Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота № 3.
Порівняльна характеристика промисловості
ФРН, Франції, Великої Британії, Італії.
Мета: 1. Повторити та систематизувати знання про країни Європи;
2. Вдосконалювати вміння характеризувати та порівнювати галузевий склад промисловості головних країн Західної Європи; розвивати вміння працювати з картами атласу, підручником, таблицями, діаграмами, уміння систематизувати навчальний матеріал та статистичні дані; уміння виконувати завдання в контурних картах;
3. Виховувати акуратність, уважність та зосередженість, аналітичні здібності.
Обладнання: Атласи, контурні карти Європи, підручники, таблиці, діаграми.
Тип заняття: Комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
Прийом «Географічний диктант» (робота в парах за варіантами, виконується без використання карт.
Цифрами на контурній карті позначити країни (столиці) Європи.
(Як варіант роботи диктант проводиться на аркушах.)
І варіант. |
ІІ варіант. |
1 - Фінляндія, 2 - Греція, 3 - Копенгаген, 4 - Ісландія, 5 - Андорра, 6 - Швейцарія, 7 - Мінськ, 8 - Чехія, 9 - Словенія, 10 - Рига, 11 - Люксембург, 12 - Румунія. |
1 - Норвегія, 2 - Португалія, 3 - Амстердам, 4 - Ірландія, 5 - Монако, 6 - Австрія, 7 - Кишинів, 8 - Словаччина, 9 - Хорватія, 10 - Таллінн, 11 - Мальта, 12 - Угорщина. |
Після проведення диктанту учні обмінюються картами та проводять взаємоперевірку, потім роботи здають викладачеві.
III. Застосування знань, умінь та навичок.
Виконується за варіантами.
(І варіант - порівняльна характеристика ФРН та Франції,
ІІ варіант - порівняльна характеристика Великої Британії та Італії).
Завдання 1 (3 бала).
За даними таблиць побудувати для кожної порівнюваної країни кругові діаграми. (Як варіант стовбчасті діаграми. Діаграми слід виконувати попарно «Структура зайнятості населення частка головних галузей господарства у ВВП).
Структура зайнятості населення у головних галузях господарства (у %)
Країна |
Промисловість |
Сільське господарство |
Сфера послуг |
Велика Британія |
26,5 |
2 |
71,5 |
Італія |
33 |
10 |
57 |
Франція |
27 |
5 |
68 |
Німеччина |
41 |
5 |
54 |
Частка головних галузей господарства у ВВП країн (у %) |
|||
Країна |
Промисловість |
Сільське господарство |
Сфера послуг |
Велика Британія |
28 |
2 |
70 |
Італія |
30 |
2,4 |
67,6 |
Франція |
21 |
4 |
75 |
Німеччина |
31 |
1 |
68 |
Завдання 2 (3 бала).
Порівняйте кількість зайнятих у промисловості та частку галузей промисловості у ВВП даних країн.
Завдання 3 (3 бала).
Випишіть у таблицю галузі промисловості порівнюваних країн, які є галузями міжнародної спеціалізації.
Назва країни |
Назва країни |
Завдання 4 (3 бала).
Зробіть висновок, назвіть ознаки схожості та відмінності промисловості порівнюваних країн. Поясніть, які причини, на вашу думку, обумовили виявлені розбіжності.
IV. Домашнє завдання
1.Підручник: повторити §§__.
2.Написати твір за темою «Двотижневі канікули в країнах Західної Європи» з визначенням маршруту; міст, туристичних об'єктів, що були відвідані (за бажанням).
PAGE 1