Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Буклет ФД 2011
? На спортивному майданчику під час гри у футбол підліток отримав травму нижньої кінцівки. Викликали швидку допомогу. Хлопчик плаче, скаржиться на біль у нижній третині правої гомілки, що підсилюється під час рухів. Фельдшер здійснив огляд і достовірних ознак перелому не виявив. В якості знеболювання в даному випадку можна застосувати:
+ 10% аерозоль новокаїну місцево
-% морфін підшкірно
- Міхур з льодом місцево
- 0,5% новокаїн внутрішньомязово
- 5% анальгін внутрішньомязово
?Дитині 9-ти років проводиться серцево-легенева реанімація. Який показник буде свідчити про ефективність реанімаційних дій?
+Поява пульсу на сонній артерії
- Тремор кінцівок
- Блідість шкіри
- Розширення зіниць
- Синюшність шкірних покривів
?При виконанні фельдшером швидкої допомоги внутрішньовенного вливання 10% розчину кальцію хлориду пацієнт 53-х років відчув пекучий біль у місці інєкції. Що повинен зробити фельдшер?
+ Обколоти місце інєкції 0,5% розчином еуфіліну
- Вище місця інєкції накласти джгут
- Увести у місце інєкції 0,1% розчин адреналіну
- Прикласти міхур з льодом
- Обколоти місце інєкції 2,4% розчином новокаїну
?До пацієнтки 20-ти років, яка страждає на наркоманію, виїхала бригада ШМД. При огляді: свідомість відсутня, ціаноз, брадипное, брадикардія. Що терміново показано хворій?
+ ШВЛ
- Інфузійна терапія
- Оксигенотерапія
- Призначення налорфіну
- Форсований діурез
?До ФАПу звернувся робітник зі скаргами на різкий біль у правій здухвинній ділянці. Біль зявився в епігастрії, потім перемістився в здухвинну ділянку. Хворого турбує нудота, загальна слабкість. Позитивні симптоми Сітковського, Бартомє-Міхельсона. Який попередній діагноз?
+ Гострий апендицит
- Кишкова непрохідність
- Ентероколіт
- Гострий пієлонефрит
- Гострий панкреатит
?Мати викликала фельдшера додому до дитини 5-ти років, у якої підвищилася температура тіла до 38°С, зявився сухий кашель, переважно вночі, після кашлю - блювання. Щодня кашель частішає і складається із серії видихуваних поштовхів з глибоким свистячим вдихом. Напади кашлюдо 10-15 разів на добу. Обличчя дитини набрякле. Крововиливи під склеру очей. Яку хворобу можна запідозрити?
+ Кашлюк
- Бронхіальна астма
- Пневмонія
- Стенозуючий ларинготрахеїт
- Обструктивний бронхіт
?Контроль якості перед стерилізаційного очищення інструментарію на предмет залишків крові здійснюють за допомогою такого реактиву:
+ Азопірамовий
- Ортотулоїдиновий
- Фенолфталеїновий
- Бензидиновий
- Амідопіриновий
?Фельдшера ФАПу викликали до дитини віком 8-ми років, яка хворіє на вроджену ваду серця. Стан дитини важкий, відмічається задишка, ціаноз, клекотливе дихання, кашель, виділення пінистого мокротиння. Яке положення потрібно надати цій дитині в ліжку?
- На правому боці з приведеними до живота ногами
- Колінно-ліктьове
- Горизонтальне з піднятим ніжним кінцем
- Горизонтальне з повернутою набік головою
+ Напівлежаче з підвищеним головним кінцем.
?Жінка скаржиться на різкий біль у животі, запаморочення. Остання менструація 2 місяці тому. AT- 100/60 мм рт.ст. Запідозрена перервана позаматкова вагітність. Які першочергові дії фельдшера?
- Ввести анальгетики
+ Забезпечити венозний доступ. Негайно госпіталізувати
- Ввести спазмолітики
- Вести спостереження за жінкою
- Покласти холод на низ живота
?Фельдшер проводить спостереження за розвитком здорової дитини та планує профілактичні щеплення. Для профілактики гемофільної інфекції слід застосувати вакцину:
- Імовакс Поліо
- Інфанрікс
- Приорікс
+ Хіберікс
- БЦЖ
?Фельдшер ШМД оглядає потерпілого з відкритим переломом стегна, ускладненим артеріальною кровотечею. При наданні першої допомоги провів тимчасову зупинку кровотечі за допомогою джгута, ввів потерпілому знеболюючі препарати. Що буде наступним етапом у веденні пацієнта?
+ Накладання захисної асептичної повязки
- Надання хворому зручного положення
- Іммобілізація пошкодженої кінцівки
- Госпіталізація хворого у травматологічне відділення
- Холод на місце травми
?Фельдшера ШМД викликали до чоловіка 50-ти років, який хворіє на хронічний абсцес правої легені. 2 години тому раптово відмітив різкий біль у правому боці, задишку. Обєктивно: стан тяжкий, вимушене сидяче положення, ціаноз шкіри, ЧДР-44/хв., Ps- 108/хв., AT- 90/55 мм рт.ст. Обєктивно: відставання правої половини грудної клітки в акті дихання. Перкуторно: притуплений печінковий звук від 4-го ребра донизу. Аускультативно: дихальні шуми над правою легенею не вислуховуються. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
- Емпієма плеври
- Гемопневмоторакс
- Абсцес легенів
+ Піопневмоторакс
- Гангрена легенів
?Для якого захворювання характерний такий симптомокомплекс: важкість у боці, підвищення температури, виражена задишка наростаючого характеру?
- Пневмонія
- Рак легень
- Бронхіт
+ Ексудативний плеврит
- Сухий плеврит
?Назвіть вік дитини, коли відбувається перший фізіологічний перехрест у лейкоцитарній формулі крові:
+ 5 днів
- 5 тижнів
- 5 місяців
- 5 років
- 1 день
?Дитина 3-х місяців знаходиться на грудному вигодовуванні. Мати звернулась до фельдшера ФАПу із скаргами на зменшення кількості сечовипускань у дитини, неспокій після годування, втрату маси тіла.
Що стало найбільш імовірною причиною даного ускладнення?
- Парентеральна диспепсія
- Перегодовування
+ Недогодовування
- Проста диспепсія
- Кишковий токсикоз
?Вагітна 26-ти років з терміном вагітності 34 тижні звернулася до фельдшера швидкої допомоги зі скаргами на біль у епігастральній ділянці, блювання, миготіння ”мушок“перед очима, посмикування мязів обличчя. Обєктивно: AT-180/120 мм рт.ст. на обох руках, генералізовані набряки. Вкажіть, які анестезіологічні та реанімаційні заходи необхідно провести жінці в першу чергу:
- Призначити гіпотензивні засоби
+ Призначити засоби, які попереджують судоми
- Призначити дезагреганти
- Забезпечити ефективну вентиляцію легень (ШВЛ)
- Провести корекцію водно-електролітних порушень
?Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник ”кинджальний“біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошко-подібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Якою має бути тактика фельдшера?
+ Негайна госпіталізація
- Введення знеболюючих засобів
- Накладання грілки на епігастральну ділянку
- Введення спазмолітичних засобів
- Промивання шлунка
?Хворий 47-ми років доставлений машиною швидкої допомоги з діагнозом ”гострий інфаркт міокарда“, став відмічатирізке погіршення самопочуття: посилився біль за грудниною, зявилася задишка, запаморочення. Обєктивно: Ps- 120/хв., тони серця глухі, рясне потовиділення. Яке
ускладнення виникло у пацієнта?
- Стенокардія
- Набряк легень
+Кардіогенний шок
- Серцева астма
- Гостра судинна недостатність
?У дитини 8-ми місяців спостерігається кволість, на огляд реагує слабким плачем, шкіра зморшкувата, з сіруватим відтінком, тургор тканин знижений, толерантність до їжі різко знижена, стул нестійкий. Дефіцит маси тіла складає 41 %. На яке захворювання вказують такі симптоми?
- Гіпотрофія II ступеня
+ Гіпотрофія III ступеня
- Гіпотрофія І ступеня
- Кишковий токсикоз з ексикозом
- Гіпервітаміноз D
?Дитина 1,5 місяців на змішаному вигодовуванні. Який вид докорму треба призначити дитині?
- Мясний фарш
- Овочеве пюре
- Соки
+ Адаптовані суміші
- Каші
?Пацієнтка 24-х років скаржиться на гострий біль у лівій здухвинній ділянці з іррадіацією в пряму кишку, який виник раптово після статевого акту. Остання менструація була 2 тижні тому. При пальпації визначаються біль та позитивні симптоми подразнення очеревини зліва. Який попередній
діагноз?
- Загроза переривання вагітності
- Сальпінгоофорит
С. Розрив маткової труби
+ Апоплексія лівого яєчника
- Гострий апендицит
?Хворий 44-х років зловживає алкоголем. Перебуваючи в соматичному відділенні лікарні з приводу хронічного гепатиту, раптово став збудженим, втратив орієнтацію в місці перебування і часі, в своїй особі орієнтований. Як називається такий стан?
+ Деліріозний
- Онейроїдний
- Маніакальний
- Аментивний
- Сутінковий
?У новонародженої дитини спостерігаються: ціаноз шкіри, слабкий крик, поверхневе нерівномірне дихання, Ps- 56/хв, мязовий тонус знижений, кінцівки зігнуті. Припроведенні непрямого масажу серця подушечки двох великих пальців розташовані на груднині дитини. Вкажіть найчастіше
ускладнення, яке може виникнути при покладанні рук фельдшера на мечоподібний відросток при здійсненні даної реанімації:
+ Ушкодження печінки
- Гематома грудної клітки
- Відкритий пневмоторакс
- Перелом ребер
- Гостра емфізема
?Під час першого патронажу мати по скаржилась фельдшеру ФАПу на збільшення і нагрубання грудних залоз у дитини, появу з них білуватого секрету. Збільшення симетричне, шкіра над грудними залозами
не змінена. Загальний стан дитини не змінений. Яке найбільш доцільне втручання повинен здійснити фельдшер?
+ Накласти стерильну суху повязку
- Накласти олійний компрес
- Накласти напівспиртовий компрес
- Вичавити секрет
- Зробити масаж грудних залоз
?Пацієнтка 22-х років скаржиться на відсутність менструацій впродовж 7-ми місяців. Тест на вагітність негативний. Про яке порушення менструального циклу слід думати?
- Дисменорея
+Аменорея
- Альгоменорея
- Опсоменорея
- Олігоменорея
?При огляді важкохворого пацієнта фельдшер ФАПу помітив у ділянці крижової кістки почервоніння шкіри, відшарування епідермісу. Яким розчином слід обробити вражену ділянку?
+ 5% розчин калію перманганату
- 1 % розчин саліцилового спирту
- 70% розчин етилового спирту
- 10% розчин камфорного спирту
- Слабкий розчин оцтової кислоти
?Фельдшера викликали до чоловіка 47-ми років, який скаржиться на нападоподібний біль у лівій поперековій ділянці з іррадіацією у статеві органи. Пацієнт постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Який найімовірнішийпопередній діагноз?
- Гострий гломерулонефрит
- Гострий пієлонефрит
- Гострий панкреатит
+ Лівобічна ниркова колька
- Виразкова хвороба, ускладнена пенетрацією
?Народилася здорова доношена дитина за шкалою Апгар 8-10 балів. Коли її вперше прикладуть до грудей матері?
- Через 10-12 годин після народження
- Через 6-8 годин після народження
- Через добу після народження
+ В перші 2 години після народження
- Через 4 години
?До ФАПу звернулася жінка 32-х років зі скаргами на тривалі і рясні менструації впродовж півроку, тягнучий біль внизу живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшене до 11-12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. У крові: НЬ- 90 г/л. Яку патологію можна
запідозрити?
- Вагітність
- Рак тіла матки
+ Міома матки
- Дисфункціональна маткова кровотеча
- Кістома яєчника
?До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт із скаргами на зниження чутливості у ділянці тильної поверхні великого пальця правої кисті, неможливість розігнути праву кисть та пальці. Обєктивно: мязовий тонус та
мязова сила у правій руці знижені, обсяг рухів обмежений, згинально-ліктьовий рефлекс справа знижений. При витягнутих вперед руках права кисть звисає. В анамнезі - травма правого передпліччя. Який попередній діагноз?
+ Невропатія променевого нерва
- Невропатія великогомілкового нерва
- Невропатія серединного нерва
- Невропатія ліктьового нерва
- Центральний параліч правої руки
?Хлопчик 8-ми років скаржиться на почервоніння обох очей впродовж місяця, свербіж повік, виділення слизового характеру, відчуття стороннього тіла в очах. Ці самі скарги були рік тому, також весною. При обстеженні: на слизовій оболонці верхніх повік сосочки, конюнктива стовщена, тьмяна, оксамитна на вигляд, симптом ”бруківки“. Який найбільш імовірний діагноз?
+ Весняний конюнктивіт
- Стафілококовий конюнктивіт
- Іонобленорея
- Скрофульозний конюнктивіт
- Конюнктивіт Коха-Уікса
?Постраждалий ремонтував електропроводку. Раптово виникли судомні скорочення мязів і втрата свідомості. При огляді: у руці постраждалого затиснутий електричний провід. Що необхідно зробити фельдшеру 1ПМД у першу чергу?
+ Припинити дію електричного струму
- Негайно приступити до серцево-легеневої реанімації
- Забезпечити прохідність дихальних шляхів
- Оцінити стан постраждалого
- Викликати міліцію
?У пацієнта, якого звільнили з-під обвалу, спостерігаються блідість шкірних покривів, ціаноз нігтів пальців ноги, вмятини на ділянках найбільшого стиснення; пульсація на нозі різко ослаблена. Який найбільш імовірний діагноз?
- Гангрена нижньої кінцівки
- Облітеруючий ендартеріїт
- Ниркова недостатність
- Облітеруючий атеросклероз
+ Синдром тривалого стиснення
?Фельдшер прибув на виклик до вагітної, у якої щойно закінчився напад су
дом. Спостерігаються набряки всього тіла, AT- 210/130 мм рт.ст, свідомість сплутана. В останній місяць жіночу консультацію невідвідувала. Який засіб потрібно застосувати для профілактики та лікування судом?
- 0,9% розчин натрію хлориду
- Еуфілін
- 5% розчин глюкози
- Гіпотіазид
+ Магнію сульфат
?Фельдшер здоровпункту промислового підприємства використані інструменти повинен занурити в дезінфекційний розчин на такий час:
- 30 хвилин
- 15 хвилин
+60 хвилин
- 40 хвилин
- 45 хвилин
?Фельдшер швидкої допомоги оглядає дівчину 16-ти років, у якої стався судомний напад після неприємної розмови із вчителем. При огляді: дитина лежить на підлозі, рухи рук і ніг хаотичні, різноманітні, демонстративні. Очі міцно заплющені, протидіє спробі розкриття повік. Мимовільного сечопуску. кровянистої піни з рота не було, синця від падіння немає. Який попередній
діагноз?
- Епілептичний напад
+ Істеричний напад
- Епілептичний статус
- Втрата свідомості
- Маніакальне збудження
?Фельдшера викликали до чоловіка 26-ти років, який перебуває у непритомному стані. З дитинства хворіє на цукровий діабет. Обєктивно: дихання шумне, із запахом ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик.
Зіниці звужені. Ps- 100/хв., ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Який найімовірніший діагноз?
- Алкогольна кома
- Печінкова кома
- Гіпоглікемічна кома
- Уремічна кома
+ Гіперглікемічна кома
?На місці дорожньо-транспортної пригоди виявлено потерпілу без свідомості, без дихання. Пульс і артеріальний тиск не визначаються, зіниці на світло не реагують. Який термінальний стан у потерпілої?
- Агонія
- Передагональний стан
+ Клінічна смерть
- Травматичний шок
- Колапс
?До фельдшера ФАПУ звернулася жінка 70-ти років зі скаргами на біль внизу живота, серозно-гнійні виділення з піхви з неприємним запахом. Під час огляду у дзеркалах на шийці матки виявлене утворення у вигляді ”цвітної капусти“. Який найбільш імовірний діагноз?
- Крауроз
- Еритроплакія
+ Рак шийки матки
- Ерозія шийки матки
- Лейкоплакія
?До ФАПу звернувся хворий, у якого 2 дні тому в ділянці лівої гомілки зявилося почервоніння з чіткими краями, набряк тканин, температура тіла - 39, {{Tкурсив}}Ь°С. {{T/курсив}}При пальпації різка болючість в місці гіперемії. Який попередній діагноз?
- Флегмона
- Абсцес
+ Бешиха
- Остеомієліт
- Карбункул
?Фельдшер здоровпункту промислового підприємства для приготування 1 л 0,5% розчину хлорантоїну повинен взяти сухої речовини:
- 20 г
+ 5 г
- 15 г
- 50r
- 10 г
?У пацієнта 47-ми років з гіпертонічною хворобою зявилися задишка, клекочучи дихання, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Обєктивно: шкіра та слизові оболонки ціанотичні, частота дихання 40/хв., над легенями вислуховуються вологі хрипи. Якого положення необхідно
надати пацієнтові з метою покращання стану?
- Горизонтальне з піднятим головним кінцем
- Лежачи на лівому боці
- Лежачи на правому боці
+ Ортопное
- Горизонтальне з припіднятими ногами
?Хворий скаржиться на гострий біль вказівного пальця правої руки. Біль стає нестерпним особливо вночі, дистальна фаланга вказівного пальця різко набрякла. Який попередній діагноз може поставити
фельдшер ФАПу?
+ Панарицій
- Тендовагініт
- Флегмона
- Абсцес
- Гідраденіт
?Фельдшер на ФАПі оглядає пацієнта, який стверджує, що вчора у нього був епілептичний напад. Які ознаки будуть свідчити про перенесений епілептичний напад?
+ Сліди від прикушування язика
- Сліди від укусу на руках
- Рухова загальмованість
- Подряпини на руках
- Сонливість
?На яку глибину необхідно здійснювати натискання грудної клітки при проведенні непрямого масажу серця дитині 2-х років?
+ 2 см
- 6 см
- 4 см
- 5 см
- З см
?В МСЧ звернулась пацієнтка 36-ти років із скаргами на загальну слабкість, схуднення, серцебиття, дратівливість, тремтіння кінцівок, безсоння, відчуття ”жару“в тілі, підвищену пітливість. Обєктивно: екзофтальм. Щитоподібна залоза збільшена. ЧСС- 110/хв. Вкажіть найбільш ефективний препарат патогенетичної дії, необхідний для проведення лікування:
- Тироксин
- Трийодтирозин
- Дийодтирозин
- Тиреоїдин
+ Мерказоліл
?На здоровпункт до фельдшера звернулася пацієнтка зі скаргами на загальну слабкість, задишку, серцебиття, печіння кінчика язика, відчуття повзання ”мурашок“, прострілюючий біль у кінцівках. Обєктивно: шкіра бліда з лимонно-жовтим відтінком, язик яскраво-червоний, блискучий, гладенький, ніби лакований. Вторинна профілактика цього захворювання включає введення такого вітаміну:
- В1
В. В6
+ В12
- A
- С
?У хворого в анамнезі рана в ділянці стопи, яка загоїлася. Через тиждень зявились судоми по всьому тілу, біль, утруднене ковтання. По медичну допомогу не звернувся. Яке ускладнення розвинулося у хворого?
+ Правець
- Сепсис
- Флегмона
- Абсцес
- Ангіна
?Дівчинка 10-ти років звернулась до фельдшера з приводу ниючого болю у правому підреберї, поганого апетиту, нудоти, відчуття гіркоти в ротовій порожнині, періодичне блювання. Біль посилюється після вживання жирної їжі. Обєктивно: шкіра бліда, суха. Під час пальпації живота печінка виступає з-під реберної дуги на 2,5 см, щільна і болісна під час пальпації. Позитивні симптоми Ортнера, Кера справа. Вкажіть найімовірніший діагноз?
- Хронічний гастрит
- Виразкова хвороба
- Гострий панкреатит
- Глистяна інвазія
+ Холецистохолангіт
?У дитини 8-ми років важкий загальний стан, спостерігається системне ураження лімфатичних вузлів, збільшені печінка і селезінка. Які показники аналізу крові супроводжують такий стан:
- Зсув лейкоцитарної формули вліво
+ Лейкемічний провал
- Еозинофілія
- Пойкілоцитоз
- Лейкоцитоз
?До фельдшера ФАПу звернулися батьки з дитиною 6-ти років, яка скаржиться на головний біль, виражену загальну слабкість. Обєктивно: слизисті виділення з носа, гіперемія конюнктиви та шкірних покривів, температура 39°С. Для зниження температури тіла з фізичних методів необхідно застосувати:
+ Прохолодна клізма
- Лужна інгаляція
- Тепла грілка
- Оксигенотерапія
- Гаряче пиття
?У молодого чоловіка 20-ти років ножове поранення грудної клітки. Обєктивно: положення вимушене, праворуч у V міжреберї різана рана розміром 3,0x1,0 см, з якоївитікає піниста кров, а під час вдиху чути
всмоктування повітря. Для попередження розвитку синдрому кардіопульмональних порушень фельдшер на місці події повинен:
- Зупинити кровотечу, ввести етамзилат
+ Накласти оклюзійну повязку, ввести протишокові препарати
- Дренувати плевральну порожнину, ввести серцеві препарати
- Провести оксигенотерапію і новокаїнову блокаду
- Ушити рану, ввести знеболювальні
?До ФАПу звернувся чоловік 43-х років зі скаргами на помутніння сечі, зміну її кольору на червоний, підвищення температури тіла до 37,{{Tкурсив}}8°С. {{T/курсив}}Скарги зявились після переохолодження. Що треба зробити, щоб виявити причину скарг?
- Призначити сечогінні засоби
- Вкласти хворого у ліжко
- Призначити грілку на поперек
- Заборонити вживати рідину
+ Зробити аналіз сечі, направити до нефролога
?Фельдшер ФАПу прийшов на виклик до 8-річної дитини і встановив діагноз ”кір“. У сімї є молодша дитина віком 11 місяців, яку не вакциновано проти кору. Які заходи слід вжити для підвищення специфічного імунітету у контактної дитини в першу чергу?
- Спостереження за характером випорожнень
+ Ввести імуноглобулін
- Раціональне харчування
- Провітрювати приміщення
- Вологе прибирання
?До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 52-х років зі скаргами на постійний біль у надчеревній ділянці, втрату апетиту, відразу до мяса, схуднення, загальну слабкість. Шкіра землистого кольору. У лівій надключичній впадині пальпується щільний, неболючий, розміром із горошину лімфатичний вузол. Яким є найімовірніший попередній діагноз?
- Хронічний панкреатит
- Виразка шлунка
- Хронічний гастрит із підвищеною секрецією шлунка
- Хронічний гастрит зі зниженою секрецією шлунка
+ Рак шлунка
?До приймального відділення доставлено хворого з підозрою на перфорацію виразки шлунка. Який із методів діагностики може підтвердити діагноз?
- Рентгеноскопія та рентгенографія шлунка з контрастом
- УЗД черевної порожнини
- Іригоскопія
+ Оглядова рентгенографія у вертикальному положенні
- Реографія
?У вагітної в 32 тижні вагітності прибавка маси тіла за тиждень становить 700 г, AT- 170/120 мм рт.ст, виражені набряки нижніх кінцівок та передньої черевної стінки. Раптово розвинувся напад судом. Яку першочергову невідкладну допомогу треба надати вагітній?
- Виміряти тиск
- Подати кисень
- Ввести еуфілін
- Ввести спазмолітичні препарати
+ Ввести роторозширювач, зафіксувати язик
?Які засоби порекомендує фельдшер для гігієни порожнини рота у дитини зі здоровими яснами і зубами?
+ Зубочистки
- Лікувально-профілактичні зубні пасти
- Дитячі гігієнічні зубні пасти
- Лікувально-профілактичні зубні еліксири
- Зубний порошок
?Фельдшера швидкої допомоги викликали до чоловіка 70-ти років, який скаржиться на сильний біль у сечовому міхурі, неможливість самостійного сечовипускання. Зі слів хворого, страждає цим захворюванням 4 роки, не лікувався. Раніше пацієнта турбували часте сечовипускання, біль внизу живота та в поперековій ділянці. Який попередній діагноз?
- Цистит
- Сечокамяна хвороба
- Простатит
- Паранефрит
+ Аденома передміхурової залози
?Лікар призначив пацієнту курс бензил пеніциліну 1 млн ОД внутрішньомязово. Фельдшер виконав пробу на чутливість до антибіотика на передпліччі пацієнта. Через який час слід оцінювати результат проби?
- 1,5 години
+ 15 хвилин
- 2 години
- 40 хвилин
- 1 година
?На заводі будівельних конструкцій столяр підняв деревяний брус вагою 60 кг. Раптово у нього зявився біль у попереково-крижовому відділі, обмежена рухливість, викривлення. Яку допомогу повинен при значити фельдшер?
- Фізпроцедури
+ Знеболюючі
- Антибіотики
- Зігріваючі мазі
- Вітамінотерапія
?До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підреберї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Обєктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підреберї, позитивний симптом Ортнера. Який найімовірніший попередній діагноз?
- Хронічний гастрит
- Виразкова хвороба шлунка
- Цироз печінки
+ Жовчнокамяна хвороба
- Хронічний гепатит
?До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка хворіє на гіпертиреоз. Після психоемоційної травми зявилися різке збудження, профузна пітливість, висока температура тіла, тахікардія, AT- 160/70 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?
- Порушення мозкового кровообігу
- Гіпертонічний криз
- Напад бронхіальної астми
+ Тиреотоксичний криз
- Напад стенокардії
?У дитини з раннього віку спостерігаються задишка, тахікардія, ціаноз шкіри, грубий серцевий шум, що поширений по всій ділянці грудної клітки, розширення меж серця. Для якого стану характерна така симптоматика?
- Вегето-судинна дистонія
- Мала хорея
- Інфекційний міокардит
+ Вроджена вада серця
- Ревматизм
?Патронаж до новонародженої дівчинки на 7-й день життя. Мати помітила, що у дитини зявилися кровянисто-слизові виділення зі статевої щілини та нагрібання молочних залоз. З чим це повязано?
- Сепсис
- Запальні захворювання
+ Статевий криз
- Реакція на грудне молоко
- Вплив зовнішніх чинників
?Хвора 23-х років звернулась на ФАП зі скаргами на інтенсивний біль у поперековій ділянці справа без іррадіації, підвищення температури до 39°С, остуду, нудоту, сухість у роті, часте сечовипускання, виділення каламутної сечі, із пластівцями та осадом.Обєктивно: шкіра бліда, волога, AT- 130/80 мм рт.ст., Ps- 100/хв. Живіт мякий, безболісний. Симптом Пастернацького позитивний справа. У сечі: білок - 0,68 г/л, лейк.- 30-35 в п/з, ер.- 2-3 в п/з, бактерії, слиз. Який попередній діагноз?
- Гострий гломерулонефрит
+ Гострий правобічний пієлонефрит
- Хронічний гломерулонефрит
- Хронічний правобічний пієлонефрит
- Сечокамяна хвороба
?Фельдшер ФАПу обстежує дитину на 5-й день хвороби з попереднім діагнозом ГРВІ. Стан хлопчика погіршився за рахунок посилення кашлю, нежиттю та появи плямисто-папульозного висипу спочатку за вухами, потім на шкірі тулуба і кінцівок.Яке захворювання дозволяють запідозрити ці симптоми?
- Менінгококова інфекція
+ Кір
- Краснуха
- Скарлатина
- Вітряна віспа
?Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта, який скаржиться на різку
слабкість, запаморочення, що виникли після швидкого зниження температури тіла. Обєктивно: шкіра і видимі слизові оболонки бліді, риси обличчя загострені, пульс ниткоподібний. Яке ускладнення виникло?
- Шок
- Непритомність
+ Колапс
- Марення
- Кома
?До фельдшера здоровпункту звернувся пацієнт зі скаргами на біль у правому стегні, який виник після падіння. Фельдшер діагностував забій мяких тканин і призначив ампліпульстерапію. Що треба зробити для збільшення тривалості знеболювального ефекту ампліпульстерапії?
- Змінити перемінний режим на постійний
- Змінити глибину модуляції
- Збільшити тривалість процедури
- Збільшити силу струму
+ Провести ампліпульсфорез місцевих анестетиків
?На ФАП звернувся чоловік 54-х років зі скаргами на кашель з виділенням невеликої кількості слизово-гнійного мокротиння, задишку при незначному фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,4°С, загальну слабкість. Хворіє близько 10-ти років. Робота повязана з переохолодженнями. Палить з юнацького віку по 1 пачці цигарок на день. Обєктивно: грудна клітка діжкоподібної форми. Перкуторно - коробковий звук. Аускультатив-но - середньопухирчасті хрипи. Яким є найімовірніший попередній діагноз?
+ Хронічний обструктивний бронхіт
- Бронхіальна астма
- Гострий бронхіт
- Бронхоектатична хвороба
- Хронічний катаральний бронхіт
?Фельдшер надає першу медичну допомогу потерпілому альпіністу, який постраждав під час обвалу. Обєктивно: відмічається деформація в середній третині стегна, патологічне вкорочення лівої нижньої кінцівки. Які засоби для транспортування потерпілого до травматологічного відділення
слід використати?
- Шина Беллера
- Шина Крамера
- Шина Єланського
- Спиці Кіршнера
+ Шина Дітеріхса
?Фельдшер швидкої допомоги доставив жінку до гінекологічного відділення. Діагноз: аборт у ходу. Виберіть метод лікування в даному випадку:
- Призначення утеротонічних засобів
+ Вишкрібання порожнини матки
- Накладання швів на шийку матки
- Призначення спазмолітичних засобів
- Холод на низ живота
?Хворий 48-ми років порушив дієту, вжив алкоголь. Пацієнт збуджений, у нього оперізувальний біль, нудота, блювання яке не приносить полегшення. Живіт здутий, під час пальпації болючість в проекції під шлункової залози. Яка найбільш характер на клінічнаознака гострого панкреатиту наявна у хворого?
- Профузне потовиділення
- Нападоподібний біль
- Жовтушність шкіри і склер
- Безперервне блювання
+ Оперізувальний біль
?До фельдшера ФАПу звернувся хворий, який скаржиться на кашель впродовж місяця, нічну пітливість, знижений апетит, нудоту, неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття. Які з названих проявів хвороби дають підставу запідозрити у хворого туберкульоз легень?
- У хворого немає проявів туберкульозу легень
+ Кашель впродовж місяця, нічна пітливість
- Нічна пітливість, нудота, серцебиття
- Неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття
- Нудота, неприємні відчуття в ділянці серця
?До фельдшера ФАПу звернулась жінка 70-ти років зі скаргами на запаморочення, шум у голові, головний біль, погіршенн памяті. Про яке захворювання слід думати?
- Гостра серцева недостатність
+ Атеросклероз судин головного мозку
- Ішемічна хвороба серця
- Гіпертонічна хвороба
- Гостра судинна недостатність
?До ФАПу звернулася хвора 48-ми років зі скаргами на рясну кровотечу із статевих шляхів після затримки місячних впродовж 5-ти місяців, слабкість, запаморочення. При гінекологічному обстеженні: тіло матки нормальних розмірів, безболісне, рухоме; придатки з обох боків не визначаються. Який найбільш імовірний діагноз у хворої?
+ Клімактерична дисфункціональна кровотеча
- Аденокарцинома ендометрію
- Міома матки
- Перервана вагітність
- Внутрішній ендометріоз
?Для промивання ран в травматологічний пункт надійшов 0,5% розчин хлоргексидину. До якої групи хімічних антисептиків він належить?
- Хіноксокліни
- Окисники
- Кислоти
- Альдегіди
+ Детергенти
?Хворий 35-ти років після роботи на складі хімічних речовин відчув запаморочення, знизилась гострота зору, виникли блювання і спастичні болі у животі. Обєктивно: важкий стан, зіниці різко звужені, реакція на світло відсутня, різка пітливість, виражена слинотеча і виділення великої кількості рідкого харкотиння, ЧСС- 46/хв.,AT- 90/50 мм рт.ст, часте сечовипускання.
Який попередній діагноз?
+ Отруєння фосфорорганічними речовинами
- Отруєння етиловим спиртом
- Отруєння метиловим спиртом
- Отруєння серцевими глікозидами
- Отруєння чадним газом
?У пацієнтки з гіпертонічною хворобою розвинувся гіпертонічний криз. Який пре парат слід вибрати фельдшеру ФАПу для надання допомоги?
+ 25% розчин магнезії сульфату
- Преднізолон
- Кордіамін
- Баралгін
- Нітрогліцерин
?Фельдшер ФАПу накриває перевязу вальний стіл. Він підготував себе до роботи. перевірив дату стерилізації бікса, приступив до техніки накривання стола. Яка його перша дія?
- Стіл накрити другим простирадлом в четверо
+ Відкрити бікс і перевірити зміну забарвлення індикатора
- Стіл накрити стерильною клейонкою
- Дві стерильні цапки з бікса прикріпити до двох верхніх шарів простирадла
- Стіл накрити стерильним простирадлом вдвоє
?Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта, який скаржиться на серцебиття, відчуття стискання в ділянці серця, запаморочення, задишку, відчуття страху смерті. На ЕКГ- ознаки шлуночкової пароксизмальної тахікардії. Для невідкладної допомоги необхідновикористати:
+ Кордарон
- Ізадрин
- Баралгін
- Дигоксин
- Еуфілін
?Загальний стан дитини 5-ти років дуже важкий, температура 39,5°С, повторне блювання, на шкірі тулуба зявляються елементи геморагічного висипу, які мають зірчасту форму. Який найбільш імовірний діагноз?
- Вітряна віспа
+ Менінгококцемія
- Дифтерія
- Kip
- Скарлатина
?Каретою швидкої допомоги доставлена у пологовий будинок роділля 40 тижнів. Пологової діяльності немає. Дві години тому почалася значна кровотеча, яка продовжується дотепер. Дослідження піхви: шийка згладжена, відкриття на 1 см; внутрішній зів повністю закритий губчастою тканиною, значна кровотеча. Який найбільш вірогідний діагноз?
+ Центральне передлежання плаценти
- Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
- Гіпотонічна кровотеча
- Бічне передлежання плаценти
- Шийкова вагітність
?У хворого в стані клінічної смерті проводиться штучна вентиляція легень методом ”з рота до рота “та непрямий масаж серця. Фельдшер звернув увагу на те, що повітря не проходить в дихальні шляхи хворого, а його голова та тулуб знаходяться водній площині. Яка причина неефективності дихання в даній ситуації?
+ Западання язика
- Маленький рот у хворого
- Проведення непрямого масажу серця
- Відсутність зонда в шлунку
- Малий обєм повітря, що вдихується
?Жінку під час роботи на присадибній ділянці вжалила бджола. Обєктивно: непритомна, шкіра її бліда, кінцівки холодні, пульс ниткоподібний, AT- 70/30 мм рт.ст, дихання поверхневе. Фельдшер ШМД по
винен почати невідкладну допомогу з введення розчину такої речовини:
+ Адреналін
- Анальгін
- Папаверин
- Баралгін
- Промедол
?Фельдшер запідозрив у пацієнта двобічний гайморит. Які допоміжні методи обстеження слід провести для встановлення діагнозу?
- Фарингоскопія
- Ларингоскопія
- Отоскопія
+ Рентгенографія навколоносових пазух
- Флюорографія органів грудної порожнини
?До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт, який лікувався в кардіологічному відділенні з приводу гіпертонічної хвороби. При виписці йому рекомендували дотримуватись дієти №10. Що доцільно рекомендувати пацієнту?
- Споживати каву, какао, шоколад
- Споживати тістечка, торти
- Обмежити споживання мяса (телятина, птиця)
- Обмежити споживання фруктів, ягід, соків
+ Обмежити споживання кухонної солі, рідини
?Фельдшер ФАПу стерилізує гумові вироби медичного призначення 6% розчином пероксиду водню. Чим потрібно тричі промити вироби після стерилізації?
- 2% розчин натрію гідрокарбонату
+ Стерильний ізотонічний розчин
- Дистильована вода
- 0,5% розчин нашатирного спирту
- Розчин фурациліну 1:5000
?До ФАПу звернулась жінка з проханням оцінити стан її репродуктивного здоровя. Жінці 20 років, менструації з 14 років, що місяця по 3-4 дні, безболісні. Зовнішні статеві органи без особливостей, шийка матки чиста, мяка, щільна, безболісна, рухома, діаметр 5 см, додатки матки з двох боків не пальпуються. Який висновок можна зробити?
- Хронічний метрит
+ Збоку геніталій патології немає. Практично здорова
- Параметрит
- Хронічний двосторонній аднексит
- Хронічний сальпінгоофорит
?При проведенні проби Манту у дитини 5-ти років виявлена папула 7 мм. Як оцінюється проба Манту?
-Віраж туберкулінової проби
- Негативна
+ Позитивна
-Сумнівна
- Гіперергічна
?Фельдшер швидкої допомоги доставив породіллю в пологове відділення. Що необхідно зробити при кровотечі в пологах, якщо плацента відділилась, а послід не виділився?
-Провести зовнішній масаж матки
-Ввести утеротонічні препарати
+ Застосувати метод Амбуладзе або Креде-Лазаревича
-Наложити шви по Лосицькій
- Провести ручне обстеження порожнини матки
?Через падіння з драбини пацієнт отримав черепно-мозкову травмує. Обєктивно: непритомний, періодично виникає блювання. У неврологічному статусі визначаються менінгеальні симптоми. Як потрібно транспортувати пацієнта?
-У положенні сидячи
- У горизонтальному положенні, лежачи на животі
- У горизонтальному положенні на мякій поверхні, повернути голову у бік
- У горизонтальному положенні, фіксуючи кінцівки лонгетами
+ У горизонтальному положенні на ношах, повернути голову у бік
?Фельдшера швидкої допомоги викликали до вагітної. Вагітність 40 тижнів. Скарги на переймоподібні болі внизу живота по 20 секунд через кожні 5-6 хв. Який діагноз та дії фельдшера?
- Вагітність 40 тижнів, прелімінарний період
- Вагітність 40 тижнів, II період пологів. Госпіталізація до стаціонару
+ Вагітність 40 тижнів, І період пологів. Госпіталізація до стаціонару
- Вагітність 40 тижнів, III період пологів. Госпіталізація до стаціонару
- Вагітність 40 тижнів, передвісники пологів.
?На ФАПі внаслідок передчасних стрімких пологів народилася дитина з масою тіла 1900 г. Стан дитини важкий, крик слабкий, монотонний, відзначається вибухання великого та малого тімячок, тремор підборіддя, кінцівок; періодично спостерігається судомна готовність. Який стан слід діагностувати?
-Внутрішньоутробне інфікування
- Асфіксія новонародженого
- Незрілість центральної нервової системи
+ Внутрішньочерепна пологова травма
- Гіпокальціємічний синдром
?При визначенні біодози кожен отвір біодозиметра опромінювали ЗО секунд, одержали 4 еритемні смужки. Чому дорівнює біодоза?
- ЗО секунд
- 1 хвилина
- З хвилини
- 2 хвилини
+1 хвилина ЗО секунд
?Після інєкції інсуліну у дівчинки 12-ти років змінився стан, шкіра бліда, вкрита холодним липким потом, раптово почались судоми. Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворій?
- Ввести розчин інсуліну 15-20 ОД
- Вести в/в 4% розчин бікарбонату натрію
+ Ввести в/в розчин глюкози 20%
- Ввести в/в ізотонічний розчин натрію хлориду
- Ввести преднізолон
?До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернулася хвора 30-ти років зі скаргами на дискомфорт у ділянці зовнішніх статевих органів, що зявився декілька днів тому. Обєктивно: в ділянці правої великої соромітної губи виявлено щільний безболісний, синювато-червоного
кольору набряк, при натискуванні пальцем сліду не лишається. Пахвинні реґіонарні лімфовузли дещо збільшені з одного боку, неболісні. Який попередній діагноз?
- Рак статевих органів
- Шанкриформна піодермія
- Коростяний хід
+ Сифіліс первинний
- Генітальний герпес
?При черговому огляді вагітної фельдшер ФАПу звернув увагу на збільшення маси тіла на 4 кг за 10 днів. Який найбільш імовірний діагноз?
- Токсикоз І половини вагітності
- Прееклампсія середнього ступеня
- Пієлонефрит вагітних
+ Водянка вагітних
- Прееклампсія легкого ступеня
?Під час огляду хворого виявлено: набряк рогівки, спазм повік, сльозотеча, світлобоязливість, зниження гостроти зору; зіниця неправильної форми, колір її змінений. Ваша думка про діагноз:
+ Гострий поверхневий кератит
- Гострий конюнктивіт
- Трахома
- Гострий напад глаукоми
- Гострий іридоцикліт
?На ФАП звернулась жінка, яка пошкодила вену у ділянці варикозно розширеного вузла. Виникла кровотеча, кров темного кольору. Який спосіб тимчасової зупинки кровотечі треба застосувати?
- Накласти джгут
+ Накласти стискаючу повязку
- Накласти гіпс
- Провести пальцеве притиснення судини
- Накласти герметичну повязку
?До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на здуття, розпираючий біль у животі, невідходження газів. Які заходи слід провести для усунення даних проблем?
+ Ввести газовідвідну трубку
- Застосувати знеболювальні препарати
- Промити шлунок
- Застосувати сифонну клізму
- Застосувати медикаментозну клізму
?Бригада швидкої допомоги викликана до пацієнтки 26-ти років. Скарги на підвищення температури тіла до 39°С, біль у грудній клітці. Перкуторно нижче кута лопатки справа звук тупий, також прослуховується бронхіальне дихання, крепітація. Який найбільш імовірний діагноз?
+ Крупозна пневмонія
- Ексудативний плеврит
- Гострий бронхіт
- Вогнищева пневмонія
- Сухий плеврит
?До фельдшера ФАПу звернувся хлопець 17-ти років зі скаргами на заніміння та синюшність пальців рук. Обєктивно: обидві кисті пастозні, пальці гіпотермічні, бліді, з синюшним відтінком. Пульсація на артеріях передпліччя визначається. З анамнезу: знаходиться на диспансерному обліку зприводу сколіозу. Який попередній діагноз?
- Атеросклероз
- Облітеруючий ендартеріїт
- Відмороження
+ Хвороба Рейно
- Патології судин не виявлено
?Хворого вжалила бджола. Скарги нанабряк губ, повік, носа. Обєктивно: стан середньої важкості, притомний, обличчя набрякле, очні щілини вузькі. AT- 110/70 мм рт.ст. Ps- 70/хв. У легенях - везикулярне дихання, хрипів немає. Встановіть попередній діагноз:
- Системний червоний вівчак
- Анафілактичний шок
- Сироваткова хвороба
- Кропивянка
+ Набряк Квінке
?Дитина 5-ти років захворіла гостро через 2 дні після грипу. На шкірі нижніх кінцівок поліморфні, симетрично розташовані геморагічно-папульозні висипи, які скупчені навколо суглобів. Визначте діагноз:
- Геморагічний васкуліт, абдомінальна форма
- Хвороба Верльгофа
- Менінгококцемія
+ Геморагічний васкуліт, шкірна форма
- Кір
?До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 30-ти років зі скаргами на остуду, відчуття голоду, неспокій. В анамнезі: пацієнт страждає на цукровий діабет 1-го типу. Обєктивно: пацієнт збуджений, шкіра тепла, профузний піт, неадекватна поведінка. Рівень глюкози у крові 2,0 ммоль/л. Назвіть
першочергові заходи невідкладної допомоги:
- Внутрішньовенне струминне введення 40-60 мл 5% розчину глюкози
+ Внутрішньовенне струминне введення 40-60 мл 40% розчину глюкози
- Внутрішньовенне струминне введення 5 мл 40% розчину глюкози
- Підшкірне введення 40 ОД інсуліну
- Внутрішньовенне краплинне введення 200 мл 0,9% розчину натрію хлориду
?Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до дитини 5-ти місяців, яка хворіє на кашлюк. Під час нападу кашлю виник ціаноз обличчя, настала зупинка дихання. Скільки вдихів на хвилину необхідно провести при виконанні штучного дихання ”із рота до рота“?
-10
- 100
- 15
+ 25
-80
+25
-15
?У хворого на тлі менінгококового менінгіту розвинувся напад судом. Який препарат слід застосувати для невідкладної допомоги?
-Папаверину гідрохлорид
- Маніт
- Гепарин
-Анальгін
+ Натрію оксибутират
?Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово зявилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у положенні ортопное. Дихання шумне.
Ps- 100/хв., ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями - вологі дрібно пухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно застосувати:
- Фероплект
- Есенціале
- Панангін
+Лазикс
- Метопролол
?Фельдшером швидкої допомоги доставлена породілля у пологове відділення. У ранньому післяпологовому періоді виник геморагічний шок. Що передусім потрібно зробити?
- Ввести кальцію хлорид
- Ввести знеболювальні засоби
- Ввести кордіамін
- Ввести преднізолон
+ Наладити інфузію розчинів у дві вени
?Хлопчик 14-ти років страждає на цукровий діабет. Після інєкції інсуліну не прийняв їжу. Виникло відчуття голоду, зблідли шкірні покриви, вкрилися холодним потом. Яку невідкладну допомогу необхідно надати дитині?
- Викликати швидку допомогу
+ Дати солодкий чай, нагодувати
- Вкласти в ліжко, вкрити ковдрою
- Ввести внутрішньовенно фізіологічний розчин
- Ввести внутрішньовенно 4% розчин натрію гідрокарбонату
?Хвора 20-ти років знаходиться на лікуванні з приводу гострого лівобічного отиту, їй призначили УВЧ-терапію на ділянку лівого вуха. За допомогою чого можна перевірити наявність електричного поля під
час проведення процедури УВЧ-терапії?
- Сантиметрова стрічка
- Термометр
- Процедурний годинник
- -
+ Неонова лампа
?Фельдшером ШМД госпіталізована до гінекологічного відділення хвора 25-ти років зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,5°С, болі внизу живота, гнійні виділення з піхви. Захворіла гостро через тиждень після штучного аборту. Обєктивно: Ps- 100/хв., AT- 110/70 мм рт.ст..
живіт мякий, болісний у нижніх відділах. Гінекологічній статус: матка збільшена \розмірах, мяка, болісна, придатки без змін. склепіння вагіни вільні. Виділення з піхви значні, гноєподібні. Який діагноз найбільш імовірний?
- Септицемія
+ Гострий метроендометрит
- Гострий аднексит
- Пельвіоперитоніт
- Лохіометра
?Через 2 тижні після перенесеної ангіни дівчинка 10-ти років поскаржилися на біль у серці, підвищену втомлюваність. Обєктивно: блідість шкіри, задишка, тахікардія, розширення меж серця, глухість серцевих тонів. Що ви запідозрите у дитини?
- Пневмонія
- Гломерулонефрит
- Мала хорея
- Дифтерія
+ Ревматичний ендоміокардит
?Під час транспортування у роділлі 25-ти років у машині ШМД почалися інтенсивні потуги з інтервалом 1-2 хв, тривалістю 50 секунд. Починається прорізування голівки плода. Промежина, висота якої 3 см, зблідла. Яким має бути наступний етап невідкладної допомоги?
- Накладання акушерських щипців
- Вакуум-екстракція плода
+ Епізіотомія
- Вичікувальна тактика
- Захист промежини
?З пацієнтом, який страждає на цукровий діабет, фельдшер здоровпункту проводить бесіду з питань дієтичного харчування. Що з перерахованих продуктів можна рекомендувати пацієнту?
- Варення
- Солодкий чай
- Кондитерські вироби
+ Гречана каша
- Компоти
?До фельдшера ФАПу звернулась хвора 25-ти років зі скаргами на задишку, напади ядухи, що виникають уночі, інколи кровохаркання, слабкість. Хворіє на ревматизм. Обєктивно: ціаноз губ, кінчика носа, румянець на щоках з ціанотичним відтінком.Пульс слабкого наповнення, аритмічний. Перкуторно - межі серця розширені праворуч і вгору. Аускультативно - над верхівкою посилений хлопаючий І тон, діастолі-
чний шум, акцент II тону над легеневою артерією. Наявність якої вади серця слід запідозрити?
-Стеноз устя аорти
- Недостатність трикуспідального клапана
- Недостатність клапана аорти
- Недостатність мітрального клапана
+ Мітральний стеноз
+Мітральний стеноз
?У хворої на фоні гарячки 38,{{Tкурсив}}8°С {{T/курсив}}спостерігаються біль та гіперемія в ділянці правої великої присінкової залози, флюктуація. Якою буде лікувальна тактика?
- Місцеве застосування холоду
- Сидячі теплі ванночки, антибіотики
- Антибіотикотерапія, холод
+ Хірургічне лікування, дренування, антибіотики
- Місцеве застосування тепла, антибіотики
?Дитина віком 4-х років захворіла раптово. Зявився сухий кашель, ЧД- 48/хв., свистячий видих, який чути на відстані, в акті дихання беруть участь допоміжні мязи. Який попередній діагноз?
+ Гострий обструктивний бронхіт
- Напад бронхіальної астми
- Гостра пневмонія
- Хронічна пневмонія
- Ларингоспазм
?У пацієнта скарги на різкий біль у ділянці промежини та відхідного каналу, який посилюється при дефекації, підвищення температури тіла до 38°С, лихоманку. Із анамнезу: впродовж 2-х років страждав на закрепи. Вищезазначені скарги зявилися 2 дні тому. Стан погіршується. При огляді
промежини: зліва від анального отвору гіперемія, набряк, різкий біль під час пальпації. Яку патологію запідозрив фельдшер?
- Тріщини відхідника
- Рак прямої кишки
- Аноректальний тромбоз
+ Гострий парапроктит
- Нориці прямої кишки
?До фельдшера здоровпункту звернувся чоловік 37-ми років, який отримав травму на виробництві. Скаржиться на сильний біль в правій половині грудної клітки, який посилюється при кашлі, диханні та зміні
положення тіла. При пальпації визначається біль в ділянці 3-4 ребер по середньо-ключичній лінії справа, патологічна рухливість та крепітація, наявні садна та крововиливи на шкірі. Який діагноз визначить фельдшер?
- Закритий пневмоторакс
+ Перелом ребер
- Відкритий пневмоторакс
- Забій грудної клітки
- Гемоторакс
?До фельдшера звернувся хворий із скаргами на блювання, часті випорожнення (водянисті, із запахом сирої риби), без болю в животі. Із анамнезу відомо, що 3 дні тому повернувся із Маріуполя. Для якого
захворювання характерні такі симптоми?
- Сальмонельоз
+ Холера
- Черевний тиф
- Харчова токсикоінфекція
- Дизентерія
?До фельдшера ФАПу звернулись рідні лежачого тяжкохворого пацієнта з приводу того, що у нього зявилось почервоніння на куприку та в ділянці лопаток, яке з кожним днем збільшується. Оглядаючи пацієнта, фельдшер звернув увагу на те, що цілісність шкіри не порушена, почервоніння
шкіри інтенсивне, після зміни положення пацієнта та розтирання ділянки 10% розчином камфорного спирту не зникає. Про що це свідчить?
- Виникли пролежні 2 ступеня
- Виникли попрілості
- Алергічна реакція на камфорний спирт
+ Виникли пролежні 1 ступеня
- Розвивається дерматит
?Під час зовнішнього акушерського обстеження виявлено: положення плода повздовжнє, І позиція, передній вид, головне передлежання. Визначить місце найкращого вислуховування серцебиття плода:
+ Зліва нижче пупка
- Справа нижче пупка
- Справа вище пупка
- Зліва вище пупка
- Ділянка пупка
?При огляді дитини 7-ти років відзначається погіршення стану, підвищення температури тіла, набряк у ділянці привушної слинної залози справа. Дитина відмовляється від їжі. Про яке захворювання слід думати?
- Краснуха
- Вітряна віспа
+ Паротитна інфекція
- Скарлатина
- Кір
?Фельдшер ФАПу під час проведення непрямого масажу серця відчув характерний хрускіт, що свідчить про перелом ребра. Його подальші дії:
- Констатувати біологічну смерть потерпілого
+ Продовжувати непрямий масаж, правильно розташувавши руки на груднині
- Перейти до прямого масажу серця
- Припинити реанімаційні заходи та застосувати прекардіальний удар
- Продовжувати серцево-легеневу реанімацію, змістивши руки до неушкоджених ребер
?До проктолога в поліклініку звернувся пацієнт 72-х років зі скаргами на неприємні відчуття в ділянці прямої кишки, наявність слизу, крові в калі. Останні тижні помітив, що кал набув стрічкову форму. Про яке захворювання можна думати?
- Нориці прямої кишки
- Геморой
+ Рак прямої кишки
- Парапроктит
- Тріщини відхідника
?З моменту запліднення в організмі вагітної відбуваються фізіологічні зміни, які забезпечують оптимальні умови для імплантації яйця і розвитку ембріону. Яка залоза впродовж 4-ох місяців забезпечує цей процес?
- Гіпофіз
- Плацента
- Щитоподібна залоза
- Надниркові залози
+ Жовте тіло вагітності
?Після проведення первинного патронажу відомості про дитину слід записати у таку форму:
- № 067/О
- № 026/О
- № 058/О
+ №112/0
- № 063/О
?До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернулася жінка з травмою зовнішніх статевих органів - невелика гематома, яка не збільшується. Якими повинні бути першочергові дії фельдшера?
+ Прикласти холод і госпіталізувати
- Ввести знеболюючі засоби
- Ввести гемостатичні засоби
- Ввести спазмолітичні засоби
- Прикласти компрес
?10-річний хлопчик звернулася на ФАП зі скаргами на нудоту, зниження апетиту і маси тіла, поганий сон, біль у навколопупковій ділянці. Яке захворювання можна запідозрити?
- Дизентерія
- Гостра кишкова непрохідність
- Кишкова колька
+ Гельмінтоз
- Сальмонельоз
?До фельдшера здоровпункту звернулась жінка 30-ти років. В анамнезі три самовільні викидні в терміні 6 тижнів. На яке обстеження слід направити пацієнтку?
- Кольпоскопічне
+ Медико-генетичне
- Кольпоцитологічне
- Бактеріоскопічне
- Рентгенологічне
?Фельдшера викликали до дівчинки 1,5 років, що хворіє на ГРВІ. Вночі стан її по гіршився, зявилися осиплість голосу ”гавкаючий “кашель. Яку допомогу найдоцільніше надати дитині в домашніх умовах?
- Подразнювати корінь язика
+ Провести лужну інгаляцію
- Обробити розчином Люголю
- Піднести до носа ватку, змочену розчином амоніаку
- Провести зрошення зіву розчином фурациліну
?Хворий 25-ти років скаржиться на гарячку, профузне потовиділення, серцебиття, виражену слабкість і біль у горлі. Обєктивно: некротична ангіна, збільшення лімфовузлів, печінки. У периферичній крові - бластні клітини. Для якого захворювання характерні дані прояви?
- Тромбоцитопенія
- Хронічний лімфолейкоз
+ Гострий лейкоз
- Залізодефіцитна анемія
- Фолікулярна ангіна
?У хворого 42-х років виявлено поранення черепа з вибуханням головного мозку. Волосся навколо поранення обстрижене, шкіра оброблена йодонатом, на вибухання накладена стерильна серветка з ізотонічним розчином натрію хлориду. Що необхідно покласти навколо вибухання, щоб
не відбулося стиснення головного мозку?
- Шину Єланського
- Шину Бакшеєва
- Шину Крамера
- Стерильний ватно-марлевий тампон
+ Стерильний ватно-марлевий бублик
?Фельдшер здоровпункту надає медичну допомогу пацієнту 56-ти років з нападом стенокардії. Пацієнт сказав, що не переносить нітрогліцерин. Який метод найпростішої фізіотерапії можна застосувати для зняття нападу?
+ Поставити гірчичники на ділянку серця
- Прикласти грілку на ділянку серця
- Поставити гірчичники на комірцеву зону
- Поставити банки на ділянку серця
- Покласти холодний компрес на лоб
?Фельдшер швидкої медичної допомоги прибув на виклик до роділлі, у якої 12 годин тому розпочались перейми. Води вилились 3 години тому. Роділля збуджена, кричить, тримається за живіт. Перейми по 50-60 секунд, матка між переймами повністю не розслаблюється. Матка має форму піскового годинника. Очікувана маса плоду 4000 г. Встановіть діагноз:
- Розрив матки, що відбувся
- Матка Кувелера
+ Загроза розриву матки
- Виворіт матки
- Гіпотонія матки
?Пацієнт питає фельдшера ФАПу, як правильно зібрати сечу за Нечипоренко?
+ У будь-який час доби порцію сечі після підмивання
- Вранці одномоментно 200 мл
- Сечу за добу
- Сечу за 3 години
- У стерильну банку 200 мл
?Фельдшер ШМД оглядає потерпілого з вогнепальною раною правого стегна. Локально: в рані видно уламки стегнової кістки, рана кровоточить пульсуючим струменем. Визначте першочергові дії фельдшера:
- Провести транспортну іммобілізацію підручними засобами
- Транспортувати потерпілого в найближчу лікарню
- Накласти асептичну повязку
- Ввести знеболюючі
+ Накласти джгут
?Пацієнт 55-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на переймоподібний біль ниючого характеру в правому підреберї, нудоту, гіркоту в роті. Погіршення стану повязує з вживанням жирної
їжі. Обєктивно: шкіра жовтянична, язик обкладений, температура - 38,{{Tкурсив}}2°С, {{T/курсив}}АТ-115/60 мм рт.ст. При пальпації живота визначається позитивний симптом Грекова-Ортнера. Яке дослідження є обовязковим при цьому захворюванні?
- Компютерна томографія
- Лапароскопія
- УЗД
+ Дуоденальне зондування з бактеріологі чним дослідженням
- Холецистохолангіографія
?На прийом до ФАПу звернулася першовагітна. Повідомляє, що напередодні вперше відчула ворушіння плоду. Встановіть очікуваний термін вагітності:
- 12 тижнів
- 18 тижнів
- 22 тижні
+ 20 тижнів
- 16 тижнів
?До ФАПу звернулась мати з 5-річною дитиною, у якої після перенесеної ангіни зявилися набряки на обличчі, зміна кольору сечі. Сеча стала каламутна, кольору ”мясних помиїв“. Обєктивно: шкірні покриви бліді, пастозні. Відмічається підвищення артеріального тиску. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
+ Гострий гломерулонефрит
- Хронічна ниркова недостатність
- Інфекційний мононуклеоз
- Пієлонефрит
- Гостра ревматична гарячка
?До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка 42-х років із скаргами на сухість шкіри, ламкість і викришування нігтів, випадіння волосся, спотворення смаку (вживає крейду). Для якого синдрому характерні
такі ознаки?
+ Сидеропенічний
- Геморагічний
- Анемічний
- Пухлинної інтоксикації
- Гемолітичний
?Фельдшер швидкої допомоги доправляє в стаціонар пацієнта з набряком легень. Лікар призначив інгаляційне введення кисню. Чим необхідно здійснити зволоження кисню?
-Відвар ромашки
- Дистильована вода
-5% розчин етилового спирту
+ 96% розчин етилового спирту
-2% розчин натрію гідрокарбонату
+96% розчин етилового спирту
?До ФАПу звернувся хворий 30-ти років зі скаргами на біль у правій пахвинній ділянці. Вважає себе хворим 3 роки, коли вперше помітив там випинання. Після фізичного навантаження раптово зявився різкий біль у місці випинання. Обєктивно: у правій пахвинній ділянці - різко болюче
випинання, яке не вправляється. Яке ускладнення найбільш імовірне?
+ Защемлення пахвинної грижі
- Евентрація
- Перитоніт
- Копростаз
- Гострий апендицит
?Пацієнт 53-х років з хронічною недостатністю кровообігу, який лікується серцевими глікозидами, викликав ШМД з приводу втрати апетиту, нудоти, блювання,”перебоїв“у діяльності серця. Передозування якого препарату, в першу чергу, викликало погіршеннясамопочуття пацієнта?
- Рибоксин
- Нітросорбід
- Гіпотіазид
- Аспаркам
+ Дигітоксин
?Пологи 1, термінові. II період пологів триває 10 хвилин. Під час чергової потуги роділля зблідла. Почалося блювання. Живіт напружений, спереду і зліва ближче до дна матки зявилося різко болюче випинання, кровянисті виділення із пологових шляхів. Серцебиття плоду 100/хв. При пі
хвовому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плоду малим сегментому вході в малий таз. стрілоподібний шов у лівому косому розмірі. Встановіть діагноз:
- Загроза розриву матки
+ Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
- Бічне передлежання плаценти
- Крайове передлежання плаценти
- Повне передлежання плаценти
?До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35-ти років. З анамнезу відомо, що жінка страждає на цукровий діабет, має одну дитину. Дайте рекомендації щодо методу контрацепції для заміжньої жінки:
- Хірургічна стерилізація
- Трифазна гормональна контрацепція
+ Внутрішньоматкова контрацепція
- MJIA
- Монофазна гормональна контрацепція
?У пацієнта 31-го року після проведення біологічної проби при переливанні крові зявилися занепокоєння, загрудинний стискаючий біль, страх, холодний піт, блідість шкірних покривів та оперізуючий біль у
поперековій ділянці. Якими повинні бути незалежні втручання фельдшера?
+ Негайно припинити переливання крові та викликати лікаря
- Дати зволожений кисень пацієнту
- Негайно ввести серцево-судинні засоби
- Негайно ввести протишокові препарати
- Ввести хворому антигістамінні препарати
?Дівчину 17-ти років періодично турбують напади головного болю в скроні та ділянці ока. їм передують зорові порушення, випадіння поля зору. Інколи, під час нападу, буває блювання. Напад триває декілька годин. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
-Субарахноїдальна гематома
- Гіпертонічний криз
+ Мігрень
-Транзиторний ішемічний напад
- Вегето-судинна дистонія