Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

І.А. к.т.н. Кисельова К

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

Міністерство освіти і науки України

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ФАКУЛЬТЕТ ДИЗАЙНУ

Робоча програма

переддипломної практики

студентів 4 курсу

кафедри дизайну одягу

Галузь знань 0202 „Мистецтво”

Напрямок підготовки 6.020200 „Дизайн”

Київ - 2010

Укладачі: доцент Гардабхадзе І.А., к.т.н. Кисельова К.О.

Програму обговорено та схвалено на засіданні  кафедри дизайну одягу

Протокол №5 від 27.10.2010 р.

Вступ

Організація та проходження практики студентів кафедри здійснюється згідно положення про проведення практики у вищих навчальних закладах України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України (№351 від 20.12.1994р.).

Практика є невід’ємною складовою частиною навчального процесу у вищих навчальних закладах та  проводиться на оснащених відповідним чином базах практики за професійним напрямком у формі індивідуальної безкоштовної праці.

Переддипломна виробнича практика студентів спеціальності 8.020210 “Дизайн” спеціалізації 6.020210 «Дизайн одягу» проводиться після X семестру. Тривалість практики 4 тижні.

Проходження практики студентів спеціалізації „Дизайн одягу” відбувається в дизайн-студіях, будинках моделей, ательє, мистецьких та культурно-освітніх закладах, творчих майстернях на підприємствах різних форм власності. Напрям діяльності підприємства повинен відповідати спеціальності студента та темі дипломного проекту.

1. Мета  та завдання практики

Мета практики – поглиблення навичок самостійної практичної роботи, отриманих студентом на протязі попередніх виробничих практик, реалізація практичних та теоретичних знань та навичок в період дипломного проектування.

Завдання практики:

перевірка і забезпечення спеціалізованих теоретичних знань;

формування комплексу практичних навичок у вирішенні  художньо-естетичних та технічних завдань проектування;

вироблення відповідних комунікативних навичок під час здійснення дизайн-розробок;

дослідження особливостей продукції, послуг організації, вивчення її ринку, оцінка якості продукції чи послуг;

виявлення принципів роботи майстерні або лабораторії виробництва.

збір фактичної інформації та формування бази особистого фахового досвіду для використання в курсових та дипломних роботах;

виготовлення не менш ніж 3–х комплектів моделей, які входять в розроблену дипломну колекцію;

документальне оформлення етапів та висновків практики;

оцінка власних можливостей та конкурентної спроможності щодо продовження праці в сфері дизайну та в даній організації після закінчення практики.

2. Організація та керівництво практикою

Загальне керівництво практикою  та відповідальність за її організацію і контроль покладається на співробітника відділу по управлінню навчальним процесом, котрий підпорядковується проректору з навчальної роботи.

Безпосереднє навчально-методичне керівництво і виконання програми   практики покладається на керівника практики від кафедри. Він розробляє програму, веде навчально-методичну документацію, визначає бази практики, вивчає їх можливості та готовність до проведення практики, готує необхідні матеріали для укладення договорів між університетом та керівниками баз практики.

Керівник практики від кафедри дизайну одягу завчасно знайомить студента з цілями, задачами та змістом практики, термінами та місцем її проведення, роз’яснює особливості ведення документації по практиці, перевіряє правильність оформлення документів практики (щоденника та звіту), ставить оцінку студенту по практиці.

Керівник практики забезпечує:

  •  зустрічі з дирекцією підприємств, дизайн-студій та керівниками практики;
  •  оформлення відповідної документації для проведення практики (листи від університету, договори, угоди);
  •  проведення всіх організаційних заходів перед початком практики: інструктаж про порядок проходження практики та з техніки безпеки, видача студентам-практикантам направлень та комплексного завдання для проходження практики (форма бланку – додаток А), роз’яснення щодо оформлення щоденника практики, календарний план);
  •  контроль підготовленості баз практики, з’ясування графіку роботи студентів на базах практики, визначення форм роботи та видів діяльності;
  •  визначення складу груп та бригад практикантів;
  •  повідомлення студентів про систему звітності з практики, прийняту на кафедрі, а саме: подання письмового звіту, виконання кваліфікаційної роботи, правил оформлення виконаного індивідуального завдання та звіту з практики;
  •  встановлення термінів здачі  диференційованого заліку з практики;
  •  розробку графіку  по здійсненню контролю за відвідуванням студентами практики та виконанням її програми.

На час проходження практики адміністрація підприємства закріплює студента за керівником практики від підприємства.

Керівник практики від підприємства видає завдання на практику, складає разом зі студентом план виконання цього завдання, систематично перевіряє виконання цього плану та робить відповідні записи в щоденнику практиканта, дає роз’яснення з питань, які виникають у студента та допомагає студенту виконати поставлену перед ним задачу. По закінченню практики керівник від підприємства дає письмову характеристику роботи студента – практиканта.

З метою забезпечення виконання програм і підвищення ефективності практики керівник від кафедри підтримує повсякденний контакт і взаємодіє з керівниками від баз практики.

В порядку надання керівникові допомоги задля посилення контролю виконання програм та відвідування студентами баз практики залучаються куратори груп, котрі працюють згідно заздалегідь розробленого графіку.

Засоби контролю проходження практики: 

  1.  журнал поточного відвідування (веде керівник від кафедри),
  2.  щоденник практики (веде кожен студент).

3. Бази практики

Практика студентів спеціальності „Дизайн” здійснюється на завчасно визначених базах, які мають умови та можливості для виконання програм.

З дозволу керівництва кафедри студенту надається право самостійно визначати базу практики. Вона може проходити у тих установах, де студенти планують працювати після закінчення навчання.

З базами практики за попереднім вивченням їх особливостей та узгодженням питань відносно порядку та умов проведення практики укладаються договори щодо оплати за представлення бази та керівництво від бази практики (форма у додатку №1 до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України). Тривалість дії договорів визначається договірними сторонами на період конкретного виду практики.  

4. Зміст практики

V курс – переддипломна практика

Переддипломна практика є завершальним етапом практичного навчання і передує захисту роботи спеціаліста та магістра. Переддипломна  практика передбачена навчальним планом та графіком навчального процесу кафедри дизайну одягу в Х семестрі  навчального року, тривалістю десять тижнів та  завершується диференційованим заліком.

Переддипломна  практика передбачає:

  •  засвідчення здатності студента до самостійної проектної діяльності на рівні аналізу проектної ситуації та здійсненні проектно-обгрунтованих дизайнерських рішень з візуальною та текстовою їх аргументацією;
  •  виявлення вміння студента критично осмислювати практичні  проблеми, послідовно та грамотно викладати свої думки;
  •  виявлення вміння студента аналізувати і систематизувати власні проектні та наукові розробки.

Під час практики студенти отримують нові знання, уміння та навички, в основному, при виконанні конкретних практичних завдань.

Індивідуальні завдання:

Етапи роботи:

Ознайомлення з обладнанням та технологічними особливостями виготовлення виробу на підприємстві.

Вивчення структури колекцій та системи моделей, які створені на підприємстві.

Робота над виконанням моделей, які входять в розроблену дипломну колекцію.

Затвердження ескізів у керівника практики.

Розробка первинних лекал до п’яти моделей.

Проведення першого примірювання, корегування посадки на фігурі, знаходження пропорцій, ліній, фасонних особливостей, уточнення конструктивно-декоративних деталей.

Виправлення недоліків, підготовка до 2–го примірювання.

Друге примірювання, уточнення посадки рукава, його довжини, довжини виробу.

Пошив виробу.

Представлення готових виробів для затвердження іх на  підприємстві.

Під час практики проводяться на підприємстві екскурсії з метою ознайомлення студентів з структурою підприємства,  його окремих підрозділів та системою управління.

Необхідна мінімальна кількість виконаних в матеріалі моделей дорівнює 3-м комплектам, але може бути і більше.

Форма проведення практичних занять – групова, індивідуальна – контроль керівником роботи студента на його робочому місті відносно поточного графіку, безпосереднє спілкування із споживачем, відвідування об’єкту за місцезнаходженням.

ІІІ. Форма та мета контролю

Щоденник практики (звітність за кожен день практики) (форма щоденника – додаток Б).

Письмовий звіт про практику, підписаний та оцінений безпосередньо керівником від бази практики з відомостями про виконання відповідних  етапів проектного процесу:

розділ з охорони праці;

графічне зображення основних складових проектної концепції;

зразки графічного моделювання основних моделей об’єктів, що підлягали дизайн-розробці

остаточний варіант в кольорі об’єкту розробки;

пояснювальна записка, що аргументує та послідовно викладає зміст проектного процесу та остаточних дизайн-рішень;

аналіз власної роботи, висновки.

Отримані студентом направлення на практику та щоденник практики повинні мати печатку та бути завізовані університетом та підприємством, яке приймає студента.

Щоденник практики є основою виконання звіту по практиці, тому щоденник практики повинен заповнюватись практикантом систематично, про що повинні свідчити відмітки керівника практики від підприємства (дата, підпис). При заповнені щоденника необхідно керуватись передбаченою в ньому формою запису. В щоденнику повинна бути представлена характеристика діяльності студента – практиканта, надана йому керівником практики від підприємства.

Студент повинен оформити документи у відділі кадрів підприємства, яке приймає на практику, пройти інструктаж з техніки безпеки: бесіду з керівником по практиці від підприємства, отримати завдання та розробити графік виконання завдання.

Студент–практикант працює на підприємстві відповідно з режимом роботи і правилами внутрішнього розпорядку підприємства. В разі серйозних порушень правил внутрішнього розпорядку та трудової дисципліни, адміністрація підприємства відсторонює студента від подальшого проходження практики, яка не зараховується і адміністрація університету вирішує питання про подальше перебування студента в вищому учбовому закладі.

IV.Вимоги до звіту

Звіт з практики повинен відображати діяльність студента на виробництві. Студент повинен описати структуру та схему функціонування підприємства, дати характеристику асортименту продукції, що випускається, проаналізувати функцію            дизайнера на підприємстві.

Звіт повинен відображати структуру колекції, яка створюється на виробництві; опис комплектів, ансамблів або одиночних виробів, розроблених практикантом.

Вихідні матеріали та оздоблення, схеми креслень крою та лекал в натуральний розмір.

Опис послідовності технологічної обробки з зазначенням обладнання та схем вузлів обробки.

Звіт керівника практики підприємства та щоденника практики.

Складений звіт повинен мати нумерацію сторінок. Аркуші звіту повинні бути зшиті.

V. Підведення підсумків практики

На кафедрі дизайну університету складається залік з диференційною оцінкою. Результати заліку з практики заносяться в екзаменаційну відомість. Студент, який не виконав програму практики і отримав незадовільний відгук, або незадовільну оцінку при складанні заліку, направляється на практику вдруге в період канікул.

Звіт та щоденник практики здаються керівнику практики від кафедри під час заліку по практиці.

Звіт,  щоденник практики та характеристика, котра видається керівником бази,   подаються на рецензування керівнику практики від кафедри.. Зміст звіту повинен складати 8-10 друкованих сторінок та містити в собі відомості про результати виконання усіх вимог програми практики та індивідуального завдання,  висновки та пропозиції щодо покращення ефективності практики в подальшому, список використаної літератури, додатки.

Залік складається у встановлений кафедрою термін та захи захищається студентами в комісії, призначеній завідувачем кафедри протягом перших десяти днів семестру, який починається після практики. До складу комісії входять керівники практики від кафедри і, за можливості, від бази практики, а також викладачі кафедри, які викладали спеціальні практичні дисципліни. Оцінка за практику вноситься у заліково-екзаменаційну відомість та у залікову книжку студента.

Підсумки щодо кожного виду практики обговорюються на засіданнях кафедр та доводяться до студентів.

Ддаток А

Форма бланку завдання

Міністерство освіти і науки України

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Факультет дизайну

Кафедра дизайну одягу

Завдання на практику

Видано _________________________________________________________

студенту  групи _________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дата ____________                      Керівник практики ________________________

Додаток Б

Форма щоденника

Міністерство освіти і науки України

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Факультет дизайну

Кафедра дизайну одягу

Щоденник  переддипломної  практики

Студента ________________________________________________________

(прізвище, ім’я, та по-батькові )

Група ___________________

Назва бази практики ______________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

Керівник від бази практики ________________________________________

                                                        (прізвище, ім’я, та по-батькові )

Керівник від університету __________________________________________

                                                          (прізвище, ім’я, та по-батькові )


п/п

Дата

Місце проведення

Зміст проведеного заходу

Аналіз, висновки практиканта

Висновки, побажання та зауваження керівника

від бази практики

від університету

1

2

3

4

5

6

7




1. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ПОЛНОМОЧИЙ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ВЛАСТИ В СФЕРЕ ЗЕМЕЛЬНЫХ ОТНОШЕНИЙ
2. 30 лет не срок Я могу еще столько же ждать
3. Лечебное дело в 2012 году со средним баллом и была рекомендована для прохождения бюджетной интернатуры п
4. Создание и управление системой контроллинга в организации
5. тематический отбор и обучение кадров 4
6. ХИМИЯ Выберите один правильный ответ К КИСЛЫМ СОЛЯМ ОТНОСИТСЯ lOH22CO3 KHSO3 MnOH3PO4 BSO4
7. От этого может зависеть пройдете ли Вы в следующий этап конкурса
8. XVIII вв Пруссия Германия после вестфальского мира
9. Права международных экономических организаций
10. Хозяйственные экономические отношения складываются при осуществлении хозяйственной экономической дея.html
11. Наказания и виды смертной казни в средние века
12. а. Это период накопления знаний переход от присваивающего хозяйства охота собирательство к производству;.html
13. Сексуальные абстиненции
14. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Запоріжжя ~ Дисер
15.  Предмет і завдання педагогіки вищої школи категоріальний апарат Педагогіка вищої школи галузь педагог
16. Реки Украины
17. тематические и статистические методики
18. Coursed by complex economic sitution nd socil conditions.
19. Ревизия товарно-материальных ценностей
20. Статья 331 Право на занятие педагогической деятельностью К педагогической деятельности допускаются лица и