Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Геометричні фігури- промінь, кут. Розпізнавання ліній (прямі і криві лінії, замкнені і незамкнені лінії)

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Урок №9

Тема: Геометричні  фігури:   промінь,  кут.   Розпізнавання ліній (прямі і криві лінії, замкнені  і незамкнені лінії).         

Мета: Ознайомити учнів з геометричними фігурами:промінь, кут. Вчити розпізнавати прямі і криві лінії, замкнені і незамкнені лінії. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до предмета.

Обладнання:  таблиця «Геометричні фігури», зошити, підручники.

Хід уроку

І. Організаційний момент.  

Створення позитивного настрою.

II.   Перевірка  рівня   засвоєння   змісту  навчальиого матеріалу.

1. — Відгадайте загадки.

Хто двічі родиться, а раз умирає? (Птах.)

Чи може дощ іти два дні підряд? (Не може, бо між ними ніч.)

2. — Поміркуйте, про що говорить нам народна мудрість.

Якщо на коні сидять двоє, то один з них повинен бути позаду.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Усне опитування.

— Які геометричні фігури ми вже вивчили?

— Покажіть на таблиці точку, горизонтальну пряму, вертикальну пряму, похилу пряму, криву лінію, ламану лінію.

2. Виконання практичних завдань.

 — Намалюйте у повітрі лінії: вертикальну пряму, горизонтальну пряму, похилу пряму, криву лінію, ламану лінію.

3. Виконання № 1 у зошиті з друкованою основою.
IV. Повідомлення теми і мети уроку,

V. Вивчення нового матеріалу.
1. Ввести поняття променя.

1) Усна бесіда за № 1 у підручнику.

— Що зробила Точка-мандрівниця з прямою? (Розрізала на частини.)

— Чи мають ці частини початок? А кінець?
2) Читання і запам'ятовування правила.

3) Виконання № 2 у зошиті з друкованою основою.

2. Робота з геометричним матеріалом

        1) Бесіда за малюнком.

Як називаються ці фігури?

Скільки на малюнку трикутників? Покажіть їх.

Скільки у трикутника кутів? вершин, сторін?

А в чотирикутника?

Як називається фігура, у якої 8 кутів?

—Де ви зустрічалися з кутами? Де в нашому класі є кути?

3. Ввести поняття кута.

Кут — геометрична фігура, він має вершину і сторони. Сторони кута — промені, що виходять з однієї точки, в них спільний початок — вершина кута, вона позначається латинською літерою. (учитель креслить кут, показує його віялоподібним рухом указки, один кінець якої поєднується з вершиною кута. Звертає увагу дітей на те, що вершина многокутника і є вершиною відповідного кута. Після цього креслить різні за величиною кути і показує, що величина кута не залежить від довжини його сторін)

1) Виконання № 2 за підручником

— Розгляньте фігури на малюнку.

З чого вони складаються? (Із двох променів.)

Послухайте і запам'ятайте правило.

VI. Фізкультхвилинка (за вибором учителя).

     VII. Закріплення знань і способів дій.

1. Робота за підручником. Виконання № 3.

— Чи є на малюнку горизонтальні прямі; вертикальні прямі; похилі прямі?

   —   Чи є на малюнку промені?

2. Робота в зошитах із друкованою основою.

1)  Виконання № 3.

Вказівка: намагайтесь обвести малюнок невідриваючи руки.

2) Виконання № 4. Спочатку обговорити з учнями, а потім запропонувати виконати самостійно.

— Знайдіть лінії, що утворили кут.

  3) Виконання № 5.

VIII. Підсумок уроку.

—З  якими  геометричними  фігурами  ми ознайомились на уроці?

— Що таке промінь?

— Що таке кут?




1.  Кровь 2 Кроветворные органы 3
2. судей писцов сборщиков налогов и др
3. Жары~ты~ екі жа~тылы~та фотон~а емес электрон~а да ж~не бас~а да материяны~ ~са~ б~лшектеріне т~н ~асиет
4. 121993 с изменениями от 30
5. Российский государственный профессиональнопедагогический университет Машиностроительный институт К
6.  Требования микроорганизмов к питательным веществам Культивирование микроорганизмов ~ это один из основн
7. тематичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем АВТОРЕФЕРАТ дисертації на з
8. Математика и современный мир
9. палітычных пераўтварэнняў у перадваенны перыяд у заходніх абласцях БССР
10. МЭ Дата начала тестирования- 20.html
11.  Анализ потенциально опасных источников возникновения ЧС Устойчивая работа экономических объектов в ус
12. Конспекты флоры высших споровых растений сем
13. однажды во время в одно время; there were ~ были- там были; goblin ~ гоблин; goblins ~ гоблины
14. 1 Помещений 12 Овцематок 1
15. біріне ~те жа~ын орналасып байланысатын жасушааралы~ байланыс т~рі--- ~арапайым-- ты~ыз-- са~ылау
16. Реферат- Расследование тяжких преступлений против личности
17.  Какое из перечисленных свойств является плотностью жидкости 2 масса М единицы объема V тела; 2
18. Тема 11Природа управленческой мысли 6 Тема 1
19. Deus
20. Паутинка Шарлотты англ