У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Технологія роботи з операційною системою Windows

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.2.2025

Практичне заняття №1

ТКД

Тема: Технологія роботи з операційною системою Windows.

Мета: Формування умінь та навичок по завантаженню ОС Windows, користування мишею, керування вікнами.

Постановка загальної проблеми: Як запускати, користуватися   мишею, керувати вікнами в операційній системі Windows?

І. Короткі теоретичні відомості

   Windows – 95 і наступні версії - це операційні система, які забезпечує одночасну роботу кількох  додатків ( програм ). Порівняно з іншими операційними системами у ній використовують сучасніші механізми забезпечення токого режиму роботи. На відміну від старих версій, Windows-95 і наступні не потребують  MS-DOS, тому що вона виконує всі функції операційної системи.

   Простий та зручний інтерфейс системи забезпечує природність спілкування користувача з комп'ютером. За словами самих розробників, основна мета, яку вони переслідували  при розробці інтерфейсу  Windows, - зробити роботу з комп'ютером  найпростішою  для  всіх

категорій користувачів. Потрібно відмітити, що система має широкий набір засобів, який дозволяє настроїти інтерфейс так, як подобається користувачеві.

   Головна особливість інтерфейсу - наявність панелі завдань, на якій розміщена кнопка Пуск. Натискування цієї кнопки відкриває доступ до головного меню системи. При запуску будь-якого додатку або відкритті будь-якої папки на панелі завдань з'являється кнопка яка представляє цей додаток чи папку.

    Вікна додатків можна згорнути, але їх кнопки залишаться на панелі завдань. Як тільки будуть натиснуті кнопки будь-якого додатку, він стає активним, а якщо його вікно було згорнуто, то відбувається відновлення вікна. Це забезпечує швидкий перехід з одного додатку до іншого, звільнюючи користувача від довготривалого пошуку вікна потрібного додатку у великій кількості вікон, які взаємно перекриваються, що було характерно для Windows 3.xx.

   Друга важлива особливість інтерфейсу - наявність так званого контекстного меню. Відкривається це меню натискуванням правої кнопки миші. Зміст конкретного меню залежить від положення вказівки миші у відкритих вікнах чи головному вікні системи . Використання меню прискорює процес роботи з об'єктами, оскільки користувач звільнюється від необхідності шукати команди у меню вікон.

    Інколи натискування правої кнопки призводить до появи напису Что это такое? Це говорить про те, що в цьому місці ніякі дії не передбачені і ви можете отримати довідку про те, що знаходиться під вказівкою миші. Для цього необхідно сумістити вказівку миші з полем цього напису і натиснути ліву кнопку миші.

   Інтерфейс ОС Windows розрахований для роботи з маніпулятором типу миша. Без нього робота стає практично неможливою. Однак у багатьох випадках не виключено використання клавіатури (окремих клавіш або їх комбінацій).

   Мишу використовують для вибору і перетягування обєктів, запуску додатків, натискування екранних кнопок, виконання операцій редагування тощо. Вигляд вказівки миші змінюється залежно від того, яка операція виконується з використанням миші. У Windows він має визначений вигляд, однак користувачеві надана можливість змінювати форму курсору. Наприклад, йому можна надати форми метелика або бджоли.

   Основні поняття

   При роботі з операційною системою Windows використовують ряд нових понять і термінів. Наприклад, дуже широко використовують поняття обєкт. Під цим терміном потрібно розуміти все, чим оперує ОС Windows: програма, група програм, диск, папка, файл документ, значок (піктограма), ярлик (вказівка), та ін.

   Класичне поняття ‘’файл’’ залишилось без змін. Проте документом потрібно вважати будь-який файл, який вміщує дані: текст, графічне зображення, електронну таблицю. Каталоги стали називати папками. Папки можуть вміщувати файли (програми і документи, інші папки, а також деякі інші обєкти). Папки і файли розміщені на дисках.

   Особливістю ОС Windows є ще те, що допускається використання довгих імен файлів. Допустима довжина файлу - 255 символів, включаючи пропуски. Імя файла може складатися з букв (маленьких і великих), цифр, пропусків, а також символів: ~ ! @ # $ % & ) ( _ = - + ] [ } { ; , ’. Всередині однієї папки не допускається наявність двох папок чи файлів з однаковими іменами. ОС Windows  працює і з іменами MS-DOS, які будовані за системою ‘’8.3’’ (імя файлу - 8 символів, розширення - 3 символи), причому система автоматично довгі імена скорочує і утворює короткі імена. Проте якщо є необхідність обміну інформацією або роботи зі старими програмами, то краще зразу надавати імена файлам за системою ‘’8.3’’. Потрібно памятати, що робота програм, які не підтримують довгі імена у середовищі ОС Windows, може призвести до руйнування файлової системи ОС Windows.

   Новим типом обєктів є ярлик (вказівка). Його використання істотно прискорює доступ до додатків, папок і документів. Ярлик - це посилання на деякий обєкт, який захований десь у файловій системі. Користувач за цим посиланням завжди може знайти його, для чого досить двічі клацнути мишею по значку ярлика. Як правило, ярлик носить те саме імя, що й обєкт, який він представляє, хоча користувач може змінити це імя. Оскільки ярлик не є сам обєктом, а тільки посиланням на нього, - допускається використання багатьох ярликів, які посилаються на один і той самий  обєкт. Найчастіше ярлики використовують для запуску програм.

   Значки

   Для  представлення обєктів у Windows-95 використовують значки (піктограми). Вини присутні кругом - на робочому столі (головному вікні), а також у будь-якому іншому відкритому вікні. За виглядом значка майже завжди можна визначити тип обєкта, який він представляє. Деякі значки є стандартними, наприклад ті, які  представляють диски, папки, деякі типи документів:

 

    Значок ярлика відрізняється від усіх інших тим, що у лівому куті піктограми розміщений  маленький квадрат, всередині якого зображена стрілка.     Кожний значок супроводжується позначкою з іменем обєкта, який він представляє. Це імя легко редагувати прямо на місці відображення значка без застосування будь-яких текстових редакторів. За бажанням користувач може замінити будь-який значок на інший зі спеціальної бібліотеки. ОС Windows має вбудовані засоби зміни розміру, а також створення нових значків. Використання значків значно спрощує роботу з обєктами ОС Windows, оскільки подвійним клацанням вказівки миші по піктограмі можна у будь-який час відкрити будь-яку папку, запустити будь-який додаток, або відкрити документ.

Контекстне меню для обраного об'єкта можна вивести, натиснувши праву кнопку миші або кнопку Контекстне меню на клавіатурі. Розташувати вікна папок та програм на Робочому столі можливо за допомогою контекстного меню Панелі задач. Контекстне меню розкриється, якщо натиснути праву кнопку миші на вільному місці Панелі задач. В меню вибрати потрібну опцію.

Щоб передивитися кількість зайнятого та вільного місця на диску, можна використовувати його контекстне меню. Для цього у вікні Мой комп'ютер натиснути праву кнопку миші на назві диску, вибрати пункт меню Свойства.

Щоб завантажити програми, що перелічені у пункті Програми Головного меню потрібно виконати Пуск/Программы та клацнути мишею на потрібній програмі.

ІІ. Зміст завдання

І. Пiдготовити ПЕОМ до роботи.

  1.  Зручно встановити технiчне забезпечення ПЕОМ.
  2.  Запустити в роботу ПЕОМ у вiдповiднiй послiдовностi.
  3.  Завантажити ОС Windows.

ІІ. Ознайомитись з ОС Windows.

  1.  Ознайомитисьз інтерфейсом операційної системи.
  2.  Записати та пояснити про те, що знаходиться на робочому столі та   

        панелі завдань.

III. Відпрацювати з типовим вікном.

  1.  Відкрити вікно Мой компьютер.
  2.  З'ясувати призначення кнопок керування вікном (згорнути, розгорнути/відновити, закрити.
  3.  Змінювати розмір вікна, переміщуючи його межі за допомогою миші.
  4.  Змінювати розміщення вікна на Робочому столі, утримуючи  заголовок вікна лівою кнопкою миші.
  5.  Змінювати розмір та положення вікна на Робочому столі за допомогою системного (управляючого) меню.

11. Закрити вікно.

IV. Відпрацювати з декількома типовими вікнами.

  1.  Відкрити по черзі вікна Мой компьютер, дисків з якими може працювати комп’ютер.
  2.  Здійснити перехід між вікнами.
  3.  Змінюючи розмір та положення вікон, розмістити їх на Робочому столі так, щоб вони не накладалися одне на одне.
  4.  Змінювати розміщення вікон на Робочому столі за допомогою контекстного меню Панелі задач.
  5.  Розмістити вікна на Робочому столі за допомогою пункта Сверху вниз контекстного меню Панелі задач.
  6.  Закрити вікна дисків.

V. Відпрацювати з вікном Мой компьютер.

  1.  Розгорнути вікно.
  2.  Змінювати зовнішній вигляд інформації у робочій області вікна.
  3.  Передивитися властивості дисків усіх дисків.

VІ. Відпрацювати  завантаження програм, що знаходяться у пункті Програми  меню кнопки Пуск.

  1.  Знайти та завантажити програми Калькулятор, Блокнот, WordPad. Пояснити їх призначення.
  2.  Попрацювати з  програмами, перемикаючись між вікнами.
  3.  Переглянути звіт та зробити  висновки.

ІІІ. Контроль знань, вмінь і навичок

1. Які типи об'єктів застосовують у Windows?

2. Що відображається на робочому столі при вмиканні комп'ютера?

3. Для чого призначена кнопка Пуск?

4. Яка структура топового вікна?

5. Який склад та призначення меню топового вікна?

6. Підготовка комп'ютера до виключення при роботі з ОС Windows.

Домашнє завдання: підготуватися до Практичного заняття №2. Руденко В.Д. Практичний курс інформатики., 1997., ст. 26-27, 33, 89-112

ІV. Звіт до виконання завдання




1. Экономика как объект хозяйственной деятельности
2. История экономических учений
3. Статья- Кто такие арийцы
4. ЭКОЛОГИЯ Магистерская программа БИОФИЗИКА ЗАЧЕТЫ
5. тематикаrdquo; ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ ’ 1 1
6. на тему- Право на життя.
7. Признание на территории государства решений судов другого государства
8. Череповца
9. дедуктивного исследования
10. Толковом словаре живого великорусского языка