Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тактичні «дрібниці» до здачі екзаменів.
Знання предмета і вдала побудова відповіді майже завжди дадуть вам 100- відсоткову гарантію успіху, але не слід недооцінювати й деталі, які мають вирішальне значення, коли шальки терезів коливаються між двома можливими оцінками. Наводимо кілька практичних рекомендацій, залишаючи за читачами право «взяти їх на озброєння».
Намагайтесь дотримуватись послідовності запитань у білеті. У скрутних випадках, коли ви погано знаєте перше запитання, починайте відповідь з другого. Ні в якому разі не просіть дозволу в екзаменатора, не демонструйте своєї невпевненості і поганого знання першого запитання.
Це надасть вашій мові виразності, чіткості і переконливості.
Це надасть виразності вашим словам. Якщо ви хочете підкреслити щось зменшить темп.
Дикція, тембр і сила голосу за своєю природою тісно повязані з фізіологічними особливостями людини і залежать від її психічного стану. Найбільш шкодить вашій відповіді монотонність. Вона робить відповідь сірою, породжує в екзаменатора нудьгу і роздратування.
Якщо ви помітили, що говорите монотонно, спиніться на секунду. Намагайтеся не просто викладати матеріал, а розмовляти з екзаменатором. Не допускайте, щоб тональність вашого голосу була одноманітною.
Акуратний, охайний одяг не тільки підніме вас в очах екзаменатора, а й надасть вам більшої впевненості в своїх силах. Коли люди мають гарний вигляд, їм легше досягти успіху або розвязати складну проблему.
Якщо ви відповідатимете холодно і недбало, всім своїм виглядом показуючи, якою неприємною для вас є процедура екзамену, то невдовзі й екзаменатор почне переживати таке саме відчуття, оскільки такий настрій заразливий. Це не означає, звичайно, що ви повинні постійно посміхатися, але привітність і відкритість, а також те, що вам подобається складати екзамени саме цьому викладачу, - усе це повинно читатися на вашому обличчі.
Вони є зовнішнім виявом вашого внутрішнього стану. Крім того, несуть інформацію про вас і ваші знання, як і ваша мова. Під час відповіді намагайтеся використовувати тільки ті жести, які мають природний вигляд. Перед екзаменом попрактикуйтеся, змусьте себе, якщо це потрібно, користуватися жестами. Майте на увазі: у екзаменатора складається загальне враження про вашу відповідь й на підставі (можливо і не завжди усвідомлено) вашої жестикуляції.
Насамперед зверніть увагу на свої руки. Міцно стиснуті руки жест підозри і недовіря; така поза не сприяє контакту із співрозмовником. Люди з міцно стиснутими руками напружені, спілкування з ними ускладнене. Коли ж ви одночасно виявляєте й жести неспокою клацаєте ковпачком ручки, постукуєте по столу або по підлозі ногою таку поведінку екзаменатор може тлумачити як незнання або невпевненість.
Такий самий ефект справляють схрещені на грудях руки. Це захисна або фіксована позиція, з якої людина не хоче зійти, особливо коли кисті рук дуже напружені. Усе це нерідко спричиняє відповідну реакцію до екзаменатора.
Людина, яка сидить із схрещеними ногами, також не справляє враження контактної або впевненої в собі. Така поза означає вияв конфронтації, протистояння. Не горбтеся, не підносьте ваші записи близько до обличчя. Якщо руки виказують ваше хвилювання, краще сховайте їх під стіл. Памятайте, що скутість, відсутність жестів найгірше, що ви можете запропонувати екзаменатору. Ідеальний варіант полягає в тому, щоб використати жести, начебто не помічаючи їх (як ви не помічаєте повітря, яким дихаєте).