Теорія електричних та магнітних кіл Електрична енергія її властивості і застосування.
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
Питання до екзамену
з дисципліни «Теорія електричних та магнітних кіл»
- Електрична енергія, її властивості і застосування. Поняття про виробництво і розподіл електричної енергії.
- Елементарні частинки та їх електромагнітне поле. Електричний заряд. Дві сторони електромагнітного поля. Електростатичне поле. Закон Кулона.
- Основні характеристики електричного поля: напруженість, електричний потенціал, електрична напруга (різниця потенціалів). Одиниці вимірювання напруженості і електричної напруги . Графічне зображення електричних полів.
- Електропровідність. Класифікація речовин за електропровідністю. Фізичне явище електричного струму та його різновидності: струми провідності, переносу, поляризації, зміщення.
- Електричний струм в провідниках. Короткі відомості про електронну будову металів. Величина та напрям струму, густина електричного струму.
- Питома електрична провідність та питомий електричний опір. Електричний опір провідників. Закон Ома. Залежність електричного опору від розмірів та температури. Електричний струм у вакуумі та напівпровідниках.
- Означення електричного кола. Класифікація електричних кіл. Елементи електричних кіл. Джерела електричної енергії, приймачі електричної енергії, з'єднувальні проводи, апарати і прилади керування, захисту, регулювання, контролю в електричних колах.
- Електрорушійна сила джерела електричної енергії. Потужність та коефіцієнт корисної дії джерела електричної енергії.
- Електричне поле в однорідному діелектрику. Електричне зміщення. Діелектрична проникність. Поляризація діелектрика. Втрати енергії в діелектриках.
- Електрична ємність: загальні визначення, вираз ємності. Обчислення електричної ємності плоского та циліндричного конденсаторів, двопровідної лінії. Електростатичне коло. З'єднання конденсаторів: послідовне, паралельне, мішане.
- Нерозгалужене електричне коло. Еквівалентний опір нерозгалуженого кола. Поняття про втрати напруги в проводах. Послідовне з'єднання джерел е.р.с.
- Розгалужене електричне коло з двома вузлами. Паралельне з'єднання елементів, віток електричного кола. Електрична провідність віток. Еквівалентна електрична провідність віток, підключених до однієї пари вузлів.
- Поєднання послідовного і паралельного включення пасивних елементів. Рохрахунок електричних кіл шляхом перетворення їх схем. Згортання схем з послідовним і паралельним з'єднанням пасивних елементів.
- Метод вузлових і контурних рівнянь: обґрунтування методу, вузлові та контурні рівняння.
- Метод контурних струмів. Контурні струми та е.р.с. Застосування методу.
- Нелінійні елементи електричних кіл постійного струму, їх вольт-амперні характеристики. Поняття про статичний і динамічний опори нелінійного елемента.
- Графічний розрахунок нелінійних електричних кіл постійного струму при послідовному, паралельному і мішаному з'єднанні елементів.
- Закон Ампера. Магнітна індукція. Магнітний потік та магнітне потокозчеплення. Провідник зі струмом в магнітному полі. Магнітне потокозчеплення власне і взаємне; одиниці вимірювання.
- Індуктивність власна. Взаємна індуктивність, магнітного розсіювання, коефіцієнт магнітного зв'язку. Одиниці вимірювання індуктивності.
- Обчислення індуктивності котушки, двопровідної лінії. Намагніченість речовин. Діамагнітні, парамагнітні та феромагнітні речовини. Напруженість магнітного поля. Магнітна проникність абсолютна, відносна. Закон повного струму.
- Властивості і застосування феромагнітних матеріалів. Намагнічування феромагнетиків. Магнітний гістерезис. Характеристики намагнічування феромагнітних матеріалів. Магнітно-м'які та магнітно-тверді матеріали.
- Магнітні кола: визначення, призначення, класифікація, мета і завдання розрахунку.
- Нерозгалужене однорідне магнітне коло, розв'язок прямої та оберненої задач.
- Нерозгалужене неоднорідне магнітне коло: розв'язок прямої задачі, графічний розв'язок оберненої задачі. Розгалужені магнітні кола і методи їх розрахунку.
- Фізичне явище електромагнітної індукції. Правило Ленца. Електрорушійна сила в провіднику, що рухається в магнітному полі. Правило правої руки. Перетворення механічної енергії в електричну: перетворення електричної енергії в механічну. Поняття про оберненість електричних машин. Сили Лоренца.
- Суть електромагнітної індукції, як процесу перетворення магнітного поля в електричне. Поняття про перетворення електричного поля в магнітне.
- Явище та е.р.с. самоіндукції. Явище та е.р.с. взаємоіндукції. Принцип дії трансформатора. Вихрові струми, їх використання і способи зменшення.
- Поняття про змінний струм. Одержання синусоїдної е.р.с. Схема будови генератора змінного струму. Е.р.с. в обмотці генератора. Рівняння і графіки синусоїдних величин. Характеристики синусоїдних величин. Векторні діаграми. Додавання і віднімання синусоїдних величин.
- Діюче і середнє значення змінного струму, їх обчислення.
- Елементи електричних кіл змінного струму: резистори, котушки індуктивності, конденсатори. Параметри електричних кіл змінного струму: електричний опір, індуктивність, взаємна індуктивність, електрична ємність.
- Коло змінного струму з активним опором: вираз струму і потужності при синусоїдній напрузі, векторна діаграма кола. Поняття про активну потужність.
- Коло змінного струму з індуктивністю: вираз напруги і потужності при синусоїдному струмі, векторна діаграма кола. Поняття про індуктивний опір, індуктивну реактивну потужність.
- Коло змінного струму з ємністю: вираз струму і потужності при синусоїдній напрузі, векторна діаграма кола. Поняття про ємнісний опір, ємнісну реактивну потужність.
- Схеми заміщення реальної котушки та конденсатора з втратами. Схеми з послідовним з'єднанням активного та реактивного елементів: векторні діаграми, активна і реактивна складові вектора напруги, трикутники напруг та опорів.
- Схеми з паралельним з'єднанням активного і реактивного елементів: векторна діаграма, активна і реактивна складові вектора струму, трикутники струмів і провідностей.
- Розрахунок нерозгалужених кіл змінного струму з одним джерелом живлення: коло з активним опором і індуктивністю; коло з активним опором і ємністю; коло з активним опором, індуктивністю та ємністю при різних співвідношеннях величин реактивних опорів. Коло з довільною кількістю активних і реактивних елементів.
- Розрахунок розгалужених кіл змінного струму з двома вузлами при одному джерелі живлення. Коло з паралельним з'єднанням котушки та конденсатора при різних співвідношеннях величин реактивних провідностей. Коло з довільною кількістю активних і реактивних елементів.
- Вираження синусоїдних напруг і струмів комплексними числами. Комплексні опір і провідність. Обчислення потужності за відомими комплексами напруги і струму.
- Закони Ома і Кірхгофа в символічній формі, аналогія з колами постійного струму. Розрахунок електричних кіл змінного струму з застосуванням комплексних чисел: методом вузлових і контурних рівнянь, методом контурних струмів, методом вузлових напруг.
- Початкові відомості про чотириполюсники: загальні визначення і схеми, вхідні та вихідні затискачі. Активні та пасивні чотириполюсники.
- Рівняння і основні властивості чотириполюсника: вхідні та вихідні струми та напруги, вираз струмів через напруги; залежність напруги і струму на вході від напруги і струму на виході. Взаємна заміна місцями вхідних і вихідних затискачів. Симетричний чотириполюсник.
- Схеми заміщення чотириполюсника: Т-подібна, П-подібна. Приведення схеми чотириполюсника до однієї з еквівалентних схем.
- Трифазні системи е.р.с, струмів, електричних кіл. Симетрична трифазна система е.р.с. Будова трифазного електромашинного генератора. Способи з'єднання обмоток генератора ( трансформатора ). Зв'язані і незв'язані трифазні системи електричних кіл.
- З'єднання зіркою при симетричному навантаженні. Фазні та лінійні напруги, співвідношення між ними. Фазні та лінійні струми, співвідношення між ними.
- Причини виникнення несинусоїдних е.р.с, струмів, напруг в електричних колах. Аналітичний вираз несинусоїдної періодичної величини у вигляді тригонометричного ряду. Ознаки симетрії несинусоїдних величин та їх вплив на вид тригонометричного ряду.
- Розклад несинусоїдної періодичної величини в тригонометричний ряд. Аналітичний вираз деяких несинусоїдних величин. Діюче значення несинусоїдного періодичного струму (напруги), коефіцієнти форми, амплітуди, спотворення періодичної кривої. Потужність в колі при несинусоїдному струмі.
- Загальна характеристика нелінійних кіл та нелінійних елементів змінного струму. Кола з нелінійним активним опором. Кола з нелінійною індуктивністю. Поняття про нелінійну ємність в колі змінного струму.
- Загальні відомості про перехідні процеси в електричних колах і причини виникнення перехідних процесів, перший та другий закон комутації, поняття про перехідний, вимушений та вільний режими.
- Заряджання конденсатора від джерела постійної напруги: рівняння та графіки перехідного процесу, постійна часу, вимушена і вільна складові перехідної напруги та зарядного струму. Розряджання конденсатора на резистор: рівняння та графіки напруг і струму, вимушена та вільна складові напруги та струму.
- Вмикання котушки індуктивності на сталу напругу: рівняння та графіки перехідного струму, постійна часу кола, вимушена і вільна складові перехідного струму та напруги. Вмикання індуктивної котушки на синусоїдну напругу: рівняння перехідного струму, вимушена і вільна складові перехідного струму та їх графіки.