У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

sentiment ~ відчуття ~ художня течія другої половини XVIII ~ початку XIX ст

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

 

Сентименталізм (фр. sentiment – відчуття) – художня течія другої половини  XVIII – початку XIX ст., що прийшла на зміну класицизму з його аристократизмом і строгою регламентацією. Проголошуючи культ природи і людських почуттів, сентименталісти намагались  розхвилювати глядача і викликати співчуття  до нещасної долі героїв, показати життя і побут простих людей,  ідеалізуючи патріархальний образ життя. Сентименталізм спочатку виник у літературі окремих європейських країн: в Англії  поезія Дж. Томсона, Е. Юнга, Т. Сміта, проза О. Голдсіта, Л. Стерна (від його роману «Сентиментальна мандрівка» виникла назва напрямку), Франції (творчість Ж. Ж. Руссо), Німеччині, Польщі та ін.

Сентименталісти розширили тематику літературних творів, коло жанрів,  сюжетів, образних засобів (психологічний роман,»слізлива комедія», міщанська драма, у поезії – ідилія, мадригал, елегія).  Для  сентименталізму характерна увага до розкриття внутрішнього світу людини, до поглиблення психологічного аналізу, індивідуалізації образу. Піднялась роль пейзажу як засобу передачі особистого переживання і настрою. Значного місця   набула лірика. Змінився настрій творів, замість строгої розміреної композиції сентименталісти перейшли до вільної побудови, до розповіді від першої особи, викладені матеріалу у формі дорожніх записок, мемуарів, щоденників, сповідей, листів. Відбувається демократизація мови, обмежується використання архаїзмів, посилюється увага письменників до народної творчості.

Сентименталізм був значним кроком у напрямку до романтизму і реалізму. Проте творчості сентименталістів притаманні і деякі негативні риси: возвели чування індивідуалізму і пасивності, згладжування соціальних протиріч, ідеалізація відсталого і житті, надмірна чуттєвість і релігійне моралізаторство.

У кожній країні сентименталізм мав свої характерні риси. У центрі уваги російських сентименталістів (М. Карамзін, ранній В. Жуковський, І. Дмітрієв) образ освіченого і чуттєвого дворянина, проповідую чого гуманне ставлення до селян. В українській літературі сентименталізмом відмічені твори І. Котляревського («Наталка Полтавка»), Г. Квітки-Основ'яненко («Маруся», «Козир-дівка», «Сердешна Оксана»). Елементи сентименталізму були і в українській літературі і театрі XIX ст., зокрема у мелодрамі. В образотворчому мистецтві  риси сентименталізму  виявились у творчості художників Гроза (Франція), Тома і Швінда (Німеччина), Міллейза (Англия) та ін.

PAGE  147




1. Діалог Дарницького району пр
2. Конституция Индии
3. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 3 ПРИБЛИЖЕННЫЕ МЕТОДЫ РЕШЕНИЯ СИСТЕМ ЛИНЕЙНЫХ УРАВНЕНИЙ
4. Неустойка Одним из наиболее популярных способов обеспечения обязательства является неустойка
5.  Цех мебельного комбината выпускает трельяжи трюмо и тумбочки под телевизоры
6. Синергия Смирнов Дмитрий Романович обучающийся по специальности
7. орудийная деятельность
8. экспроприации у ворачиновника крупной взятки едва не провалилась
9. тематике исследования
10. БабаЯга картинка к русской народной сказке для оркестра соч