Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Площа бічної та повної поверхонь конуса

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Розробка  уроку з геометрії 11 клас

Тема:    Площі бічної та повної поверхонь конуса

Мета:  1. Домогтися засвоєння формул для обчислення площ бічної та повної

                 поверхонь конуса;

                2. Сформулювати вміння розв'язувати задачі на обчислення

                 площ бічної та повної поверхонь конуса;

                3. Виховувати культуру математичних міркувань та записів .  

 Обладнання:  1.  Медіатека 11 клас. Електронний методичний посібник «Геометрія

                            11 клас» ТМ «Розумники». Розділ 6: «Тіла обертання» , урок 6

                            «Конус», розділ 8: «Площі поверхонь», урок 3 блок 1,2.

                        2. Комп’ютерна презентація за програмою Pоwer  Point

                        3. Моделі конусів

Тип уроку: Засвоєння нових  знань і вмінь.

Клас:         11

Школа:        Яготинська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Київської області

  

Вчитель:                  Пророченко  Наталія Анатоліївна

                          вчитель математики  вищої категорії,

                          вчитель-методист

ХІД УРОКУ:

  1.  Організаційний момент. Постановка мети уроку.                          ( слайди 1, 2)

Девіз уроку. Читають хором.                                                                         (слайди  3)

                        

                                                                                                                               

  1.  Взаємоперевірка домашнього завдання.
  2.  Повторення вивченого матеріалу:
  3.   Бліц - опитування:

Назвати формули для обчислення площ бічної  та повної поверхонь піраміди.

  1.  Історична довідка:   Назва цієї фігури пішла від  грецького слова «конос», так греки називали  ялинкову шишку.                                                    (слайд 4)

        Учні згадують зображення предметів у вигляді конуса  у навколишньому

        середовищі                                                                                                  (слайди 5-8)

  1.  Повторення означення конуса, його елементів: висоти, радіуса, осі, твірної; властивостей конуса.                                                                               (слайди 9-12)

        3.3.Застосування  електронного методичного посібника  Медіатека 11 клас.  

         Електронний методичний посібник «Геометрія   11 клас» ТМ «Розумники».

       Розділ 6: «Тіла обертання» , урок 6   «Конус».                            (слайд 13)

  1.  Голосове коментування диктора:

Повторення означення конуса, його елементів: висоти, радіуса, осі, твірної; властивостей конуса.

3.4. Розв'язування тестових задач:

1) Висота конуса 15 см, радіус основи 8 см. Визначити твірну.

Варіанти відповідей:

А) 17см

Б) 15см

В) 8см.              Відповідь. А   

2) Твірна конуса 10см, радіус основи 6см. Знайти висоту.    

       Варіанти відповідей:

А) 17см

Б) 15см

В) 8см.              Відповідь. В  

4.  Вивчення нового матеріалу:

 Sб. = π R l       площа бічної поверхні конуса                                 (слайди 14-16)

Sп = Sб + Sосн    площа повної поверхні конуса

 Sосн  =   π R2                                           площа круга

Sп = πRl + π R2 площа повної поверхні конуса

Sп = π R(R+l)  площа повної поверхні конуса

4.1. Застосування  електронного методичного посібника    розділ 8, урок 3 блок 1,2.                                                                                                     (слайд17)

4.2.Розв'язування тестових задач:

  1.   Твірна конуса 10см, висота 8см. Знайти бічну поверхню конуса.

       Варіанти відповідей:

А) 30П см²

Б) П см²

В) 60П см².              Відповідь. В  

2) Кут між твірною конуса і віссю дорівнює 45°, твірна 6см. Знайти бічну поверхню конуса.

       Варіанти відповідей:

А) 18√2П см²

Б) 9√2П см²

В) 18√5П см².              Відповідь. А

4.3.Робота з індивідуальними картками    (3 учні)

5.Хвилинка релаксії з музичним супроводом.                                (слайд 18)

6. Засвоєння нових знань:

1) Розв'язування задач:                                                                          (слайд19 )

Дано:

  конус; R=3,l=5.

Знайти:  SБ , Sп.

Розв'язання:

SБ = π·3·5=15 π;

Sосн = π·32 =9 π;

Sп =15π+9π=24π.                                                                Відповідь: 24π.                                                                

  1.  Завдання:  За даними малюнка        (ОВ=5, КО=12)   Знайти площу бічної  і повної поверхонь конуса:                                                                  (слайд 20 )

Дано: конус;  R=5, h=12.                                                                          (слайд 21)

Знайти: SБ , Sп.

 Розв'язання

 l2=144+25=169, l=13; 

 SБ=π·13·5=65 π;

 Sосн = π·52 =25 π;

 Sп =65π+25π;       Sп=90π.                           Відповідь: 90π.                       

  1.  Дано: конус; R=6,∟АКО=30о.                                                     (слайди 22,23)

Знайти: SБ , Sп.

Розв'язання:

l=R/sin30о,l=6/0.5=12;

SБ=π·12·6=72π;

Sосн = π·62 =36π;

Sп =72π+36π;        

Sп =108π.                                                              Відповідь: 108π.

7. Практична робота: За моделями конусів зробити  необхідні виміри та знайти бічну  (І ряд), повну (ІІ,ІІІ ряд) поверхні конусів. Учням роздані моделі конусів - 1 на парту. 

                                                                                                                        (слайд 24 )

8. Узагальнення вивченого матеріалу:  Продовжіть фразу: «Сьогодні на уроці я закріпив; Я повторив; Я познайомився;Я дізнався …»                             (слайд 25)

9. Підсумок уроку. Мотивація оцінок.

10.  Домашнє завдання:  §32  №1060, № 1063, повторити §26              (слайди 26,27 )




1. Радиотехника Введение Целью государственного экзамена по специальности является определение
2. Курсовая работа Развитие понятий о химическом производстве в процессе изучения курса органической химии в средней школе
3. тема все в одном поэтому и появилось понятие
4. Тема Двухфакторный дисперсионный анализ
5. ТЕМА- ЕГЭ по литературе
6. Чи вважаєте ви проблему покарання і заохочення дітей в сім~ї важливою і актуальною АТак БНі В
7. Курсовая работа- Потребительские предпочтения на рынке холодильников
8. При этом инфекции не получили широкого распространения среди населения в целом
9. Л Попова Допущено Министерством образования Российской Федерации в качестве учебника для студентов в
10. Аналіз забезпечення сільськогосподарських підприємств Запорізької області кредитними ресурсами
11. СанктПетербургский государственный университет культуры и искусств протокол от 201 г
12. Вісник Дніпропетровського університету
13. Коэффициент естественного освещения Естественное освещение предусматривают преимущественно в зданиях
14. Цель работы- исследование поляризации диэлектрика под действием механических напряжений прямой пьезоэф
15. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата технічних наук Київ ~
16. Лабораторная работа 3 Тема
17. Крутой Игорь Яковлевич.html
18. Женская литература и книгоиздание в современной России
19. Реферат- Лексико-грамматические особенности французского научно-популярного текста
20. Введение Актуальность темы данного исследования обусловлена тем что будущее фирмы ее успех зависят в пер