Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Спеціаліст Ковалевська Тетяна Юріївна.

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Маріупольський державний університет

Кафедра української філології

План - конспект уроку з теми: "Притчі й афоризми Г.С. Сковороди".

Виконала студентка                                                                спеціальності “Українська мова та література” ОКР «Спеціаліст »

Ковалевська Тетяна Юріївна

                                                            

                                                                                                                                                            Маріуполь, 2012

Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань учнів

  1.   Організаційний момент

  2.  Оголошення теми, мети, завдань уроку

   ІІ. Мотивація навчання школярів.

1.  Узагальнююча бесіда

   2.  Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Тренувальні вправи

ІV. Підготовка учнів до виконання домашнього завдання

V.  Підведення підсумків

Тема. Притчі й афоризми Г.С. Сковороди.

Мета: ознайомити учнів із притчами та афоризмами  Г. Сковороди,     допомогти усвідомити їх ідейно - художнє значення та красу; коментування творів, визначення ситуацій, до яких підходять афоризми, розкриття їх прихованого змісту; виховувати кращі людські якості, естетичний смак, любов до мудрого слова.

Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до життя і творчості, збірки творів.

Теорія літератури: притчі, афоризми.

ХІД УРОКУ

І. МОТИВАЦІЯ  НАВЧАЛЬНОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ  ШКОЛЯРІВ

Вступне слово вчителя.

Перу Г.С. Сковороди належить, як відомо, кілька філософських трактатів. Трактати - це наукові праці, присвячені глибокому теоретичному висвітленню, розгляду якогось окремого важливого питання або проблеми. У своїх творах філософ висуває ідеї , що не втратили своєї актуальності й донині. У трактаті "Наркіс. Розмова про те: пізнай себе" Сковорода зазначає, що в кожній людині є "дві натури " - "видима" й "невидима": "Кожен є тим, чиє серце в ньому: серце вовче - істинний вовк, хоч обличчя людське; серце боброве - є бобер, хоч вигляд вовчий; серце вепрове - є вепр, хоч вигляд бобровий. Лице ж бо і серце - рече різні...". Про такі ж мудрі речі говорить письменник і у своїх притчах та афоризмах. Саме вони стануть предметом нашого дослідження.

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

"Хвилини мудрості"

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.  Виразне читання.

(Учні виразно читають або переказують байки Г.Сковороди, аналізують їх.)

ІV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЭННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРЫАЛУ.

1. Завдання учням.

- Пригадайте, що таке притча, які притчі ви знаєте.

- Виразне читання. (Учні виразно читають уривки із притч Г. Сковороди "Вдячний  Еродій" та "Вбогий жайворонок".)

2. Обмін враженнями щодо прочитаного, словникова робота за питаннями учнів.

3.  Евристична бесіда, виконання   завдань пошуково - дослідницького характеру.

- Які думки притч вам запам'яталися, припали до душі, чому ?

- Випишіть  "мудрі цитати" з притчі "Вдячний Еродій", прокоментуйте їх зміст.

4.Робота з літературознавчим словником.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Чи згодні ви зі складовими гріха й добронравності, визначеними Г.Сковородою?

2. Визначте, яку з філософських ідей Сковороди утверджує його висловлювання:

"Бажаєш бути щасливим?..Для цього не треба їздити за моря, колінкувати перед сильними світу сього, щастя завжди і всюди з тобою, його тільки треба пізнати".

( Ідея про самопізнання та самовдосконалення).

VI. ПІДБИТТЯ ПДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа" Мікрофон".

- Продовжить речення.

" Твори Г. С. Сковороди змусили мене замислитися над тим ..."

" Я вважаю, що ідеї поета ..."

" Найбільше мені сподобалась думка про те, що ..."

VII. ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ

Навчитися виразно читати, переказувати й аналізувати притчі  Г. Сковороди, вивчити 4-5 афоризмів, уміти їх коментувати;

Скласти тези за підручником " Значення творчості Г. Сковороди".

Заключне слово вчителя:

- Урок завершено, я бажаю вам успіхів і до зустрічі на наступному уроці!




1. 2009г Прекращение деятельности ликвидация юридического лица
2. Признаки повреждения при выстрелах с различного расстояния
3.  Формирование финансовой информации о финансовых результатах 1
4. модуль сили що діє на точку
5. ВАРИАНТ 9 Часть 1 А1.
6. Социальная помощь в Украине и её виды
7. тема дисциплины Содержание Р1 Ключевые понятия курса Русский
8. правоведение кафедра уголовноправовых дисциплин КУРСОВАЯ РАБОТА Структура диагностические п
9. Репейничек аптечный репешок
10. Рост численности человечестваДесятки тысяч лет численность человечества росла очень медленно
11. тема предэксплуатационной подготовки новых автомобилей Автомоб
12. аб пicаньнi галocныx i 2 пicаньнi зычныx
13. Поняття світогляду і його структура
14. за кулис с чашкой чая
15. . Розвиток менеджера як особистості Завдання для експресконтролю якості засвоєння знань лекційного матер
16. Курсовая работа- Состав слова и методика его изучения на уроках русского языка в начальной школе
17.  истор перв пода новейш истор подразд на 4 этапа- послевоен револ подъем 191823; врем частичн стабил капиталма 1
18. В воздухе с электрическими параметрами ~ 1 ~ 1 распространяется радиоволна с частотой f 30 ГГц
19. Вариант1 1. Суть в том что собрав генеалог.
20. практикум дисциплины Неорганическая химия по направлениям подготовки бакалавров 260200 260800 и 280700