Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE 3
Зміст
[1] 1. Загальна характеристика готельного комплексу «Братислава» [2] 2. Організаційна структура готелю „Братислава” [3] 3. Конкурентне становище підприємства ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» [4] 4. Характеристика інноваційного потенціалу підприємства [5] 5. Основні напрямки інноваційної політики або діяльності підприємства [6] 6. Описати можливий економічний ефект [7] Список використаних джерел |
Відкрите акціонерне товариство «Готельний комплекс «Братислава» створено у 1994 році (номер свідоцтва про державну реєстрацію 04820622 від 25 листопаду 1994 р.) і є правонаступником державного підприємства «Готельний комплекс «Братислава» підпорядкованого Державному комітету України по туризму. Таким чином, ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» було створено в процесі приватизації.
За юридичним статусом ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» є підприємством колективної форми власності, юридичною особою, що діє на підставі Законів України «Про підприємництво», «Про підприємства», «Про підприємництво», «Про господарчі товариства», «Про цінні папери та фондову біржу», Статуту товариства.
Юридична адреса та фактичне місцезнаходження підприємства м. Київ, вул. Малишка, 1. Готель розташовано на лівому березі Дніпра. Слід відзначити вдале розташування готельного комплексу: поблизу станції метрополітену «Дарниця», біля універмагу «Дитячий Світ», парку відпочинку «Перемога», який є значним центром відпочинку киян та гостей столиці. Розміщення підприємства поблизу станції метрополітену є беззаперечною перевагою готельного комплексу. Підприємство має зручні шляхи транспортного сполучення із центральними районами Києва, аеропортами, залізничним та автовокзалами. Це створює зручності для гостей готелю, а також киян, які користуються послугами ресторану та інших закладів, розміщених у готельному комплексі.
Відповідно до Статуту, затвердженого Установчими Зборами товариства, проведеними після первинного розміщення акцій, основними напрямами діяльності ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» є наступні:
Прийом на обслуговування вітчизняних та іноземних туристів (громадян) основна діяльність;
Надання іноземним та вітчизняним туристам та громадянам, вітчизняним та закордонним юридичним особам комплексу туристських послуг: помешкання, харчування, транспортного обслуговування, відвідання музеїв, виставок історико-архітектурних пам'ятників, пам'ятників культури, культурно-видовищних та спортивно-оздоровчих заходів, організація виставок, конференцій, обслуговування симпозіумів, конгресів, інших послуг та заходів;
Створення і утримання гральних закладів, організація азартних ігор;
Організація, виробництво та реалізація рекламно-видавничої продукції, щодо туристичного продукту, з використанням засобів масової інформації, виставок, літератури, інформаційних матеріалів;
Здійснення перевезень громадян України, іноземних туристів та вантажів за кордон і з-за кордону;
Хоча Статут товариства передбачає різноманітні напрями діяльності, але за питомою вагою головними видами діяльності ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» є готельне господарство і громадське харчування.
В процесі приватизації підприємства було визначено Статутний фонд ВАТ «Готельний комплекс «Братислава», який становить 11749,6 тис. грн. Статутний фонд поділено на 5490450 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,01 грн. Зазначимо, що Статутний фонд було визначено у 1994 році за методикою Фонду державного майна України, його розмір відбивав вартість власного капіталу підприємства у цінах періоду розрахунку. На протязі 1995-98 років на підприємстві відбувалися індексації основних засобів. На суму індексацій було зроблено відповідне збільшення власного капіталу товариства, але Статутний фонд не збільшувався. Таким чином, на Статутний фонд готельного комплексу припадає незначна частка власного капіталу.
Розглянемо систему управління ВАТ «Готельний комплекс «Братислава-Десна». Система управління підприємством ґрунтується на Законі України «Про господарчі товариства» та Статуті ВАТ. Відповідно до цього створені органи корпоративного управління та підпорядковані їм виконавчі органи управління товариством, що формують організаційну структуру управління. До органів корпоративного управління належать:
Загальні збори акціонерів вищий орган товариства;
Рада товариства;
Ревізійна комісія;
Голова правління;
Правління.
Повноваження органів корпоративного управління, термін їх повноважень, порядок обрання та відкликання визначено Статутом товариства. Зазначимо, що персональний склад всіх органів корпоративного управління, їх обрання здійснюють виключно загальні збори акціонерів. Вищий орган товариства обирає виконавчий орган Правління та Голову правління Генерального директора ВАТ.
Контракт з Головою правління укладає Рада товариства. Всі інші працівники ВАТ приймаються на роботу та звільняються з посад головою правління. Організаційна структура управління наведена на схемі (Рисунок 2.1).
Наведена схема організаційної структури управління підприємством вказує на обов'язки та повноваження структурних підрозділів та посадових осіб. В наведеній структурі можна виділити такі рівні управління:
Вищий генеральний директор перший керівник, який має повноваження від зборів акціонерів керувати поточною діяльністю підприємства, розпоряджатись його майном, коштами, укладати угоди, тощо; заступник генерального директора, головний бухгалтер, головний інженер, директор ресторану члени Правління ВАТ;
Рисунок 2.1. Організаційна структура управління ВАТ «Готельний комплекс «Братислава».
Правління ВАТ визначає основні напрямки діяльності Товариства його філій, відділень, представництв та виносить на розгляд Спостережної Ради з подальшим затвердженням Загальними зборами акціонерів. Правління товариства розробляє проект плану діяльності товариства, приймає рішення про здійснення капіталовкладень.
Середній начальник відділу кадрів, планово-економічного відділу, служби прийому та обслуговування, заступник директора ресторану, завідуючий виробництвом ресторану та начальник кондитерського цеху;
Виконавський спеціалісти структурних підрозділів апарату управління інженери, бухгалтери, економісти.
Безпосередньо обслуговування клієнтів функція працівників служби прийому та обслуговування (портьє, касирів, швейцарів, чергових по поверхах, покоївок) та закладів громадського харчування (метрдотеля, офіціантів, барменів). Від них залежить рівень задоволення потреб клієнтів.
Можна зробити висновок про відповідність наявної організаційної структури управління підприємством наявним умовам господарювання готельного комплексу.
Можна визначити наступні конкурентні переваги ГК «Братислава»:
- цінова політика готелю зосереджена на наймасовішу групу клієнтів іноземних туристів, для яких запроваджена цінова політика готелю у поєднанні з послугами, що пропонуються є найоптимальнішими;
- наявність комплексу проживання-харчування-дозвілля робить ГК «Братислава» однією із конкурентоспроможних готельних установ м. Києва;
- високопрофесійних і мотивований персонал;
- наявність власної кухні і ресторану дозволяють готелю бути незалежним від зовнішніх постачальників подібних послуг, а також більш гнучко реагувати на індивідуальні графіки своїх постояльців;
- наявність великого бенкетного залу і конференц залу дозволяє ГК «Братислава» залучати додаткові кошти здаючи дані приміщення в оренду за їх призначенням.
Отже, названі конкурентні переваги ГК «Братислава» дозволяють йому посідати чільне місце серед готельних установ столиці України і здійснювати свою успішну діяльність.
Таблиця 3.1
Матриця SWOT-аналізу ГК «Братислава»
Можливості: |
Загрози: |
|
Невдале поводження конкурентів |
|
|
Сильні сторони: |
Сила і можливості |
Сила і загрози |
|
|
|
Слабкі сторони: |
Слабкість і можливість |
Слабкість і загрози |
|
|
|
Основними напрямками вдосконалення економічних методів управління готелем є перегляд ефективності виплат заробітної плати, премій, грошових винагород, матеріальної допомоги, надання позик, участь у прибутку. Економічні методи мотивації повинні подіяти на персонал для досягнення поставлених цілей. Кошти на оплату праці потрібно використовувати таким чином, щоб темпи росту продуктивності праці обганяли темпи росту його оплати. Тільки за таких умов створюються можливості для нарощування темпів розширеного відтворення.
Підприємство розглядає два альтернативних варіанти покращення роботи персоналу:
збільшити обсяг премій працівникам за рахунок чистого прибутку;
спрямувати кошти на підвищення кваліфікації працівників.
Перша альтернатива дасть змогу покращити матеріальне стимулювання, друга моральне.
Таким чином, впровадження в систему управління готельним підприємством комплексної методологічної програми для удосконалення процесу підготовки та перепідготовки кадрів дасть змогу ВАТ «Готельний комплекс «Братислава» покращити свої показники діяльності, а відтак і зайняти більш стабільне конкурентне становище на ринку готельних послуг.
Проводячи аналіз мікросередовища, фірма повинна глибоко і всебічно вивчити потреби своїх реальних і потенційних споживачів, визначити основні тенденції їхнього розвитку і знайти можливості задовольнити споживчі потреби краще, ніж конкуренти.
У організаційній структурі готельного комплексу „Братислава” функціонує конференц-зал на 300 місць, який працює 1 раз у три дні за виключенням вихідних та свят. Відтак фактична завантаженість конференц-залу складає:
300*(122-96-8) = 5400 місць на рік.
Плата за місце у конференц-залі складає у еквіваленті 20 дол. США. З урахуванням курсу 1 дол. США = 12,06 грн. Це складає 20*12,06 = 200,12 грн.
Таким чином, дохід від роботи конференц-залу у 2012 р. становив при повній завантаженості місць:
5400*200,12 = 543240 грн.
Керівництво готельного комплексу „Братислава” з метою збільшення доходів від роботи конференц-залу планує придбати додаткове відеообладнання відповідно до результатів анкетування, проведеного з клієнтами. У опитуванні приймали участь 530 клієнтів.
Беручи до уваги зазначені пропозиції, керівництво готельного комплексу „Братислава” планує здійснити наступні витрати (табл. 5.1):
Таблиця 5.1
Витрати на удосконалення роботи конференц-залу готельного комплексу „Братислава” у 2013 р.
Показник |
Ціна, грн. |
Кількість, од. |
Вартість, грн. |
Придбання двох DVD-програвачів Sumsung |
800,0 |
2 |
1600,0 |
Придбання відеомоніторів Sumsung |
1200,0 |
3 |
3600,0 |
Придбання ноутбуків Fujitsu |
3500,0 |
5 |
17500,0 |
Придбання проекторів Sony |
6500,0 |
2 |
13000,0 |
Разом |
х |
12 |
35700,0 |
Таким чином, загальна сума витрат на удосконалення технічної оснащеності конференц-залу готельного комплексу „Братислава” складає 35,7 тис. грн. Придбання обладнання планується у оптових підприємств з метою зниження вартості придбаного обладнання.
Керівництво готелю вирішує придбати у Інституту системних досліджень Міністерства освіти і науки України комплексну методологічну програму для удосконалення процесу підготовки та перепідготовки кадрів. При цьому розглядаються два альтернативні варіанти:
1) альтернатива А придбати методологічне забезпечення і на його основі розробити програму підготовки та перепідготовки персоналу;
2) альтернатива В здійснити процес підготовки та перепідготовки персоналу безпосередньо засобами Інституту системних досліджень Міністерства освіти і науки України, тобто замовити повний комплекс підготовчих програм.
Дотримання саме такої інноваційної політики безперечно має багато переваг: поліпшує координацію дій усіх структурних підрозділів готельного комплексу й інших підприємств, притягнутих до обслуговування туристів, забезпечує повне комплексне обслуговування гостей, заощаджує їхній час і спрощує процедуру одержання послуг, передбачає взаємозамінність працівників і розширення зон обслуговування, що дозволяє діставати економічну вигоду для готельного комплексу, зменшення кількості персоналу й економію фонду заробітної плати.
Усі ці фактори, безсумнівно забезпечують дуже високу якість наданих послуг і, у той же час, підвищується рентабельність готельного комплексу. Внаслідок даних заходів очікується зростання обсягу доходу від реалізації послуг готельного комплексу „Братислава” на 18%, зростання обсягу витрат при цьому очікується на 15%. Відповідні розрахунки щодо доцільності пропонованих заходів відобразимо у табл. 6.1.
Таблиця 6.1
Прогнозні значення доходів, витрат та чистого прибутку готельного комплексу „Братислава”
тис. грн.
Показник |
2012 рік |
2013 рік |
(+,-) |
Темп приросту, % |
Загальний обсяг доходів |
29278,2 |
34548,3 |
5270,1 |
18,0 |
Загальний обсяг витрат |
28934,2 |
33274,3 |
4340,1 |
15,0 |
Чистий прибуток |
344,0 |
1274,0 |
930,0 |
270,3 |
Таким чином, внаслідок впровадження даних заходів із підвищення якості обслуговування на кінець 2013 р. очікується зростання загальної величини чистого прибутку готельного комплексу „Братислава” на 930 тис. грн. при зростанні доходу на 5270,1 тис. грн., або на 18% та загального обсягу витрат на 4340,1 тис. грн., або на 15%.