орони праці працівникі в.

1 . ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

  1.   Положення про навчання з питань охорони праці спрямоване на реалізацію в коледжі системи безперервного навчання з питань охорони праці, посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, а також студентів під час трудового і професійного навчання.
  2.  Дане положення встановлює порядок і види навчання, а також форми перевірки знань з питань охорони праці працівників та студентів коледжу.
  3.  Вимоги даного нормативного акта є обов'язковими для виконання усіма працівниками та студентами коледжу.
  4.  Дане Положення розроблене на основі Типового положення, з урахуванням специфіки роботи коледжу та вимог державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці, затверджене наказом директора коледжу , формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, з якими ознайомлені всі працівники та студенти коледжу.
  5.  Працівники коледжу при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи проходять навчання і перевірку знань згідно з вимогами даного положення. Допуск до роботи без навчання і перевірки знань з питань охорони праці забороняється.
  6.  Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводиться за тими нормативними актами про охорону праці, додержання яких входить до їх службових обов'язків.
  7.  Формою перевірки знань з питань охорони праці працівників є іспит, який проводиться за екзаменаційними білетами у вигляді усного опитування. Результати перевірки знань працівників з питань охорони праці оформлюються протоколом . Особам, які при перевірці знань з питань охорони праці виявили задовільні результати, видаються посвідчення.
  8.  При незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівник на протязі одного місяця повинен пройти повторне навчання та повторну перевірку знань.
  9.  При незадовільних результатах при повторній перевірці знань питання щодо працевлаштування працівника вирішується згідно з чинним законодавством.
  10.  Відповідальність за організацію і здійснення навчання та перевірку знань працівників з питань охорони праці згідно з вимогами даного положення покладається на директора коледжу, в структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів, а контроль - на інженера з охорони праці
  11.  Відповідальність за дотримання навчальних планів і програм навчання з питань охорони праці, використання в повному обсязі відведеного для цього навчального часу, якість навчання з питань охорони праці працівників, студентів, несуть керівники відповідних служб.
  12.  Контроль за дотриманням вимог даного положення здійснюють органи державного нагляду за охороною праці та служби охорони праці центральних та місцевих органів виконавчої влади.


  1.  НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ І В ПРОЦЕСІ РОБОТИ.
  2.  Навчання і перевірка знань з питань охорони праці працівників
  3.  Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників при підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації в коледжі здійснюють працівники яким директор коледжу доручив організацію цієї роботи.
  4.  Підготовка працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою здійснюється тільки в закладах освіти (професійно-технічні училища, навчально-курсові комбінати, центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів тощо, в т.ч. відповідні підрозділи в організаціях і на підприємствах), які одержали в установленому порядку ліцензію Міносвіти та дозвіл Держнаглядохоронпраці па провадження такого навчання.
  5.  При підготовці працівників для робіт з підвищеною небезпекою дисципліна загального курсу "Охорона праці" вивчається в обсязі не менше 30 годин, а специфічні питання охорони праці, пов'язані з виконанням робіт з підвищеною небезпекою, вивчаються в курсах спеціальних дисциплін і органічно поєднуються з вивченням технології будівництва (виробництва).
  6.  Для решти робіт підготовка, перепідготовка працівників за професіями можуть здійснюватися як в закладах освіти (професійно-технічні училища, центри підготовки, навчально-курсові комбінати і т. ін.), так і в коледжі. рекомендується застосування комп'ютерних тренажерів, інших технічних При цьому дисципліна загального курсу "Охорона праці" вивчається в обсязі не менше 20 годин.
  7.  Робочі навчальні плани і програми підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників розробляються в коледжі на основі типових навчальних планів і програм, затверджених Міністерством освіти за узгодженням з Держнаглядохоронпраці. Навчальні плани та програми підготовки та перепідготовки працівників повинні передбачати теоретичне і практичне (виробниче) навчання з курсу "Охорона праці".
  8.  Працівники, що приймаються на роботи з підвищеною небезпекою та роботи де є потреба у професійному доборі проходять в коледжі попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці стосовно конкретних робіт, які вони виконуватимуть. Попереднє спеціальне навчання і перевірка знань працівників за його результатами проводяться одноразово до початку самостійної роботи, а також у разі перерви в роботі понад один рік.
  9.  Періодичні перевірки знань працівників цієї категорії проводяться в строки, встановлені відповідними міжгалузевими і галузевими нормативними актами.
  10.  В коледжі для перевірки знань працівників з питань охорони праці наказом директора створюється постійно діюча комісія, до її складу входять не менше трьох осіб.
  11.  Головою комісії призначається директор коледжу або особа в службові обов'язки якої входить організація роботи з охорони праці.
  12.  Усі члени комісії в установленому цим положенням порядку повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
  13.  При перевірці знань працівників, які безпосередньо організовують чи виконують роботи підвищеної небезпеки або роботи, що потребують професійного добору, потреба участі в роботі комісії представника органу Держнаглядохоронпраці визначається державними міжгалузевими і галузевими нормативними актами про охорону праці.
  14.  Перед перевіркою знань працівників з питань охорони праці в коледжі організовуються заняття: лекції, семінари та консультації. Для навчання засобів;
  15.  Перелік питань для перевірки знань з охорони праці з урахуванням специфіки роботи коледжу складають члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці, узгоджує інженер з охорони праці і затверджує директор коледжу.


  1.  НАВЧАННЯ І ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПОСАДОВИХ ОСІБ І СПЕЦІАЛІСТІВ КОЛЕДЖУ.
  2.  Посадові особи і спеціалісти коледжу до початку виконання своїх обов'язків, а також періодично, один раз на три роки, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці..
  3.  Тематичний план і програма навчання з питань охорони пращ цієї категорії працівників розробляється і затверджується у встановленому порядку. Зміст тематичного плану і програми уточнюються з урахуванням вимог охорони праці для коледжу.
  4.  До проведення навчання за темами 7 і 8 типових тематичного плану і програми мають залучатися фахівці-медики.
  5.  Посадові особи і спеціалісти, в службові обов'язки яких входить безпосереднє виконання робіт підвищеної небезпеки та робіт, що потребують професійного добору, при прийнятті на роботу проходять в коледжі попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці стосовно конкретних виробничих умов, а надалі - періодичні перевірки знань у строки, встановлені відповідними нормативними актами про охорону праці, але не рідше одного разу на рік. Програми попереднього спеціального навчання розроблюються відповідними службами коледжу з урахуванням конкретних виробничих умов і відповідних їм чинних нормативних актів про охорону праці та затверджуються директором.
  6.  ІНСТРУКТАЖІ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Види інструктажів.

За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці поділяються на  вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

  1.                        Вступний інструктаж.
  2.  Проводиться: з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
  3.  з працівниками інших організацій, які прибули в коледж і беруть безпосередню участь у навчально - виробничому процесі або виконують інші роботи для коледжу;
  4.  з студентами, які прибули на підприємство для проходження виробничої практики;
  5.                         Первинний інструктаж.
  6.  проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці
  7.  з працівником: новоприйнятим (постійно чи тимчасово) в коледж;
  8.  який переводиться з одного місця роботи до іншого;
  9.  який буде виконувати нову для нього роботу;
  10.  З відрядженим працівником, який бере безпосередню участь у навчально виробничому процесі в коледжі.
  11.                         Повторний інструктаж.
  12.  проводиться з працівниками на робочому місці в терміни, визначені відповідними чинними галузевими нормативними актами або директором коледжу з урахуванням конкретних умов праці, але не рідше:

- ніж на роботах з підвищеною небезпекою - 1 раз на 3 місяці;

- для решти робіт - 1 раз на 6 місяців.

  1.                          Позаплановий інструктаж.

Проводиться: 3 працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці:

  1.  при введенні в дію нових або переглянутих нормативних актів про охорону праці, а також при внесенні змін та доповнень до них;
  2.  при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування, приладів та інструментів, матеріалів та інших факторів, що впливають на стан охорони праці;
  3.  при порушеннях працівниками вимог нормативних актів про охорону праці, що можуть призвести або призведе до травм, аварій, пожеж тощо;
  4.  при виявленні особами, які здійснюють державний нагляд і контроль за охороною праці,
  5.  
    незнання вимог безпеки стосовно робіт, що виконуються працівником;
  6.  при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на ЗО календарних днів для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт - понад 60 днів;
  7.  з студентами - в кабінетах, лабораторіях, майстернях тощо;
  8.  при порушеннях ними вимог нормативних актів про охорону праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо.
  9.  Цільовий інструктаж..

Проводиться: з працівниками:

  1.  при виконанні разових робіт, не передбачених трудовою угодою;
  2.  при ліквідації аварії, стихійного лиха;
  3.  при проведенні робіт, на які оформлюються наряд-допуск, розпорядження або інші документи.
  4.  проводиться з студентами в разі організації масових заходів (екскурсії, походи, спортивні заходи тощо).
  5.  Порядок проведення інструктажів для працівників .
  6.  Усі працівники, які приймаються на постійну чи тимчасову роботу і при подальшій роботі, повинні проходити в коледжі навчання в формі інструктажів з питань охорони праці, подання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.
  7.  Вступний інструктаж проводиться інженером з охорони праці, на якого наказом .

по коледжу покладено ці обов'язки і який в установленому цим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

  1.  Вступний інструктаж.

Проводиться: з працівниками:

  1.  в кабінеті охорони праці або в приміщенні, що спеціально для цього обладнано, з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників за програмою, розробленою інженером з охорони праці з урахуванням усіх особливостей. Програма та тривалість інструктажу затверджується директором коледжу. Перелік питань для складання програми вступного інструктажу затверджується директором коледжу у встановленому порядку. Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу, який зберігається в інженера з охорони праці.
  2.  Первинний інструктаж.

Проводиться: з працівниками:

  1.  індивідуально або з групою осіб одного фаху за діючими в коледжі інструкціями з охорони праці відповідно до виконуваних робіт, а також з урахуванням вимог переліку питань первинного інструктажу.
  2.  Повторний інструктаж.

Проводиться: з працівниками:

  1.  індивідуально з окремим працівником або з групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу.
  2.  Позаплановий інструктаж. 

Проводиться:

  1.  індивідуально з окремим працівником або з групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведення.
  2.  Цільовий інструктаж.

Проводиться:

  1.  індивідуально з окремим працівником або з групою працівників. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються в залежності від виду робіт, що ними виконуватимуться.
  2.  Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі.

Проводить:

  1.  безпосередній керівник ( викладач, комендант, майстер).

  1.  Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі.
  2.  завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці. Знання перевіряє особа, яка проводила інструктаж.
  3.  При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після первинного, повторного чи позапланового інструктажів для працівника на протязі 10 днів додатково проводиться інструктаж і повторна перевірка знань. При незадовільних результатах і повторної перевірки знань питання щодо працевлаштування працівника вирішується згідно з чинним законодавством. При незадовільних результатах перевірки знань після цільового інструктажу допуск до виконання робіт не надається. Повторна перевірка знань при цьому не дозволяється.
  4.  Працівники, які суміщають професії проходять інструктажі як з їх основних професій, так і з професій за сумісництвом.
  5.  Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажу та про допуск до роботи особою, якою проводився інструктаж, вноситься запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці . При цьому обов'язкові підписи як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.
  6.  Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, журнали прошнуровані і скріплені печаткою.
  7.  У разі виконання робіт, що потребують оформлення наряду-допуску, цільовий інструктаж реєструється в цьому наряді-допуску, а в журналі реєстрації інструктажів - необов'язково.
  8.  Перелік професій та посад працівників, які звільняються від первинного, повторного та позапланового інструктажів, затверджується директором коледжу за узгодженням з державним інспектором по нагляду за охороною праці. До цього переліку можуть бути зараховані працівники, участь у виробничому процесі яких не пов'язана з безпосереднім обслуговуванням обладнання, застосуванням приладів та інструментів, збереженням або переробкою сировини, матеріалів тощо.

  1.  СТАЖУВАННЯ (ДУБЛЮВАННЯ) ГА ДОПУСК ПРАЦІВНИКІВ

ДО РОБОТИ.

  1.  Новоприйняті в коледж працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи повинні під керівництвом досвідчених, кваліфікованих фахівців пройти стажування протягом 2-15 змін або дублювання протягом не менше шести змін.
  2.  Допуск до стажування (дублювання) оформлюється наказом (розпорядженням) по коледжу, в якому визначаються тривалість стажування (дублювання) та прізвище відповідального працівника.
  3.  Перелік посад і професій працівників, які повинні проходити стажування (дублювання), а також тривалість стажування (дублювання) визначаються директором коледжу. Тривалість стажування (дублювання) залежить від стажу і характеру роботи, а також від кваліфікації працівника.
  4.  Директору коледжу надається право своїм наказом (розпорядженням) звільняти від проходження стажування (дублювання) працівника, який має стаж роботи за відповідною професією не менше 3 років.
  5.  Стажування (дублювання) проводиться за програмами для конкретної професії, посади, робочого місця, які розробляються в коледжі і затверджуються директором коледжу.
  6.  У процесі стажування працівники повинні виконувати роботи, які за складністю, характером, вимогами безпеки відповідають роботам, що передбачаються функціональними обов'язками цих працівників.
  7.  У процесі стажування (дублювання) працівник повинен:
  8.  поповнити знання щодо правил безпечної експлуатації технологічного обладнання технологічних і посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці:
  9.  

  1.  оволодіти навичками орієнтування у виробничих ситуаціях в нормальних і аварійних умовах;
  2.  засвоїти в конкретних умовах технологічні процеси і обладнання та методи безаварійного керування ними з метою забезпечення вимог охорони праці.
  3.  Запис про проведення стажування (дублювання) та допуск до самостійної роботи здійснюється керівником відповідного структурного підрозділу в журналі реєстрації інструктажів.
  4.  Якщо в процесі стажування (дублювання) працівник не оволодів необхідними виробничими навичками чи отримав незадовільну оцінку щодо проти аварійних та протипожежних тренувань, то стажування (/дублювання) новим розпорядженням може бути продовжено на термін, що не перевищує двох змін.
  5.  Після закінчення стажування (дублювання) наказом (розпорядженням) директора коледжу працівник допускається до самостійної роботи.

Інженер О. П.                                                                                                       Марковський О. І.










1. Петербургская Государственная Педиатрическая Медицинская Академия Кафедра госпитальной педиатрии
2. Развитие системы взаимоотношений с окружающими людьми в ранней юности
3. АТТЕСТАЦИЯ ВОПРОСЫ К ЭКЗАМЕНУ История анатомии и физиологии русские врачи анатомы и физиологиП
4. Какие регуляторные эффекты оказывает тимус Оказывает ряд общих регуляторных эффектов- на процессы.html
5. руководство по WorldGurd Защита зон осуществляется плагином WorldGurd
6. Утверждаю Рассмотрена и утверждена Начальник в
7. п По принципу действия они подразделяются на регуляторы прямого и непрямого действия
8. Прибор для измерения скорости кровотока
9. Электрическую Массу для Аккумулятора 02
10. на тему- Государственное регулирование рынка труда и его особенности в Республике Беларусь