У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Я була іграшкою багатих чоловіків за іншимі ~ даним терміном вперше позначається колаж Р

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

 

Поп-культура (англ. pop, від popular – популярний, загальнодоступний, і cultura – культура) – сукупність неоавангардистських поглядів на мистецтво, що сформувалися в 50-х - 60-х рр. ХХ ст., і виразилися в запереченні досвіду попередніх поколінь, у пошуку нових форм у мистецтві, а також у стилі життя, що відбиває світоглядний протест молоді проти моральних норм сучасного західного суспільства.

Термін виникає в художньому контексті Великобританії (за одними джерелами, це визначення використовується у 1947 р. щодо колажу Е. Паолоцці «Я була іграшкою багатих чоловіків», за іншимі – даним терміном вперше позначається колаж Р. Гамільтона). Термін «поп» у критичну літературу вводить Л. Оллоуей, позначаючи таким чином дії художників, які критично підходять до стереотипів, що нав'язуються ЗМІ стосовно предметів масового споживання. До середини 1950-х рр. термін «поп» позначає стиль, широко представлений у сучасній масовій культурі – від образотворчого мистецтва до кінематографа й музики поп-арту.

З виникненням у Великобританії й США на межі 60-х років рок-музики (англ. rock music) (і рок-культури взагалі), її інтенсивним поширенням по усьому світі, змінюється й значення терміна «поп-музика». Крім широкого значення цього терміна (ким позначались всі музичні стилі й напрямки, не пов'язані з «серйозною», класичною музикою), з'явилося й інше, більше вузьке тлумачення поп-музики (на відміну від рок-музики) як галузі музичного мистецтва, для якої характерні тиражування творів засобами масової інформації, комерційний характер, стандартизованість («форматність») музично-поетичної мови; розважальність, що передбачає легкість сприйняття.

Рок-культура (англ. rock – розгойдуватися, і cultura – культура) являє собою  контркультурне молодіжне утворення, що сформувалося під впливом «бітництва» (англ. beat generation – розбите покоління) – літературного й молодіжного руху в США й Великобританії середини 1950-х – початку 60-х рр., що виступав за перегляд цінностей західної цивілізації.

Формування рок-культури пов'язується з так званою рок-революцією у США на початку 1960-х рр. – масовим поширенням рок-н-ролу (англ. rock and roll, від rock – розгойдуватися, і roll – крутиться), що було пов'язано з розвитком техніки, засобів комунікації, масової інформації. Рок-н-рол, увібравши в себе ідеї філософії екзистенціоналізму, дзен-буддизму, інших релігій орієнталістського напрямку, стає значним культурним явищем, перетворюючись в умовах ескалації «холодної війни» із субкультурного утворення на нову контркультурну течію, що протистоїть традиційним нормам домінуючої західної культури. Протягом наступних десятиліть у США і Європі виникають і активно розвиваються нові музичні й художні форми (поп-арт, хеппенинг, психоделія, рок-опера та ін.), виникають різні стилі рок-музики, стаючи ідейною основою й зовнішнім проявом молодіжних контркультур другої половини ХХ ст.

PAGE  170




1. Скрибнер. Спасибо моему агенту Лиз Дархансофф и всем работникам Дархансофф и Веррилл за оказанную помощь.
2. Создание проекта планово-высотного обоснования для стереотопографической съемки в масштабе 1-5000
3. IIIБВ ФМФИ 2012-13 уч
4. . Архитектура ЭВМ ВС ~ комплекс общих вопросов построения существующих в первую очередь для пользователя и
5. ной эффективностью и после каждой обработки всегда выживает несколько вредных насекомых которые затем даю
6. РАБОЧАЯ ТЕТРАДЬ для практических занятий по биологии
7. Теории и методике музыкального воспитания 20132014 уч
8. Россия. ~ Николай ты уже семь лет играешь в мюзиклах
9. жінкою живого блюзу
10. Тихий омут 1-150-10-50 400 руб филе судака перец болгарский лук порей яйцо соус с зеленью Окунь морс