Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Лабораторна робота 4 ТЕХНІЧНЕ ЗАСВІДЧЕННЯ КОНТАКТОРІВ Мета роботи.

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Лабораторна робота №4

ТЕХНІЧНЕ ЗАСВІДЧЕННЯ КОНТАКТОРІВ

Мета роботи. Вивчення способів технічного засвідчення контакторів.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Рисунок 1. Улаштування електромагнітного контактора

Рисунок 2. Улаштування електропневматичного контактора

Рисунок 3. Електромагнітний контактор типа КПД-45Б-1:

1 – рухомий контакт; 2 – нерухомий контакт; 3 – електромагніт; 4 – якір; 5 – дугогасильна котушка; 6 – дугогасильна камера; 7 – притирочна пружина; 8 – блокувальний пристрій; 9 – шина; 10 – шунт мідний; 11 – вісь; 12 – панель

ХІД РОБОТИ

  1.  Вивчити загальне улаштування контакторів.
  2.  Визначити стан контактора зовнішнім оглядом: визначити ступінь зношення деталей, стан ізоляційних та декоративних покрить, вивідних затисків. Записати в звіт данні фірмової дошки контактора. Дати загальний висновок про стан контактора.
  3.  Перевірити розхил контактів за допомогою штангенциркуля або спеціального шаблона (рис. 4).

Рисунок 4. Перевірка розхилу контактів:

1 – рухомий контакт; 2 – нерухомий контакт; 3 - шаблон

Сторона П шаблона має ширину, що дорівнює мінімальному розхил контактів, а сторона НП – дорівнює максимальному розхил. Якщо сторона НП шаблона 3 проходить між контактами, при цьому відтискаючи рухомий контакт 1, то розхил є нормальним. Якщо сторона НП проходить вільно, контакти необхідно замінити.

  1.  Перевірити спеціальним шаблоном профіль силових контактів контактора (рис. 5).

Рисунок 5. Шаблон для перевірки профілю силових контактів

  1.  Перевірити струм спрацьовування контактора. Для цієї перевірки встановлений на стенді контактор необхідно підключити за схемою, що наведена на рисунку 6.

Рисунок 6. Схема перевірки току спрацьовування контактора:

К – котушка контактора; Б1 та Б2 – вивідні затиски котушки; А – амперметр; Vвольтметр; Rпотенціометр; П – запобіжники; Р – рубильник; С – сіть постійного струму

Починаючи з нуля, поступово збільшуємо потенціометром струм в ланцюгу, при цьому фіксуючи його значення в момент спрацьовування контактора. Струм спрацьовування для контактора КПД-45Б-1 повинен дорівнювати 0,41 А; для КПД-46А-1 – 1,7 А. Дослід повторюється. Якщо спрацьовування контактора відбулося при значення струмі, що перевищує нормальний більше, ніж на 10%, то котушку слід відремонтувати або замінити, так як в ній можливе замикання між витками.

  1.  Перевірити опір котушки контактора. За показаннями амперметра ти вольтметра визначаємо опір котушки при струмі спрацьовування

де  Rопір котушки, Ом;

Uпадіння напруги на затисках котушки, В;

Iструм спрацьовування, А.

Опір котушки при 20ºС повинно дорівнювати: для контактора КПД-45Б-1 – 92,1 Ом; для контактора КПД-46А-1 – 7,9 Ом. Опір котушки можна перевірити також за допомогою омметра або тестера.

  1.  Перевірити провал контактів. Розмір, що характеризує провал контактів є зазор «б», який зявляється після замикання контактів, між рухомим контактом (або контактотримачем) та деталлю, на яку він опирався до включення (рис. 7).

Для цієї перевірки потенціометром довести струм до спрацьовування контактора та при його спрацьовуванні замірюємо щупом зазор «б».

На вимкненому контакторі зазор «б» має бути відсутнім. Нормальним вважається провал контактів в таких межах: для контактора КПД-45Б-1 дорівнювати 2,5 – 5,5 мм, для КПД-46А-1 дорівнювати 8 – 10 мм.


Рисунок 7. Перевірка провалу контактів:

1 - рухомий контакт; 2 – рухомий контакт; 3 – контактотримач; 4 – якір; 5 – пружина

  1.  Перевірити кінцеве натиснення контактів. В розімкнутому стані контактора прикладаємо лист тонкого паперу між контактами. Потенціометром збільшуємо струм до спрацьовування контактора. Встановлюємо потенціометром робочу напругу котушки контактора (75 В). Одягаємо шнур динамометра на рухомий контакт та натягуючи шнур рукояткою навантажуємо динамометром до моменту коли папір вивільниться. Зусилля на динамометрі у момент вивільнення паперу - це зусилля кінцевого натиснення контактів.

Кінцеве натиснення контактів повинно бути: для КПД-45Б-1 в межах 64 – 73 Н (6,4 – 7,3 кгс); для КПД-46А-1 в межах 85 – 100 Н (8,5 – 10 кгс).

  1.  Дати висновок про характеристики контактора та його придатність до роботи.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ВИСНОВОК: ______________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Підпис викладача _________________               «___» __________ 200_ р.




1.  Методи екстраполяції базуються на твердженні про- про незмінність або відносну стабільність існуючих тенд
2. обеспечение приоритета сохранения жизни и здоровья работников; государственное управление
3. торг торговые обороты купеческие промыслысогласно определению из Толкового словаря В
4. В обычный набор входит 3 кг азотных 4 кг фосфорных и 1 кг калийных удобрений а в улучшенный ~ 2 кг азотных 6 кг.html
5. Изменения в проектную декларацию- 29
6. Контрольная работа По дисциплине Психология личности потребностномотивационная сфера личн
7. варианты управленческих решений
8. Реферат- Голодомор 19321933 годов
9. 0 E2 P0102 Низкий уровень сигнала датчика массового расхода воздуха Р0103 Высокий уровень сигнала датчика массово
10. полное число наборов; наборы на которых фия равна 1 обязательные
11. І Сітенка ~ комунальний заклад Сумської обласної ради Освітньокваліфікаційний рівень Фельдшер Нап
12. визвольний рух та нетривале існування української державності були причиною того що навіть після їх поразк
13. Реферат- Как прогнозировать доходы
14. Тема 8. Объективная сторона преступления 4 часа Занятие первое 1.html
15. Арчибальд Джозеф Кронин Замок Броуди
16. Тема- Робота з елементами файлової структури 'папками та файлами
17. тема эмулирующая аппаратное обеспечение некоторой платформы trget целевая или гостевая платформа и исп
18. Онтология это учение
19. Региональный социопсихологический центр 443111 г
20. Тема- Внешняя среда фармацевтической организации